banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 15:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 950 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 48  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Jun 2017, 10:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Papazani su izmislili rok scenu za Aleksandrovac :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2017, 15:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Drago mi je sto MLS opstaje. Veoma kvalitetan bend a uvijek su u zapecku nekih "banjaluckih projekata".

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2017, 15:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Samo Darth Vutrax

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2017, 01:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2010, 17:53
Postovi: 3865
Ovaj lijevo je iz Srpca, ako sam dobro vidio. Moraću sad poslušati


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2017, 00:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3640
nasmjeshiti luzer je napisao:
Bendova ima sve vise i svi nesto rade, drze probe, svirke, prve pjesme, snimaju itd... E sad "scena" ko ce ga znati sta je to...zvuci kao neka partija mladih komunista :lol: . Uglavnom se radi vise nego ikada samo je pitanje sta ce od svega tog da prezivi nalete negativne svakodnevice u smislu da je za sviranje, a posebno za autorski rad, potrebno ogromno vrijeme kog ljudi imaju sve manje kako zalaze u ozbiljne godine, jer ovdje se se od tog ne zivi. Reci cu ono sto znam da se zbiva:

- "Klikeri" snimili multisingl sa tri nove pjesme. U fazi je miksa.
- "Tanker" snima novi album
- "Glazgov kolac" zavrsava snimanje albuma sa 14 pjesama (jos vokal na 5 pjesama+miks, ne pitajte nas kad, ne stajte nam na muku...kad stignemo)
- "Ispad" vjezba pjesme za novi album
- "Pajperov smijeh" snima album(dupli, pjesme spremne) sa 20 pjesama, snimanje otpocelo prije 15 dana
- "Vanja the Frog" snima multisingl
- "Vazno obavjestenje" snimilo album, prije ne znam ni sam koliko, proljetos cini mi se
- "Aurora" uvjezbava novog bubnjara i planira snimanje spota
- "Sopot" nesto snimaju, album cini mi se
- "Neuro" snima album
- "Spidfrik" jos snimanje vokala+solaza na 5 pjesama i miks do kraja albuma sa 13 pjesama
- "Deer in the headlights" su skoro snimali neke nove pjesme, ne znam jesu li ih objavili
- Tica, gitarista i idejni tvorac u "Revolt"-u ima novi bend, trenutno snimaju(ili su vec snimili) 4 pjesme, rijec je o cisto instrumentalnoj muzici. Pored toga prica se i da ce se "Revolt" ponovo okupiti.
- "Uvijek Drugi" koji ce najvjerovatnije promjeniti ime i ponovo postati drugi, imaju spreman materijal za album. Cekamo da bubnjaru zacijeli lomnjena noga pa da jos malo isprobamo i snimamo.
- "Kataklizmatori"(tj. ja solo) pocinju snimanje duplog albuma(pjesme odavno cekaju na svoj red) cim se zavrsi snimanje bubnja za "Pajperov Smijeh".
- "Grupna Terapija" je snimila album prije oko godinu dana, ne znam koliko ljudi zna
- "Red Dust" vjezba za snimanje duplog albuma, oko 15-tak pjesama je vec gotovo
- "Logic system disorder" ulazi u studio 15.-og februara 2013 da snima 15 pjesama.
- "Catrin Noise" imaju nekoliko novih pjesama, ali trenutno im fali bubnjar
- "Daria" su reformsani i prave nove pjesme
- "Tupas mene" su skoro napravili neke svoje pjesme koliko sam razumio, kad ce da ih objave ne znam...
To je ono sto zasad znam...


- "Klikeri" nema apdejta odavno, da li su neaktivni ili ne postoje, ne znam.
- "Tanker" ne postoji odavno.
- "Glazgov kolac" isto nema apdejta, makar na fb.
- "Ispad" aktivni, sad došli s mini turneje po Evropi.
- "Pajperov smijeh" prilično aktivni, neki dan izbacili novi spot, prošli na takmičarski dio Demofesta.
- "Vanja the Frog" ne postoji kao takav, istina Vanja i dalje radi solo.
- "Vazno obavjestenje" aktivni, treba da sviraju na Demo festu.
- "Aurora" aktivni, zadnja stvar i spot izašli 2016. ako se ne varam.
- "Sopot" nedavno izbacili novi spot, sviraju na ovogodišnjem Demofestu.
- "Neuro" ne postoji odavno.
- "Spidfrik" promijenili pjevača, i dalje postoje samo ne pretjerano aktivni.
- "Deer in the headlights" ne postoje više, prema mojim saznanjima.
- "Logic system disorder" uvijek aktivni, nedavno izbacili par novih pjesama.
- "Tupas mene" svirali nedavno full set autorskih stvari, aktivni prilično.

Evo, pet godina kasnije presjek stanja, za one što sam uspio da upratim i što se može naći na internetu. Slobodno ispravite ako sam šta pogriješio i dopunite. Nažalost, par dobrih i aktivnih bendova sa liste više ne postoje.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2017, 06:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29500
Lokacija: Banjaluka
Zar Neuro ne svira na ZET festivalu?
Uglavnom, stanje je gore nego prije 5 godina..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2017, 09:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
a jebote reko bi covjek ovaj ciganin DjaloRoso rodjeni banjOlucanin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2017, 09:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
A Zvijer?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2017, 09:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
a 20 bendova Vozda Jovana Poganog?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2017, 09:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Marta, gospodin bogotac, sam sa sobom snimi back to back album :lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2017, 11:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
I nakon toga oformi tribjut solo bend za svoja dva prijašnja solo albuma...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2017, 16:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3640
giometar je napisao:
a jebote reko bi covjek ovaj ciganin DjaloRoso rodjeni banjOlucanin


Cigani su svijetlo-plavi. ;)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2017, 16:49 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 975
Zasto je Tanker prestao sa radom ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2017, 17:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Drive zavrsava pjesmu, uskoro spot. Somalijeri (akustika, stalno su u berti), zavrsava pjesmu odmah ide spot, jos jedan spot spreman za njih, radi se pjesma za njega. Lady D montiran spot, cekam njihovo zeleno svjetlo. Snimace uskoro kod Aralice, odmah ide novi spot za to, dobra je prica.

Ja vam kazem snimajte spotove.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2017, 17:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
GialloRosso je napisao:
giometar je napisao:
a jebote reko bi covjek ovaj ciganin DjaloRoso rodjeni banjOlucanin


Cigani su svijetlo-plavi. ;)

pa kako sad to, vi kazete da ste vi pravi romanisti, roma-romanisti-romi-ciganini :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2017, 18:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Problem BL scene je djelimicno u ovom Markovom postu....

Zasto su stvari gore nego sto su bile...
Prvo i osnovno nema mjesta za sviranje, prije je to donekle bio dom omladine a sada nema nista....sve i jedna svirka sa kojom se ide mora da bude u dogovoru sa gazdama kafana a tu je onda glavno koliko ce se piva prodat sto automatski bilo kakav autorski rad gura u stranu....pogledaj bilo koji drugi grad gdje ima kakvih-takvih bendova i razvijene scene van tri festivala godisnje...sve i jedan ima mjesto za sviranje koje ne zavisi od prodaje piva i tu se onda stvaraju i bendovi i edukuje publika i sve ostalo sto ide sa tim....

Sad da se vratimo na Markov post...bendovi koje je on nabrojao su mahom tezgarosi koji ce nekom pjesmom pokusat da dobiju malo medijske paznje a onda i izganjaju sebi bolju tezgu u nekom od lokala gdje ce svirati obrade....nemam ja nista protiv snimanja spotova i pravljenja sebi boljih opcija za zaradit koju marku ali tako se ne pravi ni bend ni scena...

Nemanje bilo kakve infrastrukture je isto zabrinjavajuce....nemas ni jednog jedinog muzickog kriticara da kaze nesto smisleno o nekoj pjesmi ili albumu...o diskografskim i booking agencijama da ne govorim....ima ih par i u vecem broju slucajeva se radi o ljudima iz benda koji su registrovali NVO zbog lakseg poslovanja....

Zbog svega toga se desava da bendovi koji stvarno nesto rade nemaju prostora za prezentaciju a mozda bi nesto i uradili a sa druge strane bendovi koji imaju mjesta za prezentaciju nemaju publiku i vecinom sviraju za 50km po clanu a ljudi ne znaju ni kako se zovu...trenutno osim Sopota i mozda Brutal protesta (a i oni su upitni) niko drugi ne moze stavit cijenu karte 5km i imati 200 ljudi na koncertu....to je prije moglo, sada ne moze....

Kad sve saberes i oduzmes ima tu nekih ljudi koji nesto rade ali stanje je gore nego ikada....#slusajdomace koristi svako i vec je postalo poprilicno izlizano i nema svrhu...ipak, nadu u bolje su mi vratili metalci sa one dvije metal veceri u city pubu gdje je bilo stvarno fenomenalno i za promjenu je nesto tu licilo na neku vrstu koncertnih desavanja...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2017, 13:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Ne bih znao šta je problem scene, jer ne znam šta je to. Valjda uvezanost, saradnja i zajedničko djelovanje ka istim ciljevima? Ne bih rekao da je to ovdje ikad postojalo, mada se može osjetiti tendencija da se takva mreža oformi.
Ne mislim ni da su problem "tezgaroši". Oni imaju svoj način, ovi drugi bi trebali imati svoj, a nemaju.
Nemaju jer :a)ih ima malo b)su lijeni i razmaženi c)se boje i svoje sjene a sanjaju da budu trendseteri, što je posebno smiješna situacija.

Scenom se moglo nazvati ono što se u Beogradu i Srbiji dešavalo tokom ratnih i poratnih 90-ih, samo iz razloga jer je tada toga bilo u masovnim medijima (čitaj-na televiziji i u novinama). Ako te ljude direktno pitaš, svi će ti reći da je svaki bend bio priča za sebe i da je sve djelovalo kao "scena" samo zbog medijske prisutnosti. Tada su ljudi koji se bave derivatima rocka i ostalim alternativnim(za naše podneblje alternativnim) izrazima sarađivali sa ljudima iz medija, jer su se i privatno družili. U izradu bilo kod albuma i medijskog paketa oko njega je bilo uključeno mnogo ljudi (ko ne vjeruje-nek pročita omot bilo kod izdanja).

Danas bendovi te stvari rade sami, a na televiziji ih nema jer a)nisu izradili sebi taj medijski paket koji televizija može da koristi b)na televiziji se nešto pitaju samo seljačine, što u prevodu znači da televizija sigurno neće trošiti svoje resurse da pomogne nekom tamo bendu, ali će komplet uredništvo krenuti da piški ako u goste dovedu Rastu i MC Stojana. Ko ne vjeruje, nek mi objasni šta na javnom servisu rade "Zabranjena ljubav" i "Dok selo spava"? Televizija je rak sama po sebi, jer je mi plaćamo da nas unazađuje. Pomoću nje nas svakodnevno lažu i vrijeđaju nam inteligenciju.

Dosadilo mi je da uljepšavamo stvari...jednostavno su bitni ljudi (oni čija je posljednja) iz medija seljačine, a s druge strane, bendovi su nedovoljno vrijedni i agresivni u samopromociji (dijelom jer im nije u prirodi da budu nenametljivi, što dobrim dijelom razumijem i poštujem). Znači, imaš daveža nad glavom i poljuljano samopouzdanje. Nema tu šta da se priča, tu mora da se radi, a tek ako želiš s tim nenametljivim pristupom, onda mora da se radi duplo.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2017, 21:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Apsolutno! Imas tikijev status i moj malo duzi komentar na njemu, gdje nudim step-by-step proceduru kako do tog da neko cuje za tebe. Prostor za svirke je jebeni youtube, to sto se vecina ljudi boji, to je njihova stvar. Ja bukvalno i bez preseravanja nemam vremena da idem na svirke, radim vise nego sto bi trebalo i vise nego sto bi vecina ljudi podnijela, i ne mogu priustiti sebi potpuno slobodno vece, trenutno je tako. Sve od muzike sto vidim i cujem je preko interneta. Ako vas ne mogu cuti na youtubu momentalno me boli kurac za vas pa taman da je bonamasa gitarista. I nije to samo stvar agresivne samopromocije, nego i zdravog razuma. "E svidjema mi se ova pjesma koju ste malorpije svirali, gdje je mogu cuti? E nemamo trenutno ni spot ni cd, ali je rekao basista da ce postaviti snimak sa probe".
Ni studio ni spotovi ni promocija nikad nisu bili jeftiniji ni mocniji, banjaluka je dovoljno malena da vas 5 ljudi moze izgurati u sve medije, a opet dovoljno velika da niko za to ni ne zna. Jbt sjecam se naslova u novinama, "Bend blablabla zapoceo snimanje spota". Spot je za cover Daira, zaboravio sam kako se bend zove. Bili na rtrs-u svaki dan. Tacno imam transfer blama kad vidim koliko su ljudi nezainteresovani za ono cim se bave, a neki su umjetnici navodno.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2017, 23:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
@GTK Marko, trebaš znati da ni @Freak ne mlati praznu slamu, on samo ima svoje viđenje stvari...Npr. njega nervira što Banjaluka nema ono što drugi gradovi imaju - koncertne prostore za autorske bendove i kulturu plaćanja ulaznice na koncert. Da, to svi ozbiljniji gradovi u regionu a i inostranstvu imaju. Takođe, sva mjesta u inostranstvu (a bogami u posljednje vrijeme i u Bg i Zg) naplaćuju autorska prava za izvođenje tuđih pjesama, pa ti ne može tako lako neko ko je napravio jednu ili ni jednu pjesmu glumiti muzičku veličinu, ali kod nas može, jer smo...pa, seljasti :).
S tim u vezi...ti vjerovatno ne pamtiš, ali ja se sjećam koncerata raznih ljudi iz inostranstva u originalnom KSET-u...da si to imao priliku spoznati u mladosti, znao bi šta znači kad ljudi imaju kulturu stvaranja, a ne prepisivanja.

Da ne bude zabune, @Freak i ja sviramo u istom bendu...samo ja stalno samram kako bend treba da se bavi samo svojim poslovima, muzikom ispred svega, i da realno bend treba da boli patka za okolinu...ali, nije svako odvojen od realnosti na isti način kao što sam to ja :)... I stvarno, volim da živim u oblacima...

Da ne bude da smo neki šalabajzeri...
Spoiler:
...i da ne bude da samo lupetamo, naš prvi album, o kom je već napisano nekoliko recenzija, imaš ovdje:
https://pajperovsmijeh.bandcamp.com/releases
i ovdje:
https://www.youtube.com/watch?v=SkmLeUtg79E&index=1&list=PLLsulxisaO2Ms9yvu8NFqtRg1Mufij6Du

EP koji je prethodio tom albumu, o kom je takođe napisano nekoliko recenzija, i osnovu kog smo obišli neke interesantne festivale u okolini imaš ovdje:
https://soundcloud.com/search?q=pajperov%20smijeh

Tako da mislim da ti može biti razumljivo iz kog razloga smo skeptični prema bendovima koji glume autore nakon 1500 tezgi i pola singla, a odmah trče da se slikaju i prave spotove.

Što se spotova tiče, ne mislim da bi oni trebali usko da se povezuju sa muzičkim stvaralaštvom benda, ali konkretno ja sam u ulozi režisera/montažera odradio nekoliko spotova za bendove iz naše sredine:

https://www.youtube.com/watch?v=rSLWaY6e230
https://www.youtube.com/watch?v=girCstBzAFo
https://www.youtube.com/watch?v=kvVsc2hrYfQ
https://www.youtube.com/watch?v=gSudNqOHemU

... i još neke spotove za "As i fall" i još par za Auroru itd...
Za Pajper još nisam radio spotove jer sam prezauzet muzikom i poslom trenutno. Čista stvar vremena/ekonomije :) .

Pored Pajpera, ispoducirao sam i par albuma za druge:
Za Spidfrik:
https://www.youtube.com/watch?v=afWRxhHPvK0&list=PLnnE1pySoNfRjGQNDGgks6gj9Vqa9zD5W
Za Grupnu Terapiju:
https://www.youtube.com/watch?v=XerHKItSJpA
Multisingl za Klikere:
https://www.youtube.com/watch?v=HFbdD_j4g-o

I snimao neke stvari za "Deer in the Headlights", "Uvijek druge", "Alan Ford" itd
...a i trenutno imam par albuma koje produciram...

Da ne misliš da su došli neki likovi koji ništ ne rade pa gunjđaju jer im je dosadno.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2017, 23:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Joj Boze, vidi Cupe kad je bio mlad :lol:

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 950 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 48  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs