banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 14:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 199 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Metalci :)
PostPoslato: 13 Dec 2009, 22:50 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009, 13:36
Postovi: 53
Lokacija: Magnovenj
tensSa je napisao:
Sve go seljak i narodnjak na ovoj temi... :D :D :D

Izjasni se nemoj ostati nedorecen/a.

_________________
Ko zna zna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metalci :)
PostPoslato: 13 Dec 2009, 22:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2009, 13:46
Postovi: 2437
Lokacija: Bandza Luka
Tenssa je stari metalac......
To svi znaju :D :D

_________________
Ja sam Sotir zvani đubre,stara majko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metalci :)
PostPoslato: 14 Dec 2009, 00:05 
Nekad sam pravio najbolje shutke, a onda se omatorilo. 8) 8) 8) :D :D


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Metalci :)
PostPoslato: 14 Dec 2009, 11:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Feb 2007, 14:39
Postovi: 1619
Lokacija: BL-NS i tako u nedogled....
a ja sam svojevremeno dobijala udarce u šutkama :mad: iliti martinke po cevanicama :(

_________________
I am my alter ego,
I am subconsciously,
In depth but also shallow,
Or somewhere in between.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metalci :)
PostPoslato: 14 Dec 2009, 13:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
Ko nije ? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metalci :)
PostPoslato: 14 Dec 2009, 14:37 
A to seljachine skinsi i punkeri kad ulete u sutku....takve sam najvishe volio oplesti po bubrezima nogom...al neofirno da ne skontaju ko je. :wink: :wink:


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Metalci :)
PostPoslato: 14 Dec 2009, 15:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
8) ma ništa nije kao kad pet šest metalaca duge kose stanu u krug, u sredinu ubace glave sa dugom kosom, i tresu glavama dok su im ruke u položaju sviranja gitare. :headbang:
od kad nisam vidio taj prizor, a kako stvari stoje neću ga više ni vidit :(

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metalci :)
PostPoslato: 14 Dec 2009, 15:18 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2009, 14:49
Postovi: 21
nego mene zanima jedna druga stvar, muzika me u ovom slucaju manje zanima od jednog drugog fenomena, a radi se o socioloskom aspektu izvodaca metal muzike i samih ljudi koji slusaju metal, nisam dovoljno upucen u neke stvari ali zato smo tu da diskutiramo jel tako ... ajd da ovako postavimo stvari, usput da zamolim da me ljudi ne shvate pogresno, ovo nije nikakva kritika nego me fakat zanima


koliko su metal bendovi socijalno angazirani sa svojim porukama u tekstovima, ne u smislu da su politicki angazirani, nego koliko i prvenstveno koji metal bendovi osuduju pojave kao sto su rasizam, ksenofobija, homofobija, i koji bendovi te svoje stavove javno iznose ... koliko mi je poznato indirektno se veliki broj bendova razracunava s tim stvarima u svojim tekstovima, kao sto rekoh indirektno, govoreci o tamnim stranama ljudske psihologije, poremecenim vrijednostima u drustvu itd. ali ono sto me zanima jeste da li postoje bendovi koji direktno stvaraju svoj stav o tome i prezentiraju ga kroz tekstove, dakle ko su angazirani metal bendovi ...
btw, postoje li metal bendovi ili pojedinci iz bendova koji se bavi radom po ovom pitanju van muzicke scene, stvarima kao sto su npr. distribucije, casopisi, pomaganje mladim bendovima itd.
hvala unaprijed

_________________
VANDALISM: beautiful as a rock in a Cops face


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metalci :)
PostPoslato: 14 Dec 2009, 15:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Ja znam tri...al ni jedan nije metal bend...System Of A Down, Rage Against The Machine i Pearl Jam....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metalci :)
PostPoslato: 14 Dec 2009, 15:38 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009, 13:36
Postovi: 53
Lokacija: Magnovenj
tensSa je napisao:
A to seljachine skinsi i punkeri kad ulete u sutku....takve sam najvishe volio oplesti po bubrezima nogom...al neofirno da ne skontaju ko je. :wink: :wink:

Pazi druze ja slusam pank vec 10 godina i nisam imao problema sa metalcima iz razloga sto nisam zadirkivao u njihovo muzicko opredjeljenje. ti zoves seljacima pankere a samim tim imas nesto protiv cjelokupne pank muzike koja predstavlja svojevrstan bunt, a ja ne poziram da slusam pank kao mnogo ljudi nego zivim rokenrol i jos nesto nisam skins i nemoj pankere i skinse stavljat u isti kos. ja i sada idem na svirke i sutke a cim nesto generalizujes nemam sta za reci.

Svoje misljenje o metalcima sam dao koji prije post, ali evo ovakve situacije ne trebaju.

_________________
Ko zna zna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metalci :)
PostPoslato: 14 Dec 2009, 15:43 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2009, 14:49
Postovi: 21
Freak_on_a_leasH je napisao:
Ja znam tri...al ni jedan nije metal bend...System Of A Down, Rage Against The Machine i Pearl Jam....


to je neprofitna organizacija "Axis of Justice" :D osnivaci su Serj Tankian (frontman System of a Down koji se svrstava u nu metal donekle) i Tom Morello (gitarista Rage Against the Machine koji je kao funk metal) , cilj te organizacije je da spaja muzicare u borbi za socijalnu jednakost i pravdu u cijelom svijetu. Mislio sam na malo ove ANDERGAUNDERE :D

_________________
VANDALISM: beautiful as a rock in a Cops face


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metalci :)
PostPoslato: 14 Dec 2009, 15:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Ti si pitao ko se angazuje oko onoga sto pjeva....ja sam ti naveo.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metalci :)
PostPoslato: 14 Dec 2009, 16:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
@agalo
metalci su muzičari, a ne neki degenerici, poput bona, madone i sl.
svi koji slušaju metal znaju ponešto i odsvirat.
za razliku od nekih koji o muzici nemaju pojma ali zato znaju lelemudat po vas dan.
metal i sve vrste progresivnog rocka je prvenstveno muzika.
kao što je mile hladno pivo rekao "da znamo svirat bili bi metalci"

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metalci :)
PostPoslato: 14 Dec 2009, 16:09 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2009, 14:49
Postovi: 21
kim deal je napisao:
@agalo
metalci su muzičari, a ne neki degenerici, poput bona, madone i sl.
svi koji slušaju metal znaju ponešto i odsvirat.
za razliku od nekih koji o muzici nemaju pojma ali zato znaju lelemudat po vas dan.
metal i sve vrste progresivnog rocka je prvenstveno muzika.
kao što je mile hladno pivo rekao "da znamo svirat bili bi metalci"


Mile iz piva je pizda, kao i madona... 8) "pjevajte nesto ljubavno klinke svrsavaju na to"

i na kraju krajeva sam to i postavio citajuci postove iznad, jer ljudi pricaju o sterotipu. :roll:


npr. zamislite da jedan metal muzicar bude glasnogovrnik u akciji protiv narkomanije (znam otrcan je primjer ali jbg.) :evil: i sada vecina bi ljudi za tu akciju rekli: "Ma to je sranje neko sigurno , pogledaj ko im je glasnogovornik jedan od onih dugokosi divljaka on je sigurno isto stalno na drogama"

znaci dok god drustvo nebude prihvatalo metal kao muziku i metalce kao muzicare , metalci nece moci biti aktivni u tom drustvu sto ih odbacuje

to je moja "povrsna" teorija iako bi se i ona mogla dalje razraditi, pa sam cisto iz tog razloga postavio pitanje.

_________________
VANDALISM: beautiful as a rock in a Cops face


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metalci :)
PostPoslato: 14 Dec 2009, 16:18 
Fint Mehanika je napisao:
tensSa je napisao:
A to seljachine skinsi i punkeri kad ulete u sutku....takve sam najvishe volio oplesti po bubrezima nogom...al neofirno da ne skontaju ko je. :wink: :wink:

Pazi druze ja slusam pank vec 10 godina i nisam imao problema sa metalcima iz razloga sto nisam zadirkivao u njihovo muzicko opredjeljenje. ti zoves seljacima pankere a samim tim imas nesto protiv cjelokupne pank muzike koja predstavlja svojevrstan bunt, a ja ne poziram da slusam pank kao mnogo ljudi nego zivim rokenrol i jos nesto nisam skins i nemoj pankere i skinse stavljat u isti kos. ja i sada idem na svirke i sutke a cim nesto generalizujes nemam sta za reci.

Svoje misljenje o metalcima sam dao koji prije post, ali evo ovakve situacije ne trebaju.


Nisam dobro definisao, mislio sam na one nafure sto veze nemaju sa pankom, znao sam ih cista loziona, nemoj misliti da imam nesto protiv pankera...samo protiv pozera imam...pogotovo ti pozeri sto ulecu u shutku jer je to in, a vamo dere death-trash metal, koji qrc tu ima sta da radi... 8) 8)


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Metalci :)
PostPoslato: 14 Dec 2009, 16:28 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2009, 14:49
Postovi: 21
tensSa je napisao:
Fint Mehanika je napisao:
tensSa je napisao:
A to seljachine skinsi i punkeri kad ulete u sutku....takve sam najvishe volio oplesti po bubrezima nogom...al neofirno da ne skontaju ko je. :wink: :wink:

Pazi druze ja slusam pank vec 10 godina i nisam imao problema sa metalcima iz razloga sto nisam zadirkivao u njihovo muzicko opredjeljenje. ti zoves seljacima pankere a samim tim imas nesto protiv cjelokupne pank muzike koja predstavlja svojevrstan bunt, a ja ne poziram da slusam pank kao mnogo ljudi nego zivim rokenrol i jos nesto nisam skins i nemoj pankere i skinse stavljat u isti kos. ja i sada idem na svirke i sutke a cim nesto generalizujes nemam sta za reci.

Svoje misljenje o metalcima sam dao koji prije post, ali evo ovakve situacije ne trebaju.


Nisam dobro definisao, mislio sam na one nafure sto veze nemaju sa pankom, znao sam ih cista loziona, nemoj misliti da imam nesto protiv pankera...samo protiv pozera imam...pogotovo ti pozeri sto ulecu u shutku jer je to in, a vamo dere death-trash metal, koji qrc tu ima sta da radi... 8) 8)


samo da se kratko nadovezem, mislim da nema trenutno vece "furke" od metala, takve se ne mogu ni pozerima nazvati :D gore od bijelih gangstera :puke:

_________________
VANDALISM: beautiful as a rock in a Cops face


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metalci :)
PostPoslato: 14 Dec 2009, 16:41 
Citiraj:
samo da se kratko nadovezem, mislim da nema trenutno vece "furke" od metala, takve se ne mogu ni pozerima nazvati :D gore od bijelih gangstera :puke:


A koji si ti kad znash da je metal furka?

ako si dosao da pljujesh o omalovazavash metal onda odj...ako ne onda mozemo kulturno diskutovati...

Skoro i da ne slusham danashnji metal kad ima 300 zanrova i jos puta toliko podzanrova...tako da kada danas kazesh metal to je malo siri pojam...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Metalci :)
PostPoslato: 14 Dec 2009, 17:04 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2009, 14:49
Postovi: 21
tensSa je napisao:
Citiraj:
samo da se kratko nadovezem, mislim da nema trenutno vece "furke" od metala, takve se ne mogu ni pozerima nazvati :D gore od bijelih gangstera :puke:


A koji si ti kad znash da je metal furka?

ako si dosao da pljujesh o omalovazavash metal onda odj...ako ne onda mozemo kulturno diskutovati...

Skoro i da ne slusham danashnji metal kad ima 300 zanrova i jos puta toliko podzanrova...tako da kada danas kazesh metal to je malo siri pojam...


Nisam rekao da su svi metalci pozeri, nego vecina klinaca, uparvo si i sam spomenuo prisutnost 300 podvrsta metala, a to je taj prokleti MTV, dobro je rekao Jello Biafra, Mtv get off the air :o

_________________
VANDALISM: beautiful as a rock in a Cops face


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metalci :)
PostPoslato: 14 Dec 2009, 19:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Avg 2005, 01:01
Postovi: 1227
Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metalci :)
PostPoslato: 14 Dec 2009, 19:31 
Agalo je napisao:
tensSa je napisao:
Citiraj:
samo da se kratko nadovezem, mislim da nema trenutno vece "furke" od metala, takve se ne mogu ni pozerima nazvati :D gore od bijelih gangstera :puke:


A koji si ti kad znash da je metal furka?

ako si dosao da pljujesh o omalovazavash metal onda odj...ako ne onda mozemo kulturno diskutovati...

Skoro i da ne slusham danashnji metal kad ima 300 zanrova i jos puta toliko podzanrova...tako da kada danas kazesh metal to je malo siri pojam...


Nisam rekao da su svi metalci pozeri, nego vecina klinaca, uparvo si i sam spomenuo prisutnost 300 podvrsta metala, a to je taj prokleti MTV, dobro je rekao Jello Biafra, Mtv get off the air :o

E to si u pravu, nazalost MTV balavci i metal...fuy..sve pozer do pozera...


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 199 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs