Teenage Mutant Ninja Turtleshttp://en.wikipedia.org/wiki/Teenage_Mu ... (2014_film)
Ja inace nemam problem sa time da Bay luduje sa specijalnim efektima i totalnim odsustvom bilo kakvog pismenog scenarija
Nemam problem ni sa time da oskrnavi crtani film uz koji sam odrastao (Bog je svjedok, to je sjajno uradio sa Transformersima)
Ovo mi bas i nije sjelo
Ustvari, nakon sto se film zavrsio imao sam onaj najgori utisak - indiferentnosti
Nije uopste dovoljno zabavan da mi se svidi, a opet nije ni toliko los da bih ga nazvao smecem i popljuvao

Negativno:
Prica o porijeklu i povezanosti sa April mi je bas bezveze
Prica o tome kako je Splinter naucio Ninjutsu mi je totalni promasaj
Prvi put je odlucio da ne luduje sa eksplozijama, besmislenom akcijom i suludim efektima (mimo samih kornjaca) - u filmu gdje bi bas to moglo da se uklopi
Dizajn samih kornjaca - onaj ljudski nos je kretenski, kao i Donatelove naocale
Megan Fox je toliko iritantna da boli. Treba apsolutno prestati da snima mainstream filmove i posveti se nekoj hardcore porno karijeri
Pozitivno:
Karakter kornjaca je OK (cak ni Mikelandjelo sa supljim forama nije totalni promasaj)
Rafaelo jalo stavljen u prvi plan, sto u originalnoj seriji nije bio slucaj, gurali su ga kao comic relief zajedno sa Mikelandjelom, a on se u principu bolje uklapa u ovu pricu (u onom animiranom TMNT iz '07 je jos i bolje prikazan)
Scene borbe su OK (mada je poslednja mogla biti malo dinamicnija)
Sve u svemu, ja sam od Baya ocekivao da bude vise Bay film jer mi je to jedino prihvatljiv nacin snimanja ovakvih filmova