banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 163 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Dec 2016, 00:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Dec 2010, 20:48
Postovi: 1139
Bend Zvijer su oformili Knjaz Aleks i Vožd Jovan Pogani na ljeto 2013. godine. Prvu postavu benda sa njima dvojicom činili su gitarista Havohej iz benda Violent Aggressor i basista Goat iz benda Goat Ritual. U toj formaciji bend je par mjeseci radio probe i snimio singlicu „Svi Putevi ka Smrti Vode“.

Uprkos dobrim ocjenama publike prema njihovom singlu, nezadovoljni zvukom istoga, članovi odlučuju da stave Zvijer na pauzu.

Poslije tri godine pauze Knjaz i Vožd odlučuju da je pravo vrijeme opet reaktivirati bend i početi snimati nove stvari.
Prvo se krenulo u potragu za novi članovima koji bi upotpunili bend i takođe donijeli svježe ideje u kreativni proces stvaranja novi pjesama.

Poslije nekog vremena bendu se na mjestu basiste priključuje Infernal K. iz Slovenskog black metal benda Bleeding Fist a na mjesto bubnjara iz Rijeke dolazi Insanus. Poznat po bubnjarskim dionicama u Hrvatskim bendovima Black Cult, Unholy Inquisition; a takođe poznat kao tvorac i gitarista jednog od prvih black metal bendova na području Balkana, Castrum.

Krajem mjeseca Avgusta, 2016. godine Zvijer objavljuje singl „Heretical Balkanian Sabbathism“ i njime označava svoj povratak i rad na albumu koji bi vani trebao da bude početkom 2017. godine.

Početkom Oktobra 2016. godine Zvijer je potpisala ugovor sa Francuskom izdavačkom kućom Hass Weg Productions koja će album prvenac pod nazivom „Vječnost Truleži“ izbaciti na diskovima i pločama.

Kao svojevrsna uvertira za sve ono što publiku čeka na albumu, Zvijer će neposredno prije albuma izbaciti split-materijal sa Italijanskim black metal bendom Ars Macabra koji bi trebalo da dođe u A5-digipack formatu kroz Njemačku izdavačku kuću Golden Age Of Blasphemy Production.


Slika

* * * * * *

SAG je napisao:
Zvijer - Heretical Balkanian Sabbathism (2016)

Slika

Band: Zvijer
Album: Heretical Balkanian Sabbathism
Year: 2016
Type: Single
Label: Self-released
Genre: Black Metal
Lyrical theme: Death
Country: Republic of Srpska, Bosnia

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MXKZnCoBla4[/youtube]

WAV format / free download
https://zvijer.bandcamp.com/track/heretical-balkanian-sabbathism


https://www.facebook.com/zvijer.316


* * * * * *

SAG je napisao:
Ako niste toliko upoznati s bendom Zvijer, reću vam toliko da su oni jedan sirov black metal sastav iz Banje Luke, i najbolji način opisivanja njihovog zvuka bi bio neki tradicionalan, žestok crn metal, po mom skromnom mišlenju, možda i najbolji s balkanskih prostora ikad, ALI IKAD. Ni mrvica modernog zvuka nije prisutna. Samo prljav, hrapav, sirov blek metal koji je u ovom slučaju predobro snimljen s dostojnom produkcijom, dobio odlično ime za singl pesmu, ODLIČAN, preodličan omot, prosto prebolestan, koji ježi dlake po celom telu, a tek muzika, e tu vredi spomenuti da ona traje 5 minuta ovaj put, i da je prokleto neopisivo dobra.

Članovi benda Zvijer su dobro poznat Vožd Jovan Pogani u ulozi gitare, više poznat iz sastava kao što su: 1389, Goat Evil i Satan. Na drugu ruku, vokal u sastavu je takođe dobro poznat Knjaz Aleks, iz sastava kao: Purifict, Chains, Odium Malum... Tu je i Infernal K, na bas gitari, i poslednji ali nikako manje bitan, bubnjar Insanus, koga možda znate iz: Kult Perunov ili Ashes You Leave.

Zvijer je jedan bend koji je trenutno jako visoko stavio svoj talenat iliti svoju moć i sve to što može da uradi, i ja mislim, da ako vi stavite svoju letvicu takođe visoko što se tiče očekivanja oko novog materijala kojeg bend sprema, definitivno vam mogu reći, da se kajati NEĆETE!

Singl je sam po sebi čist dokaz šta će ovaj sastav da uradi TEK u budućnosti, uzimajući u obzir da su sadašnjost kompletno uništili svojom muzikom. Što se tiče očekivanja oko novog materijala, jako sam uzbuđen, možda do sad najviše za jedan sastav ovog žanra. Sirov, varvarski i naravno Balkanski blek metal stiže prema nama, ZVIJER JE OPET U LOVU!!!


http://www.princip-fanzin.com/2016/09/zvijer-heretical-balkanian-sabbathism.html


* * * * * *

SAG je napisao:
Sa ponosom predstavljamo gosta na našem albumu; Atterigner. Čovjek koji stoji iza vokalnih dionica u bendovima Triumfall i Gorgoroth. Bend Zvijer je počastvovana što je Atterigner odlučio da prihvati naš poziv i učini nam čast da se i njegov glas čuje na našem prvom, nadolazećem albumu.

Slika


* * * * * *

SAG je napisao:
Željeli bismo da vas sa ponosom obavijestimo da će bend Zvijer uzeti učešće u split-CD izdanju sa italijanskim kultnim black metal bendom Ars Macabra. Materijal će doći u A5-Digipack formatu, sa šest pjesama na sebi. Takođe, datum izlaska ovog materijala bi trebao da bude negdje u blizini datuma kada će izaći naš prvi puni album. O oba nadolazeća materijala ćemo dati više informacija u sedmicama koje dolaze.

Slika


* * * * * *

SAG je napisao:
Ponosni smo da vas možemo obavijestiti da je bend Zvijer potpisao ugovor sa Francuskom izdavačkom kućom Hass Weg Productions. Ovaj Francuski underground black metal izdavač će izdati naš nadolazeći album“Vječnost Truleži“ na diskovima i pločama u narednih nekoliko mjeseci. Zvijer će se naći u rosteru sa bendovima kao što su Demonic Slaughter, Szron, Sad, Vargsang,... itd. Više informacija vezanih za naš album ćemo donijeti u nadolazećim sedmicama.

Slika


* * * * * *

SAG je napisao:
Predstavljamo vam omot za naš nadolazeći split-EP materijal sa Italijanskim bendom Ars Macabra. Omot je rađen od strane SMND Design Studija iz Slovenije. Naslov nadolazećeg materijala je „Daathic Mantras ov Death“. Ova saradnja će prvo izaći u A5-digipack formatu kroz Njemačku izdavačku kuću Golden Age Of Blasphemy Production.
Više informacija o ovom izdanju objavićemo uskoro.


Slika


* * * * * *

SAG je napisao:


* * * * * *

Lista pjesama za nadolazeći album "Vječnost Truleži"

:


Slika

_________________
Seriously, just fine. Everything will be alright, they told me so.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Dec 2016, 00:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Dec 2010, 20:48
Postovi: 1139
Još novosti u vezi našeg nadolazećeg albuma. Intro i outro na „Vječnost Truleži“ će uraditi čovjek koji stoji iza izdavačkih kuća Grom Records i Awaken; bivši basista legendarnog Srbijanskog benda The Stone i klavijaturista bend May Result, Milan „Urok“ Rakić.

Slika

_________________
Seriously, just fine. Everything will be alright, they told me so.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2017, 22:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Dec 2010, 20:48
Postovi: 1139
Predstavljamo vam kratki dio iz naše pjesme "Rural Wastelands" u kojoj gostuje Atterigner, vokal bendovaTriumfall i Gorgoroth. Pjesma će se naći na našem nadolazećem albumu "Vječnost Truleži" koji će izaći kroz Hass Weg Production.

https://www.youtube.com/watch?v=A_wn5IzAy5I

_________________
Seriously, just fine. Everything will be alright, they told me so.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 16:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Dec 2010, 20:48
Postovi: 1139
Slika

_________________
Seriously, just fine. Everything will be alright, they told me so.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2017, 00:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Dec 2010, 20:48
Postovi: 1139
Sa velikim ponosom i zadovoljstvom predstavljamo našeg trećeg i poslednjeg gosta na našem nadolazećem, prvom albumu. To je Morbid, vokal bendova Gorthaur’s Wrath i Black Cult. Glas Morbida će našem albumu dati sasvim novu dozu tame i dići materijal na još veći nivo obogaćen mržnjom i pljuvanjem svetosti praznog života.

Slika

_________________
Seriously, just fine. Everything will be alright, they told me so.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2017, 17:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Dec 2010, 20:48
Postovi: 1139
Vrijeme je da predstavimo čovjeka koji će biti zadužen za mjesto solo gitariste na našim nadolazećim koncertima. Sa velikim zadovoljstvom vam predstavljamo našeg petog člana, Krvolok! On je poznat po radu u bendovima Kult Perunov (gitara/vokal), Voloh (vokal), Black Cult (bas gitara/pomoćni vokal) i takođe je bio član Hrvatskog black metal benda Nekrist. Krvolok će donijeti novu dozu energije i adrenalina u bend Zvijer! ! !

Slika

_________________
Seriously, just fine. Everything will be alright, they told me so.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2017, 20:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Jel se vi medjusobno zovete ovim imenima :lol:

Ono, nazovete na fiksni i kaze: dobar dan mogul dobit krvoloka :lol:
Ne moze se javiti, pise zadacu.
Aha recite mu da ga je Morbid trazio.

Fala teta djana


Poslednji put menjao Hertzog dana 12 Feb 2017, 20:59, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2017, 20:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
a svadbe...svirate li...mislim ono..od neceg mora da se zivi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2017, 21:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Hertzog je napisao:
Jel se vi medjusobno zovete ovim imenima :lol:

Ono, nazovete na fiksni i kaze: dobar dan mogul dobit krvoloka :lol:
Ne moze se javiti, pise zadacu.
Aha recite mu da ga je Morbid trazio.

Fala teta djana

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2017, 21:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
Hertzog je napisao:
Jel se vi medjusobno zovete ovim imenima :lol:

Ono, nazovete na fiksni i kaze: dobar dan mogul dobit krvoloka :lol:
Ne moze se javiti, pise zadacu.
Aha recite mu da ga je Morbid trazio.

Fala teta djana


Traže li Hercoga kada tebe zovu?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2017, 21:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
vjerovao ili ne...traze hahahah


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2017, 21:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
:lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2017, 21:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Hertzog je napisao:
Jel se vi medjusobno zovete ovim imenima :lol:

Ono, nazovete na fiksni i kaze: dobar dan mogul dobit krvoloka :lol:
Ne moze se javiti, pise zadacu.
Aha recite mu da ga je Morbid trazio.

Fala teta djana

:lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2017, 23:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Dec 2010, 20:48
Postovi: 1139
Hertzog je napisao:
Jel se vi medjusobno zovete ovim imenima :lol:

Ono, nazovete na fiksni i kaze: dobar dan mogul dobit krvoloka :lol:
Ne moze se javiti, pise zadacu.
Aha recite mu da ga je Morbid trazio.

Fala teta djana

A kako drugačije. :D

_________________
Seriously, just fine. Everything will be alright, they told me so.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2017, 18:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Dec 2010, 20:48
Postovi: 1139
Vrijeme je da vam predstavimo naš drugi singl “U Crnom Grobu... Svijet!“ (eng. “In Black Grave... World!“) sa nadolazećeg albuma “Vječnost Truleži“ (eng. “Eternity of Decay“) koji će biti vani kroz Francusku izdavačku kuću Hass Weg Production. Naknadno ćemo objaviti datum izlaska albuma i još informacija o njemu.

https://www.youtube.com/watch?v=NScHcRJFih8

_________________
Seriously, just fine. Everything will be alright, they told me so.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2017, 21:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Koliko raje dodje na ovakvu svirku? Ono, ipak smo mi balkan, gledamo usko i ne volimo to mijenjati


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2017, 21:41 
ako mislis generalno na metal sinoc siti pab bio pun...


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Mar 2017, 21:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ne, mislim bas na ovaj metal


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2017, 23:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29498
Lokacija: Banjaluka
Bio je i taj metal prvo vece, pa je i tad bilo puno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2017, 00:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Dec 2010, 20:48
Postovi: 1139
veljo1981 je napisao:
Koliko raje dodje na ovakvu svirku? Ono, ipak smo mi balkan, gledamo usko i ne volimo to mijenjati

U slučaju Banja Luke, malo, baš malo. U slučaju Balkana, nešto više (100-300) a sve preko toga nakupljaju svjetski poznati black metal bendovi ovdje.
Realno mi smo do sada dobili više ponuda za nastupe u EU nego na Balkanu.

_________________
Seriously, just fine. Everything will be alright, they told me so.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 163 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs