banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 11:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 950 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Dec 2012, 14:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
nasmjeshiti luzer je napisao:
Najbolji po meni su do sada bili definitivno Grey, Fokus51, Revolt, The Patricks.

Grej nije nikad bio po mojoj mjeri, ali Revoltttttt.....

R.I.P., Kale moj <3

I iz tog perioda, prijedorski Tatu koji sigurno ne pripada ovoj temi, ali eto, ne mogu ga zaobići, jer je on u mojoj generaciji nekako imao najviše potencijala da se pretvori u nešto...

nasmjeshiti luzer je napisao:
Losha, Romana...wtf? I'm out.

Ma, ništa, otišli malo off topic.
Ne pripadaju oni BL muzičkoj sceni, nego smo malo govorili o nekim poznatim individuJama koje su ovako ili onako vezane za naš grad. Rođenjem ili viđenošću.

Jel Afrodizijak još svira?

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2012, 14:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
I sta, kao nema bendova u Banjaluci???

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2012, 14:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Danny ^_^ je napisao:
Jedno pitanje. Koji grad to ima 400 000 stanovnika u RS?

Po nekim procjenama, ovaj. Rasirila se BL. Tu cifru sam uzeo namjerno kao maksimalan broj ljudi.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2012, 14:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Ima u BL bendova, vjerovatno više nego što ih je ikad bilo, ima dobrih i odličnih bendova, takođe više nego ikada, ali sami bendovi ne čine scenu.

Inače, bend koji sam nedavno slušao i ponio veoma lijepe utiske sa svirke se zove Benefit, čini ga nekolicina golobradih momčića koji sviraju neki južnjački/kamenski/muljeviti rok/metal. Jedino što bih volio je da pjevaju na srpskom (što važi i za ostale "Engleze" kod nas).

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2012, 14:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Imaju i ovi koreri "Statement of Hate". Ko voli noviji HC uz malo crossovera tipa Madball, Hitman, Sick Of It All, Suicidal Tendencies, Biohazard, noviji Exploited i sl.(ja da), piche k'o ludi.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6cRkql-TzBo[/youtube]

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Poslednji put menjao nasmjeshiti luzer dana 28 Dec 2012, 14:57, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2012, 14:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
giometar je napisao:
I sta, kao nema bendova u Banjaluci???

Slika


? Ja sam ovdje samo cuo za Satan, a kao idem na te svirke i tako :oops:

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2012, 14:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
Ejs nisi cuo zao ostale? :D Vecina Martini bendovi. :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2012, 15:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Ma jesam za jos jedno 3, ali za sve nisam. Ma da, Marta dominira 8)

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2012, 15:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Buraz, Marta je pola banjolučke metal scene pa ti vidi... :lol:

EDIT: Posljednji put kad sam bio na svirci u BL bilo je kad su u Domu Omladine svirali Benefit i oni što su pobijedili na Demofestu i još neki i baš sam se prijatno iznenadio. Dok sam išao u Gimnaziju, prije jedno 4-5 godina, čini mi se da je bilo više bendova i svirki. Ne znam je li do toga što sam ja rijetko u BL pa i kad ima nešto propustim ili je stvarno došlo do oskudice muzikanata. :?

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2012, 15:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Tu je i SAGov Satan iz Bakinaca. :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2012, 17:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1589
Panzer je napisao:
Buraz, Marta je pola banjolučke metal scene pa ti vidi... :lol:

EDIT: Posljednji put kad sam bio na svirci u BL bilo je kad su u Domu Omladine svirali Benefit i oni što su pobijedili na Demofestu i još neki i baš sam se prijatno iznenadio. Dok sam išao u Gimnaziju, prije jedno 4-5 godina, čini mi se da je bilo više bendova i svirki. Ne znam je li do toga što sam ja rijetko u BL pa i kad ima nešto propustim ili je stvarno došlo do oskudice muzikanata. :?


Da, ta svirka je bila odlicna.
Neuro, Benefit, Abort US i Vazno Obavjestenje.
Pocevsi od samog zvuka pa onda i bendova gdje su svi zvucali vrlo dobro.
Svirka je bila za Dan mladih i kamo srece da nam je vise takvih svirkica u gradu.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2012, 19:43 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Ima svrki al' publika šteka izgleda...Neki dan se Tiki žalio kod nekoga na fejsu da je Tankerova svirka bila loše posjećena....Valjda je skupo dati tri-četiri marke za kartu, šta li....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2012, 19:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Publika je uvijek štekala. Uvijek je to bio problem, skupa ulaznica, neće ljudi da daju pare za nešto što manje-više svaki dan slušaju i što im odgovara. Kontam kad te nešto ne interesuje od muzike, ne slušaš i ne posjećuješ svirke al' kad nešto slušaš svaki dan pa kasnije stisneš i nećeš da odeš na svirku tog nečega, e to ne kontam. Ljudima nije puno izvaliti 15-20KM da idu slušati Željka Joksimovića, Samardžića, Sašu Matića i slične sa estrade, a ovamo se neko stiska oko tri marke za Tanker. Poprilično je nezahvalno baviti se alternativnim pravcima, ne samo zato što je teško naći publiku koja će to slušati i izdavače nego zato što i kad je nađeš teško da će te podržati... :roll:

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2012, 20:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
Ma de, Banjalucka publika je najgora definitivno. Svi seru kako nema svirki, kako nema ovog, onog i kad bude nesto pola njih bude ispred i pije, a tesko im je da 3-5 maraka za ulaz?! Pa nigdje nisu tako jeftine karte kao kod nas za rock/metal svirke, NIGDJE!
Eto kad je Paul Di'Anno dolazio prije par godina u pokojni Hall, znaci PRVI pjevac MAIDENA! u grad gdje svaki drugi klinac nosi Maiden majicu i kune se u njih bilo je prodano oko 150 jebenih karti (karta 20 maraka), i to je bila ubjedljivo najjeftinija karta na citavoj njegovoj turneji i dobrih 60-70% pjesmi su bili Maidenove pjesme sa ta prva dva albuma, znaci u orginalu su ih mogli cuti i opet nista. Kako li bi tek otisli na neki koncert izvan BL onda..
Eto kad su mi pricali ovi iz Tankera kad su bili poslednji put u Sarajevu, svirali u onom klubu Sloga ja mislim? Karta 10 maraka za Tanker i neki njihov manje poznat bend! I prodali koliko vec 300-400 ulaznica, pun klub bio.. Kod nas za 10 maraka na Tanker ne bi doslo 50 ljudi (pitanje je i to), a za neki tako bend iz Sarajeva slican Tankeru vjerovatno ni 30..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2012, 23:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Ja ne znam tacno ni kad je to pocelo sa BL publikom....ja se sjecam starih koncerata Revolta...bilo je puno ljudi....skakalo se, divljalo...nekako je publika znala da reaguje...oni jos stariji koji su isli u KSET kazu da je tamo bilo jos bolje....ne znam kad se to sve promjenilo...odjednom se samo desilo da mladji narastaji ne idu na svirke...ili ako idu vecinom su se tu zatekli slucajno....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2012, 23:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
zerocool je napisao:
Ma de, Banjalucka publika je najgora definitivno. Svi seru kako nema svirki, kako nema ovog, onog i kad bude nesto pola njih bude ispred i pije, a tesko im je da 3-5 maraka za ulaz?! Pa nigdje nisu tako jeftine karte kao kod nas za rock/metal svirke, NIGDJE!
Eto kad je Paul Di'Anno dolazio prije par godina u pokojni Hall, znaci PRVI pjevac MAIDENA! u grad gdje svaki drugi klinac nosi Maiden majicu i kune se u njih bilo je prodano oko 150 jebenih karti (karta 20 maraka), i to je bila ubjedljivo najjeftinija karta na citavoj njegovoj turneji i dobrih 60-70% pjesmi su bili Maidenove pjesme sa ta prva dva albuma, znaci u orginalu su ih mogli cuti i opet nista. Kako li bi tek otisli na neki koncert izvan BL onda..
Eto kad su mi pricali ovi iz Tankera kad su bili poslednji put u Sarajevu, svirali u onom klubu Sloga ja mislim? Karta 10 maraka za Tanker i neki njihov manje poznat bend! I prodali koliko vec 300-400 ulaznica, pun klub bio.. Kod nas za 10 maraka na Tanker ne bi doslo 50 ljudi (pitanje je i to), a za neki tako bend iz Sarajeva slican Tankeru vjerovatno ni 30..


Ma kakvih 50 da dođe na Tanker za 10KM. Pjevao bi Topić Tikiju samom na kraju... :roll:

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 00:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1589
Znaci dodjosmo do toga da je publika problem.
E sad, pitam ja vas da li postoji neki nacin kako privuci nasu domacu banjalucku publiku na svirku eto Tankera npr. ili nekog drugog banjaluckog benda?
Izgleda da je jedino rijesenje besplatan ulaz.
Koliko se sjecam cak je i ta sjajna svirka za Dan Mladih bila dzabaka, valjda je zato i bilo onoliko ljudi u Domu to vece.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 01:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Po meni besplatan ulaz nije nikakvo rijesenje...pare nisu problem...para za upad uvijek ima...problem je sto upad na svirku nije prioritet....ja bi volio da meni neko od tih klinaca koji bi danas trebalo da cine publiku objasni kakav je to mentalni sklop pa da se ne ide na svirke muzike koju inace slusas....jasni su mi stariji ljudi koji su nekad posjecivali te svirke da vise nemaju toliko vremena ni snage za takve stvari...ali 16 do 24-5 godina...i jos kao neki metalci...a kad je svirka njih nigdje....ne kontam....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 03:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2010, 10:50
Postovi: 1101
GialloRosso je napisao:
Stratovarius je napisao:
"O kakvoj sceni pricas?"


Ово је најбитнија реченица у свему овоме(ма да искрено,нисам све детаљно читао).

Углавном моје мишљење је да на овој (шугавој) градској сцени не може нико да успије.Једноставно је такав јебени менталитет.Дај фенсераја и сви ће бити задовољни.

Нешто ново да прогураш? У неком другом животу.


Можда ако буде џабане,па и можда наврати градска јалија,иначе ако ставиш улаз пола марке, поздрави се са публиком.


Тако да,нема шта да се прича о било каквој музичкој сцени(и било каквом жанру) у граду са најшугавијем менталитетом,гдје сви очекују да им све сервираш на тацни.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 09:49 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Stratovarius je napisao:
Znaci dodjosmo do toga da je publika problem.

Ovde ti je sve rečeno u par riječi....

viewtopic.php?f=73&t=50128&hilit=banjalu%C4%8Dka+publika

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 950 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs