banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 16:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1568 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 79  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Nov 2008, 18:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Laibach - The Final Countdown (Europe original, Laibach obradili na svoj način, prejako, možda i najbolja obrada koji sam ikad čuo, pored pomenute Summernight City)

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2008, 19:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Comatorium je napisao:
Citiraj:
А рећи да је неко боље урадио Bohemian Rhapsody од оригиналне верзије је светогрђе! 8)


...IHSB pomiluj me greshnog, sta da ti kazem...subjektivan sam, pristrasan, ne mogu normalno razmisljati kad je ona u pitanju :lol: ...ne mogu vise voljeti homicevu originalnu verziju pored ovakve kraljice...a ova violina u pjesmi je zanimljiva bas

I seek absolution for my sins..."Dominus noster Jesus Christus te absolvat; et ego auctoritate ipsius te absolvo ab omni vinculo et interdicti in quantum possum et tu indiges.Deinde, ego te absolvo a peccatis tuis in nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen."

Evo njena obrada pjesme "Girls Just Wanna Have Fun" (e ovo je remek-djelo koliko god da bio pristrasan)

http://www.youtube.com/watch?v=Vn-Y1P_7ep8 orig. Cyndi Lauper

poz. ( :P )

20 пута Оченаш и опроштено ти је...


П.С. Осим ако ниси и маструбирао на њу... онда још 20!

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2008, 19:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
goci master je napisao:
shoole je napisao:
Оригинал је направио бенд под називом Soft Cell!

Dobro da me ispravi, zivio bi u neznanju :D , nije da se vadim ali znao sam ovo :D poodavno je to bilo, zaboravio


???

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2008, 22:07 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Svasta cu ja cuti ovdje - te da je ''Paint it black'' os Stones-a spor i mlak :roll: (a pjesma jednosavno ima svoju prigusenu, zamracenu atmosferu u strofi, koja je bas efektna i na mjestu ) ili da je HIM-ov preseravacki ''Wicked game'' bolji od Isaakovog originala :lol: (a ono ljudi samo upalili distorziju i stavili savremen kompresor na bubnjeve + Isaak pjeva "k'o musko" brate, a onaj pachenik stenje k'o djevica prilikom deflorizacije).

I sto bi bilo koju obradu (makar nam bila mnogo draza od originala) proglasavali boljom? Pa to je samo jebena obrada!

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2008, 22:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Da nisis virao u hc bendovima razumio bih te, mlako, mlako, naspram obrade TBDM zvuci kao pjesma za vrtic...

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2008, 22:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Uzmi u obzir kad je pjesma smisljena i na kakvoj se tada opremi sviralo, te kakav je stil te pjesme bio u odnosu na ostale pjesme tog perioda, pa ces zakljuciti da je "Paint it black'' tada bio mnogo zajebani nego bilo kakav HC ili Black Metal danas.
Bilo bi korisno pitati momke koji obradili Stones-e da li oni smatraju da je orginalna verzija spora i mlaka...mislis da su je izabrali jer je bila njanjava...ili mozda iz nekog drugog razloga?

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2008, 22:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Ovo mi je najgore poredjenje ubjedljivo - "I'll be missing you'' / " I'll be watching you''?

Kako neko pri zdravoj pameti moze moze onu P.Daddy-jevu jeftinu izdrkotinu proglasiti boljom od Police-ovog originala? Dabogda mu crk'o televizor, sat. antena, modem i mob.telefon i da nikad vise ne moze zaviriti na MTV(dabogda ga ni u internet klubove ne pustali).

(...ako se kletva slucajno obistini - nisam kriv majke mi, ne bavim se crnom magijom..)

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2008, 22:59 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Bas sam poslusao tu famoznu obradu "Paint it black"-a.
Ono bi se moglo nazvati dobrim jedino u slucaju je napravljeno s ciljem da bude duhovito(da ga je SMF pravio). U bilo kom drugom slucaju - bas je smece.
P.S.- cilj HC zvuka nije da stvori maksimalnu buku, nego maksimalnu energiju. Nije nesto energicno ako zubima sviras rifove, nego ako sa pravim ciljem ubodes pravi rif u pravom trenutku (Stones-i su to postigli, a ovi plagijatori/nesrechnici nisu).

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2008, 10:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
Jimi Hendrix - All along the watchtower (Bob Dylan)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BCwCBh0z3Hs[/youtube]

Navodno je Bob Dylan, nakon sto je cuo obradu Hendrixa, rekao da je vise nikada nece svirati na koncertima 8)

A od novijih svakako Tricky - Slow (Kylie Minogue)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5_qEdPq2Tww[/youtube]

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2008, 10:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
nasmjeshiti luzer je napisao:
Bas sam poslusao tu famoznu obradu "Paint it black"-a.
Ono bi se moglo nazvati dobrim jedino u slucaju je napravljeno s ciljem da bude duhovito(da ga je SMF pravio). U bilo kom drugom slucaju - bas je smece.
P.S.- cilj HC zvuka nije da stvori maksimalnu buku, nego maksimalnu energiju. Nije nesto energicno ako zubima sviras rifove, nego ako sa pravim ciljem ubodes pravi rif u pravom trenutku (Stones-i su to postigli, a ovi plagijatori/nesrechnici nisu).


Hihi, ocekivao sam vise od tebe... SMF i jeftini humor, davno prevazidjeni... Posto se razumijes u hc, onda bi trebao skuziti da ono nema veze sa korom, vec da je death-metal, i to vrhunski bend, ako se vec mora o njima...
Lele :)

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2008, 11:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Nisam ni mislio da su bend ili cak navedena stvar HC, nego sam samo prealudirao tvoje aludiranje na moj HC angazman. A bend mozda jeste death-metal, ali stvar ima mnogo sugavih black-metal uticaja, pa je ne bih nazivao dedarom. I jos nesto(sto ljudi bas vole da zaboravljaju)- SMF-u je, recimo(citaj-"primjera radi"), cilj da bude naivan i glup, a ovi beteri(opet-"primjera radi") uopste ne znaju sta im je cilj, i to se osjeti. Iako su mnogo dobri instrumentalisti(sto se takodje osjeti), stvar je - looooshaaa!

P.S. - Nisam ni rekao da je bend los, nego obrada. I opet ponavljam - ako je zajebancija - onda je vrh, ali ako su mislili ozbiljno - madajcovaburazcovamojnestijevnago(mislim na njih).

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Poslednji put menjao nasmjeshiti luzer dana 20 Nov 2008, 11:24, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2008, 11:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2005, 01:04
Postovi: 2759
nasmjeshiti luzer je napisao:
Ovo mi je najgore poredjenje ubjedljivo - "I'll be missing you'' / " I'll be watching you''?

Kako neko pri zdravoj pameti moze moze onu P.Daddy-jevu jeftinu izdrkotinu proglasiti boljom od Police-ovog originala? Dabogda mu crk'o televizor, sat. antena, modem i mob.telefon i da nikad vise ne moze zaviriti na MTV(dabogda ga ni u internet klubove ne pustali).

(...ako se kletva slucajno obistini - nisam kriv majke mi, ne bavim se crnom magijom..)

:lol: rilaks čoveče, srčka će te strefiti. niko ovde nije prozvao tu stvar boljom, u stvari pravo je pitanje može li se i za jednu obradu reći da je bolja od originala? "bolji" ili "lošiji" su ocene za kvalitet, a po meni nema ništa kvalitetno u tome što neko uzme gotovu pesmu i odsvira je drugačije. original će uvek biti kvalitetniji, koliko god njanjavo zvučao, jer ipak je tu neko uložio duplo više vremena i truda da osmisli pesmu. prema tome obrada ne može biti bolja, ona može biti samo brža, sporija, rokerskija, reperskija, više funky, više heavy, itd.
a razlog što sam naveo te dve stvari od paf tatice je što su bile hitovi u svoje vreme, a to se nekako poklopilo sa vremenom kad sam ja počeo slušati muziku. i jebiga, bile su dobre kad nisam znao za bolje. a kasnije sam, upravo zahvaljujući tim pesmama, saznao za police i led zeppelin, i naučio da nikad ne verujem crncima jer su lopovi :lol:

(a što se tiče kletve, ako crkne nešto od pomenutog, znam gde živiš komšija :P )


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2008, 11:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
nerevar je napisao:
nasmjeshiti luzer je napisao:
Ovo mi je najgore poredjenje ubjedljivo - "I'll be missing you'' / " I'll be watching you''?

Kako neko pri zdravoj pameti moze moze onu P.Daddy-jevu jeftinu izdrkotinu proglasiti boljom od Police-ovog originala? Dabogda mu crk'o televizor, sat. antena, modem i mob.telefon i da nikad vise ne moze zaviriti na MTV(dabogda ga ni u internet klubove ne pustali).

(...ako se kletva slucajno obistini - nisam kriv majke mi, ne bavim se crnom magijom..)

:lol: rilaks čoveče, srčka će te strefiti. niko ovde nije prozvao tu stvar boljom, u stvari pravo je pitanje može li se i za jednu obradu reći da je bolja od originala? "bolji" ili "lošiji" su ocene za kvalitet, a po meni nema ništa kvalitetno u tome što neko uzme gotovu pesmu i odsvira je drugačije. original će uvek biti kvalitetniji, koliko god njanjavo zvučao, jer ipak je tu neko uložio duplo više vremena i truda da osmisli pesmu. prema tome obrada ne može biti bolja, ona može biti samo brža, sporija, rokerskija, reperskija, više funky, više heavy, itd.
a razlog što sam naveo te dve stvari od paf tatice je što su bile hitovi u svoje vreme, a to se nekako poklopilo sa vremenom kad sam ja počeo slušati muziku. i jebiga, bile su dobre kad nisam znao za bolje. a kasnije sam, upravo zahvaljujući tim pesmama, saznao za police i led zeppelin, i naučio da nikad ne verujem crncima jer su lopovi :lol:

(a što se tiče kletve, ako crkne nešto od pomenutog, znam gde živiš komšija :P )


Aaaaaa to?...Onda se slazemo u potpunosti.
A ono za crkavanje kompa itd... - ma nisam ja to rek'o... :D

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2008, 12:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Na gornju diskusiju bih samo dodao da smatram da obrada itekako moze da bude bolja (bolje odsvirana, otpjevana, aranzirana, generalno da ostavlja bolji utisak) od originala. Naravno, stoji to da je i dalje obrada, tj. da je neko drugi sve to smislio, ali neke pjesme jednostavno bolje odgovaraju nekim drugim izvodjacima. Vec sam naveo primjer "I Will Always Love You", original koji pjeva Doli Parton je samo jos jedan kantri hitic, ali u Vitni verziji je postao hit par ekselans, jedna od najboljih r'n'b/soul pjesama (dodao bih pjesama uopste) ikad otpjevanih. I to se, dakle, mora racunati, ta kolicina emocija (ma koliko izlizano ovo zvucalo) koju izvodjac unese u obradu, mislim da je to medju najbitnijim stavkama kad su iste u pitanju.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2008, 15:12 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Nov 2008, 15:28
Postovi: 63
Lokacija: Banja Luka
Eh, nije mi se dalo citati sve postove prije ovog mog, ali mogu dati svoje misljenje;)
Obrade koje mi se svidjaju su Guano apes - Big in Japan, Nightwish - Over the hills and far away, Cradle of Filth - Hallowed be thy name, Alien ant farm - Smooth criminal i jedna od obrada na Aces high, ali nisam sigurna ko je izvodjac;)

_________________
*Oporuke mrzim, mrzim sjaj grobova, ne prosim od svijeta suze zalosnice. Živ, prije bih pozvao jato gavranova, da raskljuju moje truplo nemilice...*


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2008, 15:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Slazem se da je "Smooth criminal" odlicna obrada(bas zvuci :headbang: ),slazem se i da je Michael Jackson uvijek bio i ostao papan, ali on je izveo tu stvar u originalu.
Tako da...original - respect.
Obrade - respect za kako koju, ali nikad veci nego za original.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2008, 22:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Guano Apes? Menson? HIM? Vi ljudi niste normalni.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2008, 22:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Ehm, da, mogao bih da dodam još da, iako nisam veliki ljubitelj Nirvane, smatram da je njihova verzija The Man Who Sold the World apsolutno genijalna u svakom pogledu i to je jedna od rijetkih obrada koje opravdavaju svoje postojanje.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2008, 22:47 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Nov 2008, 15:28
Postovi: 63
Lokacija: Banja Luka
Harvester je napisao:
Guano Apes? Menson? HIM? Vi ljudi niste normalni.


:lol: Zasto?

_________________
*Oporuke mrzim, mrzim sjaj grobova, ne prosim od svijeta suze zalosnice. Živ, prije bih pozvao jato gavranova, da raskljuju moje truplo nemilice...*


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2008, 13:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
Pih, nabrojali ste skoro sve :) Evo jos jedne, Disturbed - Shout 200


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1568 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 79  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs