banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 16:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 950 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 48  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Jan 2013, 01:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Ja nemam nista protiv tezgarosa, al' ama bas nista. Cak mislim da medju njima ima jako talentovanih tipova. Nemam nista ni protiv tezgarenja, cak mislim da je to gotivno - u slucaju kad se potrefi da sviras nesto sto ti se svira, sto te ne smara, a tezgaris. Moguce da cu i ja tezgariti, vec sam davno imao tezga bend, taman fino profunkcionisalo, ali nije opstalo jer se ekipa sticajem okolnosti rasula na sve strane. Svirali smo Babe, Dab, Haustor, Idole, 357, i svasta. Ali to ne mijenja cinjenicu da se tu radilo o tezga bendu. Imali smo i jednu svoju pjesmu..ali i dalje je to bio tezga bend. Za novu godinu sam slusao lika koji pjeva i svira sedam sati s jednom pauzom od 20 minuta.To mi je bilo fascinanto. Pristojno je odradio sve svoje, cijelo vrijeme, a ni repertoar mu nije bio los. Ali tezgarosi dodju, odu, dodju odu, dodju, odu i iza njih ne ostane nista njihovo. To nema veze s muzickom scenom, bila ona scena grada, kvarta, regiona, zanra, itd...
A kad pravis pjesmu, tad nema svijeta oko tebe, nema cure, nema zene, nema teknica, nema posla ni ljutog sefa, nema cak ni gladnog djeteta. Nema kompromisa. Ako nisi 100% u tome, u momentu dok nesto "stvaras" - mrka kapa prijatelju. A to zna da traje danima...samo komponovanje jedne jedine jednostavne pjesme, pa ti sad vidi. Sad na to dodaj jos samo peglanje aranzmana, popravke teksta, uvjezbavanje, snimanje, postprodukciju. Sad imas pjesmu...ok, imas jednu, predpostavimo da necemu valja. Treba ti jos 20-tak da odsviras koncert od sat i po :lol: :lol: :lol: . Marketing necu ni da pominjem.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Poslednji put menjao nasmjeshiti luzer dana 07 Jan 2013, 01:13, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2013, 01:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Tiki the Boyler je napisao:
Tebi se Aleksandrija ne sviđa pa kažeš da im je muzika bezveze. Šta ti je konkretno bezveze? Melodijske linije, harmonije, aranžmani, produkcija, način na koji ljudi sviraju ili kako se oblače? Ne kapiram te.


Ovo ja tako cesto srecem kod ljudi. Ovaj stav. Ne svidja im se nesto, a onda to uzimaju za etalon i kazu za neciji rad da je los. Ili, kad ih pitas sta konkretno ti se ne svidja, kazu: jednostavno mi se ne svidja. Neki samo zele kritikovati, a podrzati tesko.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2013, 01:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15299
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Najpoznatiji BL bend :angry1:
http://www.youtube.com/watch?v=owr6ojKc ... ture=share

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2013, 01:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2011, 00:36
Postovi: 1068
Luzeru...mislim da su i ono sto ti nazivas tezgarosi podlozni zakonu trenda...kao sto muzicari dodju i odu tako i oni a imas i dobrih tezgarosa koji su na glasu i koji su trazeni obicno se radi o ex muzicarima koji nisu uspeli iz mnogo razloga zamisli samo da neko uspe za vreme rata itd....ja licno znam jedan bend koji ima 2 svirke sedmicno i uzimaju od 700 e do 1800e

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2013, 02:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
@Prasica
Evo reci cu ti ja, mada mislim da nije kulturno pricati o tudjem radu na ovaj nacin i zbog toga smatram da je moj kolega i drugar @Freak pretjerao. Oprostite mu, znate svi da je dobar momak :lol: . Dodajmo na to cinjenicu da se tu vecina ljudi zna izmedju sebe, na kraju to uvijek ispadne nekako lose, papanski, htio ti to ili ne. Samo stvori neki smor. Eto ja cu ti reci otvoreno, uz rizik da ispadnem supak. Stavljam u spojler, pa ko hoce, nek cita, mada ne vjerujem da ce u spojleru naci neku carobnjacku mudrost :) :
Spoiler:
Zasto mi se ne svidja:
1.)Tekstovi. Da, tekstovi. Smatram da jesu bitni...i u muzici, da. Pisani su na nacin kojim djevojcice pisu ljubavne pjesme u leksiokone. Nacinom koji se moze cuti u hrvatskim sapunicama. Nacinom kojim se sluze i Dino Merlin i Vlado Georgijev i Sergej Cetkovic. Znaci sve je nekao frazeraski - vec milion puta recena ista stvar na isti nacin. Zasto su Dino, Vlado i Sergej bolji od ovih nasih? Pa i nisu. Isti su. Al' ja ne podrzavam ni Vladu ni Dinu ni Sergeja.
2.)Silovanje rock n' roll imidza. Skockani al' produhovljeni, osjecajni momci sa sesiricima i casual salovima oko vrata, al sa elektricnim gitarama u rukama. U rukama Gibson preko sakoa za ici na godisnjicu mature. Sad ja ne bih bio tako cinican da je to pukim slucajem zavrsilo na njima, ili zato sto se oni tako oblace...Ali to nije slucaj, vec je to vec vidjena formula koja govori gledaocima ispred TV prijemnika : mi smo pravi izbor za staro i mlado, sa svakoga po nesto...Ovo smo vec vidjeli kod O.K.benda, Amadeus Benda. Zasto su ovi nasi gori? Pa nisu, isti su, cak su malo i bolji, kulturnije djeluju.
3.)Muzika, sem vokalne linije koja je frankenstajn prepoznatljiv kod vec navedenih domacih pop rock vokala, je pristojna. S kreativne strane gledano, vrlo mediokritetska harmonijsko/melodijska struktura sto je zapravo standardno za pop muziku. Za rock ne...kod rocka je muzika mnogo hrabrija, inventivnija, dorecenija, istaknutija, cak i slucajevima kad koketira sa bilo kojim drugim muzickim pravcem.
Zapravo taj bend mi je uvijek zvucao kao pripadnik Sarajevske pop/rock skole...Plavi Orkestar, Hari mata Hari, Valentino..to se kasnije nastavilo kroz taj Ok i Amadeus bend. U tom zanru, Aleksandrija je iznad prosjeka. Ali, ja taj zanr nikad nisam smatrao dobrim, pa ne mogu ni sad, cak stavise, uvijek sam bio otvoren protivnik svega toga. Cak je Aleksandrija bolja od doticnih bendova...ali meni jednostavno nije dovoljno dobra da bi ih slusao, bio fan, podrzavao.
Eto. Rekao sam otvoreno, pa ako sam i ispao hejter, sta sad da radim, drugi nacin je bio da potpuno precutim to sto mislim sto mnogi smatraju za bolji, mudriji put. Mozda i jeste. Ko zna?
I uostalom, koga zabole sta ko misli o ovome ili onome. Ljudi sud treba da donose sami.
Zasto mi se svidja:
Iz jednog jedinog razloga koji je @Tiki vec predocio. Zato sto jesu bolji od 80% muzickog sadrzaja kojeg mozemo videti na BH, pa i srbijanskim televizijama.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2013, 22:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Ja procita sve u spojleru i slazem se sa tobom. :) Napisao si sta ti se ne svidja i .
Ali, ja sam se samo osvrnula na dio Tikijevog posta, izvukla iz konteksta, ne razmisljajuci da se obracam ni Tikiju ni Freak-u niti mislim na Aleksandriju, nego samo podvlacim stav, koji jako cesto srecem, a to je: ne svidja mi se=lose je.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2013, 23:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15299
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ima jedna zanimljiva karikatura

Spoiler:
Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2013, 03:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Jan 2013, 03:47
Postovi: 26
Tiki the Boyler je napisao:
Ljudi, zašto vi stalno nešto procjenjujete samo na osnovu vašeg ličnog UKUSA? Zašto mislite da toliko mnogo znate i da se sve vrti oko vas i vašeg mišljenja?
Nije li malo sebično da kažeš: "Meni se to ne sviđa, to je bezveze!"

A možda je upravo takav stav Autora doveo Scenu tamo gdje je :confused1:


@Freak
Tebi se Aleksandrija ne sviđa pa kažeš da im je muzika bezveze. Šta ti je konkretno bezveze? Melodijske linije, harmonije, aranžmani, produkcija, način na koji ljudi sviraju ili kako se oblače? Ne kapiram te.


p.s. Sad mi otvoriste čakre... Još jedan od problema banjalučke Scene je što ne postoji (ili minimalno postoji) međusobno poštovanje i podrška između bendova na Sceni. Nekada si trčao da vidiš kolege kako sviraju, bili oni slični ili drugačijeg faha. Danas - jok! Jebote, cijeli BG Novi Talas je uspio zahvaljujući međusobnoj podršci bendova i činjenici da su svi ti ljudi disali kao jedan. Ja tako nešto ovde ne vidim.
Eto... kada bi na svirke dolazili samo članovi bendova sa Scene (ako ništa, vođeni logikom: "ajd da ja dođem njima, pa će oni meni") koncerti bi bili puni. Realno, i nije toliko bitno gdje ćeš stušiti cenera večeras. Al u Banjaluci, 2012. godine - jok!


Reci ti meni Tiky,sta ti osjecas kada slusa Aleksandriju,dirne li te sta,neka emocija mozda??? Vjerovatno NE,jer imas profesionalnu deformaciju,gledas na TON ( koji nemaju u prstima :P ) , guras nesto,jer ti podmazu dzep kao i sve sto su podmazali,i onda ti fakticki upadnes u bunar ovaca koje se prime na to propagiranje smeca...Naravno,Aleksandrije ce biti dok bude para,kada nestane para,ljudi ce zaboraviti da su postojali ....Da zaokruzimo.... Koliko znam,bendovi pisu o necemu sto im se desilo.... o milion malih svjetova koji imaju smisla,text mora biti u ambijentu sa muzikom,ISKRENOST,ISKRENOST mora da postoji,a toga nema.Ne mozes ti svirati HAJDE DA PLESEMO,a glumi Slasha iz Gunsa,momak izgradi svoj stil,daj duse gitari,mani se GUITAR LESSONSA.Naravno, ne napravi se pjesma ODMAH SPOT,i tu prica staje nazalost...valjda je vecini prioritet da njuska bude na TV-u,da bi neka klinka mogla da "bali" i kaze...JOJJJ VIDI GA,ONAJ SA SPOTA,a on nema za kafe....ma dajjjjj :DDD


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2013, 13:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Šta ste se uhvatili Aleksandrije, ko da su vam žene obeščastili. Jedno prosto "sviđa mi se", ili "ne sviđa mi se" je dovoljno, ako treba i obrazloženje u spojleru da ne vrijeđa osjetljive, ko što je kolega luzer uradio. Ovo bezrazložno blaćenje momaka kroz skoro sve stranice teme, ne vidim čemu doprinosi, na neki konstruktivan način.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2013, 17:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Jan 2013, 03:47
Postovi: 26
Popokatepetl je napisao:
Šta ste se uhvatili Aleksandrije, ko da su vam žene obeščastili. Jedno prosto "sviđa mi se", ili "ne sviđa mi se" je dovoljno, ako treba i obrazloženje u spojleru da ne vrijeđa osjetljive, ko što je kolega luzer uradio. Ovo bezrazložno blaćenje momaka kroz skoro sve stranice teme, ne vidim čemu doprinosi, na neki konstruktivan način.
go

Dohvatili se,zato sto neki talentovani bendovi,ne samo u BL,nego svugdje ovdje na bivsim prostorima,ne mogu doci do izrazaja (bez obzira kakvu pjesmu imali),jer nemaju para,ali kada publika dodje do njih TO JE TO.Razlika izmedju njuski sa VIKOMA,BN TELEVIZIJE i Aleksandrije je nikakva...Textovi su laprdanje( LJUBAVI MOJA,KAMEN SA SRCA JE PAO....)muzika(hajde da imamo pjesmu),ali zato pareeee....MI smo u novinama,te smo na tv-u...JEBOTE RADIMO ZA EVROVIZIJU .... hahaha ljudi KO KOGA FOLIRA....Alexandria da radi muziku za evroviziju,pokraj PROFESIONALACA iz cijele bivse Juge,ispada da niko nema pojma,nego da su oni ti koji ce kao da nesto naprave....Vidjecemo kada se isprazni kasa benda,pomocu koje podmazuju sve i svasta ( jer sumnjam da neko kupuje njihove cd-ove i majice,osim njih samih :D i njihove rodbinei komsiluka :D ),bend ce da se ugasi...sto kaze nas narod KAKO DOSLO,TAKO I OTISLO,NA SILU SE NE MOZE NISTA,barem u umjetnosti :D.Kada ih vidis,vidis samo neiskrene likove,koje glume kao scenski nastup,cista plastika,neiskrenost...a ako mi se vec slusa takav MELOS,radije cu pustiti crvenu jabuku,plavi orkestar,oliver mandic....Daleko je kvalitetnije,trajnije,za razliku od malih KENGURA :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2013, 19:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2007, 11:08
Postovi: 1686
Lokacija: Banja Luka
Ja na Banjalučkoj sceni najvolim dobro informisane likove koji sve znaju a ništa ne čine! :D

U najkraćim crtama... to šta mene dira i šta izaziva emociju nema nikakve veze sa ovom pričom. Moja emotivna stanja određuju muziku u kojoj se u datom trenutku pronalazim. (iznenadio bi se vjeruj mi) U svakom slučaju trudim se da to šta se meni baš baš sviđa ili mi se samo sviđa (vrlo rijetko radim nešto što mi se baš baš ne sviđa) nikako ne utiče na moj profesionalni odnos.
Drugo, ja ne slušam samo TON, jer da slušam samo taj ton o kom pričaš teško da bih mogao kvalitetno raditi svoj posao. No ako nisi na neki način u ovom poslu teško da me možeš shvatiti, a samim tim je malo bezveze i da komentarišeš takve stvari.
I treće... niko mene ne podmazuje niti me je kad podmazao. Ja sam plaćen za posao koji radim. Pokušaj napraviti razliku. (Da sam htio biti podmazivan ostao bih da radim u državnim institucijama i ladio jaja za pristojnu platu.)


I da... nasmjeshiti je po prvi put dao valjano objašnjenje zašto mu se nešto ne dopada i to poštujem. S druge strane (probajte stvari posmatrati nevezano za Alexandriju) svaki bend ima svoju ciljnu grupu kojoj su namjenjeni muzika, tekstovi, vizuelni pristup bla bla... Mislim, zaboli neku etno grupu šta o njihovom vizuelnom identitetu misle pankeri u gradu. Jedino što je bitno je - da li pogađaš svoju ciljnu grupu ili ne.

_________________
'The Funk' is the space that lives between the notes!

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2013, 19:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2007, 11:08
Postovi: 1686
Lokacija: Banja Luka
A što se tiče te priče Autori vs. Tezgaroši... zaista smarate! Već nekoliko godina neprestano!

Ja stvarno ne vidim problem da neko svirajući komercijalnu muziku (za koju su ljudi spremni platiti) zaradi novac koji potom ulaže u svoj autorski rad??? Pritom uči svirati, stiče neophodno iskustvo na sceni i ZARAĐUJE!

Meni se iskreno sere od autora koji u životu nisu valjano odsvirali tuđu pjesmu, ne znaju udariti tri akorda na gitari i nikad u karijeri nisu analizirali nijedan postojeći aranžman ali zato znaju napraviti pjesmu iz prve! Ne samo pjesmu. Pravi HIT sa jedinstvenom melodijom, harmonijom i neviđenim aranžerskim pristupom. Koji potom niko neće da sluša. Al' nije do Autora već do neobrazovane publike!!!

Blah... ponavljam se! :angry1:

_________________
'The Funk' is the space that lives between the notes!

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2013, 19:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Ja nemam nista protiv tezgarosa...cak naprotiv...kad odem negdje da popijem pivo super mi je da opusteno slusam neki bend koji dobro svira...al kad odem da slusam bend i pivo mi je pri tom nebitnom sto oce rec otisao sam na koncert/svirku i platio ulaznicu (a u zadnje vrijeme su mi cesci takvi izlasci) onda mi je bezveze da slusam neke "ko sa ploce" izvedbe od super sterilnog benda...ljudi nikad...al znaci NIKAD nisu spremni platiti da slusaju tezgu...oni su spremni platiti pivo u kafani u kojoj igrom slucaja svira bend kojeg je platio gazda lokala...znaci nije ga platila publika jer taj bend nema publiku...platio ga je gazda....a razlika je ogromna....a ja ne znam ni jedan BL bend da je poceo kao tezga i uspio kao autorski...bilo je samo obrnutih slucajeva (Balkan Express)....da li se ljudi zasite, oslade im se pare ili koji im djavo bude...nemam pojma...necu da ulazim u to, svako ima svoje razloge bili oni opravdani ili neopravdani...al obicno to tako bude...znaci ta prica da zaradjuju vamo da bi uradili tamo i nema bas neko uporiste....

Meni licno ti bendovi nisu krivi niti cu ih ikada smatrat krivima za neki moj neuspjeh u muzici...smatrat cu krivim samo sebe...

Na kraju krajeva ova rasprava nije tako ni pocela...to je onaj Child of Rock (a sa rockom nidje vezze) potegao....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2013, 20:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2007, 11:08
Postovi: 1686
Lokacija: Banja Luka
Freak, budući da te poznajem i znam da nisi glup momak, ne preostaje mi ništa drugo nego da pomislim da me zajebavaš :D

Ne razumijem kakve to permutacije vršiš i šta pokušavaš dokazati kad činjenice govore sledeće:
Prosječan autorski bend proda pedesetak ulaznica od po 3KM što u praksi uglavnom nije dovoljno da pokrije ni osnovne troškove "koncerta", tako da u krajnjoj instanci autorski bend uglavnom plaća da bi svirao!!!
S druge strane "tezga" bend uzima u prosjeku 50 do 100 KM po glavi za dva sata svirke + troškove puta i pića za to veče. Ako idemo u sitna crevca... gazda im daje novac u ruke, ali novac koji je to veče dobio od posjetilaca lokala iliti publike. Da publika ne plaća ni bend ne bi bio plaćen!!!
Dakle ljudi plaćaju da slušaju tezga bendove! Tužna je istina da autorske bendove uglavnom ispoštuje društvo, cura i rodbina, te poneki entuzijasta pun nade da će čuti nešto novo.

A što se tiče te priče o interakciji tezgaroških i autorskih bendova tjeraš me da te demantujem konkretnim primjerima...

Važno Obavještenje (jedan od rijetkih mladih bendova koji je objavio album) redovno svira tezgu na kojoj ujedno svira i autorske stvari. Jeben koncept, ali je činjenica da na taj način finansiraju i nabavku opreme i snimanja! Pojedini članovi istog benda rade sa klasičnim tezga bendovima.

Vanja the Frog kao tezgaroški bend paralelno radi autorski materijal. Ne u velikom obimu, ali gađaju u centar i jako dobro prolaze. Jedan od rijetkih BL bendova koji ćeš čuti na radiju! Pojedini članovi istog benda rade sa klasičnim tezga bendovima.

Pomenuta Alexandria na svojim samostalnim nastupima dopunjava repertoar coverima. Pojedini članovi istog benda rade sa klasičnim tezga bendovima.

SOPOT je došao do faze kada može da svira samostalne cjelovečernje koncerte i na svojim nastupima nikad ne radi covere. Ali... pojedini članovi istog benda rade sa klasičnim tezga bendovima.

NEURO u kom i sam svira privodi kraju album prvenac sa čistokrvnim autorskim materijalom. Svi članovi tog benda povremeno rade sa tezga bendovima!

Neki članovi Tankera povremeno tezgare!

I tako dalje...

Opet kažem ne vidim u tome nikakav problem. To nikako ne može da škodi. Štaviše pomaže da se održi kondicija, da se zaradi pa ponešto i nauči!


Jedini problem sa tezga bendovima je što u takvim bendovima po pravilu ne sviraju ljudi koji ne znaju svirati! Čast izuzecima, ali iz tog razloga se mnogi Muzičari u Pokušaju okreću samo njima razumljivim autorskim projektima.

_________________
'The Funk' is the space that lives between the notes!

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2013, 21:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Jan 2013, 03:47
Postovi: 26
Kvalitet mora da opravda kvantitet(mada ne mora uvijek),i onda to pravi neku scenu...
U BL je nece biti,iskljucivo zato sto :
- Su pjesme na engleskom( ne znam ni ja sto,kao svi su dobri da napadaju strano trziste... smijesan kont :DDD)
-Cim se smisli ideja pjesma ODMAH JE SPOT U GLAVI,STAMPANJE MAJICA,ZASTAVA,BEDZEVA,PHOTOSESSIONI ( odmah kao neka insitucija xD )
-Nigdje PLANA,MUZIKE,ISKRENOSTI,PRICE,samo laprdanje
Sto se tice Alexandrie,jasna mi je ciljna grupa,ali da li nam je jasan njihov cilj??? Sta oni hoce da postignu , ja mislim da ne znaju ni oni...
I onda se pojavi neka Alexandria,koja je prdez od benda i izadje clanak ... "RTRS je od svih BL bendova razmatrao ko ce da snimi album i najvise talenta ( CITAJ PARA) je prepoznao u bendu ALEXANDRIA" .Sa ovim stavom,ta ekipa se popisala i pokenjala po svim bendovima u BL i uopsteno u regionu,koji iskreno rade i trude se.Najbolji bend u gradu , ne svira u BL,a to je SOPOT.Ono je kompletna slika,kako bend treba da radi,ISKRENO,KONKRETNO,EMOTIVNO,NE POZERSKI,kada cujes bend mozes da pronadjes sebe,mozes nesto da naucis...Problem su ta mini studia( danas svaka susha ima studio) ne vezano za tebe Tiky,ali hocu ti reci...Ukuca se 75 posto instrumenata i kao sve do jaja,pjesma 100km super...Dodju na binu,raspad sistema.....Ja bih zakonom zabranio mini studia,koja ne ispunjavaju TE-TE-TE I TE uslove,pa kada se krv propisa da se snimi kako treba u studiu,vjerujem da ce biti boljih i iskrenijih bendova....Kada bih tako bilo,mislim da bih 80 posto bendova u BL odustalo i reklo...AAA JEST OVO TESKO,JEBO OVO,ODE JA UCITI SKOLU :DDD.... Zar nisam u pravu ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2013, 21:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2007, 11:08
Postovi: 1686
Lokacija: Banja Luka
Iskreno... ne kapiram šta tebe muči? Zašto se pecaš u neke teorije zavjere i brineš o tome šta rade drugi? Pusti to kraju.
Ako imaš šta da ponudiš postojanje malih studija bi trebalo da te raduje. Činjenica da danas lako možeš da snimiš materijal je svakako pozitivna stvar za razvoj scene. To što neki zloupotrebljavaju ta ista studija - njihov je problem. Jer već na prvom nastupu potvrđuješ ili demantuješ sam sebe.

Nemojte ljudi razmišljati o tome šta drugi nisu uradili već šta ćete vi uraditi!

_________________
'The Funk' is the space that lives between the notes!

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2013, 22:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
@Tiki
Ja o babama ti o zabama....zaboravi...u pravu si....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2013, 00:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3648
Tiki the Boyler je napisao:
Meni se iskreno sere od autora koji u životu nisu valjano odsvirali tuđu pjesmu, ne znaju udariti tri akorda na gitari i nikad u karijeri nisu analizirali nijedan postojeći aranžman ali zato znaju napraviti pjesmu iz prve! Ne samo pjesmu. Pravi HIT sa jedinstvenom melodijom, harmonijom i neviđenim aranžerskim pristupom. Koji potom niko neće da sluša. Al' nije do Autora već do neobrazovane publike!!!


Ovo je 101% tačno. Da bi napravio kvalitetnu stvar, moraš biti naslušan i nasviran raznorazne muzike. To je čak možda i najbitniji faktor. Kasnije dolaze talenat, umijeće i tehnika.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2013, 02:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Sve postove osim onih nasmjesitog luzera sam citao smrknuta lica. Smoriste nenormalno. Samo "ko je koliko los" i "ko je kriv sto je sve sranje". Dajte napisite nesto pozitivno. Nije vazno sta, samo nesto pozitivno. Evo, moze vic sa svirke? Moze i offtopic samo, zivi bili, vas malo sto ima da radite nesto, nemojte diskutovati na ovako negativan nacin jer je ocigledno i mojoj babi da je neproduktivno.

Ima se o cemu pricati..... Recimo, o danasnjoj svirci i proslim vremenima?

Niko nije spomenuo http://www.youtube.com/watch?v=Mupk4BP_ ... FB&index=1 a koliko sam cuo to je jos uvijek aktivno i meni je najbolje sto sam cuo u Banjaluci.

Zatim, mene zanima da li je tacno da je prvi zenski pank bend formiran u Banjaluci? Ja sam cuo da su ga formirale profesorice Jasna Maric, Milka Dzombic i jos jedna cura/zena..... Zna li neko nesto vise o tome?

I evo link za one koji se nisu docepali pisanog izdanja zanimljive knjige:
http://www.uzbluz.com/Kanal2.html

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2013, 05:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Jan 2013, 03:47
Postovi: 26
Tiki the Boyler je napisao:
Iskreno... ne kapiram šta tebe muči? Zašto se pecaš u neke teorije zavjere i brineš o tome šta rade drugi? Pusti to kraju.
Ako imaš šta da ponudiš postojanje malih studija bi trebalo da te raduje. Činjenica da danas lako možeš da snimiš materijal je svakako pozitivna stvar za razvoj scene. To što neki zloupotrebljavaju ta ista studija - njihov je problem. Jer već na prvom nastupu potvrđuješ ili demantuješ sam sebe.

Nemojte ljudi razmišljati o tome šta drugi nisu uradili već šta ćete vi uraditi!


Tiki,bjezis sa moje ciljne diskusije....Bend ako zna da valja autorska pjesma,on ce da je snimi preko web kamere,napravi svirku,raja se zakaci i tu krece prica....sto se tice toga kazes prvi nastup ... 90 posto sebe DEMANTUJU....Ovogodisnji DEMOFEST je gola kurcina,90 posto bendova,ne moze da odsvira svoju stvar,aloooooooooooo jeboteeee,ti je uradis (opet se vracam na mini studio)usminkas,producent to sve triguje,napuca distorziju,vokal ide kroz 10000 efekata,15 pratecih vokala je na refrenu,medjutim...uzivo 75 posto u vodu pada...Sjecas li se mozda benda LJUBICICE iz BG...Kao oni su gotivni,novi fazon ovo ono...MA ONI SU GO RACKU,VEZE NEMAJU,ali jbg mi smo seljaci mi cemo ubaciti 6 bendova iz BG,koji su tamo RAK BEOGRADA,ali zato nama seljoberima u BL su oni,kao iz NEW YORKA.... Najbolji primjer kod nas je AKOBEN ELECTRIC....Najvece sranje koje je moglo da se desi.Kao fazon je,jedinstveni su....JEST FAZON GOTIVAN,ali da bi se taj fazon realizovao,treba goima talenta,zainteresovanosti,predanosti,znaci tome da daju akcenat,a ne spotu....Spot je HD DEFINITION,tu su ethno motivi,gosti iz Makedonije,bla bla bla....Aloooo ljudi....svoj zivot,pjesmaaaaaa,iskustvo....pa pridobijes publiku na najiskreniji nacin( da ti ne seru iza ledja,jer vide da si FAKER) i tek onda,album,pa spot za 10 godina ako treba....jebo spot.Koliko dobrih bendova ima kojisu s probili,a nemaju uopste spota...Ugl... ja samo zelim,da se u ovom gradu promjeni svijest po ovom pitanju,nemam ja problem...HOCU SCENU BL,a ne gomilu bendova,kojima je spot PRIORITET,DAJTE LJUDI PJESMUUUUU....PA CE SVE DOCI,HAJDE DA SE PREDAMO ISKRENO U TO,AKO HOCEMO,A AKO NECEMO IDEMO ONDA DA SADIMO PAPRIKE ILI CUVAMO OVCE,PA FLAUTAMO NA LIVADI DOK SU ONE NA PASNJAKU,JER MUZICARI SU SVUGDJE BILA NEKA VRSTE FILOZOFIJE,REVOLTA,NJIHOVOG SHVATANJA,BUNTA...SAMO SU OVDJE U BANJA LUCI,JEDNI OBICNI LILIPUTANCI,KOJI DRNDAJU TE GITARE,SAMO DA BI SE NAPILI,SMUVALI NESTO,SAKUPILI NAJVISE LAJKOVA( A NISU POKEMONI haha) i naravno...uradili SPOT,zato ima 33333333 bendova koje su napravili tipa 30 ljudi iz BL,u funkciji su samo matematicke varijacije tih ljudi!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 950 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 48  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs