banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1810 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 91  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 25 Apr 2022, 14:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Pa i mislio sam na RTS kanale.Total nema HRT kanale zvanično u ponudi i ne dolaze im zahtjevi za zatamnjenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 25 Apr 2022, 15:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Na ovaj msat, moze li se uzeti tv ono uz pretplatu ili kako to vec ide?

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 25 Apr 2022, 15:04 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
HRT kanali su FTA za domaću produkciju, dok su skremblovani sa Viaccessom kada emituju emisije za koje nemaju pravo emitovanja van Hrvatske.
m:sat ima HRT-ove sa svoh headenda. RTS kanali se jednako zatamnjuju na obe platforme.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 25 Apr 2022, 15:51 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 994
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Na ovaj msat, moze li se uzeti tv ono uz pretplatu ili kako to vec ide?


može, samo onda nemaš onu akciju 50% popusta godinu dana nego plaćaš punu cijenu + ratu za tv


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 25 Apr 2022, 18:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
<Enter_name> je napisao:
HRT kanali su FTA za domaću produkciju, dok su skremblovani sa Viaccessom kada emituju emisije za koje nemaju pravo emitovanja van Hrvatske.
m:sat ima HRT-ove sa svoh headenda. RTS kanali se jednako zatamnjuju na obe platforme.


Velika mana je samo što su HRT kanali u SD, pa tako, kod mene starci i dalje gledaju kanale iz Hrvatske preko digitalnog zemaljskog risivera, a valjda su i navikli jer im je tamo sve u HD, i HRT, RTL, Nova, pa čak i ovi lokalni hrvatski kanali. Ostalo, evo nakon skoro dva mjeseca korištenja, moji nemaju nekih zamjerki na msat. Imali su ono jedno skeniranje nakon što su Arene prelazile sa SD u HD, ali im je monter sve fino objasnio. Dalje, speedtest na wifi na mojoj lokaciji u Slatini pokazuje 10/22 što je sasvim ok, i pristojno može gurati kanale sa Vavoo. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 25 Apr 2022, 21:07 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 994
po mom mišljenju taj msat je nužno zlo za one koji hoće arene a ne mogu imati kablovsku ili iptv... ili im je cijena bitnija od kvaliteta usluge..onaj risiver i njegov softver su užasni, mislim da nikad nisam vidio nefunkcionalniju platformu... jedina dobra stvar je kako rekoh cijena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 25 Apr 2022, 21:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Ma nije to baš toliko loše, čega sam se sve nagledao posljednjih dvadesetak godina. Ko se još sjeća Digija ili Totalovog Echolite-a? :)
Evo moj punac ima 2 godine msat, starci su uzeli prije dva mjeseca. Istina, nije ni nešto specijalno, i svako bi uzeo prije kablovsku ili IPTV, ali evo moji su glatko odbili IPTV jer tamo optike još nema. Ovdje ima bar nešto HD kanala, a treba biti pošten pa priznati sebi da su im oni najvažniji kanali u HD. Ovaj paket što su moji uzeli, trenutno zadovoljava njihove potrebe, i.ja se nisam petljao. Vidim da im sve radi i da je monter ok lik. Kombinujući sa DVB-T / T2 oni sada imaju svega sasvim dovoljno. Ja sam im još spojio Vavoo, kad neko nešto zamrači, da mogu pogledati. Rezime, dok ne stigne optika, ovo je solidno prelazno rješenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 26 Apr 2022, 14:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Sep 2017, 12:08
Postovi: 85
Izuzetno lose iskustvo imam sa njima kao i par ljudi u mom okruzenju pa evo par svjezih situacija saslusanih za vrijeme praznika i druzenja sa familijom :) (Kod mene je msat na vikendici zbog Arena primarno).

Ja sam imao poteskoce sa resiverom, 3x su mijenjali box ili sam adapter, obicno se desi da dodjem na vikendicu u petak i nista, nema usluge. Pozivam odmah, al niko nije dolazio vikendom kad sam bio tu nego sam uvijek morao maksuz da odlazim ponedeljak/utorak da vide o cemu se radi. Dolazio neki krupni čova Grobar/Partizanovac to znam i odmah je lako uočljivo :)

Istu sam uslugu i preporucio ujaku u Prnjavoru, covjek je čekao na reklamaciju 15 dana, ukoliko neko ne vjeruje ili radi u mtelu a prati forum posaljem i podatke u pp pa neka provjere ako lazem...

Čovjek ogorcen,pozivao pisao ali uzalud, na kraju samo opremu bacio u garazu i priključio TotalTV.

Komsiju iz tog naseg sela prevarili oni akviziteri, prodali M-sat paket a covjek potpisao aneks ugovora sa Totalom u februaru ove godine. Rekli mu da su to provjerili sa Totalom i da moze raskinuti kad hoce... Deda stariji,nije znao da ga varaju i uzme msat.
Nakon par dana ga pozvali Totalci i objasnili da je vezan ugovorom,da ce se obracunati penali i da bi po njega najbolje bilo da se vrati na Total sto je na kraju i uradio...


Dakle ovi na terenu u prodaji su užasni, lazu varaju pogotovo ako je neko stariji.... i meni su pricali da nema zakljucavanja sto na kraju nije tacno al eto to mi nije ni bitno.

Prije njih sam imao obicnu satelitsku antenu pa mi je msat dosao kao osvjezenje,cak sam ih i preporucio na 2-3 lokacije ali ako nekom Arene nisu primarne preporucujem da se zaobidju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 26 Apr 2022, 15:31 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Pa gdje ćeš preporučivati kokurenciju rodbini i komšijama?!?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 26 Apr 2022, 18:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
<Enter_name> je napisao:
Pa gdje ćeš preporučivati kokurenciju rodbini i komšijama?!?


:lol: :lol: :lol: Oplakah :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 26 Apr 2022, 18:56 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Sep 2017, 12:08
Postovi: 85
<Enter_name> je napisao:
Pa gdje ćeš preporučivati kokurenciju rodbini i komšijama?!?


Preporucio zbog Arena, a ti i drug se pitajte sto vam se to dešava, i nemojte samo o zadovoljnom puncu koji gleda na 2 TV a za 15KM vec smo to procitali 20 puta :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 26 Apr 2022, 19:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Poješće te sujeta. Nije to dobro. Po tebe. Moji su starci uzeli msat prije dva mjeseca paket sa netom i zadovoljni su. Bili su zadovoljni i sa Total TV Srbija kojeg su koristili punih 16 godina. Prešli su iz gore već navedenih razloga. Jednog dana kada im stigne optika, poslaće i tu uslugu u istoriju i uzeti sebi još nešto bolje. Nešto što će im ponuditi još bolju uslugu. I to je sasvim normalno.

I da, isti čovjek im je montirao i onu onda, i ovu sada antenu, inače jako dobar čovjek i vrijedan radnik. I ne visi na forumu. Već radi. Isto bih preporučio skoro svim monterima na forumu, kojima je važnije da komšiji crkne krava od vlastitog posla. Dosta je. ;) Živio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 26 Apr 2022, 20:03 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Jun 2010, 22:10
Postovi: 732
Lokacija: bluka
Ma sve zavisi ja sam imao msat i razočarao se najavljeno kao bum biće sve i svašta a ono ćorak generalno jako loš kvalitet slike, resiver i daljinski zajedno blago rečeno katastrofa, reklamaciju moraš čekati 5-6 dana i zbog toga odjavim sad imam total tv generalno zadovoljan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 27 Apr 2022, 13:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Po izvještaju RAK-a MSat je na kraju godine imao 26290 korisnika. Što je rast od 206 % u odnosu na kraj 2020 kada su imali 8605 pretplatnika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 27 Apr 2022, 14:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1674
zelim zelim je napisao:
Ma sve zavisi ja sam imao msat i razočarao se najavljeno kao bum biće sve i svašta a ono ćorak generalno jako loš kvalitet slike, resiver i daljinski zajedno blago rečeno katastrofa, reklamaciju moraš čekati 5-6 dana i zbog toga odjavim sad imam total tv generalno zadovoljan.



I zahvaljuci tom istom totalu, sada uzivas u utakmicama lige sampiona hahaha.

nego nevjerovatno je koliko se utisci na forumu razlikuju od zivotnih sto pokazuje i ovaj podatak kojeg je iznio boban. ocito je da ni jednu ni drugu uslugu ne cine neki probirljivi korisnici jer niti total ima neki preveliki odliv, niti su korisnici toliko probirljivi ko forumske bube, pa ocito uzimaju ovaj msat.
koliko vidim ni jedni ni drugi nemaju komplentnu uslugu tako da je vise uzeti total ili msat postala potreba, a i jedni i drugi imaju sto mana. primjecujem da se vrlo malo paznje posvecuje tom kvalitetu slike ili daljinskom upravljacu, a na forumu i to nekome smeta. Obicnim ljudima je bitno da radi.

ja imam dva prijatelja ili bolje receno poznanika koja imaju msat, nisu uopste probirljivi niti su se zalili na daljinski, jedino sta na tv gledaju je liga sampiona, a imam i jednog sto ima total, on je eto prezadovoljan i cak dodatno placa hbo, nije imao losa iskustva s njima a ja sam ih prokleo za zivota, obzirom da su se prema meni u dva navrata postavili kao majmuni. Ja opet nemam ni jedne ni druge, vec sam uzeo trece, iz ciste potrebe da imam uslugu koju cu sto manje placati, a koja ce zadovoljiti moje osnovne potrebe za gledanjem televizije. slagao bi kad bi rekao da sam pretjerano zadovoljan, to bi bila laz, ali opet koliko placam, a kad vidim koliko drugi placaju, u redu je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 27 Apr 2022, 14:23 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 994
To je istina..... ljudi na forumu uglavnom malo bolje razumiju u sve to nego "obični" korisnici... ali zato mi na forumu ne činimo ni 0,0002% korisnika... većini je bitno da imaju grand i rijaliti, poneki film i eventualno povremeno neki bitan sportski meč , pogotovo ako igra Nole...a što se to ne slaže sa interesima nas na forumu to je druga stvar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 27 Apr 2022, 14:37 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Evo i ja ću reći svoje mišljenje. Na selu kod roditelja, koristili smo m:tel IPTV 3 i po godine i odlično je sve radilo iako je u pitanju bakarna linija koja je dugačka 1500m+.
Prelazak sa iptv-a na satelit je uslijedio 2019. godine kada je m:tel 2x podigao cijenu, svaki put po 2-3KM.
Šta smo dobili, da je satelitska ponuda cjenovno a i kvalitetom (za korisnike bez optike i VDSL-a) bolja od IPTV ponude, iako je za operatera puno skuplje satelitsko emitovanje i na taj način pružanje usluge.
Ne uređeno tržište, monopol operatera, autorska prava, sve je to dovelo do ovakvog stanja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 27 Apr 2022, 15:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
U Njemačkoj IPTV koristi 9% a satelitsku 46%.
Ne može se ni približno porediti kvalitet usluge DTH operatera u Njemačkoj i kod nas (koliko para toliko i muzike) ali svakako da je za korisnike mtel iptv preko adsl daleko bolje da koriste msat što se tiče tv.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 27 Apr 2022, 15:09 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 994
Nije ni Njemačka neki primjer. I oni iz nekog razloga ne ulažu u infrastrukturu i većina ljudi je i dalje na adsl. Rumuni su daleko ispred njih po tom pitanju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 27 Apr 2022, 15:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
I kod nas ne ulažu u širenje optike pa iptv koristi oko 40% a satelitsku 18,5 %.
Kvalitet usluge satelitske tv u Njemačkoj je na visokom nivou za razliku od nas ali mislim da ima i do našeg mentaliteta.
Za marku-dvije manje su spremni koristiti lošiju usluge pay tv.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1810 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 91  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs