banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 07:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Sep 2015, 16:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
На шта тачно мислиш кад кажеш да ти дигитални пријемник прави сметње на аналогним каналима?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2015, 18:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Apr 2014, 23:26
Postovi: 204
sinip je napisao:
На шта тачно мислиш кад кажеш да ти дигитални пријемник прави сметње на аналогним каналима?

Pojavljuju se dijagonalne pruge. Kad spojim direktno na TV,nema pruga. To se desva na K3 45. kanal,i Pink BH 33.kanal,ali je na K3 bas izrazeno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2015, 18:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Како је спојен дигитални пријемник на ТВ? "Скарт" кабл или "чинчеви" или нешто треће?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2015, 19:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Apr 2014, 23:26
Postovi: 204
sinip je napisao:
Како је спојен дигитални пријемник на ТВ? "Скарт" кабл или "чинчеви" или нешто треће?

Scart,a probao sam i sa cincevima,i isto.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2015, 19:39 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17144
Lokacija: Q5HW+6W
Jesi li u momentu direktnog spajanja imao spojen risiver na TV? U dosta slučajeva, kod lošijih televizora, signal sa kompozitnog ulaza pravi smetnje prilikom gledanja slike sa tjunera.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2015, 21:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Или то или дигитални пријемник генерише неке широкопојасне сметње које се виде на каналима са слабијим сигналом. Или на каналима на којима се "стекну услови" (најјаче исијавање, интерференција итд. исл.).

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2015, 22:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Apr 2014, 23:26
Postovi: 204
<Enter_name> je napisao:
Jesi li u momentu direktnog spajanja imao spojen risiver na TV? U dosta slučajeva, kod lošijih televizora, signal sa kompozitnog ulaza pravi smetnje prilikom gledanja slike sa tjunera.

Da,spojen je sa TV-om.Samo su problem te pruge.Zato bi pokusao skrenuti analogni signal pre resivera,pa sam zato i postavio pitanje,da li je to moguce uraditi sa spliterom?
Ja smatram da je to isto,kao i povezivanje 2 TV,od kojih jedan ima resiver,a drugi nema.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2015, 22:10 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17144
Lokacija: Q5HW+6W
Naravno da mozes upotrijebiti spliter, samo je pitanje koliko ces dobiti s time... svakako mozes probati.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2016, 17:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9850
Lokacija: Далеко од раја
Šta je na kraju zaključeno, radi li ova varijanta sa povezivanjem dvije čehinje i ako radi kako najbolje izvesti?

Predajnici su otprilike na 90 stepeni, sa jednom radi odlično u oba pravca, ali nezgodno se penjati na krov za svaku promjenu grupe kanala. :)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2016, 08:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Krševi od televizora. Na dobrom televizoru analogni signal nema nikakve veze sa digitalnim i jedni drugima ne prave smetnje. Kod digitalnog signala ili imaš postojan signal ili ne valja ništa tj prekida nema tu nijansi. Kod digitale ti može samo skakati od 0 do 100 % kvalitet i nivo signala. Naravno podrazumjeva se da debili sami sebe ne poništavaju. Ako nešto emituješ na digitali, na analogiji taj kanal mora biti slobodan. Ja imam kablovsku od Elte direktno u tv uključenu a čehinju sam spojio na digitialni risiver DVB-T2 i preko HDMI kabla uključio u TV jer mi je tv u kablovskom modu i nema višestruku mogućnost da se istovremeno šalta između zemaljskih i kablovskih kanala. Jednom čehinjom sa pojačalom sa Papuka hvatam najnormalnije sve HRV kanale - 100% jačina i kvalitet signala. Kad sam okretao prema Čotu isto mogao sam hvatati SRB kanale (čak i neke regionalne). Od čehinje vam vjerovatno neće trebati ništa bolje (jedino ako imate slabu vidljivost zbog brda ili zgrada pa morate hvatati refleksije) onda vam dobro dođe taj splet kojeg nije baš lako napraviti. Možda je bolje uzeti logaritamsku onda.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2016, 08:34 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17144
Lokacija: Q5HW+6W
Nije to krš od televizora, niti ima veze sa analogijom i digitalom, već pojava u narodu poznata kao brum, odnosno razlika potencijala na masama. Pošto većina televizora/risivera nema uzemljenje, poprilično česta pojava.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2020, 16:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6141
Ajd malo da osvjezimo temu.

Bio sam danas kod punca u Prijedoru i nakon godine dana price kako cu naci nekoga da mu dodje ugraditi dodatnu antenu za zemaljske kanale, evo sad da pocnem od foruma sa trazenjem uputa ko to rad.

Znate li ikoga ko u Prijedoru prodaje i montira antene (ili samo montira). Treba se popeti na krov i uz postojecu anteneu koja hvata BiH kanale (digitalu i par analognoh) ugraditi jos jednu antenu i usmjeriti je prema predajniku gdje bi uhvatio HR digitalne kanale. Siguran sam da bi uspio uhvatit jer i sad se ponekad pojave HR digitalni kanali, ali cesce ih nema (znaci da nije dobro usmjerena ova antena).Pretpostavljam da bi trebalo i neki switcher i pojacalo da spojis te 2 antene u jedno, kabl je vec spojen sa kucnim TVom.

Pored majstora, imate li uopste prestavu koliko to kosta, antetna, to pojacalo i ugradnja (nesro orijentaciono?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2020, 17:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2016, 01:11
Postovi: 140
Ako je ta antena koja se trenutno koristi znatno lošijih karakteristika od nekih koje se kod nas mogu nabaviti, onda možeš očekivati da je moguće popraviti prijem HR kanala, u suprotnom neisplati se ulagati u sistem za prijem sa dvije antene.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2020, 18:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6020
wizzy_bl je napisao:
Ajd malo da osvjezimo temu.

Bio sam danas kod punca u Prijedoru i nakon godine dana price kako cu naci nekoga da mu dodje ugraditi dodatnu antenu za zemaljske kanale, evo sad da pocnem od foruma sa trazenjem uputa ko to rad.

Znate li ikoga ko u Prijedoru prodaje i montira antene (ili samo montira). Treba se popeti na krov i uz postojecu anteneu koja hvata BiH kanale (digitalu i par analognoh) ugraditi jos jednu antenu i usmjeriti je prema predajniku gdje bi uhvatio HR digitalne kanale. Siguran sam da bi uspio uhvatit jer i sad se ponekad pojave HR digitalni kanali, ali cesce ih nema (znaci da nije dobro usmjerena ova antena).Pretpostavljam da bi trebalo i neki switcher i pojacalo da spojis te 2 antene u jedno, kabl je vec spojen sa kucnim TVom.

Pored majstora, imate li uopste prestavu koliko to kosta, antetna, to pojacalo i ugradnja (nesro orijentaciono?
Прво покушај са том једном антеном да можеш гледати и наше и хрватске канале.
Усмјериш између Псуња и Козаре,више према Псуњу јер ти је Козара близу и без проблема би требао имати стабилан пријем и да није добро усмјерена антена.

Ја са кућном антеном када окренем антену сјеверно према Папуку имам пријем са Козаре која је 70 km западно,само да немам сметњи на 32 каналу.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2020, 18:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Wizzy, šta će ti majstor, odradi puncu to sam :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2020, 19:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39420
Lokacija: Месечева икра
Iskrine antene u Fisu od 20KM pa naviše. Za 40ak uzmeš baš dobru.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2020, 19:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
wizzy_bl je napisao:
Ajd malo da osvjezimo temu.

Bio sam danas kod punca u Prijedoru i nakon godine dana price kako cu naci nekoga da mu dodje ugraditi dodatnu antenu za zemaljske kanale, evo sad da pocnem od foruma sa trazenjem uputa ko to rad.

Znate li ikoga ko u Prijedoru prodaje i montira antene (ili samo montira). Treba se popeti na krov i uz postojecu anteneu koja hvata BiH kanale (digitalu i par analognoh) ugraditi jos jednu antenu i usmjeriti je prema predajniku gdje bi uhvatio HR digitalne kanale. Siguran sam da bi uspio uhvatit jer i sad se ponekad pojave HR digitalni kanali, ali cesce ih nema (znaci da nije dobro usmjerena ova antena).Pretpostavljam da bi trebalo i neki switcher i pojacalo da spojis te 2 antene u jedno, kabl je vec spojen sa kucnim TVom.

Pored majstora, imate li uopste prestavu koliko to kosta, antetna, to pojacalo i ugradnja (nesro orijentaciono?


Isprsi se pa puncu uvedi kablovsku sa svim tim kanalima.....konkretno Total. To ti ja sredim na pauzi za kafu, odvedem te kod kolege i on to dalje reguliše, ako hoćeš čak ti i računi mogu dolaziti u BL na tvoju adresu bez obzira što ti je punac u Prijedoru. Ispadni džek kod punca ....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2020, 19:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6141
Hvala Zeljo, ali necemo nikakvu pretplatu...dosta i ovih svih haraca koje i sad placamo :)

Realno, oni pretjerano ne gledaju TV da ima ikakve logike placati neku pretplatu. BiH kanali + HR ...to im je vise nego dovoljno koliko oni prate TV. Do skora su imali samo cistu sliku na RTRS i BN, maglovito PINK i ATV...pa kad sam ima uzeo TV sa digitalnim prijemnikom, pojavio se i BHT,K3,FTV

Hvala i Zoki za Fis, to cu ostaviti za opciju 2 , a prva opcija jeste da odem u onaj Antenashop, ako to uopste jso radi :/

Naravno, prvo ce punac sutra probati malo rotirati sadasnju antenu prema sjeveru (Psunju) , jer oni u PD kad su stavljali..samo su gadjali Kozaru. Polozaj je takav da ima sanse da uspje ovo sto Boban kaze. Sad mi punac pise da on vec ima pojacalo, sto je svakako plus .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2020, 19:59 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39420
Lokacija: Месечева икра
Moja preporuka je da izbjegneš Antena shop. Lik je tako neljubazan i prepotentan i ima stav kao da on tebi čini uslugu što ti daje da kod njega kupuješ robu.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2020, 22:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2193
Nisam pratio ranije poruke, obrati pažnju na tjuner, ako ga nemas na TV, moras kupiti DVB-T2/HEVC 265 resiver za Cro kanale.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs