banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Maj 2024, 17:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 153 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Mar 2013, 21:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6154
Ali mi i dalje ne mozemo skontati sta koriste...jer sad vise nisam ja jedini sa mpeg4 prijemnikom ,koji ne moze dobiti sliku..

Sto me najvise isfurava,moram mjenjati tv :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2013, 21:31 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17162
Lokacija: Q5HW+6W
DVB-T, MPEG-4 (H264) video, MPEG-1 Layer 2 audio. Pitanje je da li tvoj TV može dekodirati MPEG-4 video, nije rijetka pojava da se specifikacija razlikuje u zavisnosti od tržišta za koje je TV namjenjen... koji je tačno model u pitanju?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2013, 21:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6154
Sony lcd b200 tako nesto...

Bas sam se zajebo sa tim tv-om,ali kad uzimas navrat nanos...sto jr najgore,nije ni puno znacilo plus minus 100km(za tehniku mi stvarno nije zao love),ali po specifikacijama uzmem neki elit na akciji led za 400km(prije godinu i po) ...nabacim taj tv,uzas...uglovi gledanja nikakvi,kontrast los itd....isfuram se i vratim,koji da uzmem. ..nisam se ni pripremio,ajd vidim neki sony,kontam tu greske nema...instaliram sony...bolja malo slika,uglovi...ali i dalje neuporedivo losija od moje plazem u sobi...igralo mi ulogu da ima usb player,kad ono,papci napravili usb na kojrm samo mozes pustati slike i muziku.. sad ovo sa mpeg4. ..ma dodje mi da ga u smece bacim


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2013, 21:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10460
Zbunili su ovi sa teve portala svojim tekstom. Bas bezveze. Definitivno je mpeg4 i DVB-T. Kad smo kod birate, samo da potvrdim da je ovo zaista sjajno RTRS uradio. Nasao sam na temi RTS HD na ovom nasem forumu jedan stari screen dok je RTS 1 isao sa Avale digitalno u mpeg2, bitrate je bio 5,2 Mbps, rezolucija 720x576 format 4:3.

Slika

Sada je druga prica jer Srbija emituje u DVB-T2 u inicijalnoj mrezi. Imam podatak bitrate-a, samo za RTS HD koji ide od 8 do 9 Mbps u DVB-T2.

Slika

Kod:

General
ID : 260 (0x104)
Complete name : I:\HBPVR\RTS_HD-12162012-1604.mts
Format : BDAV
Format/Info : Blu-ray Video
File size : 15.8 MiB
Duration : 14s 245ms
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 8 979 Kbps

Video
ID : 401 (0x191)
Menu ID : 1004 (0x3EC)
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : Main@L4.0
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 4 frames
Format settings, GOP : M=4, N=32
Codec ID : 27
Duration : 13s 160ms
Bit rate : 8 164 Kbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 25.000 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Interlaced
Scan order : Top Field First
Bits/(Pixel*Frame) : 0.157
Stream size : 12.8 MiB (81%)
Color primaries : BT.709
Transfer characteristics : BT.709
Matrix coefficients : BT.709



Evo i odlicnog pregleda bitrate kanala koji se emituju u mpeg2 sa Sljemena ( OiV )

http://www.bug.hr/forum/topic/digitalna ... 85455.aspx


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2013, 22:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26549
Lokacija: Banja Luka
Jel se ove digitalne zajebancije mogu hvatati samo u BL ili u citavoj RS?

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2013, 22:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Maj 2006, 16:41
Postovi: 116
Lokacija: baNJA luKA
drug je napisao:
<Enter_name> je napisao:
Jesam, radi OK. Nije ni čudo što je slika tako dobra, idu sa 4 Mbps video, dok je bitrate na BHT i FTV manji (2.5 Mbps video).


I jos ako signal ide iz play-out-a direktno u predajnik dok BHT i FTV vuku sa satelita, razlika mora biti ovolika :lol: Jos da ustanovimo dokle seze signal, da znam gdje sve da pokusavam. :D


Na jednom tv forumu, lik iz Nove Gradiske uhvatio signal!!! I ok mu radi. Dok se recimo u Slatini ne hvata, sto zbog konfiguracije terena sto zbog K3 koji ide isto na 32 uhf valjda sa Ljubica.
Stvarno za pohvalu ovo sa RTRS. samo da im opet ne spucaju kaznu...
Ovi sa teve.ba bas kreteni, kao da je su kupili informacije sa foruma...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2013, 22:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10460
crna zemlja je napisao:
Na jednom tv forumu, lik iz Nove Gradiske uhvatio signal!!! I ok mu radi. Dok se recimo u Slatini ne hvata, sto zbog konfiguracije terena sto zbog K3 koji ide isto na 32 uhf valjda sa Ljubica.
Stvarno za pohvalu ovo sa RTRS. samo da im opet ne spucaju kaznu...
Ovi sa teve.ba bas kreteni, kao da je su kupili informacije sa foruma...


Imam i ja starce u Slatini. Doduse tamo mi je vec nepar godina instaliran stari Topfieldov mpeg2 risiver, star ko Grcka :D Lovim njime sve sto se s Psunja emituje vec godinama. A opet K3 na 32 UHF je jak do bola i nemam 31 UHF RTRS sa RTV doma uopste. Tako da za Slatinu definitivno nisam optimista. Prijatelj ima Koscom DTR 4000 u Zaluzanima i fercera kao sat. A sto se tice kazne, ne bi je trebalo biti, ispucali su bonus prvi put. :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2013, 23:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23495
Možda su zato pustili FTV i BHT... zbog kazni :D

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2013, 06:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
wizzy_bl je napisao:
igralo mi ulogu da ima usb player,kad ono,papci napravili usb na kojrm samo mozes pustati slike i muziku.. sad ovo sa mpeg4. ..ma dodje mi da ga u smece bacim

Па Сони ти је познат по томе да брани сву "илегалу", читај DivX и тај рад. :) Кретени...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2013, 08:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
sinip je napisao:
Па Сони ти је познат по томе да брани сву "илегалу", читај DivX и тај рад. :) Кретени...


Možeš li to malo pojasniti za nas neupućene? Sony je brand samo takav samo treba sebi nabaviti ono što ti paše.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2013, 08:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ономад кад су за све ДВД плејере постојале форе и фазони да се регионално откључају, типа узмеш даљински и одрадиш неку секвенцу тастера, код Сонијевих је то било равнио црној магији. Док је већина ДВД плејера подржавала "Дивикс" и имала могућност ажурирања кодека тј. "фирмвера", то код Сонија није постојало ни под разно. Примјер са ТВ-ом је већ наведен горе, а пробај да узмеш неку пјесму на коју "Сони/Би-Ем-Џи" има ауторска права и да је убаЧиш у неки свој клип на Јутјубу. :) Или рецимо хоћеш да погледаш неки њихов видео на Јутјубу и "попушиш" поруку "немате право гледања из земље у којој се налазите"... И тај рад. Ал одошмо у "офтопичење." :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2013, 09:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6154
Ma taj sony sam uzeo samo zato sto nije bilo nista drugo od 22-26" u toj prodavnici...a taj elit sam morao vratiti,jer su uglovi gledanja katastrofa!!!ali ocekivao sam ipak vise od sony-a(isto ima lose uglove gledanja,sporo salta kanale,taj usb ni za sta ne sluzi i sad na kraju,jos ce se ispasti da za ovo trziste nisu stavljali mpeg4 vec mpeg2)..

Stalno oni nesto izmisljaju,npr i sony playstation3,nisi mogao igrati igre,a da nisu originalne...kasnije jr nesto provaljeno pa se moglo(a mozds su to i oni sami pustili,jer je prodaja xboxa isla jako dobro).

Isti slucaj,skoro mi dodjr u ruke nov sony media player..vrhunski dizajn,extra spravica...prikopcam kad ono...ne radi mkv...ps da se ubijes


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2013, 09:41 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17162
Lokacija: Q5HW+6W
22" i 26" TV-ovi mahom imaju TN panele, tipične za računarske monitore, koji su sve samo ne dobri...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2013, 11:33 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39430
Lokacija: Месечева икра
sinip je napisao:
wizzy_bl je napisao:
igralo mi ulogu da ima usb player,kad ono,papci napravili usb na kojrm samo mozes pustati slike i muziku.. sad ovo sa mpeg4. ..ma dodje mi da ga u smece bacim

Па Сони ти је познат по томе да брани сву "илегалу", читај DivX и тај рад. :) Кретени...

Brate imam Sony i pušta sve sa USB-a što sam pokušao....Biće da je prije do modela nego do brenda....Isto tako, hvata ovaj digitalni sada, RTRS je gledljiv, ova dva federalna nisu...Što i nije neka šteta. Long live HRT!

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2013, 21:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10460
Radni kolega koji zivi u Prijecanima ima odlican prijem digitalnog signala RTRS-a na 32. kanalu. Kod njega je risiver Synaps THD-2800s.

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2013, 20:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Jul 2010, 17:40
Postovi: 55
Ni kod mene nema videa a ima tona, panasonic plazma 42x10y sa dvb-t mpeg4


Sent from my PMP5097CPRO using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2013, 20:39 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17162
Lokacija: Q5HW+6W
Kod nekih starijih Panasonicovih modela je posebno odvojen prijem MPEG-4 kanala preko DVB-T-a. Uglavnom, u meniju izaberi Add signal i izaberi DVB-T HD (ovo govorim po sjećanju, štimao sam kod kolege). Ako nemaš te opcije, resetuj TV i izaberi drugu državu.

Citiraj:
DVB-T H.264 available in selected countries: Denmark (DNK), Spain (ESP), Estonia (EST), France (FRA), Lithuania (LTU), Norway (NOR), Slovenia (SVN), Sweden (SWE). / DVB-C available in selected countries: Finland (FIN), Sweden (SWE).

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2013, 20:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Jul 2010, 17:40
Postovi: 55
Izabracu Sloveniju. Hvala

Sent from my PMP5097CPRO using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2013, 21:12 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Jul 2010, 17:40
Postovi: 55
Sa Slovenijom nije uspjelo, pokusavam sad sa Svedskom. I sa Slovenijom nema opcije hd u dvb-t meniju. Imao sam opciju kad sam prebacivao na Njemacku. I samo jednom mozes pokrenuti hd pretragu, zatim slijedi poruka da se iskljuci iz elektricne mreze, i sa ponovnim startovanjem krece skeniranje.

Sent from my PMP5097CPRO using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2013, 21:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Jul 2010, 17:40
Postovi: 55
Ne ide ni sa njemackom i pretragom hd kanala. Ima samo zvuk

Sent from my PMP5097CPRO using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 153 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs