banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 514 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 13 Sep 2013, 22:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Evo bili su najgledaniji u avgustu u kombinaciji sa BHT 1 i FTV (iako mi to kombinovanje nikako nije jasno). Slika sa sajta Federalne televizije.

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 13 Sep 2013, 22:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Sve tri zajedno ispod četvrt, a za vrijeme ljeta kada na komercijalnim stanicama idu reprize i pauziraju raznorazne sapunice i rijalitiji :confused2:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 16 Sep 2013, 19:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Daky je napisao:
Evo bili su najgledaniji u avgustu u kombinaciji sa BHT 1 i FTV (iako mi to kombinovanje nikako nije jasno).


Tri televizije su svakako gledanije od jedne, osim ako te tri nisu tri lokalne televizije iz nekog od 10 vrlih federalnih kantona. :wink: Malo sale, ali je valjda jasno sta je pisac zelio da kaze. Evo pravog ispitivanja i gdje se nalazi RTRS.

Slika

BN vec mjesecima prvi, a onda se za tu drugu poziciju guraju RTRS i PINK BH. Ostali - daleko ispod.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 16 Sep 2013, 21:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
To je navodno bilo za područje cijele BiH. E sad, ako tako gledamo (i naravno svaku televiziju posebno) onda je OBN najgledaniji, bar tako kažu.
A ATV je mnogo pao. Prije par godina je bio među prvima, ali su isto iz godine u godinu imaju sve gori sadržaj programa. Ali kakav program, takva i gledanost.


Što se tiče nove serije, nije neki vrhunac, ali i nije toliko loša. Vidim da je rađena u HD. Šteta što RTRS-u ne dopuštaju da imaju HD kanal, iako imaju kapacitete za emitovanje takvog programa (tako su rekli u jednoj od emisija).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 17 Sep 2013, 19:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Prije bih rekao da je broj 1 - Pink BH, ali dobro, to i nije toliko bitno jer je trziste BiH toliko podijeljeno da je potpuno irelevantno raditi ispitivanje gledanosti na teritoriji cijele BiH. Po entitetima vec ima nekog smisla.

Sto se tice RTRS-a, mislim da bi mogli biti spremni za HD emitovanje :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 17 Sep 2013, 21:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Ma nije to realno. Znam da ima masu ljudi koji gledaju isključivo hrvatski DVB-T (nebitno šta su i odakle su) a ovi mogu praviti ankete do besvjesti. U tim anketama vam fali HRT 1,2,3,4, RTL, RTL 2, Nova, Doma... ako zanemarimo manje poznate CMC i SPTV kao i lokalce. I gdje je tu FTV i BHT ? Vidim da se osim televizije RS i ostalih medija može kupiti i Mareco. U ostalom šta je to čudno. Baja Shoes iz Dervente je bio proglašen za najboljeg privrednika u RS prošle godine a evo ove već nema posla, dužan Bogu i narodu, otpušta radnike, neplaća. Kupuje se sve kao i te ankete. U federaciji jedni rezultati vamo drugi i tako ukrug. Laži me laži.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 17 Sep 2013, 22:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Pa neće u BiH mjeriti gledanost kanala iz druge države. Gdje je logika?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 17 Sep 2013, 22:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Pa pogledaj kako oni to mjere gledaj karte, gledaj granice entiteta, ma sve je to smješno mi smo preblizu jedni drugih da bi mjerili po mjesnim zajednicama. Ali eto ja tehnički nisam u pravu jer se mjeri samo gledanost u BiH ali realno gledano ljudi prate i televizije iz Hrvatske i Srbije. Šta ćemo sa gledaocima u npr Bosanskom Petrovcu ili Drvaru, Odžaku, jel oni gledaju televiziju entitetski ili biraju najbolje što im je dohvatljivo. U suštini hoću reći da kvalitet ne poznaje granice. Zanemarimo informativni program od kojeg je svima u EX-YU muka jer se laže za one na vlasti a pogledajmo zabavni sadržaj. Normalno da će ljudi gledati serije i filmove npr Igra prijestola na HRT 2 večeras nego za 2 godine na RTRS, FTV i BHT. U Hrvatskoj pljuju po HRT-u i traže mu zamjerke a nama su oni nešto na što se možemo ugledati, naravno kažem ne sa uređivačke strane informativnog programa nego sa svih ostalih djelova jedne Televizije. Naravno također RTS je tu u rangu sa HRT-om ali je i tamo osjetno opao broj starih iskusnih lisaca koji su nekada radili na TV-u. Kažem to jer godinama pratim RTS-ove i HRT-ove kanale.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Poslednji put menjao CopyLeft dana 17 Sep 2013, 22:21, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 17 Sep 2013, 22:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
To je tačno, kao što je vjerovatno tačno i da gledanost nije realna jer se u svakoj državi gledaju i susjedne televizije, ali bilo bi glupo da se na listi gledanosti u BiH nalazi HRT ili u Hrvatskoj RTRS.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 17 Sep 2013, 22:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Molio bih vas da malo obratite paznju na ove gore cifre. Ovih 5 tv kuca gleda pola Republike Srpske, a sve ostale ( lokalne, satelitske kao i kanale iz susjednih zemalja ) gleda preostalih pola, tako da iz toga izvlacite zakljucke i subjektivne ocjene. :wink:

CopyLeft je napisao:
Ma nije to realno. Znam da ima masu ljudi koji gledaju isključivo hrvatski DVB-T (nebitno šta su i odakle su) a ovi mogu praviti ankete do besvjesti.


Jao Copy, zivis u veeelikoj zabludi, pa masa ljudi nema uopste pojma sta je digitalni risiver. Cak i oni sto imaju pomenute kanale preko kablovske nemaju pojma kako ih dobijamo ovdje. :D

Daky je napisao:
Pa neće u BiH mjeriti gledanost kanala iz druge države. Gdje je logika?


Mjeri se gledanost i stranih kanala ali se vodi pod ostali kablovski, satelitski, lokalni i kanali iz susjedstva i svi zajedno su tu negdje od 30 - 45 % kako kad. I kako za koju regiju :wink:

Npr, vidljivo iz aprilskog slucaja ove godine - RS po regijama:
Slika

BN dominira, pa pet mjesta prazno pa borba Pink BH-ATV-OBN-RTRS. Ima tu logike. :D

CopyLeft je napisao:
Pa pogledaj kako oni to mjere gledaj karte, gledaj granice entiteta, ma sve je to smješno mi smo preblizu jedni drugih da bi mjerili po mjesnim zajednicama. Ali eto ja tehnički nisam u pravu jer se mjeri samo gledanost u BiH ali realno gledano ljudi prate i televizije iz Hrvatske i Srbije.


Prate Copy, ali ne bas u tolikoj mjeri u kolikoj se to tebi cini. RS je i Borik, Obilicevo, Laus, ali i Ribnik, Drinic, Rudo i Karakaj. Vec sam navodio slucaj jednog manjeg kablovskog operatera u zapadnom dijelu RS koji je radeci svoju internu anketu dosao do spoznaje da su mu najgledaniji kanali: BN, RTRS, PINK BH i ATV, pored mora poprilicno dobrih kanala u ponudi. Od iskljucivo kablovskih kanala, najbolje mu prolazi RTS 1, ostali, na zalost, na nivou statisticke greske.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 17 Sep 2013, 23:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
drug je napisao:
Mjeri se gledanost i stranih kanala ali se vodi pod ostali kablovski, satelitski, lokalni i kanali


Naravno da se tako mjeri, ja sam govorio o mjerenju gledanosti zemaljskim putem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 18 Sep 2013, 00:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Ma zanemari ti kablovske korisnike (među kojima sam između ostalog i ja) koji su generalno na nivou statističke greške (gledajući ukupno stanovništvo). Ne svodi se kompletno stanovništvo na urbani dio već ima dosta ruralnog stanovništva koji kanale može pratiti isključivo putem antena. Hoću reći da veliki broj ljudi nema kablovsku pa ni Total. E sad kako su naši predajnici jadni i u kvarovima za očekivati je da će se bazirati na onom što funkcioniše i radi. Znam da sam u urbanom području tj predgrađu Dervente imao problema sa prijemom RTRS-a kojeg sam morao tražiti isključivo na mikrolokaciji kao da živim u nekom rubnom djelu a ne u srcu Posavine. Hrvatske kanale prate ljudi u Derventi i generalno u Posavini uzimajući u obzir i selo i grad a ne samo urbana naselja u BL i okolini. Kad ti dođe neko stran u kuću nemaju svi tu vrstu povjerenja da ti kažu pa čuj gledam ja HR kanale jer su ovi naši pravo sranje. Rijetko će ko to reći iskreno. Svi će reći ja gledam BN to je najjača televizija i to u neku ruku podržavam jer su na neki način ostali jedina televizija u koju se nije moglo puno petljati. Ako ćemo pravo BN jeste najgledanija televizija u RS ako zanemarimo "strane" kanale koje preljevaju (a preljevaju ga bome dobro jer da se broje imali bi 70% gledanosti). Kako su sve naše televizije u RS i FBiH jako siromašne sadržajem kojeg u pravilu recikliraju iz Hrvatske i Srbije onda nije teško zaključiti zašto tvrdim da ljudi prate HR kanale. Bez ikakvog šovinizma (od tog sam operisan) i lažne skromnosti i pretjerivanja to kažem.

Što se tiče risivera, reći ću ti da je kod mene u Derventi skoro svaka radnja koja se bavi elektronikom opremljena DVB-T risiverima i to uporedo s Hrvatskom sa kašnjenjem svega nekih 14 dana od kad je kod njih krenula digitala i ona akcija u kojoj su im djeljeni bonovi. Znači eto ako nije u tvom kraju mogu reći da znam kako je ovdje. I opet i oni koji kao i ja imamo kablovsku smo se osigurali i dalje ponekad koristimo DVB-T po potrebi a znam mnoge koji i pored kablovske prate ove turske, hrvatske i druge sapunice baš začudo preko DVB-T risivera. Eto to ti je iz mog kraja a tu možeš ubrajati i Derventu i Bosanski Brod.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 18 Sep 2013, 06:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
CopyLeft je napisao:
Ako ćemo pravo BN jeste najgledanija televizija u RS ako zanemarimo "strane" kanale koje preljevaju (a preljevaju ga bome dobro jer da se broje imali bi 70% gledanosti). Kako su sve naše televizije u RS i FBiH jako siromašne sadržajem kojeg u pravilu recikliraju iz Hrvatske i Srbije onda nije teško zaključiti zašto tvrdim da ljudi prate HR kanale. Bez ikakvog šovinizma (od tog sam operisan) i lažne skromnosti i pretjerivanja to kažem.


Ti izgleda nisi citao sta sam gore pisao niti si gledao ankete, pa si opet opleo sa nizom subjektivnih ocjena, ali dobro, vjerovatno znas svoje razloge. Sa prelijevanjem signala i svim pomagalima, tu mislim na raznorazne risivere, svi lokalni, kablovski, satelitski i kanali iz komsiluka cine od 30 do 45 % gledanosti. Znaci svi zajedno. To sto ti i par komsija intenzivno gledate HRT ili Novu ne znaci da je ista situacija u kuci nekog ko zivi u Ribniku, na Paprikovcu ili u Cajnicu. Uostalom rezultati bi to pokazali, zar ne? :wink:

Cak, naprotiv, gledanost konkretno kanala iz Hrvatske je drasticno pala komsijskim prelaskom na digitalno emitovanje. Ogroman dio stanovnistva jos uvijek nema pojma sta je to digitalizacija, a za takvo stanje su se potrudili i nasi strucnjaci koji to valjda namjeravaju jednog dana uraditi. Sto se tice tvoje subjektivne ocjene za Derventu i Brod, imam drugare Simice i Kostadinovice tamo, i jedni i drugi imaju Total, koji je tek nedavno uveo dva RTL-a. Znaci godinama zivjeli bez Nove i RTL-a. :D Ne mozes to tako gledati. U tvojoj regiji a to je Doboj, gledanost ovih 5 najgledanijih kanala je oko 57 %. Svi ostali su na 43, znaci tu su i Vicom, CNN, K3 ( za koji pouzdano znam da dobro prolazi u toj regiji ) , HIT, Dzungla, ali i kantonalni kanali, pa onda kablovski ( RTS, Minimax, Pinkovi, Arenasport, ali i FOX i Sport klub jer pogotovo na to prostoru dosta ljudi ima Total ) pa satelitski pa kanali iz susjedstva. To je tako, svidjalo se to tebi i meni ili ne. I ja bih volio da su najgledanija 4 FOX-a, Sport klub i TV Metropolis ali nisu jbg :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 18 Sep 2013, 08:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Ne radi se o par komšija koji su btw ničim vezani za RH a gle čuda gledaju ih nego o više ljudi različitih staleža i mjesta boravaka a vjeruj mi imam dovoljno poznanika prijatelja i šire familije koji će to isto potvrditi. Osim BN-a ovdje kod mene se gleda dosta Kanal 3 iz Prnjavora jer obuhvataju i servisnim, kulturnim i svim drugim informacijama Derventsku opštinu i imaju dosta reportaža o Derventi i kad se nešto pozitivno događa za razliku od RTRS-a koji nas zaobilazi i koji o našem kraju uglavnom piše kad su neki skandali i nesreće i pljačke. Čak sam zapazio da je bilo više priloga na FTV-u o Derventi nego na RTRS-u. Zašto je to tako oni sami znaju. Eh baš kad si o Simićima vjerovatno imaš kontakte sa Simićima iz Osinje i Kalenderovaca koji su dalje od pograničnog područja a manje sa Simićima iz Agića. Kantonalni kanali prolaze dobro u Doboju ali u Derventi nismo navikli ni na Džungla Tv jer im signal ne prolazi na cijeloj opštini (druga stvar je radio) a kamoli na kantonalne. HIT Brčko, Kanal 3, BN pa čak i univerzitetski Slobomir to ovdje od lokalnih prolazi. Govorim naravno samo o antenskom prijemu ne o kablovskoj jer je preko kabla i DTH sasvim druga priča o kojoj drugi imaju više saznanja. Znači ne govorim o par ljudi iz komšiluka. Imam ja svoje načine kako sam došao do uzorka nad većim brojem stanovništva.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 18 Sep 2013, 08:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
U BiH postoji samo jedna agencija koja se bavi mjerenjem gledanosti - Mareco. Uporedite TV magazine koji petkom izlaze manje-više u svim dnevnim novinama u RS; vidjećete da se sve televizije reklamiraju na isti način - "Prema istraživanju Mareca - najgledanija televizija". Mareco ima monopol nad tim poslom u BiH, tako da je jasno da će svaka televizija koja plati Marecu istraživanje biti najgledanija.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 20 Sep 2013, 12:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
drug je napisao:
Najgledanija - gdje? Samo je jedna najgledanija u RS tokom cijelog dana na uzorku 4+. BN. I to bas prema Marecu. Svidjalo se to nekome ili ne. A i po regijama su ubjedljivo na vrhu. Ostali ce morati dobrano da se pomuce da ih skinu sa vodece pozicije. Kako, to je vec potezak zadatak.


Najgledanija televizija u BiH je ona koja plati Marecu da bude najgledanija. Svaka televizija koja za sebe kaže da je najgledanija, to tvrdi na osnovu istraživanja Mareca. Upravo u tome je i nonsens toga što u BiH postoji samo jedna takva agencija.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 22 Sep 2013, 17:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1674
Koja je sad televizija najgledanija u Republici Srpskoj a koja u BiH? Hajde da to razjasnimo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 22 Sep 2013, 19:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Daljac je napisao:
drug je napisao:
Najgledanija - gdje? Samo je jedna najgledanija u RS tokom cijelog dana na uzorku 4+. BN. I to bas prema Marecu. Svidjalo se to nekome ili ne. A i po regijama su ubjedljivo na vrhu. Ostali ce morati dobrano da se pomuce da ih skinu sa vodece pozicije. Kako, to je vec potezak zadatak.


Najgledanija televizija u BiH je ona koja plati Marecu da bude najgledanija. Svaka televizija koja za sebe kaže da je najgledanija, to tvrdi na osnovu istraživanja Mareca. Upravo u tome je i nonsens toga što u BiH postoji samo jedna takva agencija.

Sistem po kojem radi Mareko je malo zastario.
Čini mi se da je odavno traženo da se izvrši revizija poslovanja Mareka. A nešto ne vidim da je tako nešto urađeno.
Pogotovo što je "marketinški kolač" u BiH težak na desetine miliona KM.

A naše tv kuće kada objavljuju podatke, napišu samo da je po Mareku.
Čini mi se da do sada nisam vidio podatak na kolikom je uzorku rađeno istraživanje. Možda misle da ako napišu koji je to uzorak da će bit' prava komedija :lol:
btw, odavno se po tv kućama po BL govori da u je u gradu i okolini bilo 10 piplmetara, što u mnogome umanjuje značaj kada su pojedine tv kuće objavljivale da su najgledanije u BL ;)

Citiraj:
Primjera radi, u Sarajevsko-romanijskoj regiji ima samo šest piplmetara. Slično je i u ostalim dijelovima BiH. Eksperti kažu da broj piplmetara nije problem. Međutim, za pojedine TV kuće upitan je kvalitet istraživanja, tačnost i moguće zloupotrebe.
Tako i Nikola Deretić, član Upravnog odbora BHRT, kaže da ne vjeruje da u BiH u ovom trenutku postoji kvalitetan istraživač i misli da je jedino rješenje potražiti istraživača van granica BiH.
Vodeća agencija za mjerenje gledanosti u svijetu je američka kompanija Nilsen. S obzirom na to, da istraživanja gledanosti mjeri u svjetskim okvirima,za strane kompanije Mareko je anoninam, a BiH je marketinška "crna rupa".
Podaci koje objavljuje Mareko bili bi mnogo pouzdaniji kada bi se koristile prednosti digitalne tehnologije kao što to rade u susjednim zemljama.

Citiraj:
U BiH za sada niko ne mjeri gledanost koristeći digitalnu tehnologiju. Na navode da postoji istraživanje M:tel-a na uzorku od 12.000 pretplatnika IPTV mreže koje se razlikuje od podataka agencije Mareko, ova agencija odgovara da se ne bave mjerenjem gledanosti TV stanica u BiH.

http://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=54691

Takođe mislim da je za raspravu o gledanosti potrebno formirati posebnu temu na ovom forumu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2013, 20:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
U avgustu, BN je bio ubjedljivo najgledaniji u RS.
Slika

A kombinacija RTRS/FTV/BHT1 najgledanija u cijeloj BiH.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 22 Sep 2013, 22:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
babic je napisao:
Koja je sad televizija najgledanija u Republici Srpskoj a koja u BiH? Hajde da to razjasnimo?


To je bar jasno. BN. Sto se tice BIH - ko zna - krhko je znanje :D

Daljac je napisao:
Najgledanija televizija u BiH je ona koja plati Marecu da bude najgledanija.


Ova prica vec dugo kruzi po medijskim krugovima u BiH da bi bilo krajnje vrijeme da nadlezne institucije ove zemlje procesljaju rad MIB-a. Da znamo na cemu smo, tj da li ce neko u Agenciji zaraditi bajbok ili ce se rezultatima prilaziti kao potpuno mjerodavnim.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 514 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs