banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 13:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 931 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 47  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 10 Jun 2014, 23:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
crna zemlja je napisao:
Ajde iskreno reci jel ti mislis da je bas bio problem da tri covjeka (dir rtrs, dir bht i dir raka) sjednu i dogovore da se pusti bar za prvenstvo nesto testno DVB-t u Bl vec ima oprema, a u SA i MO su mogli odasiljace nabaviti kad i onu opremu sto je neki dan stigla u BHT ili prije par mjeseci kroz donaciju TIKA-e. i to dogovoriti bez ikakvog mjesanja i pomonjanja korporacija, savjetnika iz ministarstva, ovoga Mehmeda Agovica i Muhameda Zerica i ostalih slicnih smradova.!?

Već sam napisao ranije, problem je bio tender.
Tender je ponavljan više puta u posljednjih nekoliko godina, a tek je nedavno prošao posljednji tender i potpisan je ugovor i počela je realizacija projekta digitalizacije.
Digitalizacije signala.

Edit: Post je prebačen na drugu temu, iako ima veze sa BHT-om.
viewtopic.php?p=2140565#p2140565


Poslednji put menjao Choban dana 10 Jun 2014, 23:02, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 10 Jun 2014, 23:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Kad smo već kod komentatora, treba spomenuti Marjana Mijajlovića. Ili ga mrze ili ga obožavaju, treće nema. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 10 Jun 2014, 23:15 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
Tender problem kazete
A nisu ljudi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 10 Jun 2014, 23:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Maj 2006, 16:41
Postovi: 116
Lokacija: baNJA luKA
@ choban ma ovo sto sam ja napisao nema veze sa tenderom, oiv je prosao i mogao trazit neki papir od rak-a za testiranje. ne bi bio problem da se to potpise. Dalje bht je prije 15 ak dana nabavio jos digi opreme dakle poslije ovih tendera, tako da je ovo izvodljivo samo da su iz bht malo potegli da se dogovore.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 10 Jun 2014, 23:17 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
Briga ih jer niko ne odgovara za nerad odnosno nema nagrada za rad


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 10 Jun 2014, 23:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
DANIJEL BL je napisao:
Tender problem kazete
A nisu ljudi

Generalno, u BiH samo pare nisu problem, sve ostalo jeste :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 10 Jun 2014, 23:20 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
Tender napravljen da bude problem
Da majmunuma das da vode tv za 10 godina bi uboli HD program


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 10 Jun 2014, 23:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Maj 2006, 16:41
Postovi: 116
Lokacija: baNJA luKA
DANIJEL BL je napisao:
Briga ih jer niko ne odgovara za nerad odnosno nema nagrada za rad

matematicko-logicki zakljucujemo da postoji samo nagrada za nerad. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 10 Jun 2014, 23:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
DANIJEL BL je napisao:
Tender napravljen da bude problem
Da majmunuma das da vode tv za 10 godina bi uboli HD program

Tender za digitalizaciju signala je raspisalo Ministarstvo komunikacija i transporta BiH.
Ev' text iz 2011. http://www.oslobodjenje.ba/index.php?id=15299
Samo tri godine trebalo da nađu najpovoljnije? Dobro smo i prošli :iconbiggrin:

crna zemlja je napisao:
Dalje bht je prije 15 ak dana nabavio jos digi opreme dakle poslije ovih tendera, tako da je ovo izvodljivo samo da su iz bht malo potegli da se dogovore.

Mislim da je to bilo za nabavku opreme koja nema veze sa ovom što je dobavlja OiV.

Al' da ima krupnih propusta BHT-a i kaskanja bar što se tiče digitalizacije - ima.
Treba digitalna oprema u montažama, režijama, IT Centrima... džaba digitalni signal ako će on biti samo konverzija iz analognog u digitalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 10 Jun 2014, 23:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
crna zemlja je napisao:
Rekoh da se slazem za komentatore, al mi je slika problem, i na totalu i na zemaljskoj anteni i na mtel iptv je katastrofa, rtrs i obn malo bolje al opet ni blizu hrt-a ili arena...
Ma sve je to uredu, kazes politika je to sve! Al ne razumjem da ih mozete braniti i opravdavati, ti i Copy, pa ne pljujem ja BHT zato sto su BIH TV, vec zbog razloga koje sam naveo u prethodnim postovima.
A takva nesposobnost i nerad su apsolutno za osudu i ti nema opravadanja..
Ajde iskreno reci jel ti mislis da je bas bio problem da tri covjeka (dir rtrs, dir bht i dir raka) sjednu i dogovore da se pusti bar za prvenstvo nesto testno DVB-t u Bl vec ima oprema, a u SA i MO su mogli odasiljace nabaviti kad i onu opremu sto je neki dan stigla u BHT ili prije par mjeseci kroz donaciju TIKA-e. i to dogovoriti bez ikakvog mjesanja i pomonjanja korporacija, savjetnika iz ministarstva, ovoga Mehmeda Agovica i Muhameda Zerica i ostalih slicnih smradova.!?


Mislis da se ta 3-4 direktora ne bi dogovorila oko toga da u pozadini nije bila politika i opstrukcija. Sve su to politicki piuni koji igraju kako im se kaze i ne mogu nista uraditi bez odobrenja onog ko ih je tu i postavio zato ispadaju nesposobni. Slika na bht je samo kolateralna steta lose politike i igri koje su vodjene oko toga i koje se i dalje vode. Kaze problem tender znali su oni i to i prije da svaka nabavka mora na tender i proslo bi ranije da je bilo dogovora oko ovih stvari sto sam pricao. Umjesto toga oni su vodili bitku ko ce biti direktor bht tako da tek kad je to rijeseno krenulo se spremati za digitalizaciju a i to ne bi da nije sp i ovako su iz kredita sve nabavili.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 11 Jun 2014, 00:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Maj 2006, 16:41
Postovi: 116
Lokacija: baNJA luKA
E jbg. sad znaci dodiku i covicu je pored svih ostalih "briga" zvanih kako ukrasti sto vise , jos i u interesu da kvalitet slike na bht bude sto losiji. A ovi jadni sa bht nemogu nista uciniti da to poprave.

@choban da nema direktne veze jer bi oiv bio zaduzen za odasiljanje i prenos a ovi za produkciju. Al opet ponavljam nekih vecih tehnicki problema nije bilo za ovu realizaciju.

Jos nesto oko opstrukcije, po hd signal bi kablovski oper. trebali doci u rtv dom, zasto rtrs ili vis. politika nije tu napravio problem ako mu je vec do opstrukcije kao sto ti rece blboy.??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 11 Jun 2014, 00:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Pa jbg mislim da je to ocigledno da se opstruise sve sto ima veze i sto je na nivou BiH pa tako i formiranje korporacije pa kroz to i digitalizacije Dodik iz poznatih razloga, a Covic zbog Hrvatskog kanala. I ne bave se oni licno imaju oni svojih dosta koji su na odgovornim mjestima. Mislim vidimo to svi ali glupo je onda optuziti samo Bht zbog digitalizacije jer problem siri tj.politicki i treba biti zadovoljan i sa ovim da ce bar na kablovskim biti prenosa na bht u HD. Sto se tice opstrukcije rtrs kod kablovskih ne znam kako bi tu mogao ista izvesti. Pa ne moze im zabraniti da preuzmu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 11 Jun 2014, 00:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Maj 2006, 16:41
Postovi: 116
Lokacija: baNJA luKA
Pa nisam siguran da je rtrs obavezan da tehnicki podrzava prenos signala hd bht do kab. Operatera, a ovde ce to raditi,.
Znaci podrzavas stav min. Hadzic da je rtrs i vlada apsolutni krivac zasto nema korporacije a samim tim i dig signala. A nije se mogao naci neki drugi model oko korp. jer rtrs neda da oprema koju su od nama "uzetih" para kupili sad bude vlasnistvo i svih zajedno. A sad ce se opet korp. zaduziti u ime svih nas da nabavi opremu za bht i ftv, a Skutori i dalje ne placaju pretplatu. Inace ne podrzavam ovu vladu rs ni rtrs u 99,99% slucajeva al ovde su potpuno u pravu.
Al ko jebe ove iz rs kad su i oni glasali za zakon o korp. davne 2005/06. Zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 11 Jun 2014, 08:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Otkud ti to da ce rtrs podrzavati prenos bht do kabl operatera? Rtrs ima tu digitalnu opremu, ali bht nece koristiti njihovu vec je nabavio svoju. Bht se zaduzio ne u ime korporacije koja nije formirana vec u svoje ime. Dakle trenutno je situacija takva da svako ima svoju opremu, jer korporacija koja bi trebalo da upravlja tim jos nije formirana. Kad se budu udruzivali svako ce morati dati svoj dio kolaca od pretplate da nabave opremu, rtrs moze da kaze da oni vec neku opremu imaju i da zato ucestvuju u manjem procentu, ali to je vec do pregovora izmedju njih i dalje mislim da to nije najveci problem vec ovaj politicki. Sto se tice krivca realno gledajuci je tako tj.takav se utisak stice da je vise njima stalo da se to odradi nego ovim nasim treba biti realan pa to priznati. Ovi nasi su licemjerni prvo pod pritiskom ili ne pristanu na nesto, a onda poslije vrse opstrukcije mislim ili prihvati ili ne najlakse poslije svaljivati na druge kao da smo svi kratkog pamcenja na kraju krajeva vidi se ko je za sta glasao. Mislim da se sad koplja lome i oko pretplate koji procenat ce kom emiteru ici i ajd to mi je nekako i logicno da se oko para ne mogu dogovoriti. Ali i dalje najveci problem je sto snsd osporava formiranje korporacije na nivou BiH jer to navodno nije predvidjeno u ustavu tj.pise da samo entiteti mogu formirati zajednicku kompaniju, a ne savjet ministara primjer elektroprenos dakle samo forma je u pitanju u sustini to je isto zajednicka kompanija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 11 Jun 2014, 09:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Maj 2006, 16:41
Postovi: 116
Lokacija: baNJA luKA
Koliko sam ja razumio, "pozivamo kablovske operatre da dodju u RTV dom i potpisu ugovor i postave svoje enkodre" Jel se radi o rtrs-ovom domu??
Nije valjda da elta, blic itd moraju sami od BHT doma u SA svojim kapacitetima prenesu signal u svoja sjedista do bl, doboja itd pa dalje vrse distribuciju. Jel hoces reci da je hd signal samo u zgradi u SA, a na ostalima je da zavrse distribuciju!?
Nisam mislio da ce rtrs podrzati bas do operatera, ali od SA do BL, nije vljda da BHT ima svoju opremu u RTRS domu.!??Znaci ni jedan tehnicki kapacitet rtrs-a u ovom poslu nece biti koristen!??
Pa od pocetka je bilo planirano da se zavrsi oko korporacije, uzimanjem kredita na nivou korp. i kupovinom opreme.
Za drugi dio posta, mogu da se slozim, sve je tu jasno, postoje opstrukcije, al ni SA strana se nije pokazala nimalo kooperativnom ni u jednom slucaju do sad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 11 Jun 2014, 09:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Koliko znam Rtv dom je Rtv dom bht u Sarajevu, da li se moze prebaciti i kako signal iz SA u BL ne znam. Mislim da bht ima studio i u BL ali da tu nije nista posebno pa ne vjerujem da ce oni slati signal. Cisto sumnjam da ce rtrs ista uciniti da pomogne u distribuciji HD signala bht. Ne znam kako ce to tehnicki izvesti, ali ocekujem da i nasi kablovski operateri dobiju taj signal mada evo vec smo blizu sp ni rijeci oko istom ni iz elte ni iz blicu ni od mtel. Tako da moguce da onda taj poziv je samo za Sarajevske kabl operatere tj.sa sjedistem u SA, jer dosad sam cuo da samo telemach i bht su najavili bht HD.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 11 Jun 2014, 10:08 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Da, oni daju HD-SDI u RTV domu, na operateru je da obezbedi enkoder i transport do svog headenda.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 11 Jun 2014, 10:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Maj 2006, 16:41
Postovi: 116
Lokacija: baNJA luKA
Ako je to tacno, a nadam se da nije, i ako se se to desi da samo SA kabl. operatiri dobiju HD. Onda to samo jos vise opravdava moju tezu da je BHT televizija svih gradjana bih, i da je kao takvu treba sto prije likvidirati kao i citav javni servis!

Edit. evo enter potvrdi da se se radi o BHT domu!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 11 Jun 2014, 10:22 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
evo da se i ja uključim sa jednom pametnom..ako stvarno samo sarajevo dobije HD,nek me neko podsjeti da im pošaljem prikladnu fotografiju sa jedne naše utakmice :lol:

Spoiler:
Slika

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 11 Jun 2014, 10:35, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 11 Jun 2014, 10:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Maj 2006, 16:41
Postovi: 116
Lokacija: baNJA luKA
:lol: :lol: :lol:
БХТНСК


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 931 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 47  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs