banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 14:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 479 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 24  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 18 Dec 2016, 23:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
Krenuli su napokon titlovi! (hrvatski za sada jedino od exyu)

@soundvision sa forum.hr:

Citiraj:
Vidi stvarno ima HR titlove, i to film iz '73. :s

Slika


Citiraj:
Zanimljivo je da su sada i titlove i audio ograničili geografski.

Spojim se sa hrvatskom IP adresom pod audio i subtitles pretragom mi izbacuje engleski, hrvatski i talijanski, Mean Streets ima hrvatske titlove.

Spojim se sa srpskom IP adresom pod audio i subtitles pretragom mi izbacuje engleski, mađarski i rumunjski, na Mean Streets se ne mogu aktivirati hrvatski titlovi.

Spojim se sa bosanskom IP adresom - audio i subtitles pretraga nudi engleski i hrvatski - na Mean Streets je moguće aktivirati HR titlove.

Crnogorce izgleda još nisu uspjeli pronaći na karti, njima nude arapski, danski, engleski, francuski, njemački, indonezijski, španjolski i turski. Mean Streets nema HR titlova.

Mađarima nude engleski, mađarski, rumunjski i njemački (zanimljivo i oni imaju prevedno Mean Streets na mađarski iako nisu imali ništa do sada titlovano, HR titlove im ne nudi na tom filmu)

Uglavnom, izgleda da su nas svrstali u geografske grupice i samo jezici koji su najaktivniji na tom području će se moći i aktivirati. Malo glupo :)

edit: Na Your Account / My Profile je moguće promijeniti jezik za cijeli profil Netflixa i onda se uz geografski predodređene jezike dobije još i taj jezik. Primjerice, ukoliko se recimo u Hrvatskoj izabere njemački kao jezik profila, cijeli Netflix bude na njemačkom te uz engleski, hrvatski i talijanski (koji su predodređeni za HR) dobije se još i njemački pod audio i subtitles. Na žalost ne nude se svi jezici tu već samo oni najveći, hrvatskog naravno nema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 30 Maj 2017, 16:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Netflix nudi novih 30 besplatnih dana svima.
I onima koji su iskoristili onih prvih 30, kada se tek pojavio kod nas, kao i onima koji su imali pa otkazali pretplatu.
Cini mi se da je od juce ta ponuda.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 30 Maj 2017, 17:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Gdje tacno?

Izbacuje me na stranicu za placanje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 30 Maj 2017, 17:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Ne znam kako i da li ovaj funkcionise u Austriji.
I mene je izbacivalo na stranicu za placanje (da odaberem koji cu nalog kada mi prodje trial), al' ne naplati mi nista.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 30 Maj 2017, 18:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Opa,super info :D Steta sto nemam brži net da se pogleda neki 4k sadrzaj :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 03 Dec 2017, 21:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Da ne otvaram posebnu temu: Ako nekog zanima, i CBS All Access nudi korišćenje mjesec dana besplatno (naravno uz VPN - dovoljan je "Hola!" za Chrome). https://www.cbs.com/all-access


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 04 Jan 2018, 09:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 512
Da li je probavao neko kakav VPN sa Netflixom za pristup USA Netflixu, ili je to nemoguća misija, s obzirom da Netflix ne voli VPN-ove? :)

Koliko ste generalno zadovoljni ponudom Netflixa u BiH? I koji je po vama bolji servis, HBO GO ili Netflix?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 04 Jan 2018, 11:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Netflix blokiro veliki broj VPN-ova, meni radi Hide All IP i NordVPN.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 04 Jan 2018, 11:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Samo da dodam, i Amazon Prime Video je počeo titlovati sadržaj na srpski i hrvatski. Za sad nema mnogo titlovanih naslova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 04 Jan 2018, 12:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Lumber Jack je napisao:
Da li je probavao neko kakav VPN sa Netflixom za pristup USA Netflixu, ili je to nemoguća misija, s obzirom da Netflix ne voli VPN-ove? :)

Koliko ste generalno zadovoljni ponudom Netflixa u BiH? I koji je po vama bolji servis, HBO GO ili Netflix?
Najbolje da probaš, mjesec imaš "free". Po meni Netflix ima bolji kvalitet slike, konkretno sam uzeo zbog 4K, a sa druge strane "mana" je manjak titlova (kome su oni bitni za gledanje). Sadržaja svakako ima podosta na oba servisa pa je sve na kraju do ličnog izbora.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 04 Jan 2018, 12:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 512
Probao sam i jedan i drugi servis. HBO Go upravo ističe, Netflix probao nešto ranije, i razmišljam baš koji je bolji, i jedan i drug imaju pluseve i minuse, ali ipak sam naklonjeniji Netflixu.

Minusi za HBO GO u mom slučaju su odvojenost aplikacije za naše tržište za razliku od centralizovane Netflix aplikacije. Tako, ako ste na iOS uređajima, odnosno imate američki Apple ID, ne možete koristiti HBO GO aplikaciju koja postoji za Apple TV. To me je u startu ohladilo, jer Netflixova Apple TV aplikacija je odlična i generalno interfejs tvOS-a je bolji od bilo kog standardnog Smart TV OS-a po meni.

Plus za HBO GO su cijena, kao i srpski titlovi na svemu, plus kvalitetna interakcija na Fejsbuku između njih i korisnika. Oni su ovde ipak zvanično, dok Netflix iz daljine sve to vodi, ne obraća pažnju ni na to da napravi bar verziju sajta na srpskom ako već ovde posluju i primaju uplate odavde, a za titlove da ne govorim.

Sve ostalo je u korist Netflixa, iako ni HBO GO katalog uopšte nije loš, ali generalno više preferiram Netflix originalni sadržaj i serije.

Ovo za VPN sam pitao iz razloga što je poznato da je sadržaj konkretniji na američkom Netflixu u odnosu na ovaj naš, pa ako se odlučim da nastavim sa plaćanjem, to bi svakako bilo preko VPNa ako koji još uopšte otključava američki Netflix.

p.s. Da, ako bih baš u sitna crevca da zađem :D Kod oba servisa mi nedostaje Trakt.tv support, dok kod Netflixa imdb ocjene, ili ocjene bilo kakve vrste. Ko još pušta film ili seriju tek tako na pamet, baš mi čudno da nemaju ocjene, barem Netflix korisnika ako ne imdb.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 04 Jan 2018, 13:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Isto tako HBOGO aplikacija je barem za TV još u fazi razrade, ima dosta bagova, vjerovatno im treba dati malo vremena da se "ustabile". Kako si napisao podrška radi za svaku pohvalu, mislim ipak za naše tržište da je HBOGO prihvatljivija opcija, prvo radi cijene, a drugo možda i bitnije što smo već i napisali su titlovi i sinhronizacija sadržaja za naše područje.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 06 Jan 2018, 21:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Jeste HBO GO prihvatljiviji zbog cijene i titlova, ali se ponuda razlikuje od Netflixove.

Jednostavno, ponuda kod Netflix-a je drugačija, imaju vlastite naslove, pa je to nešto zbog čega bi se neko odlučio za Netflix.
Najbolje je uporediti kataloge i odabrati servis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 06 Jan 2018, 23:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2837
Pa i HBO ima vlastiti sadrzaj

Sent from my SM-A720F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 07 Jan 2018, 01:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Pa naravno, HBO GO ima HBO-ovu produkciju.
Zato je najbolje uporediti dva kataloga, pa ko se dvoumi između ova dva servisa neka odabere onaj sa najviše naslovakoji mu se dopadaju. Ili da se pretplati na oba.

S tim da su titlovi i sinhronizacija najveća prednost HBO GO servisa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 07 Jan 2018, 01:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Treba napomenuti da pored njih za naše područje postoje Pickbox i Amazon Prime Video, mada su manje popularni, pogotovo ovaj drugi. Dosta naslova koji su nedavno napustili Netflix su osvanuli na Amazonu Primeu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 07 Jan 2018, 08:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2837
Zakljucak,nijedan nema sve i nijedan nije savrsen..HBOGO ne moze da se pusta na LG WEB OS TV ako ste uslugu kupili direkt od njih,msm strasno

Sent from my SM-A720F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 08 Jan 2018, 11:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 512
Jednog dana će sve to imati smisla kad se pojavi neki nadprovajder za sve te servise i ponudi jednu pretplatu za sve. Ovako, poprilično je glup osjećaj da plaćaš jedan ili više servisa, a opet nikad nemaš sve što bi da gledaš, plus dok sabereš tih par servisa, poskupo dođe na mjesečnom nivou.

Kodi otprilike, ali legalno, za 10 evra mjesečno. Piraterija poslije toga skoro da ne bi imala poente. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 08 Jan 2018, 11:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
To se realno neće desiti nikad. Jedino se može desiti upravo suprotno - da se pojavljuje sve više servisa. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 08 Jan 2018, 12:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 512
Vidiš, ja sam siguran da hoće :) U početku će biti vjerovatno klasičan zbir pretplata minus 10ak posto, a poslije sve povoljnije i povoljnije.

Apple već radi nešto slično, na Apple TVu pustio je aplikaciju koja se jednostavno zove TV, i koja objedinjuje sve plaćene servise na jedno mjesto. Tu vidiš najave svih serija i filmova sa svih servisa koje plaćaš... Vodi "progress" evidenciju, nastaviš gdje si stao... Moraće stvari da idu u tom pravcu sigurno, možda ne kroz godinu-dvije, ali u relativno bliskoj budućnosti je to neminovno.

Ako se postavi dobra računica, svima je u interesu da tako bude.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 479 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 24  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs