banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 16:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 248 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Sep 2020, 09:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9301
Ne da mi se tražiti da vidim je li neko vec kacio, ali dobar clanak:

https://www.etrafika.net/drustvo/77041/ ... vesticije/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2020, 09:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Jul 2020, 15:33
Postovi: 113
boban1982 je napisao:
To je paket za penzionere


Nije, paket za penzionere je Trio senior i ima brzinu 512/128kbps. Ovo je regularni Trio mini paket za sve korisnike.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2020, 14:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Па и није то тако повољно, брзина је бедна, чак и та 15/2, а тек ова набуџена диал ап верзија је стварно за стрељачки вод.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2020, 22:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Ipak je istina drugačija od onoga kako su mi rekli. :lol: Trion Tel ups Telemach Starčevica:

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2020, 18:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Ljudi imaju svu potrebnu dokumentacinu i dozvole za kopanje. Ovi supci im salju inspekcinu cim negdje upale masinu za sjecenje i kopanje. Samo ih usporavaju, al opet im ne mogu nista posto su dobili sve potrebne dozvole.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2020, 18:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6020
Dobije i SBB sve dozvole za širenje mreže,krenu sa radovima pa im lokalne vlasti izmisle nešto novo i zatrpaju zemljom šahtove sa instalacijama.
Slučaj Sremska Mitrovica.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2020, 19:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
koliko vidim na slici ne kopaju duboko
koliko za debljinu asvalta +20 cm zemlje
ne dublje od 40 cm
volio bi da uspiju kod nas vise neg ista
da jednom i ovim govedarima neko najasi na grbacu ma ko to bio i odakle
obahatili se govedari svejedno mi je kome cu platit

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2020, 21:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
A i SBB nevin? Jest ko francuska sobarica :lol: :lol: :lol: U svakom slučaju, po Starčevici kopa Trion Tel, pitao sam radnika ko kopa, dok sam prolazio kraj njega, čisto da znam, valja li se spremati za tender pod nazivom - ko mi ponudi bolji net za manje para on je pobijedio :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2020, 08:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Jul 2020, 15:33
Postovi: 113
Nema priće, Trion kopa po Starčevici. Već su im agenti krenuli da traže saglasnost od ZEV-a po zgradama.
Jedino se nadam da će biti ozbiljni kod dobijanja tih saglasnosti i radova jer m:tel, elta... ni malo nisu ozbiljni. Traže saglasnost u kojoj piše tipa: "ZEV daje potpunu i trajnu saglasnost za izvođenje radova". Uopšte se ne definišu situacije, šta ako ne urade kako treba, ako kanalice počnu otpadati, ako prilikom radova nešto oštete itd. Njima je bitno da oni sebe ograde i da kasnije nemaju nikakvu odgovornost da bilo šta popravljaju...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2020, 08:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2010, 20:20
Postovi: 678
Nadam se samo da to sad neće potrajati par godina dok krenu sa radom na Starčevici


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2020, 13:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1694
to je tacno za srbiju, tamo su sve ilegalno radili. nastavili izgleda tako i ovdje. kolega sto radi u gradskoj upravi mi rece da su na puno mjesta kopali nelegalno i dobili kaznu od inspekcije, ali da se oni ne obaziru, kopaju i dalje i placaju kazne.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2020, 15:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Nije tačno, u BL je Trion dobio sve potrebne dozvole uprkos opstrukcijama od strane mtela.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2020, 15:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
SBB je imao potpuno ilegalan podzemni kabl prema rumuniji, u vrijeme kad su linkovi prema vani zakonski bili moguci samo za drzavni telekom.

Trion vjerovatno dobro kalkulise da im se vise isplati placati sporadicne kazne nego cekati da trava naraste.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2020, 16:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Vrlo je moguće da Trion Tel po gradu, mrežu radi nezakonito, obzirom da su ih više puta do sada kažnjavali, bilo je po medijima. I to više puta. Opet s druge strane, isplati im se platiti kaznu i nastaviti dalje sa radovima. To ne treba da čudi, to je SBB/Telemach/Total način rada, ali može im se uz Petreusa i sve one zavrtače ruku iza scene :) Ali to i nije tako važno, ionako je u tom telekomunikacijskom sektoru toliko nepravilnosti sa bi se o tome mogao pisati roman u više tomova. Mene više zanima kad će krenuti širiti mrežu po zgradama i kako će sada to izgledati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2020, 16:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Sep 2017, 18:40
Postovi: 113
Niti ih je ko kaznio niti to što je bilo po medijima šta znači iz razloga što nije utvrđena vjerodostojnost tih navoda. Što se tiče nelegalnog kopanja pa mislim da li iko vjeruje da će neko u Banjoj Luci na štetu m:telu kopati neku infrastrukturu.

Problem je to druge prirode, a to je da dok na jednoj strani kupuješ svu konkurenciju na drugoj se pojavljuje neko novi. Onda na sve moguće načine probaj da se riješiš i njih.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2020, 16:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6020
A Grand Trade izgrađen sve po zakonu :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2020, 16:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Korporacijski botovi, bez drame molim. :) Smirite strasti. Pisao sam argumentovano i to znate obojica. Jeste Trion Tel nekoliko puta, odlukom Gradske uprave i gradonačelnika kažnjavan a mreža skidana po Banjalučkom polju. Ali to su prošla vremena, jer je to u međuvtemenu legalizovano, a Trion ušao u Deltu kao "ekskluzivni operater." Ali, kao što rekoh, mene kao korisnika, u ovom konkretnom slučaju trenutno uopšte ne zanima da li operater kopa zakonito ili ne, uostalom i sam nelegalno koristim jednu od SBB usluga i to već 13 godina, ali me zanima hoće li ovo sada stići do zgrada ili je "kopanje do kladionice" kako su meni prije desetak-petnaest dana rekli da će biti o čemu sam ovdje već pisao. Zainteresovan sam za Trion optiku od 30 KM. Ako neko ima nekog druga koji radi u Trionu, neka poput Vite Plavčaka šarne insajder info, a ne treba da mudruje. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2020, 16:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2010, 20:20
Postovi: 678
drug je napisao:
Korporacijski botovi, bez drame molim. :) Smirite strasti. Pisao sam argumentovano i to znate obojica. Jeste Trion Tel nekoliko puta, odlukom Gradske uprave i gradonačelnika kažnjavan a mreža skidana po Banjalučkom polju. Ali to su prošla vremena, jer je to u međuvtemenu legalizovano, a Trion ušao u Deltu kao "ekskluzivni operater." Ali, kao što rekoh, mene kao korisnika, u ovom konkretnom slučaju trenutno uopšte ne zanima da li operater kopa zakonito ili ne, uostalom i sam nelegalno koristim jednu od SBB usluga i to već 13 godina, ali me zanima hoće li ovo sada stići do zgrada ili je "kopanje do kladionice" kako su meni prije desetak-petnaest dana rekli da će biti o čemu sam ovdje već pisao. Zainteresovan sam za Trion optiku od 30 KM. Ako neko ima nekog druga koji radi u Trionu, neka poput Vite Plavčaka šarne insajder info, a ne treba da mudruje. :)
+1.Koliko sam ja vidio prošišali su oni kladionicu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2020, 16:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Jul 2020, 15:33
Postovi: 113
@drug Nije riječ o širenju mreže samo zbog/ka kladionicama nego se ide i ka privatnim korisnicima. Traže se uveliko saglasnosti od ZEV-ova.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2020, 16:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Hm kod mene u zgradi nisu bili, a blizu smo lokacije koju sam fotografisao. Moraću ih opet pozvati, jer su mi tada, kada sam ih zvao, rekli da neće uskoro na Starčevicu, već samo do neke kladionice. A uzeli su podatke i rekli da će se javiti. Sada me, ako je istina to što kažeš, zanima da li planiraju raditi optiku po zgradama s lijeve strane ulice, jer bih uzeo onaj paket od 30 maraka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 248 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs