banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Apr 2011, 17:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
A šta će oni koji nemaju sluha za muziku :lol: . Uz šta da se oni našteluju :lol:

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2011, 17:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Jedan savjet: za štimanje gitare, nekad davno dok nisam nabavio elektronsku štimalicu (i preporodio se), koristio sam " A i ti me iznevjeri" od Bijelog Dugmeta. Na početku ide jedan neobično dug A-ton, rodio se za štimanje gitara...

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2011, 17:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Mar 2011, 10:23
Postovi: 800
Lokacija: U ljubavnom gnezdu!
STRATOKASTEL je napisao:
Jedan savjet: za štimanje gitare, nekad davno dok nisam nabavio elektronsku štimalicu (i preporodio se), koristio sam " A i ti me iznevjeri" od Bijelog Dugmeta. Na početku ide jedan neobično dug A-ton, rodio se za štimanje gitara...



Posalji nam semu da ja vidim kako si ti to nju ustimo ;)

_________________
Moji radovi u PS Slika Slika Slika Slika Ocijeni Avatar osobe iznad


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2011, 18:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
cobraunited89 je napisao:

Posalji nam semu da ja vidim kako si ti to nju ustimo ;)

Ne da Kinez. Namučio se dok je ukrao od Japanca.
Evo ti ona prva:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EmtNPLeVG5U[/youtube]

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2011, 13:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Hehe, ima i onaj stari fazon sa "tu-tu" tonom kad se podigne telefonska slušalica, mislim da je to bio H ili G, ne sjećam se više. Ja sam koristio "Nothing else matters", obilje praznih žica na početku, pa se dalo uz to naštimati. Ali pošto danas na netu ima par miliona online štimera, više nema potrebe za tim.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2011, 13:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
"tu tu" je A ;)

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2011, 00:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Kao sto neko rece, Ghetto je sad preporodjen.. Od instruktora gitare koji treba tamo da radi sam saznao da ce se odrzavati 6-7 radionica, 20KM je clanarina, i mozes ici na koliko hoces radionica... Neke od radionica su: bas, gitara, bubanj i sl... E sad, da li ce tako i ostati (ovo za "koliko hoces radionica"), ali ono sto znam, je da je fino sredjeno, cak ima i bina spremna za probe i sl, pa mozes i tu da se malo prikopcas i tako to... Sto se tice instruktora, po meni je extra gitarista, sad kakav je ucitelj, cuce se... On ce vjerovatno drzati i bas i gitaru...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2011, 23:10 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 19 Apr 2011, 23:05
Postovi: 3
NiZ je napisao:
"tu tu" je A ;)
ili 440 Hz :wink:

Archangel je napisao:
Kao sto neko rece, Ghetto je sad preporodjen.. Od instruktora gitare koji treba tamo da radi sam saznao da ce se odrzavati 6-7 radionica, 20KM je clanarina, i mozes ici na koliko hoces radionica... Neke od radionica su: bas, gitara, bubanj i sl... E sad, da li ce tako i ostati (ovo za "koliko hoces radionica"), ali ono sto znam, je da je fino sredjeno, cak ima i bina spremna za probe i sl, pa mozes i tu da se malo prikopcas i tako to... Sto se tice instruktora, po meni je extra gitarista, sad kakav je ucitelj, cuce se... On ce vjerovatno drzati i bas i gitaru...


a moze li se znati ko je taj instruktor, koji je po tebi extra gitarista??? :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2011, 23:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
gavranpero je napisao:
A šta će oni koji nemaju sluha za muziku :lol: . Uz šta da se oni našteluju :lol:


uz pivu i rakiju :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2011, 09:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Kontraobavjestajac je napisao:
NiZ je napisao:
"tu tu" je A ;)
ili 440 Hz :wink:

Archangel je napisao:
Kao sto neko rece, Ghetto je sad preporodjen.. Od instruktora gitare koji treba tamo da radi sam saznao da ce se odrzavati 6-7 radionica, 20KM je clanarina, i mozes ici na koliko hoces radionica... Neke od radionica su: bas, gitara, bubanj i sl... E sad, da li ce tako i ostati (ovo za "koliko hoces radionica"), ali ono sto znam, je da je fino sredjeno, cak ima i bina spremna za probe i sl, pa mozes i tu da se malo prikopcas i tako to... Sto se tice instruktora, po meni je extra gitarista, sad kakav je ucitelj, cuce se... On ce vjerovatno drzati i bas i gitaru...


a moze li se znati ko je taj instruktor, koji je po tebi extra gitarista??? :roll:


Zove se Mladen Bojic... Ne znam da li ga znas, i jesi li cuo za njega...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2011, 19:20 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 19 Apr 2011, 23:05
Postovi: 3
Archangel je napisao:
Kontraobavjestajac je napisao:
NiZ je napisao:
"tu tu" je A ;)
ili 440 Hz :wink:

Archangel je napisao:
Kao sto neko rece, Ghetto je sad preporodjen.. Od instruktora gitare koji treba tamo da radi sam saznao da ce se odrzavati 6-7 radionica, 20KM je clanarina, i mozes ici na koliko hoces radionica... Neke od radionica su: bas, gitara, bubanj i sl... E sad, da li ce tako i ostati (ovo za "koliko hoces radionica"), ali ono sto znam, je da je fino sredjeno, cak ima i bina spremna za probe i sl, pa mozes i tu da se malo prikopcas i tako to... Sto se tice instruktora, po meni je extra gitarista, sad kakav je ucitelj, cuce se... On ce vjerovatno drzati i bas i gitaru...


a moze li se znati ko je taj instruktor, koji je po tebi extra gitarista??? :roll:


Zove se Mladen Bojic... Ne znam da li ga znas, i jesi li cuo za njega...



Aaaaa gitarista Kefaje!? Dobro svira, ali je jos bolji ovako kao lik. Poznajemo se, ali nisam znao da je počeo da daje časove. :fadein: Znaš li kada daje časove, u kojem terminu?
P.S. Hvala na odgovoru :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2011, 23:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Valjda bi trebalo biti utorkom i cetvrtkom od 15:00 do 16:30... Medjutim, nikako da skupi dovoljno ljudi, uvjek neko otkaze... Evo meni je vec 3-4 puta javio, taj dan u 15h, ja spreman i sve, kad dobijam poruku, nista od casa, otkazalo dvoje... (uglavnom to budu djeca neka).. I ja ga znam licno, ispasce ona poznata, svako svog konja, ali covjek bas extra svira gitaru... Cak sam imao priliku da ga cujem na probama i bas bude super...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2011, 12:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2009, 01:57
Postovi: 118
E ljudi, hvala vam svima za odgovore. Mislim da cu prvo pokusati na internetu nauciti sta bilo, pa ako ne bude islo onda cu vjerovatno u "Getto-a" da vidim sta oni nude.

Lijep pozdrav

Synonym


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2011, 13:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
Nisam baš kompententan jer sam i sam početnik, ali jedno znam - moraš biti uporan. Na početku sigurno ništa neće ići kako treba, vjeruj mi :D Moraš dosta (pravilno) vježbati, bilo da kupiš instrukcije sa neta ili od nekog učitelja. Meni je ispočetka bilo pogušeno pola tonova u akordima, kasnije se šaka malo prilagodi, shvatiš gdje griješiš i tako to. Probaj justinguitar.com, djeluje super. Vidim i da se ljudi ubiše od hvaljenja po YouTube komentarima.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2011, 18:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2009, 01:57
Postovi: 118
Isprobacu i to, hvala na savjetu. A interesuje me jos jedna stvar - posto planiram naredne sedmice kupovati i nove zice za svoju gitaru (jer su stare malo zahrdjale od stajanja), pa me interesuje da li da kupim zeljezne ili plasticne zice? Koje su bolje za pocetnike?

Hvala unaprijed


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2011, 20:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Synonym je napisao:
Isprobacu i to, hvala na savjetu. A interesuje me jos jedna stvar - posto planiram naredne sedmice kupovati i nove zice za svoju gitaru (jer su stare malo zahrdjale od stajanja), pa me interesuje da li da kupim zeljezne ili plasticne zice? Koje su bolje za pocetnike?

Hvala unaprijed

a) Za pocetak je plastika bolja, da ti otvrdnu jagodice, da ne prokrvare bas odmah :D
b) Kakvu gitaru imas? Mozda na nju ne smijes ni staviti metalne zice da ne iskrivis vrat i od neceg svirljivog napravis ukras na zidu ....

Inace, za pocetak dok ne savladas osnove (pravilno drzanje vrata, oslonac, prsti, bla bla bla ....) zaebi internet i nadji nekog da ti pokaze kako i ispravlja greske bar prvih nekoliko mjeseci. Ako ne nadjes nikog ili si tanak sa lovom, salji pp, mozda nadjem malo vremena (jednom sedmicno max) ;)
Naravno, za dz .... tj. placas kafu/pivu/pivcugu .... :)

I kad smo vec kod neta i youtube saso mange gitarskih cuda, nije lose pogledati petrucija i njegova rastezanja, satrijanijeva dimska zagrijavanja i dejva vinera (ili kako vec), vaijevog ritam gitaristu .... on je u stvari jedini moj supskripsn na jutjubu (pored pajperovaca .... ali oni se ne racunaju jer nemaju veze sa trvv gitarama i brzim solazama :P)
elem, evo link
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CSlZhU9l7DM[/youtube]

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2011, 00:14 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 19 Apr 2011, 23:05
Postovi: 3
Synonym je napisao:
E ljudi, hvala vam svima za odgovore. Mislim da cu prvo pokusati na internetu nauciti sta bilo, pa ako ne bude islo onda cu vjerovatno u "Getto-a" da vidim sta oni nude.

Lijep pozdrav

Synonym


Synonym poslušaj Niz-ov savjet i nađi nekog da ti pokaže osnove, vjeruj mi to je najbolje što možeš učiniti. Eto Niz se ponudio da ti daje časove, a ako njega dobiješ za učitelja i to još za Dž računaj da je to kao da si dobio na lutriji. :wink:

Srecno sa sviranjem i samo budi uporan pa će rezultati doći sami po sebi! :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2015, 00:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Okt 2009, 14:16
Postovi: 803
Lokacija: oko zelenog mosta
Malo starija tema :)
Pa kao sto naslov kaze.Svi savjeti su dobrodosli.U pitanju je djecak od 11 god.
Hvala

_________________
pokaži da možeš,da si najbolji ti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2015, 12:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Fino je kad se nešto uči, samo što u slučaju gitare postoji jedan ozbiljan pedagoški problem...To je instrument koji od ljudi pravi zanesenjake. Isto je sa bubnjevima :). Daj mu, bolan, harmoniku! U najgorem slučaju, sviraće ovako https://www.youtube.com/watch?v=J045CdmIC-E

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2018, 17:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
Ljudi, ovako stoje stvari.
Neke 3-4 godine tamburam staru burazovu akusticnu gitaru. Od te 3-4 godine bilo je dosta pauza, ali recimo da znam svirati dovoljno za nekog rostilja na vikendici i 5-6 pijanih budala. Nikad nisam otisao na cas, sve sto znam naucio sam preko neta. Naucio sam osnovne akorde, znam uhvatiti i neke bare akorde, ritmove sam na pocetku ucio na pamet ali sam sa vremenom uspio i na sluh skinuti poneki ritam u ponekoj pjesmi :)
Citao sam dosta po netu o kojekakvim skalama i ostalim frazama koje su mi skroz strane. Jednostavno kad krenem malo dublje u muzicku teoriju pogubim se i znam da mi treba instruktor.
Dakle, treba mi preporuka za dobrog instruktora koji ce da ispegla sve greske koje pravim i da radi sa mnom neko vrijeme dok ne dostignem neke vece nivoe ( dok ne savldam neke osnove muzicke teorije, dok ne izostrim sluh itd).
Ako znate nekog kvalitetnog, pisite. Nemojte samo da mi preporucujete kojekakve nafurane klince koji su u junu zavrsili prvi razred muzicke ;)

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs