banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 14:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19257 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 871, 872, 873, 874, 875, 876, 877 ... 963  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Feb 2017, 13:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Moram pregledati sve propuštene filmove. :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2017, 16:21 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Slika

Paterson - Vozač autobusa u Patersonu, New Jersey, koji piše poeziju, razmišlja o životu i vraća se svaki dan kući svojoj ženi, koja ništa ne radi, već izmišlja kako da popuni svoj dosadni dan "umjetnošću" i ostalim zanimacijama.

Iako se na traileru činio simpatičan i možda čak i zanimljiv, ovo je takvo pretenciozno, hipstersko smeće! Par ljudi je izašlo sa projekcije, a neki lik iza mene je na kraju samo glasno prokomentarisao: "What the HECK did I just see?" :lol:

Glavni lik, Paterson, je dobro razvijen i Adam Driver je sasvim OK u ulozi... Kolega Indijac, čovjek koji radi u baru, par likova u busu - sve to može proći. Međutim, lik njegove žene je jedan od najsmornijih, najiritantnijih likova u istoriji filma. To neko stalno prenemaganje, otegnuti glas, "I am sooo artsy" fazon, egocentričnost i nategnuto smijanje su mi baš digli živac. Uz to, taj generalni nedostatak energije u filmu i ta flegmatičnost te baš ubiju u pojam...

Jasno mi je da se ovo nekome može dopasti, uzevši tu dozu poetičnosti u filmu, ali da je ovo dobilo 97% na Rottenu mi nikako nije jasno.

Zaobići u širokom luku.

4.5/10

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2017, 21:12 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
La La Land

Lijep film. Vrlo lijep. Odlična muzika. Ovo dvoje glumaca nisu Fred Aster i Džindžer Rordžers al' mogu proći.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2017, 21:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2837
onako.. i ne. bas.. nista spektakularno

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2017, 08:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Dr. Strange - prvih 20 minuta filma izgleda kao epizoda Dr. Housea, i zadnjih 10 minuta filoma je tipično Marvelovski usrano.
Sve ono između je odlično.

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2017, 15:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2005, 09:40
Postovi: 2049
Intouchables (2011)- simpatican film
Ocjena 7/10


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2017, 20:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2005, 09:40
Postovi: 2049
The Thin Man (1934)
http://www.imdb.com/title/tt0025878/?ref_=ttqt_qt_tt
Slika
Ovaj film je nastao po istoimenom romanu Dashiell-a Hammett-a (The Maltese Falcon), i prvi je od sest dijelova (ako se ne varam) serijala o Thin Man-u. Prica prati radoznalog i elegantnog detektiva Nick-a Charles-a koga sticajem okolnosti "uvuku" u rjesavanje slucaja ubistva. Njega tumaci William Powell (My Man Godfrey). Kao Godfrey, i ovdje je Powell-ow lik alkoholicar koji dominira inteligencijom nad ostalim likovima, koji uglavnom pripadaju "visokom drustvu". Razlika je u tome sto mu se u Thin Man-u u toj borbi razigranih umova, i kao partner i kao suparnik, pridruzuje supruga Nora. Nju igra veoma sarmantna i lijepa Myrna Loy. Njihove rasprave su ujedno i najveca vrijednost ovoga filma- britke i inteligentne, karakteristicne za filmove zlatne ere Holivuda, a sada izgubljene.
Evo nekoliko:
Spoiler:
Citiraj:
Nora Charles: All right! Go ahead! Go on! See if I care! But I thinks it's a dirty trick to bring me all the way to New York just to make a widow of me.
Nick Charles: You wouldn't be a widow long.
Nora Charles: You bet I wouldn't!
Nick Charles: Not with all your money...

Nick Charles: How'd you like Grant's tomb?
Nora Charles: It's lovely. I'm having a copy made for you.

Nora Charles: [suffering from a hang-over] What hit me?
Nick Charles: The last martini.

Inace, film je za samo 16 (ili 18 dana, zavisno od izvora) i budzetom od $231,000 rezirao W.S. Van Dyke (kao i na nasem prostoru poznati Tarzan the Ape Man (1932) sa Weissmuller-om). Na kraju je The Thin Man zaradio $1.4000.000.

Prica nije pretjerano ni pametna ni zanimljiva, ali samo slusanje dijaloga od pocetka do kraja filma pruza veliko zadovoljstvo.

Ocjena 8/10


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2017, 19:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Moana a.k.a. svaki Diznijev animirani film ikad, o glavnom liku koji ne želi da ga okovi banjalučke sredine sputavaju, i želi da se otme u vaseljenu, iako joj zajednica, i to kroz pjesmu govori da je to loše, da je najbolje da se zatvori u kutiju prosjeka i konformizma...Ona ode vani, spase sve i vrati se...kao Tanja Šljivar što će da uradi...
Sve u svemu, u najbolju ruku, osrednji animirani film, kokoš i kraba su jedini iskupljujući elementi...Da je rahmetli Šakal ovde, složio bi s napisanim, jer je on ljudina i čovjek kakvog nema a oni koji su ga banovali su crossfiteri i vegetarijanci, i 100% podržavaju Bakirovu tužbu protiv Srbije....

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2017, 19:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Don't Hang Up

Slika

Dokaz da se i sa malim budžetom i bez trista čuda i efekata može napraviti solidan film.

http://www.imdb.com/title/tt3610746/

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2017, 16:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Nije los, ko voli SF vrijedi pogledati.

http://www.imdb.com/title/tt1355644/

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2017, 13:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2005, 09:40
Postovi: 2049
After the Thin Man (1936)
http://www.imdb.com/title/tt0027260/?ref_=nv_sr_1
Slika

Nastavak originala iz 1934. Ovdje se komicni dio uglavnom svodi na psece igrarije i slap-stick humor kojem, iako ga cijenim, ovdje nije mjesto. Dijalozi izmedju Powell-a i Loy nisu vise duhoviti ni pametni. Loy je ovdje standardna zaljubljena zenica. Inteligentna Nora iz prvog dijela vise ne postoji.
Glavna prica je zamrsenija i nesto interesantnija od one iz originala, iako i ovdje nelogicna.
Zanimljivo je da je ovo jedan od prvih filmova James-a Stewart-a, a njegova uloga je drugacija od onih u kakvim smo navikli da ga gledamo.

Ocjena 6.5


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2017, 18:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Gledao "Sing street" - ok. Nemam nikakvo ni pretjeano dobro ni loše mišljenje o filmu. Valja pogledati.

Slučajno se desilo da sam pogledao tri filma sa Jennifer Lawrence... birao po tematici iz opisa šta mi se gleda, kad ono tamo ispade da je u sva tri ona... dakle : "Mockingjay 2"(završnica "Hunger games"), "Joy" i "Passengers".

"Joy" se ističe tu, tj. odličan je to film. Sasvim nepretenciozan i naizgled običan, međutim, ima tako nekih momenata gdje je baš kinematitičan, tj, uhvatili su tu filmsku magiju i ne puštaju je. Jedino onaj dio sa televizijom malo smara (ko je gledao zna), ali može biti i da je do mene, jer realno, ja mrzim tv, pa me svaka glorifikacija iste davi.

Passengers takođe nije loš, samo je meni previše sladunjav ... trebalo je to malo žešće zakuvati :) .
I ajd, još kao da zaključim, ona kao glumica - jednostavno zakucava.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2017, 08:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
ahahahahahahhah, kakav naguz Akademije i prst u oko svim svjetskim i banjaluckim imacima pojma o filmu koji su prorekli svrsavanje na Bla Bla Land :lol:
pobjedi crnacko-pedersko-muslimanski film :lol:
pa vi poslije navijajte sat i ostajte budni da pratite ovo politicko sranje :lol:

a evo sta je tata rekao jos neki dan kad je pogledao te glavne favorite 8)

giometar je napisao:
e ove godine moram nazalost reci da sam pogledao jedan od filmova koji je nominovan
Moonlight
svidja mi se, puno bolji od Tree Of Life recimo


giometar je napisao:
La La Land

jel vi mene zajebavate?
Mulholland Drive je izmislio svijet za ovo!


Arrival

ovo je toliko banalno i plitko! ali jos strasnije je sto je reziran tako da izgleda ozbiljno i nametljivo kao apsolutna istina


eto, izvan svih svojih principa, pogledao sam cak tri filma nominovana za ovogodisnjeg Oskara, Moonlight je tako tako, ova dva su gola voda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2017, 14:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2837
svaka cast na predvidjanju... i sam sam dao 4- Moonlightu i Gibsonovom filmu, Salesman me nije toliko dojmio iako dobar

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2017, 17:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Vrijedi li šta od ovog gledati?ovaj prvi sam čini mi se davno krenuo gledati i smorio se najstrašnije
http://www.imdb.com/title/tt0068182/
http://www.imdb.com/title/tt1714915/

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2017, 17:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Drugi je odlican


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2017, 19:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2010, 17:53
Postovi: 3865
Oba dobra


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2017, 23:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2005, 09:40
Postovi: 2049
Spotlight (2015)
http://www.imdb.com/title/tt1895587/

Slika

Slazem se da bi bilo bolje da je dokumantarac, ali ni ovako nije lose. Istina je i da mu je tema najbolji dio, ostalim se ne istice. Ruffalo-ova gluma mi se nimalo nije svidjela.

Ocjena 7.5/10 zbog dobro predstavljene teme


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2017, 23:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
"Manchester by the Sea" је једноставно генијалан.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2017, 11:54 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Logan

Odličan. Dva sata prošlo za tren. Kraj koji nisam očekivao. Postavljena scena za novu generaciju mutanata.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19257 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 871, 872, 873, 874, 875, 876, 877 ... 963  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs