banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 10:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Spotify stigao u BIH!
PostPoslato: 14 Jul 2020, 23:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Evo napokon došao i Spotify kod nas, a i u region.

Citiraj:
Today, Spotify launched in 13 new markets across Europe, bringing the total number of markets to 92. Now, users in Albania, Belarus, Bosnia and Herzegovina, Croatia, Kazakhstan, Kosovo, Moldova, Montenegro, North Macedonia, Russia, Serbia, Slovenia, and Ukraine can enjoy a listening experience that includes 50 million tracks, 4 billion playlists, and localized music personalization features.


https://newsroom.spotify.com/2020-07-14 ... n-markets/

Ja ga već neko vrijeme koristim, kupio preko eBay premium account (neograničeno "putovanje" u druge zemlje) i bolji mi je nego Deezer.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2020, 15:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Napokon i zvanično u BiH. Po mom mišljenju daleko najbolji muzički streaming servis, godinama ga koristim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2020, 22:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1554
Ne koristim ništa vezano za kompresovane formate. Mislim, teži se ka većim rezolucijama, megapikselima, autonomijama itd, a zvučni zapisi se kompresuju i naplaćuju. Znam da ima i lossless servisa, a Spotify je samo za drljanje na običnim zvučnicima, telfonima i sl.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2020, 23:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Па да, Spotify је управо за то, за инстант и мобилно слушање музике или за слушање ако немаш неку нарочиту опрему. Али lossless и служи сврси једино ако је:
1) материјал снимљен квалитетном опремом и, још важније, на снимку су снимљени, тј. постоје детаљи који би се морали слушати преко FLAC и осталих формата, иначе се губе детаљи и добија сиромашнија звучна слика,
2) имаш аудио систем који може репродуковати lossless формате (добро, може сваки, али да ли ћеш примијетити разлику између неког MP3 i FLAC-a на неким јефтиним џепним слушалицама?

Такође, за свакодневну потребу добар је и 320 kbps MP3, лијепо се чује.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 07:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Mislim da je generalno manjina ljudi koji su audiofili, tako da se ne slažem da je Spotify za samo "drljanje" nego je sasvim pristojan servis za slušanje muzike. Kvalitet koji premium korisnik može slušati je AAC 320kbit/s, što je sasvim dovoljno za veliku većinu ljudi.

Što se tiče cijene, povoljniji je od Deezera. Mjesec za Spotify je 4.99€, dok je Deezer 6.99€.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 11:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1257
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Juče sam se registrovao i za sada sam jako zadovoljan. Desktop aplikacija zna malo jesti resurse, ali dobro... Ja ove streaming servise najviše i koristim kad sam u pokretu. Tako da, dobro je da je i spotify tu. Uvijek sam se pitao zbog čega je toliko popularan.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2020, 08:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Jul 2020, 15:33
Postovi: 113
Evo šta konkurencija čini... Spotify došao sa mjesečnom pretplatom od 4,99 Eura.
Tako da je i Deezer od juče, svoju mjesečnu Premium pretplatu od 6,99 Eura spustio na 4,99 Eura.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2020, 22:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
To je dobro čuti!

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2020, 09:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2006, 19:20
Postovi: 212
instalirao sam aplikaciju na android TV platformi, besplatna verzija radi perfektno, može se slušati ono što želite , čitavi albumi, imam i bloker reklama po Hole takođe tako da nema ni reklama, zvuk odličan, izbor muzike ogroman, u odnosu na dezer bolje iskustvo mnogo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2020, 17:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3641
Deezer je glasniji.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2020, 17:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1257
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Ja koristim spotify d kako je došao u B.iH. i ne znam što ga ljudi toliko hvale. Ništa meni Spotify nije bolji u odnosu na Deezer ili u poslijednje vrijeme na Youtube music. Ono što me nervira kod spotifya je njegov sistem za preporuke. Nikako da shvati da ne slušam narodnjake, a on navalio ko mutav da mi u daily miksu preporučuje narodnjake, a dosta često uleti po neki narodnjak i u daliy miks. Daću mu fore još mjesec-dva i ako mi ne prestane preporučivati narodnjake obrisaću nalog.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2020, 17:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Meni često u Daily mixu preporučuje bugarski folk iako nikad to nisam slušao. :D Ali nebitne su mi te preporuke, svakako pravim playliste na osnovu pjesama koje znam. Možda je stvar navike ali Spotify mi je godinama najbolji od tih servisa i ima najljepši interfejs.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2020, 17:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1554
gsasa je napisao:
Ja koristim spotify d kako je došao u B.iH. i ne znam što ga ljudi toliko hvale. Ništa meni Spotify nije bolji u odnosu na Deezer ili u poslijednje vrijeme na Youtube music. Ono što me nervira kod spotifya je njegov sistem za preporuke. Nikako da shvati da ne slušam narodnjake, a on navalio ko mutav da mi u daily miksu preporučuje narodnjake, a dosta često uleti po neki narodnjak i u daliy miks. Daću mu fore još mjesec-dva i ako mi ne prestane preporučivati narodnjake obrisaću nalog.

Vjerovatno iz razloga što dosta korisnika sluša narodnjake (sa Balkana), pa pretpostavlja da si i ti jedan od njih. Kao kad udjem na YT, a nisam ulogovan. Jbt, kad vidim samo imena izvodjača skontam u kakvoj vukojebini živim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2020, 12:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2006, 19:20
Postovi: 212
Ono sto je mene najvise iznenadilo je da i na besplatnoj opciji slusas ono sto si nasao na Search, i recimo ako je dio albuma nastavlja da pusta taj isti album od istog autora, i mozes se vratiti pa ponovo preslusati isti album. Na deezer to ne moze ni priblizno, tu odes na search kliknes na pjesmu i on te baci na neku petu od istog izvodjaca, vec sljedeca je od drugog izvodjaca, mozda te nakon par potrefi da poslusas pjesmu koju si trazio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2020, 12:46 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1257
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Pečenko je napisao:
gsasa je napisao:
Ja koristim spotify d kako je došao u B.iH. i ne znam što ga ljudi toliko hvale. Ništa meni Spotify nije bolji u odnosu na Deezer ili u poslijednje vrijeme na Youtube music. Ono što me nervira kod spotifya je njegov sistem za preporuke. Nikako da shvati da ne slušam narodnjake, a on navalio ko mutav da mi u daily miksu preporučuje narodnjake, a dosta često uleti po neki narodnjak i u daliy miks. Daću mu fore još mjesec-dva i ako mi ne prestane preporučivati narodnjake obrisaću nalog.

Vjerovatno iz razloga što dosta korisnika sluša narodnjake (sa Balkana), pa pretpostavlja da si i ti jedan od njih. Kao kad udjem na YT, a nisam ulogovan. Jbt, kad vidim samo imena izvodjača skontam u kakvoj vukojebini živim.

Pretpostavljam da je zbog toga. E sad, koliko će mu vremena trebati da shvati da to ne slušam, to je pitanje. U svakom slučaju neka nama ovih servisa pa će svako naći nešto za sebe.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2020, 15:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Mi smo na poslu, dok sam bio u staoj firmi, vrtili stalno Deezer, koristili smo Flow opciju da se ne zezamo sa traženjem i biranjem pjesama. I nakon nekog vremena smo poludili, vrti jedno te iste pjesme svaki dan.

Spotify mi više odgovara jer mi se sviđa njihov koncept Daily Mix-a, Discovery Weekly, Time Capsule i svašta još. Nešto od ovoga je Deezer poslije iskopirao ali ne vraćao im se ja.

Meni još nije nikada pustio narodnjak, istina ja da sam inicijalno imao Premium koji je bio podešen na Italiju jer tad Spotify nije bio dostupan. Taj isti account je sad podešen da je iz Bosne. Možda je to imalo nekog uticaja i sad je već naučio da ja to ne slušam. Zato je bilo par Italijanskih ali ni toga više nema.

Još jedna opcija što mi se dosta sviđa je remote kontrola. Pustim na računaru i mogu telefonom prebacivati recimo ako više nisam uz računar.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2020, 17:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Meni soundcloud ima najbolji alogiratam za moj ukus.
Spotify sam uzeo preko ebay-a za 8€ premimum acc i nekim čudom fercera 3 mjeseca. Stoji u opisu da je 2 godine, ali koliko god da bude biću zadovoljan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2020, 19:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
I ja sam tako uzeo premium preko eBay, kao garancija godina dana. Dobru ocjenu ima prodavac. Nakon 3 mjeseca stade. I ja mu pošaljem jednom poruku, on ništa, ja opet, on ništa. I pošto je istekao period na eBay za case, otvorim na PayPal i vrate mi preostali dio koliko bi godina trajala. Pare nisu bile velike ali me iznervirao jer se pravio budala, nije htio čak ni na PayPal case da bilo šta odgovori.

Za sad koristim besplatnu verziju, vjerovatno ću uzeti premium regularno, neda mi se zezati sa tim preko eBay.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2020, 19:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
Je li iko povezivao Spotify na Alexu? Vidim pise da ne moze due to geographic restrictions. Ima li nacina da se to zajebe?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2020, 21:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Чуј, људи расправљају о томе шта им неки комад кода препоручује да слушају или не... Јбт, ја радио не слушам јер не могу да сам одредим која ће следећа пјесма ићи. Само и искључиво ја одређујем која пјесма смије на мом уређају да се чује. Још да плаћам да ми неко то од мене одузме!? Ја смијешних људи...

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs