banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 19:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2121 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 107  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: DVB-T2 u BiH
PostPoslato: 14 Nov 2013, 00:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Iz prve ruke znam da BHT ima opremu da emituje u HD, oni čak sve ove prenose što dobijaju iz inostranstva konvertuju u lošiju rezoluciju jer je problem u emitovanju.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T2 u BiH
PostPoslato: 14 Nov 2013, 11:14 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
shakal je napisao:
Hocu da kupim risiver kako bih mogao blejati hrvatske tv programe jer mogu da direktno hvatam signal preko granice... Gledam cijene i sve je to oko 50-60KM, zanima me ima li veze koji uzmem, koja marka ili je to sve isto kinesko smece?


naravno,sve je ovdje falš...jedino na šta možeš obratiti pažnju je da na njemu piše MPEG-4, a ne MPEG-2,jer to znači da će podržavati i sve bosanske kanale kad sad budu morali prelaziti na digitalu...i to je to..

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T2 u BiH
PostPoslato: 14 Nov 2013, 11:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Hej, cika Schlager da li si ti meni jednm slao broj nekog "antendzije". Htio bih u selu srediti prijem nasih, ali i nase brace, kanala. Kada vec ne zelis prodati total ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T2 u BiH
PostPoslato: 14 Nov 2013, 11:52 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Zrinko 065 684-481...

On za najmanje para izvuče pristojne slike na datom području...a većina drugih će te oderati,mjeriti jačine signala,praviti skretnice u skladu sa dobijenim rezultatima-a učinak će biti (skoro) isti :lol: :lol:

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T2 u BiH
PostPoslato: 14 Nov 2013, 11:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
O kojim mi to ciframa pricas? Da me prodje ovaj svrabez :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T2 u BiH
PostPoslato: 14 Nov 2013, 11:58 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ma nemam pojma...ja to ne radim već 10 godina,otkad su došle kablovske i total...nazovi ga,reci gdje živiš,reci šta želiš i pitaj orijentaciono koliko to košta...

reci slobodno da sam ti ja dao broj...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T2 u BiH
PostPoslato: 14 Nov 2013, 12:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Pozvao bih se na tebe i bez tvoje dozvole ;)

Salim se. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T2 u BiH
PostPoslato: 14 Nov 2013, 13:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Schlager je napisao:
shakal je napisao:
Hocu da kupim risiver kako bih mogao blejati hrvatske tv programe jer mogu da direktno hvatam signal preko granice... Gledam cijene i sve je to oko 50-60KM, zanima me ima li veze koji uzmem, koja marka ili je to sve isto kinesko smece?


naravno,sve je ovdje falš...jedino na šta možeš obratiti pažnju je da na njemu piše MPEG-4, a ne MPEG-2,jer to znači da će podržavati i sve bosanske kanale kad sad budu morali prelaziti na digitalu...i to je to..


Hvala matori. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T2 u BiH
PostPoslato: 14 Nov 2013, 15:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
shakal je napisao:
Hocu da kupim risiver kako bih mogao blejati hrvatske tv programe jer mogu da direktno hvatam signal preko granice... Gledam cijene i sve je to oko 50-60KM, zanima me ima li veze koji uzmem, koja marka ili je to sve isto kinesko smece?


preporuka iz ličnog iskustva:
ENGEL RT5240 HD
E sad, ja sam ga kupio u ZG proljetos, plaćen 189 KN ili ti 50 KM. Ne znam da li ga ima kod nas.
Inače kupio sam ga za starce na selu. Predhodno riknula dva Stronga (MPEG-2), kao da su baždirani da traju godinu dana, ali i da su preživjeli morao bi ih mjenjati kad krene signal sa Kozare. Zašto ovaj Engel? Pa upratio sam da ga hvale na satelitskom forumu, podržava i MPEG-4, čita video (sa titlom), muziku i slike sa USB-a, osjetno osjetljiviji tjuner (zbog toga ga i hvale na satelitskom forumu) pa sam uspio sa njim uhvatiti i par programa više, i nije ni malo skuplji od predhodnih Strongova, još da vidimo da li će preživjeti duže od godinu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T2 u BiH
PostPoslato: 14 Nov 2013, 17:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
To što je tebi crkao STRONG ništa ne mora da znači, ja sam svoj kupio prije dvije godine u TEHNOMAGu za 20 marki i radi bez problema.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T2 u BiH
PostPoslato: 15 Nov 2013, 20:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
shakal je napisao:
Hocu da kupim risiver kako bih mogao blejati hrvatske tv programe jer mogu da direktno hvatam signal preko granice... Gledam cijene i sve je to oko 50-60KM, zanima me ima li veze koji uzmem, koja marka ili je to sve isto kinesko smece?

Kupi Strong ili ako ti je to previše imaš i Almu nije loša.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2013, 17:27 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 29 Okt 2013, 18:15
Postovi: 4
Pušten, tj. pojačan je digitalni signal u Srbiji, hvata li ga netko ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T2 u BiH
PostPoslato: 18 Nov 2013, 10:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Sep 2009, 11:40
Postovi: 1376
despot777 je napisao:
shakal je napisao:
Hocu da kupim risiver kako bih mogao blejati hrvatske tv programe jer mogu da direktno hvatam signal preko granice... Gledam cijene i sve je to oko 50-60KM, zanima me ima li veze koji uzmem, koja marka ili je to sve isto kinesko smece?


preporuka iz ličnog iskustva:
ENGEL RT5240 HD
E sad, ja sam ga kupio u ZG proljetos, plaćen 189 KN ili ti 50 KM. Ne znam da li ga ima kod nas.
Inače kupio sam ga za starce na selu. Predhodno riknula dva Stronga (MPEG-2), kao da su baždirani da traju godinu dana, ali i da su preživjeli morao bi ih mjenjati kad krene signal sa Kozare. Zašto ovaj Engel? Pa upratio sam da ga hvale na satelitskom forumu, podržava i MPEG-4, čita video (sa titlom), muziku i slike sa USB-a, osjetno osjetljiviji tjuner (zbog toga ga i hvale na satelitskom forumu) pa sam uspio sa njim uhvatiti i par programa više, i nije ni malo skuplji od predhodnih Strongova, još da vidimo da li će preživjeti duže od godinu....


Klasika za stronga. Dva naduvana kondenzatora u naponskom dijelu. Zamjenis i strong opet radi k'o nov. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2013, 10:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
RTV je napisao:
Pušten, tj. pojačan je digitalni signal u Srbiji, hvata li ga netko ?


и мене занима.. изгледа да немам двб-т2 на новом телевизору.. пих, креп.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T2 u BiH
PostPoslato: 21 Nov 2013, 15:59 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
Citiraj:
Суд БиХ: Дигитализација РТРС-а није противзаконита!

Суд Босне и Херцеговине у Сарајеву донио је пресуду којом се поништава и проглашава незаконитим рјешење Савјета Регулаторне агенције за комуникације БиХ, као и рјешење првостепеног органа - генералног директора РАК-а из 2010. године, и предмет враћа првостепеном органу на поновни поступак.

Slika

Када се прије неколико година до бескраја отезала прича око дигитализације јавних ртв сервиса у БиХ, иновативни и далеко енергичнији од својих колега у Федерацији, тадашњи директор РТРС-а Драган Давидовић одлучио је да убрза процес технолошких иновација у овој тв кући те је крајем 2009. године РТРС започео емитовање дигиталног сигнала са локације Побрђе Бањалука.

Међутим, услиједила је оштра реакција Регулаторне агенције за комуникације, која је овој тв кући упутила налог да хитно обустави нелегално емитовање сигнала, оптужујући је да тиме крши Закон о комуникацијама БиХ. Након што емитовање сигнала није обустављено, услиједила је и драконска казна од стране РАК-а у износу од 100.000 КМ.

Одлука РАК-а изазвала је бурне реакције како у РТРС-у, тако и у највишим политичким тијелима Републике Српске, а изречена казна протумачена је као “још један покушај Сарајева да дисциплинује Бањалуку и спријечи улазак РС и БиХ у европске интеграције путем нових технологија”.

- Одговорно тврдимо да у БиХ не постоји законска регулатива која одређује питање дигиталног емитовања и да не постоји могућност кажњавања заснована на закону. Драконска казна од 100.000 КМ јасно говори да је циљ овог рјешења спречавање даљег развоја Радио-телевизије РС - услиједио је одговор из РТРС-а и категорична тврдња да ова тв кућа казну неће платити.

Тада започиње дугогодишњи судски процес који је ових дана коначно добио епилог.

Суд Босне и Херцеговине у Сарајеву донио је пресуду којом се поништава и проглашава незаконитим рјешење Савјета Регулаторне агенције за комуникације БиХ, као и рјешење првостепеног органа - генералног директора РАК-а, и предмет враћа првостепеном органу на поновни поступак. Тиме се казна због кршења Закона о комуникацијама БиХ проглашава неоснованом и враћа на поновно преиспитивање.

У завршници пресуде Суда БиХ се образлаже:

“С обзиром на изнијете разлоге, апелационо управно вијеће налази да је побијена пресуда за управне спорове неправилна и незаконита, а захтјев тужитеља за њено преиспитивање основан, па га је уважио и примјеном члана 54. став 2 Закона о управним споровима БиХ те поништио као незаконита другостепено, као и првостепено рјешење управних органа и предмет вратио првостепеном органу на поновни поступак, као би отклонио изложене недостатке”.

Тако РТРС технолошки наставља да се развија и напредује у корак са остатком савременог свијета, док БХРТ и РТВ Федерације БиХ свих ових година нису макле ни корака - свој програм и даље емитују путем застарјелог и давно превазиђеног аналогног сигнала, сврставајући се тако међу најгору дистрибуцију порограма у Европи.


Izvor: Glas Srpske


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T2 u BiH
PostPoslato: 21 Nov 2013, 16:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Iako prethodna vijest i nema dodirnih tacaka sa DVB-T2, moram priznati da su me, jos jednom, po ko zna koji put, uvjerili da je BiH, neodrziva tvorevina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T2 u BiH
PostPoslato: 21 Nov 2013, 17:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Kako nema dodirnih tačaka sa digitalizacijom u BiH?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T2 u BiH
PostPoslato: 21 Nov 2013, 17:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
drug je napisao:
Iako prethodna vijest i nema dodirnih tacaka sa DVB-T2, moram priznati da su me, jos jednom, po ko zna koji put, uvjerili da je BiH, neodrziva tvorevina.


Ma ni DVB-T2 nema veze sa BiH s obzirom ako kad krene digitalizacija u BiH biće DVB-T... pa tema evo živi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T2 u BiH
PostPoslato: 21 Nov 2013, 18:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Ja se nadam da će se ipak predomisliti, jer i države koje emituju DVB-T polako prelaze na DVB-T2.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T2 u BiH
PostPoslato: 21 Nov 2013, 18:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Pa ovo je prije za onu temu na trecoj strani: Digitalni signal u RS-Pocelo emitovanje RTRS, BHT, FTV. Ima sedam-osam strana ispisanih zapazanja digitalnog emitovanja RTRS multipleksa sa RTV doma na 32 UHF u mpeg 4 i u DVB-T. Ovdje je prije za ocekivati vijesti o T2 signalu. Npr Srbija, pa ne znam za ovaj Evo i tako. Ili ako Srpske poste pokrenu platformu. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2121 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 107  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: dejann i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs