banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 16:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 950 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 48  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Jan 2013, 00:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
blfilozof je napisao:

A znas li koliko takvih bendova ima...reci cu ti ja...KAO GOVANA !!! Kakav crni zapad,koji ce levat slusati bend iz Bosne,kada ima daleko popularniji,bolji bend iz Amerike,dajte ljudi ... Znas li koliko bend mora biti jakkkk,sviracki,vokalno,da bi tek onda " MOGAO DA PRISMRDI U INOSTRANSTVO" ( UZMI ZA PRIMJER VELIKI SMAK,KOJI JE RADIO NA ENGLESKOM I BRZO SE VRATIO KUCI...A realno,u BL sve sto je valjalo,otislo je iz nje,jer je prostor premalen za prosjecnog covjeka uopste....I sada od tog prosjeka,mi cemo brijati na ,a ne mozemo na svom jeziku da je napiemo kako je Bog rekao :D...

Stvar je u tome da levat na zapadu ne obraća pažnju odakle je bend, ako mu se sviđa muzika. Ono što je kvalitetno ne sluša se zbog porijekla nego što je dobro.
Nije samo SMAK probao sreću na zapadu, probalo je i Dugme (u Americi), ali nisu bili dovoljno dobri (čitaj originalni). Pa šta da se radi. Probaš nešto drugo. Da su kojom srećom momci iz Basdansa sredinom osamdesetih pokušali da se probiju na engleskom, i danas bi se vjerovatno vrtile njihove pjesme po Evropi, jer su imali moderan zvuk i dobru produkciju (za svoje vrijeme), jednostavno bili su najbolje što se pojavilo u cijeloj Jugi tih godina, jedini hendikep je bio to što su bili iz Banjaluke i nisu dobili dovoljno medijske pažnje. Šta ćeš, i pad je let.
U svakom slučaju, ko želi da se probije, mora to učiniti glavom kroz zid, i tako nastaviti dok glava ne pukne. Ili zid. Trećeg nema.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2013, 01:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2007, 11:08
Postovi: 1686
Lokacija: Banja Luka
Filozofe, jel' imaš ti veze sa muzikom ili si samo slušalac? Imaš li ti ikakvu predstavu o stvarima o kojima pričaš?
Kakve, pobogu, ima veze na kom jeziku bend pjeva? Svako ima svoju ciljnu grupu i njima se obraća. Tebi se ne sviđa i OK. Tvoj stav. Dakle, samo TVOJ STAV.

Da završimo sa DF. Priču o kucanim bendovima odma okači mačku o rep, jer si sasvim slučajno izabrao dva benda koja izuzetno dobro sviraju.
Meni se lično ne sviđa fusion zvani Ljubičice, ali onim dječacima NIKO ne može osporiti da sjajno sviraju i pjevaju. Ja ne znam da li smo mi slušali isti bend, ali onde nema ništa kucano i šminkano!
Dede Putra je u svakom segmentu sjajan bend. Odlične pjesme, sjajni tekstovi - priče. Jako dobri aranžmani i fantastična svirka! Izuzevši profi ekipu iz Vile Filozofine, možda najbolja ritam sekcija na ovogodišnjem DemoFestu, a svakako bend sa najviše back vokala. A sve s ciljem da se što vjernije reprodukuje zamisao sa studijskog snimka. I opet... ja ne znam da li smo mi slušali isti bend, ali onde nema ništa kucano i šminkano!

Pokušaj se suzdržati takvih izjava. Diskredituješ sebe.
(koliko nepromišljen trebaš biti da izjaviš kako pretpostavljaš da neko nije proživio nešto o čemu pjeva u ljubavnoj pjesmi??? WTF???)

P.S. Ako si muzičar i ne ide ti baš najbolje pokušaj prvo preispitati sebe. Taj stav u kom su ti svi drugi krivi je naprosto loša polazna osnova da bilo šta napraviš u životu.

_________________
'The Funk' is the space that lives between the notes!

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2013, 03:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Jan 2013, 03:47
Postovi: 26
Tiki the Boyler je napisao:
Filozofe, jel' imaš ti veze sa muzikom ili si samo slušalac? Imaš li ti ikakvu predstavu o stvarima o kojima pričaš?
Kakve, pobogu, ima veze na kom jeziku bend pjeva? Svako ima svoju ciljnu grupu i njima se obraća. Tebi se ne sviđa i OK. Tvoj stav. Dakle, samo TVOJ STAV.

Da završimo sa DF. Priču o kucanim bendovima odma okači mačku o rep, jer si sasvim slučajno izabrao dva benda koja izuzetno dobro sviraju.
Meni se lično ne sviđa fusion zvani Ljubičice, ali onim dječacima NIKO ne može osporiti da sjajno sviraju i pjevaju. Ja ne znam da li smo mi slušali isti bend, ali onde nema ništa kucano i šminkano!
Dede Putra je u svakom segmentu sjajan bend. Odlične pjesme, sjajni tekstovi - priče. Jako dobri aranžmani i fantastična svirka! Izuzevši profi ekipu iz Vile Filozofine, možda najbolja ritam sekcija na ovogodišnjem DemoFestu, a svakako bend sa najviše back vokala. A sve s ciljem da se što vjernije reprodukuje zamisao sa studijskog snimka. I opet... ja ne znam da li smo mi slušali isti bend, ali onde nema ništa kucano i šminkano!

Pokušaj se suzdržati takvih izjava. Diskredituješ sebe.
(koliko nepromišljen trebaš biti da izjaviš kako pretpostavljaš da neko nije proživio nešto o čemu pjeva u ljubavnoj pjesmi??? WTF???)

P.S. Ako si muzičar i ne ide ti baš najbolje pokušaj prvo preispitati sebe. Taj stav u kom su ti svi drugi krivi je naprosto loša polazna osnova da bilo šta napraviš u životu.


Ti ocigledno muziku dozivljavas drugacije,sve izvlacis...Kontam ja tvoju pricu,ti naravno nedas na nijedan bend sa DF,jer si ti sa svojim bendom pobjedio,pa ako kazes da su bendovi sranje,odmah ces iskljuciti i svoj neuro,pa i tu pobjedu,pa se onda pojavi brdo upitnika .Generalno,meni je DF bio kurac (nisam jedini koji tako mislim,a vidjecemo za 5 godina hoce li iko uraditi od vas sa demofesta,ako je po tebi tako jak,prejak....).Mozda da se vratimo od osnivanja....nabroj mi bendove na prste jedne ruke koji su napravili nesto sa tih festivala,ima ih ali skroooozzzz malo, sve ce to lagano da se iskristalise,pa i pobjeda Neura :D ( mada nemam nista protiv toga,da se ogradim odmah).Nego, kada vec pricas o ciljnoj grupi...na koga vi sa textom BOZE DA L' SI ZIV,pucate...na popove,na naucnike,na pubertetlije ili pisete novu bibliju LOL ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2013, 06:45 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Evo bas gledam Ljubicice sa DF-a i mogu samo reci da vas ne shvatam ljudi...Ljubicice kidaju. Nesto je to do vas.
Najbolja njihova stvar, ko za vas:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FdAqfQYbGRg[/youtube]

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2013, 08:55 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Al' čovjek trola to je nevjerovatno....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2013, 09:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
ovdje kao da se malo po malo pomaljaju neki licni animoziteti koji se vuku jos iz obdanista, kao ti imas studio , ja imam fendera starog 30 godina, ja imam auto, ti nemas,ti si celav, ja nisam , moj je duzi od tvog, a muzika..jebes muziku !

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2013, 10:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2007, 11:08
Postovi: 1686
Lokacija: Banja Luka
Dragi moj Banjalučki filozofe...
Ti sem gomile ličnih stavova i ničim potkrijepljenih zaključaka nisi rekao ništa.

A ja sam dobar komad budale što trošim vrijeme na likove poput tebe.

"O nečemu lepom pričao sam slepom
i sve svoje istine pevao sam gluvom..."

_________________
'The Funk' is the space that lives between the notes!

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2013, 10:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15309
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
dr. Jovo Ubiparip je napisao:
ovdje kao da se malo po malo pomaljaju neki licni animoziteti koji se vuku jos iz obdanista, kao ti imas studio , ja imam fendera starog 30 godina, ja imam auto, ti nemas,ti si celav, ja nisam , moj je duzi od tvog, a muzika..jebes muziku !

Bilo je toga i u 80 tim,Jedan moj poznanik je stalno napominjao da je njegova Toska original iz Italije a da su naše kopije :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2013, 11:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
koliko bi tek strana imala rasprava da BL ima scenu

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2013, 12:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Jan 2013, 03:47
Postovi: 26
Tiki the Boyler je napisao:
Dragi moj Banjalučki filozofe...
Ti sem gomile ličnih stavova i ničim potkrijepljenih zaključaka nisi rekao ništa.

A ja sam dobar komad budale što trošim vrijeme na likove poput tebe.

"O nečemu lepom pričao sam slepom
i sve svoje istine pevao sam gluvom..."


Ne odgovori ti meni,koja je ciljna grupa benda Neura :P ???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2013, 13:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2007, 11:08
Postovi: 1686
Lokacija: Banja Luka
blfilozof je napisao:
Ne odgovori ti meni,koja je ciljna grupa benda Neura :P ???


Uzalud pokušavaš prebaciti priču na nivo privatnog. Ja ovde nisam došao da pričam o bendu Neuro već o svom viđenju problematike Banjalučke Muzičke Scene. Zahvaljujući ljudima poput tebe pokajem se svaki put kada pokušam dati konstruktivni doprinos diskusiji. A zapravo je uzalud pričati jer količina frustracija koju neki ljudi nose u sebi im naprosto ne dopušta da im do mozga dopre nešto pametno ili nedajbože drugačije.

Ukoliko imaš neka pitanja privatne prirode slobodno mi se možeš obratiti putem privatne poruke.
Naravno sa punim imenom i prezimenom u potpisu.

Pozdrav!

_________________
'The Funk' is the space that lives between the notes!

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2013, 13:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Jan 2013, 03:47
Postovi: 26
Tiki the Boyler je napisao:
blfilozof je napisao:
Ne odgovori ti meni,koja je ciljna grupa benda Neura :P ???


Uzalud pokušavaš prebaciti priču na nivo privatnog. Ja ovde nisam došao da pričam o bendu Neuro već o svom viđenju problematike Banjalučke Muzičke Scene. Zahvaljujući ljudima poput tebe pokajem se svaki put kada pokušam dati konstruktivni doprinos diskusiji. A zapravo je uzalud pričati jer količina frustracija koju neki ljudi nose u sebi im naprosto ne dopušta da im do mozga dopre nešto pametno ili nedajbože drugačije.

Ukoliko imaš neka pitanja privatne prirode slobodno mi se možeš obratiti putem privatne poruke.
Naravno sa punim imenom i prezimenom u potpisu.

Pozdrav!


Pa sam si spomenuo ciljnu grupu,ja je nisam spominjao,pa sam te pitao cisto onako,koja je ciljna grupa,kada je ti malo malo,pa pominjes :D ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2013, 14:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1598
Ovaj filozof je bas dobar zajebant ili troldzija, treceg nema. :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RlrIQKUVXHk[/youtube]

Evo jos 1 bendic koji je postojao nekada u Banjaluci, mladi momci od svega 15 ili 16 ljeta tada su bili i napravili ovu pjesmicu koja bi da smo neko normalnije drustvo bila hit (mozda jos samo sa boljom produkcijom naravno) :)

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2013, 15:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
imaju oni i drugu numeru - "Kuja"...
dava je do skoro svirao u cab-u, sad koliko znam ne svira nigdje...

a inace pjesme snimane u podrumu :D

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2013, 15:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Jan 2013, 03:47
Postovi: 26
[quote="Stratovarius"]Ovaj filozof je bas dobar zajebant ili troldzija, treceg nema. :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RlrIQKUVXHk[/youtube]

Hahahaha,sumnjam da sam trol,znaci zajebant :DDD ... Ma ne,ja samo pokusavam da prosirim svijest,da se radi na maternjem jeziku,jer je to jedini nacin da napravimo scenu (koju nazalost nemamo),a necemo je napraviti ako pjevamo na NE-maternjem jeziku.Kao za primjer,uzmite Beogradsku,Sarajevsku,Zagrebacku scenu(naravno,ne moze da se poredi sa bendovima iz Banjaluke),ali ja ne znam nijedan da pjeva na engleskom,ima mozda nekolicina... Jer,ima dosta talentovanih ljudi u ovom gradu koji nisu ostvarili ni 40 posto onoga sto stvarno mogu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2013, 20:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Niko u Beogradu ne pjeva na engleskom...hmm...
Eyesburn(crossover), Hitman(hardcore), Ortodox Celts(irish etno, ne da jezik nije njihov, nego je i vise od pola njihovih pjesama bukvalno tudje), KKN(reggae/pop, cijeli treci album na enleskom i polovina svakog albuma)?
Svi su oni totalno nepoznati :) .
Ali da, slazem se da je bolje pisati na maternjem jer ti to otvara vece mogucnosti izrazavanja. Ma koliko poznavao engleski, maternji ces uvijek poznavati bolje. S druge strane, kriteriji za pisanje na maternjem su stroziji, a i manje je jednosloznih rijeci tj. lakse je uprskati i sam tekst i kombinaciju tekst+muzika.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2013, 20:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Stratovarius je napisao:
Ovaj filozof je bas dobar zajebant ili troldzija, treceg nema. :D

Spoiler:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RlrIQKUVXHk[/youtube]


Evo jos 1 bendic koji je postojao nekada u Banjaluci, mladi momci od svega 15 ili 16 ljeta tada su bili i napravili ovu pjesmicu koja bi da smo neko normalnije drustvo bila hit (mozda jos samo sa boljom produkcijom naravno) :)


Mislim da je drugi s desna svirao u bendu koji se zvao Žetoni, imam ja jedan singl, Harbija al' mi je BL trenutno tako da bih mogao okačiti kad dođem kući, nije loša pjesma, a isto su tad imali 15-16 godina.

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2013, 22:28 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Jan 2013, 03:47
Postovi: 26
nasmjeshiti luzer je napisao:
Niko u Beogradu ne pjeva na engleskom...hmm...
Eyesburn(crossover), Hitman(hardcore), Ortodox Celts(irish etno, ne da jezik nije njihov, nego je i vise od pola njihovih pjesama bukvalno tudje), KKN(reggae/pop, cijeli treci album na enleskom i polovina svakog albuma)?
Svi su oni totalno nepoznati :) .
Ali da, slazem se da je bolje pisati na maternjem jer ti to otvara vece mogucnosti izrazavanja. Ma koliko poznavao engleski, maternji ces uvijek poznavati bolje. S druge strane, kriteriji za pisanje na maternjem su stroziji, a i manje je jednosloznih rijeci tj. lakse je uprskati i sam tekst i kombinaciju tekst+muzika.


OK,to su tri benda,jedini je EYESBURN uradio nesto,sto niko nece uraditi u skorije vrijeme.KKN OK,ali im je prekidi stvarnosti najpopularnija,cak za nju imaju i spot,za HITMAN sam cuo,nisam slusao,ali vjerujem da nisu toliko popularni.Pa u tome i jeste problem,ja mislim.Domaci jezik je tezi,znas...uvijek je lakse napisati I WAS MADE FOR LOVIN YOU BABE YOU WAS MADE FOR LOVIN ME :D ... Nego...npr U PRAZNOJ SOBI NEMA VRATA,TRAGOVI ZUBA NA PRSTIMA.... :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2013, 22:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Jan 2013, 03:47
Postovi: 26
blfilozof je napisao:
nasmjeshiti luzer je napisao:
Niko u Beogradu ne pjeva na engleskom...hmm...
Eyesburn(crossover), Hitman(hardcore), Ortodox Celts(irish etno, ne da jezik nije njihov, nego je i vise od pola njihovih pjesama bukvalno tudje), KKN(reggae/pop, cijeli treci album na enleskom i polovina svakog albuma)?
Svi su oni totalno nepoznati :) .
Ali da, slazem se da je bolje pisati na maternjem jer ti to otvara vece mogucnosti izrazavanja. Ma koliko poznavao engleski, maternji ces uvijek poznavati bolje. S druge strane, kriteriji za pisanje na maternjem su stroziji, a i manje je jednosloznih rijeci tj. lakse je uprskati i sam tekst i kombinaciju tekst+muzika.


OK,to su tri benda,jedini je EYESBURN uradio nesto,sto niko nece uraditi u skorije vrijeme.KKN OK,ali im je prekidi stvarnosti najpopularnija,cak za nju imaju i spot,za HITMAN sam cuo,nisam slusao,ali vjerujem da nisu toliko popularni.Pa u tome i jeste problem,ja mislim.U Banjaluci koliko sam upucen,75 posto bendova pjeva na stranom jeziku,ne bi me cudilo da krenu i na Korejskom,jer je Gangam Style otvoriio Korejska vrata,pa sada ajmo svi na Korejskom mozda jos staza nije utabana kako treba :P.Domaci jezik je tezi,znas...uvijek je lakse napisati I WAS MADE FOR LOVIN YOU BABE YOU WAS MADE FOR LOVIN ME :D ... Nego...npr U PRAZNOJ SOBI NEMA VRATA,TRAGOVI ZUBA NA PRSTIMA.... :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2013, 22:59 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Citiraj:
U Banjaluci koliko sam upucen,75 posto bendova pjeva na stranom jeziku

netacno, jednostavno netacno...postotak od 30% je realniji,
mada se slazem s tobom kad kazes da jedino na maternjem mozes da se izrazis totalno autenticno i iskreno. Kad pises na engleskom uvijek ti padne na um da ono sto zelis reci, englez, amer ili neko treci iz tog govornog podrucja to vjerovatno ne bi rekao bas tim rijecima. Koliko god poznavao engleski svo pisanje se uvijek svede na neke fraze koje si vec negdje cuo...ne mora da se radi o izlizanim frazama, ali uglavnom se radi o nekim frazama.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 950 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 48  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs