banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 08:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 931 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 47  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 09 Jun 2014, 12:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Maj 2006, 16:41
Postovi: 116
Lokacija: baNJA luKA
@copy Zar nije Javni servis (koji cine i BHT i RTRS i FTV) vlasnik prava a ne samo jedna kuca? Kako je bilo sa Ligom sampiona!? Ne sjecam se kako je bilo u J.Africi i 2012, al meni se cini da su sve tri TV prenosile, kao i sve velike sportske dogadjaje.

Znaci od mojih 7,5 KM samo 1/4 ide RTRS tj 1,9 (i to mi je bilo zao dati, jer ni to ne zasluzuju al bar su se za vrijeme ovih poplava opravdali malkice, pa ajde da im covjek ne zamjeri puno.) al ovim gadovima ne bi trebalo ni fenifnga dati. Radije bi to uplatio Njemackom javnom servis, ili nedaj boze HRT. Ako nisu u stanju tri digitalna testna podrucja osposobiti, a najavljuju vec 3 mjeseca kako ce svi u BL, Sa i Mostaru imati digitalni signal i hd za vrijeme SP, onda to treba likvidirati. SP pocinje za tri dana, a oni se ponasaju kao da je za tri god.

Ja sam postavio pitanje za strukturu naplativosti, tj koliko % gradjana RS placa RTV taksu a koliko u Federaciji??? Taj podatak ne mozes nigdje naci!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 09 Jun 2014, 12:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Ja mislim da od tog BHT HD nema nista. Predlazem svima ubrzani kurs fudbalskih termina na njemackom, pa lagano saltati ZDF HD i ARD HD kada pocne prvenstvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 09 Jun 2014, 12:34 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Polako, ima još vremena do petka (makar što se tiče kablovske) ;)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 09 Jun 2014, 14:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Ajd da vidim i to. Ja imam i alternativu alternative, odnosno streamove beIN sport kanala (i nadam se engleskom komentaru).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 09 Jun 2014, 14:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
@crna zemlja
Jeste javni servis BiH je i RTRS, FTV i BHT ali mi se čini da RTRS nema interesa prenositi SP jer igra BiH koja je trenutnoj entitetskoj vlasti mrska i kontraproduktivna pred izbore (čitaj nedaj Bože da se stvori slika kako gledamo SP i navijamo za BiH). Da kojim slučajem igra Srbija itekako bi bili zainteresovani. Ja to kažem otvoreno pa ljutio se neko ili ne a znam da ima koji će me popljuvati. Ja navijam za BiH i gledam i BHTV i plaćam redovno pretplatu koja se djeli na sva tri servisa i malo sam iznad malograđanštine i niskih strasti. U interesu mi je da imam što bolju sliku pa tako jedva čekam digitalizaciju i BHT HD. Volim gledati Đokovića, repke BiH, Srbije, Hrvatske, Slovenije, Makedonije i Crne Gore a također i kad igra tenis Sharapova koju obožavam iako se ne slažem sa stavovima njenog predsjednika. To koji enitet plaća više pretplate je nebitno jer bi svi da je zakona i reda trebali plaćati i raditi svoj poso kao što ga sada nerade zbog raznih izgovora a digitalizacija je trebala biti završena već da nije bilo politizacije. Opet sam optimist i mislim da će biti dovršeno.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 09 Jun 2014, 14:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Kad smo već kod pretplate, suludo je da 25% pretplate iz RS ide za FTV, i isto tako 25% iz Federacije ide za RTRS. U redu je to za BHT, da ga finansira čitava država, ali je nelogično da mi iz RS finansiramo FTV i obrnuto.
Najbolje je iz RS 50% BHT, 50% RTRS, a iz FBiH 50% BHT, 50% FTV.

Npr u Srbiji, RTV finansiraju samo građani Vojvodine a ne cijela država.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 09 Jun 2014, 15:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Samo drzavne tv su dobijale pravo prenosa zato Rtrs i ftv nisu ovaj put dobile prava prenosa. Ne znam cemu tolika panika jer iz BHT su najavili prenos sp u HD i cujem cak i da ce biti BHT 2 HD za utakmice 3.kola koje se igraju u isto vrijeme da mozemo izabrati koju utakmicu gledati. Problem mozda bude za one koji nemaju kablovsku jer digitalni zemaljski signal ce ici samo iz Sa,Bl i Mo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 09 Jun 2014, 15:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
BL Boy kad bude išao digitalni signal iz BL moći ćemo se šlepati i mi u Posavini, valjda se ne misli samo na centar tih gradova nego na predajnike koji su u i oko tog grada.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 09 Jun 2014, 15:28 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Bilo bi to fino kada bi krenuo DVB-T... ali kako stoje stvari, neće; što bi onda pozivali kablovske operatere da pokupe signal iz RTV doma, kada bi ga mogli pokupiti iz etera?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 09 Jun 2014, 16:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Maj 2006, 16:41
Postovi: 116
Lokacija: baNJA luKA
@copy
Ok nemam ja nista protiv da neko navija za BIH, na kraju krajeva bice 3 tekme dnevno pa mogao je RTRS izbjeci lako utakmice reprezentacije.Ako Bih prodje grupu opet ne vidim problem, pa prenosili su i rep BIH u rukometu, kosarci, mogu i fudbal jednu dve utakmice istrpiti.
Ja licno imam izbor (HRT HD, ZDF, mozda i slo, i streemovi, naravno RTS ce zamraciti zbog tv prava) Al sta cemo sa ljudima koji nemaju kablovsku a isto placaju pretplatu, pun mi je k...c BHT i javnog servisa, placamo im redovno taksu, i nekako predjem preko toga sto nemam ama bas nista pogledati na tim televizijama niti dobar film, seriju, dokumentarac, kult. program, znaci nista. Pa onda bi radije platio Svabama, hrvatima, Slovencima tih pisljivih 7,5 km.
Mogli su se bar udostojiti jednom u 2 godine kad je prevenstvo pa dovesti sliku u normalu. I sad ce za SP biti sugava slika,(na obicnim analognim predajnicima) ono je sramota od slike kad gledas Ligu Sampiona na BHT, treba im oduzeti prava!!! Ne trazim HD al bar su se mogli pustiti digitalu.
A ne prditi kako oni nesto pustaju HD besplatno, i to tri dana pred prvenstvo kao pozivaju da ljudi sklope ugovore, i sami odrade tehniku (enkoderi i sl.)

Oko ove naplate sam pitao, jer kolko cujem od desne obale Neretve pa do Une, naplata je manje od 10%, a ovde kod nas dovoljno je sjetiti se primjera one babe iz nekog sela kod Modrice sto joj plijene prase jer nije placala tv preplatu... S.r..m se na Drzavu i javni Servis!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 09 Jun 2014, 19:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
crna zemlja je napisao:
@copy Zar nije Javni servis (koji cine i BHT i RTRS i FTV) vlasnik prava a ne samo jedna kuca? Kako je bilo sa Ligom sampiona!? Ne sjecam se kako je bilo u J.Africi i 2012, al meni se cini da su sve tri TV prenosile, kao i sve velike sportske dogadjaje.

Znaci od mojih 7,5 KM samo 1/4 ide RTRS tj 1,9 (i to mi je bilo zao dati, jer ni to ne zasluzuju al bar su se za vrijeme ovih poplava opravdali malkice, pa ajde da im covjek ne zamjeri puno.) al ovim gadovima ne bi trebalo ni fenifnga dati. Radije bi to uplatio Njemackom javnom servis


Zanimljivo pitanje. Mozda se to moglo "rasporediti" po sva tri kanala Javnog nam servisa. A sto se tice njemackog javnog servisa, pridruzujem se ideji o uplati :D
Svakako cu prvenstvo u HD-u gledati - ipak na kombinaciji ZDF HD, Das Erste HD :thumbleft:

Daky je napisao:
Kad smo već kod pretplate, suludo je da 25% pretplate iz RS ide za FTV, i isto tako 25% iz Federacije ide za RTRS. U redu je to za BHT, da ga finansira čitava država, ali je nelogično da mi iz RS finansiramo FTV i obrnuto.
Najbolje je iz RS 50% BHT, 50% RTRS, a iz FBiH 50% BHT, 50% FTV.


Konacno neko ko normalno rezonuje stvari u ovoj drzavi. Samo sto bi onda FTV i BHT ugasili za pola godine. :D

<Enter_name> je napisao:
Polako, ima još vremena do petka (makar što se tiče kablovske) ;)


Ne moraju se truditi. Neka nama dragih nam ZDF-a i ARD-a. U HD-u! :thumbleft:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 10 Jun 2014, 12:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
kod BH telecoma, BHT HD se nalazi u HD paketu koji se dodatno plaća, što znači da nije besplatan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 10 Jun 2014, 12:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Ne plaća se dodatno. Besplatan je čitao sam na klix-u.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 10 Jun 2014, 13:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Citiraj:

MojaTV HD - dodatni paket za korisnike bilo kojeg MojaTV paketa usluga.
(osim paketa MojaTV BIZ)

Sadržaj MojaTV HD paketa:
BHT HD, Arena sport 1, Arena sport 2, Arena sport 3, Arena sport 4, FaceTV HD, Al Jazeera Balkans, Elta 1 HD, Dorcel XXX.





http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M504513ee21d.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 10 Jun 2014, 13:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
http://www.bhrt.ba/nekategorizirano/digitalizacija/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 10 Jun 2014, 14:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Bosnian TV to air World Cup in HD
Tuesday 10 June 2014 | 15:07 CET |
News Share on twitter Share on facebook Share on linkedin Share on google_plusone_share More Sharing Services.
Bosnia's public service broadcaster BHRT will air men's football World Cup tournament matches from Brazil in HD, which will be the first time that the BHT1 channel is broadcast in High Definition, reports Patria. According to UEFA provisions, all matches must be aired in HD, so by purchasing the exclusive TV rights for Bosnia and Herzegovina for the event, BHT has assumed this obligation.

Telecompaper


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 10 Jun 2014, 15:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Jebo to njihovo emitovanje, kada će opet samo probrani gledati. Koji procenat će ljudi moći pratiti? Sigurno neki mizeran, da su bar pustili digitalni signal.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 10 Jun 2014, 15:17 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Moći će se gledati u svim kablovskim mrežama, ko ima TV (ili risiver) sa DVB-C tjunerom i MPEG-4 dekoderom. OK, nije neki veliki procenat, ali bolje i to nego ništa.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 10 Jun 2014, 22:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Ma sve je to politika i jedno i drugo i trece. Pa naravno da nece da je normalna zemlja vjerovatno bi, kao sto bi i RTRS morao odmah platiti kaznu ali ocigledno nije tako da niti ce ovaj odgovarati je bio v.d. do izbora novog niti ce ovi platiti punu kaznu ako je plate uopste. Ja uvijek placam bez obzira sto znam da neki ne placaju ali nismo svi u istoj poziciji jer meni kad ne platim odmah dodje opomena a nekima nista moze im se.

Sto se tice programa gledao sam da upravo na BHT meni ok bilo ne znam na kojeg komentatora imas primjedbu meni je ok ona ekipa bolje nego oni na OBN ona dvojica onaj stari pokusava da bude smijesan, obadvojica prigusena jedva se cuju nemam osjecaj kao da gledam utakmicu, za RTRS nema potrebe komentarisati poznato je svima kakve tamo komentatorske velicine komentarisu.
Inace je manjak dobrih tv komentatora za ovo nase govorno podrucje, i na Areni, Eurosportu i SK i na ovim tzv.specijalizovanim sportskim tv kucama da ne pricam o nasim komentatorima tako da meni ovi na BHT su tu najmanje zlo tako da kazem. Evo ko ce sve komentarisati sp http://www.bljesak.info/rubrika/sport/c ... zila/86611
Tako je i na RTS i HRT koji je prije imao ok komentatore ali sad su i oni utanjili (gledam prenos sp od ranije to je puno bolji komentar bio nego sada) Na BHT jos od Topalbecirevica nikako da se pojavi neko dostojan da zamjeni on covjek bas zivi za fudbal isto ko Marijan na Face TV samo Marijan nekad bas previse djetinjasto djeluje i kresti ali bar zna uciniti prenos zanimljivijim to mu se ne moze osporiti. Na BHT meni je ok Zoran Suko i njegovi prenosi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BHTV 1
PostPoslato: 10 Jun 2014, 22:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Maj 2006, 16:41
Postovi: 116
Lokacija: baNJA luKA
Rekoh da se slazem za komentatore, al mi je slika problem, i na totalu i na zemaljskoj anteni i na mtel iptv je katastrofa, rtrs i obn malo bolje al opet ni blizu hrt-a ili arena...
Ma sve je to uredu, kazes politika je to sve! Al ne razumjem da ih mozete braniti i opravdavati, ti i Copy, pa ne pljujem ja BHT zato sto su BIH TV, vec zbog razloga koje sam naveo u prethodnim postovima.
A takva nesposobnost i nerad su apsolutno za osudu i ti nema opravadanja..
Ajde iskreno reci jel ti mislis da je bas bio problem da tri covjeka (dir rtrs, dir bht i dir raka) sjednu i dogovore da se pusti bar za prvenstvo nesto testno DVB-t u Bl vec ima oprema, a u SA i MO su mogli odasiljace nabaviti kad i onu opremu sto je neki dan stigla u BHT ili prije par mjeseci kroz donaciju TIKA-e. i to dogovoriti bez ikakvog mjesanja i pomonjanja korporacija, savjetnika iz ministarstva, ovoga Mehmeda Agovica i Muhameda Zerica i ostalih slicnih smradova.!?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 931 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 47  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 72 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs