banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 514 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Jan 2014, 18:38 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Normalno da su najgledaniji. Šta drugi uopšte nude da bi mogli da budu konkurentni? Realno gledano, ko god može gleda ili HRT ili neku od srbijanskih televizija. Ove domaće gleda samo onaj ko je osuđen na njih.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2014, 18:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Najkrace receno. :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2014, 19:05 
Upravo, sve krs doo krsa, ja u doboju imam 11 kanala i nikada nista pametno na njima nema...


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Jan 2014, 19:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Ja ne vidim neku veliku razliku između televizija u Srbiji i RS, kad imaju gotovo isti program, tj. televizije iz RS emituju 60% programa od televizija iz Srbije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2014, 19:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Pih, taj procenat je i 20-tak puta nizi. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2014, 21:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Što se tiče zabavnog i serijskog programa, može biti još 20-ak puta viši. ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2014, 21:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Pa nisu ni srpski kanali 60% vremena zatamnjeni. Jos me samo zanima metoda kojom si uopste dosao do tog procenta? :D Da je tako, niko ne bi vise gledao kanale iz Srbije, niti bi se ko kopcao na kablovsku, niti bi ko uzimao Total, niti bi se ko spajao na IPTV. A srpski kanali su medju najgledanijima na kablu, pocev od RTS-a, preko Pinkovog paketa do Arenasport kanala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2014, 22:37 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Daky je napisao:
Ja ne vidim neku veliku razliku između televizija u Srbiji i RS,
.

Ne vidiš razliku između Prve i BN-a? RTS-a i RTRS-a? Možda bi se trebao okaniti gledanja televizije...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2014, 22:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Ne gledam gotovo ni jednu od tih koje si naveo, ali kad bacim pogled na pregled programa, mnoge stvari televizije iz RS kupuju od televizija iz Srbije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2014, 22:52 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1152
tacno je da tv stanice iz srbije prave kvalitetniji program od ovih iz rs i bih ali je isto tako tacno da ove nase televizije kupuju sve te emisije jer im je to jeftiniji i isplativije i zato imaju slican program. ali od televizija iz regiona, realno hrvatske tv stanice najvise vode racuna o kvalitetu programa (pogotovo hrt) i formatu slike. dok u bih i srbiji ima svega nekoliko stanica koje emituju program u 16:9 tamo su skoro sve u tom formatu. ni ja ne gledam ove domace stanice, jer imam sve bbc kanale na satelitu, a kad to imas sve ostalo ti izgleda lose. :D

ali ovde je tema gledanost a ne kvalitet tv kanala a cinjenica je da je bn najgledanija stanica u rs.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2014, 22:57 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Daky je napisao:
Ne gledam gotovo ni jednu od tih koje si naveo, ali kad bacim pogled na pregled programa, mnoge stvari televizije iz RS kupuju od televizija iz Srbije.

Zanemari dramski program. Ja ga ni ne gledam. Govorim o show programu, informativnom, kulturnom i obrazovnom.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2014, 23:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Kada su srpske stanice u pitanju, RTS mi je medju najgledanijim kanalima uopste. Najvise vremena u toku dana provedem uz program Javnog servisa Srbije. Cesto sam i na B92, i uz Arenine kanale, a iskreno u zadnje vrijeme i nekoliko Pinkovih kanala. Tu mislim na Premium, dok Pink2 i Pink Familiy pratim duze vrijeme. Nova TV se tek pojavila i moram priznati da im je filmski program poprilicno dobar. Cak i Cinemania je puno bolja nego ranije. Vrlo rijetko, ali bas vrlo rijetko se desi da gledam sadrzaj koji se emituje i na nasim televizijama. Mozda Ivanovic i Ravna Gora i tu se krug zatvara. :wink:

mark05 je napisao:
tacno je da tv stanice iz srbije prave kvalitetniji program od ovih iz rs i bih ali je isto tako tacno da ove nase televizije kupuju sve te emisije jer im je to jeftiniji i isplativije i zato imaju slican program.


Domace tv stanice uglavnom laprdaju o politici i imaju vlazne snove o predsjedniku Republike i to im popunjava program i dize gledanost. Kamo srece da se cesce sjete novac uloziti u kupovinu programskih sadrzaja iz Srbije. Bili bi zanimljiviji gledaocima :D

mark05 je napisao:
dok u bih i srbiji ima svega nekoliko stanica koje emituju program u 16:9 tamo su skoro sve u tom formatu.


Sve Arene su 16:9 formatu i u HD-u, Prva povremeno u 16:9, Prva Plus takodje, Nova u 16:9, RTS Digital je prva tv stanica u regionu, koja je jos 2008. krenula u 16:9, RTS HD - sport uglavnom HD - format uglavnom 16:9, Cinemania u 16:9 i vrlo vjerovatno sam nekog zaboravio. :D nije to sada ni lose kako je nekad bilo. Jos da u Pinku shvate znacaj emitovanja u 16:9, mada to izgleda nece biti uskoro. :D


mark05 je napisao:
ni ja ne gledam ove domace stanice, jer imam sve bbc kanale na satelitu, a kad to imas sve ostalo ti izgleda lose. :D


Pa i nije bas tako. Neke stvari jednostavno prolaze - samo zato sto su nase. Od serija pa do sporta. A sto se tice BBC, vec dugo kontam da skinem antenu sa 28,2, kad ga ima svugdje. Brzinski printskrin cetvorke - sa Serbiaplus-a.

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2014, 23:52 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1152
ne mozes nikako porediti kvalitet slike na piratskom streamu i na satelitu. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2014, 23:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Tacno, ali kontam da antenu iskoristim za nesto drugo, kad mi vec ovaj stream dobro radi :D

Ali ovo je vec mimo teme, i nema puno dodirnih tacaka sa gledanoscu, AGB-om i MIB-om. :D

Evo kako je to izgledalo u Srbiji tokom 2013.

Slika

Slika

Bome, lijepo su se za vrat hvatali Pink i RTS 1. Prva cak 6 nedjelja, i gledanija od Pinka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2014, 01:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Citiraj:
BN TV – rekordna gledanost na Božić

Prema istraživanju nove agencije Nilson koja je ovlašćena od institucija Bosne i Hercegovine, a koja je inače prisutna u cijeloj Evropi i svijetu, program BN televizije na području cijele BiH imao je šer 13,54, što je pokazalo da je u kategoriji preko 50 TV stanica u BiH, BN televizija imala primat. Očekivano, i na cijeloj teritoriji Republike Srpske.

Program BN televizije bio je zbirno najgledaniji u odnosu na sve ostale TV stanice, sa šerom 31,77.


Slika

Očekivano da su bili tada najgledaniji, ali interesantan je izvor, agencija Nielsen koja je jako ime vani.
Bilo bi zanimiljivo uporediti podatke ove agencije sa osporavanim i prozivanim Marekom za npr. mjesec januar ili bilo koji drugi.
Pogotovo zbog toga što je uzorak Nielsena veći, a prate i IPTV, kablovske i satelitske operatere.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2014, 09:28 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
http://www.agbnielsen.net/whereweare/bosnia.asp

750 korisnika u BiH, prati se 12 TV stanica, baš ogroman uzorak...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2014, 11:01 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Vidi RTRS-a :lol: A 'nol'ka zgrada :lol:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2014, 11:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Ipak su ovdje u pitanju podaci za samo jedan dan u godini. Vidjecemo kako ce se kretati stvari sada, kada je Nielsen - ovdje.

<Enter_name> je napisao:
http://www.agbnielsen.net/whereweare/bosnia.asp

750 korisnika u BiH, prati se 12 TV stanica, baš ogroman uzorak...


A opet veci nego MIB-ov. :D

Citiraj:

Istraživanje

TAM - Mjerenje gledanosti TV stanica u Bosni i Hercegovini

Mareco Index Bosnia je jedini ovlašteni provajder podataka "in-home" mjerenja TV gledanosti za Bosnu i Hercegovini.

Uzorak: 500 domaćinstava
Produkcija prvih podataka: 2006. godina
Metoda: PeopleMeter (kontinuirano elektronsko mjerenje uređajem peoplemeter-om)
Prikupljanje podataka putem: Fiksnih telefonskih linija i GSM-a


http://www.mib.ba/02ab.asp?catid=102&subcatid=7


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2014, 13:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1852
Lokacija: Transilvanija
<Enter_name> je napisao:
http://www.agbnielsen.net/whereweare/bosnia.asp

750 korisnika u BiH, prati se 12 TV stanica, baš ogroman uzorak...


Smijesna velicina uzorka. Postavlja se jos nekoliko pitanja: odakle je izvucen, na koji nacin, kako su izracunali ocjene za BiH, kolika je varijansa ocjena, ...
Mislio sam da se Nielsen ozbiljnije bavi istrazivanjima, ovo je ravno katastrofi.

A i ovako laicki, sta to ima da se gleda na BN-u?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2014, 14:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Mareko je u startu imao manje uređaja. Sada imaju 500.
Nielsen je tek krenuo i to sa 750. Njihov uzorak za Srbiju koja ima mnogo više stanovnika je oko 1300.
Imaju razrađen sistem po cijelom svijetu i ne vjerujem da su bezveze postavili uređaje. Da li je uzorak malen ili ne možemo diskutovati, ali imaju više uređaja od Mareka. Da li su ih pametnije postavili, to je pitanje?

BN je za Božić imao veliku gledanost prvensteno zbog programa koji je bio prilagođen tom prazniku.
Zanimljiv je pad ATV-a i po Mareku i Neisenu, kanala koji je nekad imao mnogo veću gledanost. I to ne samo 7. januara, već i u decembru prošle godine.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 514 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs