banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 23:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1821 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 92  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 21 Nov 2022, 19:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6021
Ima ona narodna pametniji prvi popušta.Pratim dalju diskusiju

Da se lijepo vratite temi ako imate šta reći u vezi nje a o kvaliteti prenosa SP imate teme od svake tv kuće.I Arene i BHRT 1 i RTS.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 21 Nov 2022, 19:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
E ovo je već argumentovana rasprava. A ne etiketiranje. Ja sam se u ovoj temi postavio kao korisnik usluge msat i neko ko plaća RTV taksu.

Svakako da i dalje mislim, isto kao i moj otac, i moja sestra koja odnedavno ima msat, ali i prijatelji s posla koji uglavnom koriste mtel, da bi svakako bilo puno bolje da je Arena uzela prava kao kablovski kanal uz BHT pa onda možeš izaberi koji ti se komentator "dopada". Sve to, ni njima, ni mužu moje sestre, ni mom ocu, ni komšiji vjerovatno ne bi ni palo na pamet, da se ikome od njih dopada kako to radi BHT. I uglavnom svi su ovih dana na HTV-u. Znači politika - out. Pričamo o sportu.

Upravo ta mogućnost izbora je, i meni i svima njima sa kojima sam juče i danas kuckao, razgovarao, pisao, uvijek bila imperativ. I da, ono što je veoma važno, a tiče se direktno Telekoma Srbija, i sestrinske joj kuće u RS, dajte da bar nekada izjednačimo korisnike na cijeloj teritoriji na kojoj poslujete, da uz skoro sličnu cijenu usluge imaju bar približno sličan i kvalitet.

Drugo, ne mogu se RTS i BHT nikako porediti, RTS je za ovaj javni/jadni servis BiH, institucija. Ne mislim tu samo na BHT, već na sve dijelove javnog servisa. I to je nešto što se porediti ne može, ni kvalitativno, ni kvantitativno. Od kvaliteta programa, broja kanala, kvaliteta slike, studijske opreme, kvaliteta programa, broja zaposlenih, tržišta, takse, finansijskog momenta, jednostavno svega. Tek porediti BHT sa HRT bilo bi presmiješno.

Tako da i dalje mislim da bi za korisnike, ne samo msat-a nego i mtel-a, i svih korisnika usluga koji imaju u ponudi Arena sport kanale, na tlu RS/BiH, ali hajde sada pišemo na ovoj temi, neuporedivo bilo bolje da su kupljena prava i za našu teritoriju, i da bi daleko više uživali u prenosima utamica sa Svjetskog prvenstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 21 Nov 2022, 20:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
boban1982 je napisao:
Ima ona narodna pametniji prvi popušta.Pratim dalju diskusiju

Da se lijepo vratite temi ako imate šta reći u vezi nje a o kvaliteti prenosa SP imate teme od svake tv kuće.I Arene i BHRT 1 i RTS.


Sve i jeste na temu. Ništa nije van teme. Zar i ti kao korisnik msat-a ne bi više volio da jedanko kao i korisnik msat-a u Srbiji možeš gledati SP na Arena sport kanalima sa jako kvalitetnim komentatorima i dobrom kvalitetu slike? Da se pružalac usluga uozbilji pa da, kada nabavlja prava, kupi ih i za našu teritoriju. Da ne favorizuje samo jednu teritoriju. Uostalo tek neki dan su nam ubacili Peticu i Šesticu. A cijena - tu negdje.

Ili da se BHT uozbilji pa da uposli sasvim nove komentatore, stručne, a da se ekipi koja sada "vedri i oblači" zahvali? Doduše, kako čujem, dobro je i to što imaju, jer i njih slabo plaćaju, plate mnogima tu kasne, a dažbine prema poreskim inistitucijama su tek priča za sebe. Ali tačno, priča o BHT-u nije dio ove teme.

Ovdje samo govorimo kao korisnici msat-a. Ništa drugo. Po meni, i po ocjeni svih onih koji koriste bilo koju Telekom Srbija uslugu ovih dana, mogućnost izbora, poput ovoga što imaju u Srbiji, bi nam svakako dobro došla.

Ali hajde šta mene to briga, o tome se na temi msat-a ne treba uopšte pisati, kakva prava korisnika, kakav palac - urac, ja ionako imam 16 aplikacija. A ni tebe nije briga, ti ionako imaš Total i EON i šta li još već :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 21 Nov 2022, 20:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
drug je napisao:
Da se pružalac usluga uozbilji pa da, kada nabavlja prava, kupi ih i za našu teritoriju.


Pružalac usluga ne nabavlja prava,već je samo distributer određenih kanala.U ovom slučaju,Arena nije otkupila prava već ih je RTS njima ustupio,po onoj staroj "ti mene-ja tebi" i to može samo da uradi za državu Srbiju.Sve van države Srbije predstavlja kršenje Zakona.Ne može RTS kao nosilac prava za državu Srbiju da ustupi pravo televiziji iz druge države.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 21 Nov 2022, 20:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Oni se hvale da su Arena sport odnosno Telekom Srbija i RTS zajedno kupili prava za prenose utakmica Svjetskog prvenstva. I vjerujem da je tako bilo, obzirom da svi znamo da postoji "dobra saradnja" jer je riječ o dvije državne firme, ali da su baš jedni drugima poklanjali, ne bih rekao, ipak kese su im različite. Kad se kupuje dijeli se na jednake dijelove, kad se zarađuje svako sebi zarađuje.

Ali to je nešto što me kao korisnika i ne zanima, u suštini. Moj stav je iz sasvim drugog ugla. Govorim kao neko, ko bi volio da se izjednači malo taj pristup tržištu, i kada je Mundijal u pitanju. Ako se to već desilo, po pitanju Engleske lige, svih liga petice koje imaju u ponudi, NBA lige itd itd, ne vidim zašto to ne bi bio slučaj i kada je u pitanju Mundijal. Pare mogu sve, a taj budžet kojim se kupuju utakmice za samo jednu teritoriju, punimo svi, zar ne? :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 21 Nov 2022, 20:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
Da su zajedno sa RTS-om kupovali prava,sa tim bi se hvalili mnogo ranije.Da su pomogli RTS u finansijskom smislu pri kupovini prava,sigurno jesu tu nema dileme,ali ovde im se RTS očigledno na neki način "odužio" za one utakmice Partizana i Zvezde u prethodnih par godina koje su ustupali njima,iako su jedini i ekskluzivni nosioci prava za ta UEFA takmičenja,počevši od 2018. godine do danas.

Da ne idem skroz u off,na sajtu mtela za uslugu m:sata u ponudi nema ovog novog kanala Arenasport 6?Neko je spominjao da su i njega ubacili prije par dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 21 Nov 2022, 21:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
markopd je napisao:

Da ne idem skroz u off,na sajtu mtela za uslugu m:sata u ponudi nema ovog novog kanala Arenasport 6?Neko je spominjao da su i njega ubacili prije par dana.


Jesu. Imaju oba.

Ma slabo tu moj Markane neko nekome nešto poklanja. Sve je to goli keš. Ali da postoji uzajamno korisna saradnja postoji sigurno. Ali kao što rekoh maloprije, to se mene kao korisnika ne tiče. Već sam akcenat dao na nešto sasvim drugo. I vjerujem da smo se nakon svih ovih pisanija - na kraju shvatili. I razumjeli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 11 Dec 2022, 15:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6021
Od sutra kada kreću prenosi na Arenama Premium BH kanalima ove Arene koje imamo u ponudi postaće skoro beskorisne.

Još se ne zna da li ASP BiH kanali dolaze u ponudu,u kojem paketu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 11 Dec 2022, 15:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
AP BiH će biti u osnovnom paketu,sa tim što će korisnici koji su još pod starim Ugovorima kod Elte i Blica(Supernove) izvisiti sa ovim kanalima,kao što nemaju ni sve ove nove kanale koji su došli poslije septembra u ponudu (BlicTV,PL TV...).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 11 Dec 2022, 16:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6021
Ja pišem o MSat

Prvo upitno je da li ima mjesta za još tri HD kanala na satelitu,da li će ti kanali ako budu ubačeni biti u nekom dodatnom paketu ili Max paketu.Ili će biti ubačene u Plus paket sa postojećim Arenama.

Čak i AS 5 i 6 (koja nije zvanično u ponudi) su srbijanske verzije.Ako budu posebne verzije,a trebalo bi biti,to su još 2 HD kanala za ubaciti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 11 Dec 2022, 16:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Ja sam zvao i pitao u korisničkoj službi, još im kažu ništa zvanično nisu rekli. Bilo bi najbolje da nam puste Arena Premium kanale iz Srbije, za početak. Uostalom već smo ih imali pa su ih uklonili :)

Vjerujem da će se "mjesto na transponderima" tražiti, kao i u prethodna dva navrata, uklanjanjem beskorisnih Pink kanala. ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 11 Dec 2022, 18:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6021
Gledam na sajtu MTS-a kraj dosta kanala iz ponude mSAT stoji oznaka SD/HD.
Izgleda da po potrebi kanale prebacuju iz SD u HD i obrnuto.
Među njima i Arene Premium.


Bar dok se ne završi SP ne mogu ubaciti srbijanske verzije AS Premium.A i poslije toga će sigurno biti razlike u programskoj šemi ali bi to bilo dobro prelazno rešenje.


Poslednji put menjao boban1982 dana 11 Dec 2022, 18:55, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 11 Dec 2022, 18:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Ne, nego u zavisnosti od tehničkih mogućnosti korisnicima puštaju SD ako su na ADSL, a HD ako su na VDSL ili optici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 11 Dec 2022, 19:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6021
Kada pogledaš listu kanala paketa m:SAT tako piše.

Slika

Znam da tako rade kako si naveo za iptv korisnike ali opet govorim o satelitskoj platformi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 11 Dec 2022, 19:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Nisam znao da to rade na m:satu.
Baš imaju problema s nedostatkom prostora i onda je rezultat ponude i slike takav kakav jeste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 11 Dec 2022, 19:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Daky je napisao:
Ne, nego u zavisnosti od tehničkih mogućnosti korisnicima puštaju SD ako su na ADSL, a HD ako su na VDSL ili optici.


Kakve veze ovo ima sa satelitskom televizijom? :lol:

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 11 Dec 2022, 19:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Jbg pročitao sam mts, a znam da je kod njih tako na iptv. Nisam znao da prave cirkus i na satelitu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 11 Dec 2022, 19:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Ja prvi put čujem da se to radi na msat-u, a imamo staža što punac, što starci, skoro već 3 godine. Dok smo imali ono jedno vrijeme Arena Premium kanale promotivno bili su - SD.

Poslije su uklonjeni iz ponude. Kasnije su ih i prebacivali u HD. Izbacili su koliko sam upratio, nekoliko Pink kanala da bi našli prostor. Nisam niti jednom zapazio da bilo koji kanal povremeno mijenja rezoluciju.

Arena sport kanali BiH su svih 6 plus Arena Sport KiM u HD-u. Arena 1x2 je uvijek bila u SD. I koliko sam ja do sada uspio vidjeti, na stranici msat-a je jasno navedeno šta je SD a šta HD.

Link:

https://mtel.ba/TV-ponuda/TV-kanali?fil ... Svi+kanali

A u svakom slučaju može se lako provjeriti čim se uključi risiver. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 18 Dec 2022, 20:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6021
Jeb'o im pas mater, džaba i mSAT i sve te Arene kada opet ne mogu gledati Zvezdu u ABA ligi,NBA itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 18 Dec 2022, 22:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Zato ti imaš usluge oba DTH operatera na ovim prostorima, pa za tebe nema zime :wink:

Šalim se. Naravno ne postoji način da se odgleda na jednom operateru sve što čovjeku treba, bilo, sad je tako i biće, i ubuduće. Nema puno izbora, ili ćeš uzeti usluge i jednih i drugih, ili ćeš uzeti neko treće rješenje koje ne uključuje ni prve ni druge ili ćeš bataliti gledanje nečega od svega toga. Stvar je prosta.

Ajd, bar su nas večeras obradovali HD prenosom na našem jeziku. :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1821 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 92  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 65 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs