banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 03:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Dec 2010, 15:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
' kad sam bio mali,poklone mi slali,iz Čikaga mojiii,znaš i dobro kojiiii' ,...ima li išta kreposnije ,iskrenije ,direktnije ,surovije od ovoga,NEMAAA.Autor direktno udara u psihološki nerv slušaoca,baca ga prvo u letargiju ,a zatim ga diže ,odnosno dovodi do vrhunca,mada pjesma ima neke momente koji bi se mogli iskoristiti u nastavku serijala Kocka ,kocka ,kockica,ali to je već neka druga priča.Dakle ,da rezimiramo,umjetnost je sve ono što dotiče čovjeka i kod njega izaziva porive ma kakvi oni bili i ma koliko nam se nešto gadilo kao meni lično autorski rad gore pomenut.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2010, 15:08 
veljko je napisao:
' kad sam bio mali,poklone mi slali,iz Čikaga mojiii,znaš i dobro kojiiii' ,...ima li išta kreposnije ,iskrenije ,direktnije ,surovije od ovoga,NEMAAA.Autor direktno udara u psihološki nerv slušaoca,baca ga prvo u letargiju ,a zatim ga diže ,odnosno dovodi do vrhunca,mada pjesma ima neke momente koji bi se mogli iskoristiti u nastavku serijala Kocka ,kocka ,kockica,ali to je već neka druga priča.Dakle ,da rezimiramo,umjetnost je sve ono što dotiče čovjeka i kod njega izaziva porive ma kakvi oni bili i ma koliko nam se nešto gadilo kao meni lično autorski rad gore pomenut.

Znaci Baju slusas...


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Dec 2010, 15:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
tensSa je napisao:
veljko je napisao:
' kad sam bio mali,poklone mi slali,iz Čikaga mojiii,znaš i dobro kojiiii' ,...ima li išta kreposnije ,iskrenije ,direktnije ,surovije od ovoga,NEMAAA.Autor direktno udara u psihološki nerv slušaoca,baca ga prvo u letargiju ,a zatim ga diže ,odnosno dovodi do vrhunca,mada pjesma ima neke momente koji bi se mogli iskoristiti u nastavku serijala Kocka ,kocka ,kockica,ali to je već neka druga priča.Dakle ,da rezimiramo,umjetnost je sve ono što dotiče čovjeka i kod njega izaziva porive ma kakvi oni bili i ma koliko nam se nešto gadilo kao meni lično autorski rad gore pomenut.

Znaci Baju slusas...

Baja je svuda oko nas,kao mala spiritualna senzacija.Jednom riječju bogočovjek sa viškom maligana u krvi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2010, 20:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
@Nasmješiti luzer: Slika do suza, doslovno.

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2010, 21:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Narodnjaci i sva ova kriminalna sektaška organizacija nastala tokom 1990-tih nema vremena za umjetnost, tu je najbitnije da se nešto proda, čak se tu i tamo potraži pomoć visokointeligentnih osoba da im osmisle neki koncept, a rijetkim ličnostima poput Tucakovićke (i očito samo nje) kvalitetna pjesma ne prodaje se baš svakome.

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2010, 21:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
koka kola ,marlboro ,suzuki,diskoteke ,gitara ,buzuki,to je život ,to nije reklama,nikom nije lepše nego nama ! sad će me optužiti dušebrižnici da ovo slušam ,a ja samo pamtim, paaamtimm.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2010, 22:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
guess who je napisao:
ironmaiden je napisao:
Ima li uopšte umjetnosti, ikakvog smisla u ovim novopečenim narodnjacima ???


Zar mora biti umjetnosti u nečemu da bi se opravdala egzistencija istog?

Naravno da ne al' covjek nije ni spominjao egzistenciju, opstanak ili nesto slicno.
Sto si se uvrijedio. :lol:

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2010, 00:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Naslov, koji u pricu ukljucuje i Miroslava Ilica ili Harisa Dzinovica je suprotan sa prvim postom kreatora teme koji spomenute pridjevom "novopeceni" iskljucuje ..... Da bacam grah pa da pogadjam sta se to posmatra, opisuje i analizira?
A tema, koja god da je od moguce dvije je sama po sebi besmislena i nije vrijedna diskusije ......

@nasmjeshiti luzer :thumbright:

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2010, 01:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Čovjek je postavio dva pitanja u prvom postu, pizanje "smisla" i "umjetnosti", a vi se uhvatili umjetnosti ko pijani plota. "Smisla" u novopečenim narodnjacima ima, mnogo ljudi to voli slušati, onda ti ljudi plate pa uživaju i dobro i njima i pjevačima. Dakle, problem "smisla" smo manje-više riješili.

Što se "umjetnosti" tiče, tu vam ne bih znao mnogo reći, ja se time ne bavim, ja sviram rokenrol :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2010, 08:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Umjetnost nije zbog onog ko je stvara, već zbog onih koji gledaju, dakle ima smisla svako stvaranje dok god ima onih kojima se to sviđa i kraj priče.
Kakav je smisao stvarati nešto što niko ne gleda, sluša, niti se kome sviđa :roll:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2010, 10:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
ironmaiden je napisao:
Sinny je napisao:
Умјетност?
Па наравно да има!
Умјетне сисе, умјетни образи, усне...............
Умјетно понашање пред јавношћу итд.

Svaka čast majstore. Sve si shvatio. Bez guzice i sise ništa ne mogu. Samo ne znam šta ovi muški pokazuju ?

+1 za Sinnyjev post :D

Pa i ovi muški pokazuju "telo vreteno" kao npr. Bojan Bijelić

Slika Slika

Tek da ne spominjem spot gdje glumi u filmu 300 :lol:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ph-a4TjSW4g[/youtube]

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2010, 13:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
eugene of savoy je napisao:
Umjetnost nije zbog onog ko je stvara, već zbog onih koji gledaju, dakle ima smisla svako stvaranje dok god ima onih kojima se to sviđa i kraj priče.
Kakav je smisao stvarati nešto što niko ne gleda, sluša, niti se kome sviđa :roll:

Ih, ti gledas muziku?
Ili si mislio na ove cice sto pjevaju...priznaj, priznaj! :D

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2010, 10:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
eugene of savoy je napisao:
Joj što ne mogu ovih pametnjakovića što misle da su pametniji od drugih jer slušaju drugačiju muziku pa makar ta muzika bila i teško sranje oni je smatraju pametnom :roll:
Alo rokeri, pa Seka Aleksić je svojim gardom i ponašanjem sto puta veća rokerica od nekakvih rahitičnih spodoba što pognute glave sa sluškama u ušima, nekakvom torbom koja visi do koljena , "pametnim" šalom oko vrata i ostalim "mi smo drugačiji i pametnij" rekvizitima tutnje gradom.
Ako ćemo pričati o muzici i pjevanju kao struci, onda mi pokažite npr. među "pametnim" pjevačima pjevačicu klase Vesna Zmijanac ili pjevača klase Šaban Šaulić, a o vrhunskim sviračima i o dionicama koje sviraju i koje nisu nimalo jednostavne da i ne govorim.
Čitav život slušam Rock u raznim verzijama i žanrovima ali mi ga je sve više pun kua.


bravo :)
jedna od mojih omiljenih "novokompovanih" :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Y_6iCQ3e7KY[/youtube]

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2010, 11:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
eugene of savoy je napisao:
Umjetnost nije zbog onog ko je stvara, već zbog onih koji gledaju, dakle ima smisla svako stvaranje dok god ima onih kojima se to sviđa i kraj priče.
Kakav je smisao stvarati nešto što niko ne gleda, sluša, niti se kome sviđa :roll:



Hm, ne bih se baš mogao složiti, mislim, čitava postavka ti je pogrešna. Niko ne stvara namjerno nešto "što niko ne gleda, sluša, niti se kome sviđa". Ali je istorija prepuna umjetnika koji su slijedili neku svoju viziju, nisu podilazili ukusima vremena, išli su ispred istih, te za života ostali neprepoznati, da bi priznanje dobili tek kasnije.

Dalje, nije svako "stvaranje dok god ima onih kojima se to sviđa" umjetnost. Najčešće nije uopšte. Mada, slažem se da su komunikacija sa publikom i povratna informacija bitne za ova "granična područja" umjetnosti, kao što je npr. pop muzika (shvaćena u najširem smislu).

Što se tiče Seke Aleksić i njene umjetnosti, naš komentar je sljedeći

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DyoK6rF9jkk[/youtube]

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2010, 12:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
popo meni seka aleksic kao osoba nije idol, naprotiv.. ali ima dobrih pjesama a isto tako i losih..slusam ono sto mi se svidja, volim pjesme koje me "diraju" i koje mi probude emocije a to moze biti dobra narodna, moze biti rock, pop..pa cak od RAMMSTEIN ima pjesma koja mi je super :D iako Riblja corba mi je jedna od omiljenih grupa

i opet draza mi je seka 100 puta nego ovaj , da ne kazem debil, sa tvog snimka. Sta je on kao cool nesto? :lol:

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Poslednji put menjao breskvica dana 17 Dec 2010, 14:26, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2010, 12:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Umjetnost u narodnjacima. Rijetko kao nevina kurva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2010, 13:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
"Diranje i buđenje emocija" na način na koji to rade pjesme Seke Aleksić, je osobina kiča. Tu će nam natjerati suzu kad se sjetimo stare ljubavi, stare majke, stare kuće i ognjišta, dovesti nas do smijeha nekim vickastim stihovima, ali nas neće natjerati na iole ozbiljniji mentalni napor. Nije to Sekina greška, 90% pop muzike je takvo (pa i pop kulture).

I da, debil je cool :D Mada i on balansira na ivici dobrog ukusa.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2010, 14:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
breskvica je napisao:
draza mi je seka 100 puta nego ovaj , da ne kazem debil, sa tvog snimka. Sta je on kao cool nesto? :lol:


Ne, on nije cool. Daleko od toga. On je genije. :D

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2010, 14:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
nasmjeshiti luzer je napisao:
Phoenix je napisao:
shoole je napisao:
"Значи, Лепава кад запева, свима нам је лепо!"

Зоран Костић, уметник


Ne volim Seku Aleksić ni njoj slične "gospojice dame i čike". Čak bi se moglo reći da sam najviše rokerka, od svih pravaca koje aktivno i/ili pasivno slušam. Ali voljela bih da mi neko objasni umjetničku vrijednost stihova:

"Ti nisi Julija, ja nisam Romeo,
Noćas sam nešto gadno pojeo!"


Evo, ja cu probati da ti analiziram Partibrejkerse, mada nisam bog zna kakav fan istih...
Kao prvo, znaj da je esencija roka da se stvari kazu iskreno i bez uljepsavanja. Znaci, ako se ne osjecas bajno, ne nabacuj kez nego pokazi kakav si smrad. To je ujedno i ono sto ljude najcesce privlaci ili odbija od rok tekstova. Cesto su najbolje rok pjesme kao fotografije - vjerno pikazuju momenat bez obzira na to sta se odigralo u datom trenutku.
Dakle, po mom misljenju, ovako stvari stoje - Cane(tekstopisac) ima neku potencijalnu partnerku, simpatiju. Dan mu je bio los, on je nadrkan i gadan, ujeda. To bi malo bluda/ili neceg vise(ne odredjuje se tacno) moglo da popravi, ali doticna djevojka zeli da se on bas u tom momentu trudi oko nje, da prosipa laznu romantiku i glumi Romea, jer to godi njenoj tastini. On joj iskreno govori da ne dobija leptirice u stomaku zbog njenog prisustva, bar ne jos, jer nije toliko blizak s njom. Govori joj i da zna da ona nije Julija, tj. da zna da nije cistunica mekog srca koja bi umrla za neciju ljubav.
U prevodu, govori joj, "Svidjas mi se, mada znam da si bitcharka, ali i ja sam gadan, pa bi ovo moglo da uspije". Ja znam da sam istu stvar nekoliko puta pomislio, sto u mojim ocima potvrdjuje autenticnost situacije.
Umjetnicka vrijednost ovog stiha je, kao sto vidis iz ovog mog posta, u sadrzajnosti asocijacija koje stih budi. Kad se na Canetove stihove nadoveze prljavi i nervozni zvuk Antonove gitare pjesma dodatno dobija na direktnosti i iskrenosti.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bOs3wBAfwMo[/youtube]

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2014, 00:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
V@nja je napisao:
Nedeljko Bajic Baja je najveca umjetnicka velicina sa ovih prostora.
A i sire.


Vaistinu dobri moj admine.


A evo izasao je i spot kojim je "osknavio" kulturnu instituciju Beograda...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lBlXeJxqjVc[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs