banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 15:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 514 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Apr 2020, 17:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
Ne provaljuj se ti.
Gledao sam podatke o gledanosti čini mi se jesenas .
Naravno to je bilo kada su prenosili LŠ,kvalifikacija za EP.

Ako gledaš ovo istraživanje sa BN oni su objavljivali rezultate za RS i to kada su oni najgledaniji.
I povremeno kada su najgledaniji i u BiH.

Federalna TV je objavljivala istraživanje gledanosti svaki mjesec i objavljivali na naslovnoj strani teleteksta.
Sa tom praksom su prestali od januara 2019,ne treba biti mudrac da se zaključi zašto.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2020, 17:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Još nije kasno da izbrišeš prethodna dva posta i prestaneš da se provaljuješ :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2020, 17:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Svako izvlači podatke koji mu odgovaraju. I ovo kod BN-a je sve izvučeno, nigdje podataka o vremenu, ciljnoj grupi itd... Isto kao i ovo.

https://novabh.tv/korporativne-stranice ... ledatelja/

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2020, 18:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
Potpuno si u pravu,tv objavljuju podatke samo kad im to odgovara.
Ovo što sam pisao da je Nova BH imala gledanost 16%,to sam vidio na njihovim stranicama,ne sećam se za koji mjesec prošle godine.
Mada u ovim podacima sa sajta Nova BH koje si objavio piše za koje vrijeme se odnosi istraživanje i ciljna grupa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2020, 18:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Daky, BN od pamtivjeka objavljuje rezultate gledanosti za ciljnu grupu svi od 00-24. Ovo što je u nekoliko navrata objavila Nova je za ciljnu grupu od 18-54 godine za cijeli dan ili 4+ za udarni termin. Razlika je ipak ogromna. ;) Klasična manipulacija. Razumijem ja da im to treba za oglašivače ali je manipulacija.

Bobane, čak ni Daky te nije spasio, rekoh ja tebi da se ne provaljuješ. Pozdravi Šolaka i reci mu da pita Trišića kako da podigne gledanost :) :) :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2020, 18:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
A jesi šega :-P
Ti kao Vučić i oni njegovi medijski dupeuvlakači iz Informera,Pinka kad neko piše drugačije od tebe onda odmah Šolaka spominješ :-D
Uljepšao si mu dan :-D

Nego ne odgovori zašto FTV nije objavljivao prošle godine rezultate ako su najgledaniji?

Možda odgovor leži u ovom grafikonu što je Daky postavio,gledanost za prošlu godinu 4+.
Gledanost od 16% odnosi se na jedan mjesec,ne na čitavu prošlu godinu.


Poslednji put menjao boban1982 dana 03 Apr 2020, 18:39, izmenjena 5 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2020, 18:23 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
placeni rezultati i jedni i drugi,izvlacenje iz konteksta,nigdje pravih i konkretnih rezultata gledanosti i ako te zanima moras gatati ko je najgledaniji,ciste manipulacije sa svih strana....to gledaju samo oni koji nemaju kablovsku i osudjeni na tih nekoliko kanala...a i oni koji imaju prijem kanala iz hrvatske i srbije gledaju te kanale uglavnom...meni se cini da su ti piplmetri samo urbana legenda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2020, 18:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4855
Tako i Pink izvlači podatke u Srbiji. Svaki put kažu bili najgledaniji u ciljanoj grupi, i to naravno bude ženska publika...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2020, 18:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Bobane, uljepšavaš nam dan u tom mahnitom nastojanju da favorizuješ SBB/Total/Telemah. Ti baš u tome pretjeruješ da se redovno provaljuješ. Ko će ti ikada na forumu ikada išta povjerovati ako nastaviš ovako? Nađe li tih 16 % Nove na nivou BiH, u ciljnoj grupi svi, od 00-24?
Evo ja ne pamtim da je neko nekada na nivou BiH imao toliko. Daky je upravo taj forumaš koji je objavljivao podatke za cijelu BiH, pa mislim da i on ni u svojoj arhivi neće naći. Ja iskreno mislim da je objavljivanje podataka za cijelu BiH neviđena glupost jer su RS i FBiH dva potpuno različita tržišta.

I da naglasim, stvarno nemam nikakvu potrebu da favorizujem taj BN, to je baš ruralna televizija i jako rijetko ju gledam, i portal im je užas, ali se mora priznati, da su našli foru, kako da dođu do što većeg broja gledalaca. I teško da će u RS, Nova, ikada biti gledanija od njih. Govorimo o mjesečnim podacima u ciljnoj grupi svi, 00-24. Tako da Bobane, kao što rekoh, pozdravi Šolaka i reci mu da cimne Trišu za savjet. :) :) :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2020, 19:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Gazda1970 je napisao:
Tako i Pink izvlači podatke u Srbiji. Svaki put kažu bili najgledaniji u ciljanoj grupi, i to naravno bude ženska publika...


Tačno.

mark05 je napisao:
meni se cini da su ti piplmetri samo urbana legenda

I ovo je tačno. Po rezultatima, u koju bi ušli i pay tv gledaoci, Nova bi još lošije stajala, obzirom da je nema u ponudi niti jednog operatera u Republici Srpskoj osim Total TV-a.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2020, 19:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Boli Novu BH uvo za tim, nisu u gubitku. Svakako samo uvoze emisije i serije iz Srbije i Hrvatske (plus Turske), od svojih emisija imaju samo Dnevnik i onaj magazin i to je sav trošak. Više sopstvenih emisija je imao pokojni Pink BH nego oni. Ovdje pokupe pare koje idu dalje ko zna gdje. Sad ih je zeznula korona jer nema Granda i EP koji su im glavni aduti i tu nemaju konkurenciju,a ostalo tanko kao i kod drugih. Čini mi se da više ulažu u N1 nego u Novu BH.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2020, 19:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4855
Iskreno teško da iko gleda naše kanale, da bi oni mogli da izvlače takve podatke... Gledanost ATV-a, K3, Face TV, O Kanala sve su to stanice čija je gledanost na nivou statističke greške... Kod nas je gledan RTS, Prva, pa teška srca ovo napisah i Pink, HRT i to je to od televizija sa nacionalnom frekv. Ja dosta pratim RTL i Prvu... Kablovski kanali kao što su SK, Arene i drugi su posebna priča.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2020, 19:20 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
drug je napisao:
I ovo je tačno. Po rezultatima, u koju bi ušli i pay tv gledaoci, Nova bi još lošije stajala, obzirom da je nema u ponudi niti jednog operatera u Republici Srpskoj osim Total TV-a.


I na totalu ima nova s koja je svjetlosnim godinama ispred nove bh..ne bi se ni tu proslavili


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2020, 19:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Daky je napisao:
Boli Novu BH uvo za tim, nisu u gubitku. Svakako samo uvoze emisije i serije iz Srbije i Hrvatske (plus Turske), od svojih emisija imaju samo Dnevnik i onaj magazin i to je sav trošak. Više sopstvenih emisija je imao pokojni Pink BH nego oni. Ovdje pokupe pare koje idu dalje ko zna gdje. Sad ih je zeznula korona jer nema Granda i EP koji su im glavni aduti i tu nemaju konkurenciju,a ostalo tanko kao i kod drugih. Čini mi se da više ulažu u N1 nego u Novu BH.


Hm tek djelimično se slažem. Saglasan sam da je onaj stari Pink BH imao više svojih emisija, i sve su bile pro-folk i rijaliti, i time su pumpali gledanost. Ali gledajući sveukupno, Nova je za klasu bolja. Ipak je, tu uložen veliki novac u i u studio koji je puno bolji nego Pink, i u sportske sadržaje, i filmovi su bolji, i Grand emisije su "prebacili" sebi. Mora se priznati da je uložen tu ogroman trud. I novac. Korona jeste zeznula stvari, ali i pored toga, teško će u RS, oboriti BN. Pa čak i RTRS. Realno, ne navijajući za bilo koga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2020, 00:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Makar priznaju da nisu najgledaniji za razliku od svih drugih. :lol:

Citiraj:
Дневник 2 БХТ1 међу најгледанијим ТВ садржајима у БиХ

Slika

Централна информативна емисија Радио-телевизије Босне и Херцеговине поново се нашла на листи најгледанијих ТВ садржаја у БиХ током мјесеца марта.

Према званичним подацима Агенције Аудиенце Меаусуремент, Дневник 2 БХТ1 друга је најгледанија информативна емисија у нашој земљи. Међу 20 најгледанијих садржаја током прошлог мјесеца, Дневник 2 нашао се на шестом мјесту, са укупним шером 18,89%.

Укупна шер (остварени удио канала у укупној гледаности у одређеном времену) програма БХТ1 током марта износила је 4,6%.

Имајући у виду ситуацију са пандемијом коронавируса, да су први случајеви заразе забиљежени током марта, те отежане услове за рад и у медијима, Информативни програм БХТ1 је поново показао улогу и значај Јавног сервиса. Наши репортери свакодневно извјештавају са мјеста догађаја, те доносе провјерене, правовремене и корисне информације.

Хвала вам на повјерењу!


https://bhrt.ba/dnevnik-2-bht1-medju-na ... ima-u-bih/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2020, 18:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2016, 22:23
Postovi: 313
Pa sad ne znam koliko je to uporedivo jer termini informativnih emisija u BiH su rastrkani na period od 18-20h.Nova BH krece prva sa svojim napadnim,senzacionalistickim i melodramaticnim Dnevnikom (zalosno je vidjeti onoliko dizanje panike i izvrtanje brojeva o koroni da bi gledalac stekao dojam kao da su te brojke danasnje a ne ukupne). OBN je negdje izmedju pocinje u 18.50 i vise nije relevantan. U 19.00 ide Hajat,BHT,ATV i tu nemaju nikakvu ozbiljniju konkurenciju. Glavni igraci idu u 19.30. Kada bi se emitovali uporedo, imalo bi smisla poredjenje. Postalo je i zamorno konstantno ponavljanje istih stvari kao papagaji od strane reportera sa terena. I vecina od njih samo podizu tenziju i dodatno plase gradjanje nacinom prezentovanja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2020, 23:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Nova BH pala. U Republici Srpskoj već standardno i Federalna gledanija od ATV, njih nema ni na mapi, zasluženo. :)

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2020, 09:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1686
ne mozes bn-u pera odbiti. jbg kad su dostupni svugdje. i kod mene su u polarisu u hd-u cak.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2020, 09:52 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
nema to veze....mjeri se samo zemaljska gledanost


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2020, 12:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2016, 01:11
Postovi: 140
babic je napisao:
ne mozes bn-u pera odbiti. jbg kad su dostupni svugdje. i kod mene su u polarisu u hd-u cak.

Nebi se složio da je tako. Pa preko Total TV, imaju dostupnost, samo ako su ti njihovi potencijalni gledaoci voljni da plate dodatnih 5 KM. Ako bi bila dvojba HBO ili BN, većina bi uzela HBO, slabo se ima šta gledati na ona dva BN kanala, i koji izgledaju kao da su kopija jedan od drugog. A koliko mi je poznato, Polaris nije legalno dostupan u BiH, pa je i zastupljenost istog u domaćinstvima kod nas minorna. BN je najverovatnije bio najgledaniji dok je išao putem satelita FTA. Poslije zamračenja kanala, mnoge kablovske u Evropi su izbacile taj kanal iz svoje ponude, tako da je i tamo kod naših gastoza sada manja dostupnost.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 514 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs