banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 15:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 950 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 48  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Dec 2012, 19:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Ne volim puno da filozofiram, mislim da je i ovako okvirno sve koliko-toliko jasno.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2012, 19:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Pa ne da nije, nego - NIJE.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2012, 00:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1593
Evo ja necu mnogo filozofirati vec cu u ovom svom postu predstaviti ljudima neke od bendova koji trenutno rade pa ko hoce neka poslusa i reci cu neko svoje misljenje o njima. :)


Aurora - po meni trenutno mozda i najjaci rock bend u nasem gradu, zaista ko voli dobri stari rock'n'roll zvuk neka ode na svirke Aurore nece se pokajati (a i drugar mi svira bass pa sam pristrasan hahah :D)
Evo i pjesmica:
Spoiler:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rSLWaY6e230[/youtube]



Benefit - vjerovatno najmladji ozbiljniji banjalucki metal bend, sacinjavaju ga momci od 18 i 19 godina ali bome prase kao da imaju mnogo vise. Ko je ljubitelj tog nekog south fazona neka poslusa Benefit.
Spoiler:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0Rn0APH2UEU[/youtube]



Charna - takodje po meni dobar bend koji sasvim solidno svira, mozda im fali samo jos jedna gitara i to bi bilo to.
Spoiler:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fZSEcv8-L0E[/youtube]



Grupna Terapija - cuvari OI! i punk scene Banjaluke, vjerovatno najbolji domaci punk bend uz Ispad!, na njihovim svirkama uvijek bude ludnica, meni licno jako drag bend.
Spoiler:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GAYXfam2siA[/youtube]



Ispad - Njih sam vec pomenuo a i mislim da mnogi vec znaju za njih, da Suvajac malo manje popije prije svirke bili bi ubjedljivo najbolji punk bend u drzavi :D
Spoiler:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QFJVD-wpnUA[/youtube]



My last Suicide - Metal scena nam se malo uspavala a osim Benefita, Tankera i ostalih cine je i ovi momci, inace moji dobri drugovi, sad su nedavno i snimili spot za pjesmu, vrijedi ih poslusati.
Ja ih cesto volim nazvati banjalucki In Flames
Spoiler:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MrK9qcuxs8U[/youtube]



Neuro - pobjednici Demofesta ali na stranu ta pobjeda, ovi ljudi satrase kako zvuce uzivo, imaju i sjajnog vokala.
Vjerovatno medju top 3 banjalucka benda trenutno.
Spoiler:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=n4lIiW4h17E[/youtube]



Vazno Obavjestenje - ljudi snimili album nedavno, furaju neki svoj opusteni pop-rock fazon plus violina sto je po meni skroz dobro.
Mislim da i cijeli album ima na youtubu pa ko zeli neka poslusa.
Spoiler:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=W0t9ftzEt0k[/youtube]



Abort US - e ovo je bend u kom ja sviram, takodje smo jos izuzetno mladi i spremamo sada materijal za kao neki mini album pa cemo vidjeti sta i kako dalje.
Spoiler:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TqUK81hRPyI[/youtube]


Ima tu naravno jos bendova, njih cu neki drugi put da predstavim pa eto ako neko zeli neka poslusa neke od ovih bendova, to su po mom misljenju trenutno veoma kvalitetni banjalucki bendovi (osim ovog mog hahah :D ) i po meni stvaraju skroz dobru muziku po kojoj ne bi trebalo pljuvati.
A sto se tice vec pomenute Alexandrie ne znam sta da kazem u vezi njih, postujem ja sve to sto oni rade ali iskreno nikada ne bih sebi kod kuce pustio neku njihovu pjesmu, prosto mi ne sjedaju njihove pjesme.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2013, 14:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Dec 2008, 15:19
Postovi: 396
Lokacija: New York
Evo i ja kao neki muicar da sarnem nesto... Procitah sve.
Moram reci da se slazem sa Tikijem, da sad ne citiram sve njegove dijelove sa kojima se slazem. Ajde sad ovako, pogledajte sve ove bendove koje ste naveli, evo moze Koletov post iznad kao primjer. Sta vidite tu? Metal, punk, hard rock, neki eksperimentalni instrumentali itd. I Vazno Obavijestenje.
Ovo je grad od nekih, okvirno,250 000. Ima tu fanova zesce muzike, ali ocigledno ne dovoljno. Necu tvrditi da nema svirki, ali ja licno nisam cuo ni na FB, ni od kolega ni nigdje za neku takvu svirku (Osim Benefita, Tankera, Spota u DFK cini mi se da su svi bili te kad su desavanja neka u Domu Omladine kao skoro sto je bilo pa je bila ova svirka Abort US, VO, ako nije Tanker, ne znam ko jos)... Samo ljeti kad bude neka svirka sto mi je Kole (Stratovarius) pricao nesto memorijalno cini mi se, punk, HC i sl. Kad je neki punk/HC/metal bend imao svirku City Pubu? MacTiru? Kad? Tu sviraju bendovi koji imaju tu neku konstrukciju gitara, bas bubanj, ali oni sviraju jednom i to je to. Zato recimo Lady D malo malo pa u CP-u, ljudi sviraju taj neki pop rock, funk, gura se. Rio Funk isto. Klikeri su svirali na Gradiskoj gitarijadi, narod se razbjezao... Ostalo je njih 20 od nekih 1000 ljudi bar sto su bili. O Debeloj Berti da ne govorim, nikoga maltene nije bilo. Svako svira ono sto voli, ali ovo nije muzika za siroke narodne mase. Od koga cete vi ljudi zivjeti? od 500 BL metalaca koji dodju, piju pivo ispred, nece da udju? I da udju, dobro, nek imate 100KM po clanu benda na svirkama gdje se naplacuje ulaz, sta cete poslije? Zivjeti od toga? Snimiti nesto? Od te svirke jednom godisnje (i to je pod velikim upitnikom)? Ja mislim da je to problem, evo ja prvi, ne slusam to privatno. Naravno da slusam rock muziku svako sebi nesto nadje ali metal, punk... Dobro to ej sad stvar ukusa, o tome se ne moze raspravljati. Kome cete vi to prodavati? Ja trazim klavijaturistu i pjevaca za neki rockpop/alternativa/acoustic/indie/softrock zanr (Vatra, Radio Luksemburg, Urban, 3Doors Down, NIckelback, The Fray, U2) i ne mogu nikoga naci. Da hocu metal bend da pravim mogu 3 benda napraviti. Svi to sviraju ali niko nigdjene svira! I vi to znate. 3-4-5 svirki godisnje i to dzabe ljudi, to je smijurija! Pa pogledajte Rio Funk, Vanju The Frog... Ljudi rade! Ne sviraju narodnjake ali su nasli nesto sto prolazi kod ljudi, i dosta je kulturnije od "svetog trojstva" gitara, bas, bubanj. Melodicno je, nema tri akorda. Ako zelite da zivite od toga, da prodje kod publike onda se presaltajte, svirajte laksu muziku i ono sto ljudi vole. Zasto niko od vas nije svirao za NG na Trgu nego Balkan Expres i Vanja? Zasto? Zato sto svi ti rock, metal, punk zanrovi i njihovi podzanrovi nisu muzika za siroke narodne mase. Nije kulturno, prljavo je samo prasi, energija. Sve je to lijepo euforija sviras ono sto volis, sve "trese, lupa, udara" a sa druge strane ljudi se razidju. Tanker isto ne zivi od muzike, kao ni Sopot. Zivjeti od muzike znaci imati svirke svake sedmice, promovisati se, snimati, raditi stalno na sebi.... Ne kazem da vi neradite zadnje 2 stvari ali to ne pije vode! Sopot je isaona tu turneju evropski, Bog zna kako ali su uspjeli. Ali to su sve pro muzicari, sa dobrom opremom. Priznajte, polovini vas fali ili kabal, ili prekida, ili pojacalo se posudjuje, nemate nastimane boje pedantno na procesorima... Tako se uspjeti ne moze. 90% vas vjerovatno nikad ne bi ni pomislilo da radi nesto ili ode na svirku neku tipa Vanje,prezirete to, ali ljudi rade posao. Svirali su bar 10 puta za mjesec dana. 10x50KM(najmanje) pa vi vidite... Nisu to svjetske pare ali ljudi mogu naci svirku i fino zaraditi od toga. Ne drndati u garazi i govoriti sto ja ne mogu biti poznat? Sto mene niko ne voli vidi kako dobro lupam? Nema publike za metal i punk! Ima, ali to su ljudi koji ce doci da se napiju da se iskacu a pola ce ih ostati vani.
I da ima tih izdavackih kuca, kome cete to prodati? Prodacete CD onim ljudima koji nece da dadnu 3KM za svirku? Relano ljudi, razmislite. Ljudi danas vole da tu bude melodicno, da ima neku smisao, da ti moras razmisljati sta sviras, ne 2-3 akorda sviras, a ovamo razmisljas sta ces sutra jesti.
Sta imate protiv Aleksandrije? Momci su snimali u Srbiji ne u BL. Pitaj Boga gdje su sve miksali. To sto vi ne volite taj neki rock sa primjesama popa i malo drugaciji "sematski" od drugih klasicnih rok pjesama odmah ne valja? Ulozili us u to! Ulozite i vi, dajte da to zvuci svjetski, a ne snimljeno sa ona tri Behringera iz Artista za 70KM sto ste kupili. Dajte ljudi, zvucim kao papagaj ali ovde samo metal i punk bendovi se bune a ima ih najvise. Pa zapitajte se sto je to tako? U muziku se mora uloziti, to je skup sport.
kakva vam je promocija? Pa imate FB, imate YT oglasavajte na sve strane, pisite svim lokalima jeste li za svirku i slicno. Radite nesto, nemojte cekati da vas neko pozove ako imate koju pjesmu na netu i ocekujete da stezvijzde i da cebiti turneje. Ko je uspio ovde od novijih bendova (mislim na Ex Yu)? Dubioza, pitaj Boga kako, oni izdaju i za Hr i za neke Poljake i nema za koga ne izdaju. S.A.R.S., izdao za PGP RTS... Ljudi zive od toga. Imaju svirke stalno, turneje, sviraju svoje stvari. I da, svoje pjesme su stavili na free download, nisu naplacivali, kome ce ih prodati, gdje? Gdje jos postoje pravi CD shopovi? Uzivaju, rade ono sto mi svi hocemo! Ali ne ide, i nece nikada ni ici. Svirajte covere urbane muzike, slsuane muzike, ako mislite vidjeti ljeba od muzike. Prilagodite se. Ne kazem da to moraju biti narodnjaci nego nesto sto se slusa danas. Otidjite tri dana u MacTire i pokupite najbolje od 3 razlicita benda i to je to. Ne mozete zivjeti od te jedne svirke godisnje koju ce vam platiti.
I ja stalno nesto pokusvam svoje uraditi u onom kombinovanom rockpop/alternativa/acoustic/indie/softrock "zanru" sto sam gore naveo pa ne ide, a ipak je komercijalnije. Nema ljudi jednostavno, svi samo svoje i nece da gledaju sa strane. Zato sad sviram Majke, Orgazam, EKV, Dvornika i tako to... ima svirki.. Doduse sticajem okolnosti pjevac vise nije tu, bend je stavljen na stand by, ali dok se raidlo radilo se i bilo je i svirki i para i svega. Sad radim neki acosutic tipa Rihanna, Adele, Amy i sve ovo sad MTVa sto se moze svirati i sto prolazi... Bolje i to nego drndati u garazi sam sa sobom ili sa jos 2 druga, pricati sto nas ne vole, sto ne mozemo uspjeti. Eto. Toliko od mene.
Da se razumijemo, ovo nije vrijedjanje, prozivanje ili bilo sta tako nekoga. Samo moje misljenje o stanju ovde i o vama koji svirate to sto svirate. Ja podrzavam sve muzicare, sve bendove kad god ima nesto drugacije ja odem, znam koliko bi meni podrska znacila. Ali kao sto je neko napisao, neki bendovi stvarno ne zasluzuju da sviraju, a imaju misljenje "ja sam najbolji moje je najbolje zasto nisam poznat kriva je drzava i izdavacke kuce"....
Otvorite oci ako zelite da zivite od muzike u BL. Beograd i Zagreb je drugo, ali u BL se svira to sto se svira, publika je odredila.

_________________
But if you never try, you'll never know - Coldplay


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2013, 15:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Dec 2008, 15:19
Postovi: 396
Lokacija: New York
Maloprije neko je napisao post na ovoj temi viewtopic.php?f=30&t=42323&p=1815093#p1815093, za ovaj punk hc bend iz BL.. ja nikad cuo ali mi je drago sto ljudi rade to sto rade, pogledajte ih na FB, to su prave turneje i nesto se radi!
A najvise bi volio da procitate intervju, pogotovo ovo pitanje "U prethodnom pitanju sam pomenuo devedesete. U to vrijeme nezavisna muzička scena u Banjaluci je bila poprilično aktivna. Organizovalo se dosta koncerata, sviralo je dosta autorskih benova... Kakva je situacija sa bendovima i prostorima za svirku danas?"

http://www.abrasmedia.info/content/deer ... a-koncerte

_________________
But if you never try, you'll never know - Coldplay


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2013, 16:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Jel ti to poredis tezga bend sa autorskim bendom???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2013, 17:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Dec 2008, 15:19
Postovi: 396
Lokacija: New York
A covjeka, sta zakljuci iz ovog posta....

_________________
But if you never try, you'll never know - Coldplay


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2013, 19:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Sta treba da zakljucim...sa jedne strane si stavio Vanju, RioFunk, LadyD....a sa druge strane Klikere, Benefit, Sopot....ocigledno je da tezgu smatras isto vaznom kao i autorski rad....zvucis isto kao i likovi "sto ne sviras svadbe, tamo su pare...." samo sto kod tebe nisu "svadbe" al jest opet nesto drugo sto mi se na kraju krajeva ne svira i ne svidja (pri tom ne mislim na onu jednu autorsku pjesmu Vanje nego na komplet tezga repertoar pomenutih bendova)...RioFunk, LadyD, Sunrise itd nisu BL scena....to su tezga bendovi koje boli uvo za bilo kakvim autorstvom nego je bitno da ovaj vikend ubodu tezgu i zarade koju paru...al eto ne sviraju svadbe jer je to kao bas dno dna nego sviraju neku poluurbanu-polumtv-pop-modernu muziku....

Stvari su kod nas vrlo proste...autorska muzika - veeeeelika vjerovatnoca da ces morat da radis nesto drugo jer od muzike neces zivjeti....a opet ako se uspijes probit kao SARS, Dubioza, Letu Stuke, TBF onda ces da imas publiku koja ce dolazit da slusa tebe i koliko-toliko ces imat neku paru od toga....sa druge strane cover muzika - ostajes lokalni bendic u gradu i okolini kojem ime ne znaju ni ljudi sto te slusaju 88. put al znaju da je bila neka gotivna muzika dok su pili pivo....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2013, 19:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Dec 2008, 15:19
Postovi: 396
Lokacija: New York
Vanja radi autorske stvarikoliko sam upucen, sad imaju 2, navodno rade na jos... Govorim o ljudima kojisviraju i sta sviraju. Napisao sam ogroman post i stojim iza svake rijeci. Ne mozete se buniti i traziti da uspijete nesto ako sami ne pokusavate... sa punkom i sl neces uspjetiovdje, to ti je valjda jasno... I par tih bendova sto se probilo opet ne zivi od toga. Ti radi autorske stvari najbolje sto znas, zelim tebi i ostalima svu srecu u bilo kom zanru.Ja sam se osvrnuo i na kvalitet i na publiku i na sve. Publike nema realno da zivis od punka, metala i sl na ovim prostorima. I to je zakljucak, sam to znas. Iz tvojih proslih postova vidim da dosta forsitras tekst, kao da je to najbitnije. Mozda i jeste toj publici koja nece uci na svirku dati 2-3 KM a ocekujes da bi ti kupila CD kad bi ga izdao... nemoj da se zalis sto ne mozes da zivis od muzike i sto nisi uspio. Valjda ti je jasno sve. Ko zna, mozda i uspijes nekako, i ti i svi ostali, daj Boze! Ali to se nece desiti ako sijedis pred racunarom i zalis se sto se nista ne desava, moras uzeti stvar u svoje ruke i probati nesto promijeniti i osvjestiti tu publiku i imati makar u BL svirke cesce.

_________________
But if you never try, you'll never know - Coldplay


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2013, 22:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Nisam cuo pankere (niti jednog jedinog) da se bune kako nisu uspjeli. Pankeri to ne ocekuju, nije im u krvi da gaje takve iluzije i velike nade u tom pogledu. Ja se ne bunim uopste...Pitam se samo ima li nesto, onako uopsteno, da bi moglo/trebalo/bilo pozeljno da se uradi na bazi lokalne zajednice, bez ovih ideja o davanju guze publici.
Mene ladno zaboli sta bi ko htio da slusa, ja cu svirati i pjevati ono sto mislim da bi neko trebao da cuje i muzicki i tekstualno-semanticki, jer meni je muzika utociste licne slobode. Na taj nacin je dozivljavam, tako zelim da je praktikujem i samo tako ona za mene ima smisla.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2013, 22:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15299
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
nasmjeshiti luzer tvoj post mi liči na onaj citat Džeri Li Luisa što sam ga svojevremeno postavio u raspravi sa tobom.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2013, 22:46 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Ne'am pojma koji citat, imali smo mi tih rasprava vise komaTa, ali vidim da se svakim danom sve vise i vise slazemo :lol: jos samo da si svirac pa da razbucamo neku publiku od cijelih 12 i po ljudi...nasoj sreci, moj ti Spijo, ne bi bilo kraja :lol: :lol: :lol:
Child of "rock", brisi taj rok iz imena, nemas ti nista s tom filozofijom. Svaki bend koji sam ikad volio slusati i koji su na bilo koji nacin uticali na mene su radili sve suprotno tvojim prijedlozima, tj. nisu neprirodno mijenjali svoja interesovanja ni kad su se raspadali zbog toga. Sviraj covere Adele i zaboravi na U2 jer i oni vec ispadaju iz podrucja tvojih evidentno ostvarivih zelja...ja cu nastaviti po svom pred 12 pijanaca, i don't care.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2013, 23:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15299
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Čini mi se da je bila rasprava o Nirvani,al nema veze.Svirao sam ja u svoje vrijeme,odnosno lupao u bubnjeve.Imao sam Amatija koje je u to doba imao svaki drugi bubnjar. :lol:
U tom citatu odprilike ovako stoji "Ja sam sta jesam; Jerry Lee Fucked Up Lewis, a ako vam se to ne svidja mozete da me poljubite u dupe".
I to je suština svega o čemu pričamo.Ili ćeš stvarati ono što voliš i što je dio tebe ili ćeš se baviti umjetničkom prostitucijom.Publika je takva kakva je,ništa bolja ni lošija od već pomenutih metropola.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2013, 23:54 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39450
Lokacija: Месечева икра
Nemojte lagati da ste pročitali onoliki post :lol:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2013, 23:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Pa zoks, da znas, kad sam ga odmjerio onako odokativno da sam bio u fazonu: no way nigga!...Al' eto, kad jednom pocnes, intersuje te sta ces sve tu naci do kraja :lol: .

Da se vratimo na temu. Mozda je to ludilo, bolest, ne znam...ali moje razmisljanje o izdaji principa se uvijek zavrsi na ovom:
(to mi je kao neka himna, jeeeee...a i Iggy je kralj. Uvijek kaze nesto pametno, stara guzica narkomanska. Ko bi rekao da je takav moron mudar :) .)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gUI2FUtTdRg[/youtube]

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2013, 00:06 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39450
Lokacija: Месечева икра
nasmjeshiti luzer je napisao:
Pa zoks, da znas, kad sam ga odmjerio onako odokativno da sam bio u fazonu: no way nigga!...Al' eto, kad jednom pocnes, intersuje te sta ces sve tu naci do kraja :lol: .


Dobar si ti...ja počinjao tri puta al' jok...Ali ako hoćeš uspjeti principe moraš izdati....osim ako si zakleti narodnjak ili iskreni ljubitelj pop muzike :)

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2013, 00:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29505
Lokacija: Banjaluka
Ili moras snimiti ebeno dobre rock/metal pjesme. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2013, 00:29 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Ovo zerocool-ovo je pravi stav, nebitno koji je zanr u pitanju. Zapravo zanr nije ni bitan. Ja kad cujem George Michalovu pedersku Freedom budem zadivljen koliko je pjesma kreativna, a jos je u okvirima pop-a. Ili Oasisovu "Wonderwall". Ili Sepulturinu Arise, Inquisition Symphony. Ili Metallicinu One. Ili Nirvaninu Lihtium, Heart Shaped Box. Ili Zbogom Marija od kudova. Ili Znaj od Plejboja. Ili Gematria od Sliknota. Ili...ili ili..do sutra.
Prvo ne znam zasto se prica o muzici uvijek zavrsi s pricom o uspjehu? A i ta Zokina konstatacija ne stoji....imas mali milion primjera:
Eto ti Iggy-ja, Rammstein-a, P.Jam-a, eto ti i U2-a i SOAD-a i Peppersa i Exploited-a itd itd itd. Imas gomilu muzike koja je postala komercijalna ali nije nastala s tim ciljem. Cak i Plejboj ponovo svira po svom(ne kazem da su sad oni nesto kao uspjeli, ali nije ni da nisu), a ona njihova nova stvar iako nije neki vrhunac njihove dosadasnje kreative je i dalje bolja od svog krsa koji se moze cuti ovih dana, pa ti sad vidi.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2013, 00:33 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39450
Lokacija: Месечева икра
nasmjeshiti luzer je napisao:
Ovo zerocool-ovo je pravi stav,

Al' od stava se ne živi....i zato mi malo ide na penis kada posprdno govore o tezga bendovima...Neki ljudi ili nemaju sreće da nađu posao ili znaju samo to, svirati, a kada dođu u godine u kojima treba oni nekoga da hrane i da prestanu da budu hranjeni šta im ostaje? Tezga. Svadba, svadba....
I čudno kako se priča o banjalučkoj muzičkoj sceni završi uvijek na priči o hard/heavy/punk bendovima....Kao da ne postoji niko ko se iz ljubavi bavi nekom pop muzikom.....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2013, 00:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29505
Lokacija: Banjaluka
Pa naravno da se zavrsi kad manje vise komplet BL pop scena zasniva na tezga bendovima. Dok imas hrpu rock/metal bendova koji snimaju i izdaju albume ali to kod nas ne prolazi/albumi im nisu dovoljno dobri/itd,itd..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 950 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 48  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs