banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 20:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 361 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Feb 2012, 12:12 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Dec 2011, 22:08
Postovi: 49
Pa mene je tacno sramota kad slusam ovo, ne znam kako njih nije sramota da prave :roll:
Cuj Mejdan geto :lol: U Banjaluci nema geta, gangstera itd ...pa tako ne moze biti ni kvalitetnog rap-a takve vrste...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2012, 14:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2008, 17:34
Postovi: 1246
Lokacija: 15 minuta iza GAME OVER-a
Ajde ti kolega nama napisi svoju teoriju "geta" i po cemu ti zakljucujes da nema geta u BL.....
I da li si ti glavom lupao plocice zato sto su ti gangsteri drzali pistolj uperen u glavu pa mislis da ih zato nema u BL....
I jesu li tebe izuvali i slali peske po snegu po cigare na trafiku ....
I o cemu ti pricas u opste .....vidim vrsni si poznavalac desavanja u BL...pa bih te zamolio da mi objasnis kako si dosao do zakljucka da tih stvari nema?

_________________
Carpe Diem,spavaćeš kad umreš...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2012, 16:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Dec 2011, 22:08
Postovi: 49
Ajde ti kolega imenuj jedno naselje ili ulicu po kojoj ti zakljucujes da u Banjaluci ima "geto"...
Ovi pokusaji "gangsta/geto/iBogatipitajkakvogsvene" rap-a ocigledno nalaze inspiraciju i pokusavaju da imitiraju repere sa zapada...
Koliko sam ja informisan tipicni primjer zapadnog geta je obicno poprilicno sjebano naselje u kojem je nezaposlenost ogromna (ne mislim na ogromnu nezaposlenost kao u R.S.,vec bukvalno preko 90% ljudi ne radi), onda tu je jos i ogroman broj dilera,narkomana,kurvi itd.

S obzirom da kod nas tako nesto apsolutno ne postoji, mogao bi nam ti docarati taj banjalucki geto.
Ne kazem da se ne desava po nekad takav slucaj kao sto si ti naveo,ali ne desava se ni narocito cesto.Po mom misljenju sva naselja u B.L. su sigurna za zivot, tacnije vecinom su i podredjena djeci i porodicnom zivotu.
A ti navedi konkretne primjere,ja sam svoje zavrsio da ne idemo vise Off..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 12:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2008, 17:34
Postovi: 1246
Lokacija: 15 minuta iza GAME OVER-a
Upravo si rekao tipican primer zapadnog geta.......mi nismo zapad....znas li sta je Evropski geto,znas li sta je barem geto Beograda.........
Evo ja sam sad u Frankfurtu.....znas li kako ovde izgleda geto????
Preko dana kroz taj kraj prolaze sretne porodice,igraju se u parku,voze bicikle.....a opet kad padne noc izmili sav "sljam" narkomani,dileri,kurve,lopovi,idioti koji ce sve to da plate i tako dalje......
Oces da kazes da ni Beograd nema geto,samo zato sto nije kao u filmovima iz americke produkcije.....ili zato sto neki crnac nije dosao i odrepovao da je to geto.
Budi realan......geto je geto.....geto je obicno,sasvim obicno mesto gde se tesko zivi,ne zato sto ti je zivot ugrozen 24\7
nego zato sto ti socijalni status drzave dodeli titulu socijalnog slucaja i pusti te da sa visokim obrazovanjem sedis na birou 5-10 godina.
Geto je kad sanjas velike snove i znas da se oni nece ispuniti cak ni delimicno,jer zivis tu gde zivis.
Geto je ono sto covek tako nazove....jer geto nije naziv loseg kvarta,geto je naziv za srce i dom potlacenog coveka.

_________________
Carpe Diem,spavaćeš kad umreš...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 13:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2010, 10:50
Postovi: 1101
dalmi je napisao:
Preko dana kroz taj kraj prolaze sretne porodice,igraju se u parku,voze bicikle.....a opet kad padne noc izmili sav "sljam" narkomani,dileri,kurve,lopovi,idioti koji ce sve to da plate i tako dalje......
Oces da kazes da ni Beograd nema geto,samo zato sto nije kao u filmovima iz americke produkcije.....ili zato sto neki crnac nije dosao i odrepovao da je to geto.
Budi realan......geto je geto.....geto je obicno,sasvim obicno mesto gde se tesko zivi,ne zato sto ti je zivot ugrozen 24\7
nego zato sto ti socijalni status drzave dodeli titulu socijalnog slucaja i pusti te da sa visokim obrazovanjem sedis na birou 5-10 godina.
Geto je kad sanjas velike snove i znas da se oni nece ispuniti cak ni delimicno,jer zivis tu gde zivis.
Geto je ono sto covek tako nazove....jer geto nije naziv loseg kvarta,geto je naziv za srce i dom potlacenog coveka.


Баш то.Преко дана је све фино,готива,а кад падне ноћ наступа шљам.Као што смо другар и ја били на Новом Београду преко дана ... Нигдје ништа сумњиво само фрка трка,али ништа да ти сад видиш неког мафијаша,да се ту пуца и тај фазон.Далеко од тога да у Бања Луци нема "гета"...Ја већ знам бар 2 насеља за која тврдим да су гета...Такође везано за гето да тај шљам и ти ликови они скоро увијек су у насељу и никад не излазе из свог насеља углавном ту буду ту "раде" и ту "блеје" ...
@weasel мани се тих црначких срања,друго је америка и њихова гета,а друго је европа и наша гета ...

Пјесма је благо речена јадна,ја не знам стварно докле? :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 13:29 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
"...umjesto naših šabana iz bijelih golfova
imaju priviđenja američkih drotova.
Priča gotova."

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 19:34 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Dec 2011, 22:08
Postovi: 49
@dalmi

Gledaj, ja vise obracam paznju na prikaz geta kakav ovi "umjetnici" iz zadnje objavljenje pjesme navode...
Cinjenica je da nam socijalni,politicki i ekonomski status vrlo narusen (jos da se blago izrazim narusen), ali opet navoditi jedno B.L. naselje kao neko opasno mjesto odakle se ne vracas kada odes, gdje ti presude ako si "drukara" ( ne znam sad bas tacan tekst) je po meni apsurdno.
Bas hocu da kazem da ovi momci pokusavaju da prodaju neko naslje naselje pod crnacki/americki geto. Naravno da znam da u Evropi i u SAD-u pojam geta nije isti, ali nije bas adekvatno da se poredi Nbg,Franfkfurt i drugi ogromni gradovi sa Banja Lukom.

Nisam neki strucnjak za rap, ali smatram da bi za jednog B.L. rap umjetnika najbolje teme upravo bile svakodnevne stvari, korupcija, umjesanost politike u sve sfere javnog zivota ( political rap ), los standard i generalno cinjenica da koliko god se ti trudio,ucio i mucio niko te ne cijeni koliko zasluzujes.
A ova tripovanja opasnih likova, kriminalaca i razna lozenja da prepuste zapadnjackoj rap industriji...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 23:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2010, 10:50
Postovi: 1101
Јел ти знаш Мејдан и сваког човјека на мејдану? Јел излазиш тамо ? Јел будеш са тим ликовима ? Дај немој причати глупости кад немаш појма.Па до овог љета био је онај момак(клинац како хоћеш) што је избо кога је год стиго,туко људе мачетом и сад ти ту нешто причаш ... Ајд' да не идемо у оф.
ево једна супер пјесмица у режији Млате и Цобрана
http://www.youtube.com/watch?v=ZL2OqEp4XkU

и ево неки покушај спота за пјесму "Твоја улица твој је дом".
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vaxfiJQy-a4[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 12:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
to su pokusaji ovog otprilike :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=H4odG4d_88g[/youtube]

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 12:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Pricalo se vec o Sprzi, kako nije.
A istina je da Mejdan nije ni Teksas, ni Svajcarska.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 12:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
ne misli na sprzu nego na onog klinca koji je izbo 3-4 covjeka prije nego je u zatvoru zavrsio...ako se ne varama mislim da je zadnjeg Raku izbo, pa mu je mozda i bolje u zatvoru :lol:

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 12:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
Kako se zovu oni sto "repuju" o neboderima i vrelom asfaltu prijedorskog geta?
Snjesko bi to trebao znati, on mi je i pokazao tu grozotu :D

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 12:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
Korleone naravno!

on kada repuje o vrucem asfaltu to i misli....jer su ga upravo izlili

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=By5-lpnNDvI[/youtube]

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 12:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Caplar je napisao:
Јел ти знаш Мејдан и сваког човјека на мејдану? Јел излазиш тамо ? Јел будеш са тим ликовима ? Дај немој причати глупости кад немаш појма.Па до овог љета био је онај момак(клинац како хоћеш) што је избо кога је год стиго,туко људе мачетом и сад ти ту нешто причаш ... Ајд' да не идемо у оф.
ево једна супер пјесмица у режији Млате и Цобрана
http://www.youtube.com/watch?v=ZL2OqEp4XkU

и ево неки покушај спота за пјесму "Твоја улица твој је дом".
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vaxfiJQy-a4[/youtube]
хехе добра идеја за спот, али су скроз лоше одрадили снимање

што се тиче бањалучког репа, право да вам кажем нисам нешто одушевљен :-? свака част тим момцима што се труде, али мени то није нешто... бар оно што сам чуо. можда гријешим, можда се не разумијем добро у такву врсту музике, ал јебга...
ево само кад послушам ову пјесму, Ђус ми је дупло бољи од Министра и Ембија:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=65pKu2o8vY0[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 12:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Ma bolan, ovaj sto pita kako sprzina pjesma nije postavljena, reko pricalo se vec o tome i bila je postavljena


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 14:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1OgmNGyb8lw[/youtube]

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 14:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Odlicna stvar i spot!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2012, 16:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2010, 10:50
Postovi: 1101
gnusni_snjesko je napisao:
ne misli na sprzu nego na onog klinca koji je izbo 3-4 covjeka prije nego je u zatvoru zavrsio...ako se ne varama mislim da je zadnjeg Raku izbo, pa mu je mozda i bolje u zatvoru :lol:


Поправном дому ..
Овај спржо реално никад није ни имо смисла за реп,све ове његове пјесме су дно дна.Овај од рил проџекта спот је добро замишљен али акд би се ту убацило још више људи и то,али како ми рекоше биће и тога ово је ко нека припрема. :)
А овај емби и министар они су мени више мање левати ...
Одлична пјесма ова што је гнусни поставио,давно је чуо,гнусни штанцај још! :)

Гнусни ова пјесма од Сидеее :D о којем је граду,насељу ријеч ? едит Берлин... Насеље?
И да једно питање за Фејса,кад ће најављивани албум Брутал Протеста ???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2012, 16:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jan 2012, 13:02
Postovi: 417
Lokacija: Bandza Luka
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eh4oU6-4cpk&feature=BFa[/youtube]
Ova mi je bas dobra....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 00:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
@Caplar - sto se hopa tice jedno vrijeme su njemci imali nepravazidjene spotove (cijela Aggro Berlin i co. prica). Sto se ovog Ril Prodzekta tice, ideja je tu ali ima jos mnooogooo posla....ako su momci voljni, moglo bi tu i biti nesto, u suprotnom ce to ostati samo pokusaj

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 361 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs