banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 12:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 02 Feb 2020, 17:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6020
Kod mene prijem evo tv mux C jačina 95 kvalitet 100 sa sobnom antenom koja nije ni usmjerena prema Psunju ili Papuku.
Pregledao sam listu kanala,od HD kanala ima tri HBO, Doku TV i Viasat Nature.
Ima slobodan kanal evo tv portal.

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 02 Feb 2020, 23:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Pa ti si već spreman za EvoTV-izaciju :) Samo ti risiver/modul nedostaje. Kakav ti je signal na ostalim multipleksima? Loviš li sve OiV frekvencije sa Psunja i imaš li signal sa Kozare?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 03 Feb 2020, 05:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6020
Signal svih 5 OiV mux-eva je dobar,najslabiji je mux D sa jačinom 80.
Antena nije okrenuta prema Psunju,bio bi full signal,zbog smetnji na 32 kanalu jer bi tada izgubio prijem sa Kozare a ovako i naša četiri kanala hvatam sa 98-100 uz sitne smetnje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 03 Feb 2020, 11:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2016, 01:11
Postovi: 140
@boban1982 Kod tebe na tvojoj lokaciji, vjerovatno se radi o prijemu bez prepreka. Sa sobnom antenom teško da se lovi MUX D, na tolikoj udaljenosti od predajnika.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 03 Feb 2020, 19:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
I ja kontam da teško ide multupleks D na sobnu antenu? Boban1982 koja je tvoja lokacija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 03 Feb 2020, 21:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6020
Između Teslića i Stanara.

Prijem mux D kad mi je antena podešena da imam prijem sa Kozare (Jačina 86,kvalitet 91)

Slika

Prijem kada je antena usmjerena prema Psunju ali tada nemam naš mux (jačina 97,kvalitet 97)

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 04 Feb 2020, 00:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Jesi li probao ići sa dvije antene, skretnica i pojačivač?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 04 Feb 2020, 05:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6020
Ne bi pomoglo,Psunj i Ljubić,sa kojeg primam jak analigni signal na 32 kanalu a predajnik je vidljiv golim okom,su u istom pravcu.
Smetnje su neizbežne.

Bez tog analognog signala ne bi bilo problema oko prijema dvbt sa Kozare kad je antena okrenuta prema Psunju ili Papuku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 04 Feb 2020, 07:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Trebalo bi pomoći. Sjećam se koliko je nama u Banjaluci predstavljao problem BHT na 39. kanalu. Signal se emituje sa Banj brda, ali ako dobro usmjeriš antene ne bi trebalo biti problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 05 Feb 2020, 21:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Zanimljivo da Evo TV na svom portalu "gura" Strong risiver, dok i Intekova devethiljadarka takođe otvara HEVC. Hm.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 06 Feb 2020, 11:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1694
sad citam, sta je sad konkretno ovo, koliko kosta, kako se koristi i gdje se moze nabaviti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 06 Feb 2020, 15:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6020
Hrvatska pay TV preko DVBT signala.
Imaš detalje na sajtu evotv.hr


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 06 Feb 2020, 20:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
babic je napisao:
sad citam, sta je sad konkretno ovo, koliko kosta, kako se koristi i gdje se moze nabaviti?


Citiraj:
Upoznaj novu generaciju digitalne televizije. Evotv ti omogućuje gledanje najgledanijih TV programa kanala uz pomoć već postojeće antene i DVB-T2 signala. Uz evotv slažeš svoju televiziju odabirom tematskih programskih buketa i dobivaš TV zabavu po najpovoljnijoj cijeni.

Filmske premijere, hit-serije, sport uživo, crtići, dokumentarci – evotv ponuda donosi zabavu za cijelu obitelj. Uz evotv sam stvaraš svoju televiziju odabirom programskih buketa, te tako plaćaš samo ono što zaista gledaš.

Slaganjem vlastitih buketa zauvijek prestaje beskrajno mijenjanje programa kanala u potrazi za omiljenim sadržajem. Odaberi, uključi, gledaj – uz evotv zabava počinje odmah!

Buket je oznaka za skupinu programa organiziranih po temi: dokumentarci i vijesti, film i djeca, zabava i glazba, regija, sport, CineStar TV i premium filmski buket HBO i Cinemax. Evotv buketi sadrže najgledanije programe, a većinu njih pratiš s hrvatskim titlovima ili sinkornizirane na hrvatski. Sam biraš koje ćeš bukete gledati, a tokom mjeseca možeš ih dodavati ili mijenjati.



https://www.evotv.hr/usluge/ponuda-buketa

Pričali smo, govoreći o digitalnom signalu u Hrvatskoj, dijelom i o pay tv usluzi Evo TV. I na drugim temama. Ono što je najbitnije, je da je nivo signala na frekvenciji Evo TV u ovom dijelu Banjalučke regije -dobar, te da uz ponudu kanala iz FTA HD TV OIV multipleksa i ukoliko se u nju doda ponuda naših domaćih kanala uz kanale koji bi u narednih par mjeseci mogli vidjeti u digitali, to sve izgleda dosta dobro. Za manje od deset maraka možeš tokom prve godine koristiti tri buketa koji čine paket, a bukete koji čine sadržaj paketa možeš sam izabrati. Idu tri buketa u paket. Ja bih pokušao još samo u Slatini upecati - Čot. To bi bio vrh. Analagoni signal RTS 1 sam imao, a čujem da ima ljudi koji love u Srpcu i okolini Čot najnormalnije. Još da probam risiver koji sam naručio, pa da ga pustim u funkciju prije maja, kada Hrvati gase mpeg 2, i da sve radi kako treba, eh, šta će mi šta više. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 06 Feb 2020, 20:29 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Jul 2013, 12:16
Postovi: 1176
Valjda ce nesto slicno i kod nas da krene uskoro sve zemlje u okruzenju to imaju, cak i u crnoj gori to ide vec par godina.http://www.tvzasve.me/digitalna-televizija.nspx


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 06 Feb 2020, 20:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6020
@drug
U prethodnim komentarima naveo si koji te buketi zanimaju.
U ta tri buketa je manje od 40 kanala po redovnoj cijeni od 18 KM.
Po meni,ti kanali ne vrijede te pare.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 06 Feb 2020, 20:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Prvih 12 mjeseci su 9 KM. Bobane, već si pisao o tome i odgovorio sam ti, a i u prethodnom postu napisah da je ova pay tv ponuda uz FTA HD OiV kanale sa Psunja, našu digitalu i eventualno uz signal sa Čota, vrh ponuda.

Na prvom mjestu, tu bi mi onda oni najgledaniji kanali bili u HD-u, kako Srpski tako i Hrvatski, kvalitet slike na zemaljskoj digitali je uvijek koplje ispred škrtarenja na satelitu, održavanje je lako, ne zavisiš bi od kiše i snijega ni od neta, a nema ni kretenskog zamračivanja. Pay ponuda ovdje bukvalno dođe kao nadogradnja. Čisto zbog nešto više sporta, pokojeg filma i dokumentarca. Kada se još u našu digitalu uključe komercijalni kanali poput BN, ATV, Hayat, Nova BH itd to će biti poptuno. Moći ćeš recimo izabrati hoćeš li Euro gledati na HTV HD, RTS HD ili Nova BH HD. :) Cijenim da bi Baho popušio. :)

Naručio sam Intekovu HEVC devethiljadarku, trebala bi stići krajem mjeseca, pa ću vidjeti kako to izgleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 06 Feb 2020, 20:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6020
Košta i Total BiH prvu godinu 10,90 KM sa SK,ES,Discovery,Animal Planet što Evo TV nema ili će izgubiti za pet dana.
I imaju hrvatske Arene koje ne prenose LŠ što nije isto kao naše AS.
Jedino imaju Formulu 1 za razliku od naših.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 06 Feb 2020, 21:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Jbt, jeste tebe Total zaludio, tebi sad neko kad bi ti neko poklonio Sky, ti bi odbio i rekao neka hvala, daj ti meni moj Total. :) :) :) Ja sam jedva izdržao jednu UO na Total BIH. Toliko loših stvari nisam ni na Elti pa čak ni na mtel-u doživio. Od cijene koja je bezobrazno velika, kiše, snijega, vjetra, strogih ZEV pravila, bijesnih komšija što im antenom na balkonu zaklanjate pogled, pa do bahatih call operaterki do još bahatijih montera, spore usluge do lošeg kvaliteta slike, do čega se dolazi zahvaljujući ciganluku sa protokom i lošim risiverima. A ciganluk dolazi do izražaja kada istekne Ugovor, ili poskupljuje usluga kada se korisnici spuštaju na nivo magarca. E ako pristaneš na novu skuplju cijenu, tada ti neku kosku i bace. Onako preko one stvari.

Ali daj da se ne ide daleko od teme. Nisam pričao ovdje o poređenju usluga, jer da mi je optika prošla kroz Slatinu znam šta bih uradio, uzeo bih 30/15 mtel i Viet za 11 evra na tri uređaja i završio posao. To bi bila najbolja investicija ikad. I kada je u pitanju kvalitet slike i kada je u pitanju ponuda, koja je definitivno najbolja, ali do tada moram nekako da premostim, a ovo mi sada nije rješenje, pa tražim neko drugo. To može, ali i ne mora biti Evo TV. Vidjećemo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 06 Feb 2020, 21:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6020
Samo mi nema logike u tvojoj izjavi da je cijena Totala bezobrazno visoka a da je Evo TV dobra ponuda.
Bolje da uzmeš Polaris,i sa poskupljenjem je i dalje najpovoljniji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 06 Feb 2020, 22:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Ne znam šta nije jasno. Po treći put. Risiverom kojim bih koristio za kanale iz Evo TV ponude, uz pay tv ponudu ovog operatera, koja mi se čini jako simpatična, i dosta povoljna, mogao bih na svojoj lokaciji loviti dodatno 13 HD kanala iz Hrvatske, nacionalni paket tj Srpski multupleks sa Čota sa 9 kanala plus 4 domaća kanala u digitali, sa tendencijom da će se taj broj povećavati kanalima koje bi trebala distribuirati kompanija Multipleks d.o.o BIH. Polaris jeste dobro rješenje, nema govora, ali mi je njihova budućnost sada poprilično neizvjesna.

Kao što rekoh, kamo sreće da mi je gore prošla optika da uzmem onaj paket 30/15 pa ubacim Viet i riješim tu priču, povoljno i veoma kvalitetno. Tu bih imao sve na jednom mjestu, i dobar kvalitet slike, i najbolju ponudu i još na tri uređaja. Vrh. A do tada, ispitaću dobrano sve opcije. Imam vremena do kraja godine. ;)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs