banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 248 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Okt 2018, 15:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Daky je napisao:
Evo kako izgleda EON box. Svemirski brod u odnosu na jad koji nude svi operateri dostupni u BL. Naravno biće dostupno kao IPTV servis ali to nije to. Dakle Srbija, Crna Gora i FBiH ovo imaju, dok mi živimo u kamenom dobu.

http://www.youtube.com/watch?v=mHAicMj8TQU

http://www.youtube.com/watch?v=ze1ijMbcUk8

https://www.radiosarajevo.ba/biznis/kom ... rmu/315755


Овде практично немаш ништа посебно осим премотавања 7 дана у рикверц, та видеотека је дискутабилна јер не знамо да ли се плаћа додатно или не, ако се плаћа додатно онда ти је то исто као и на м:телу.

Иначе им је овај ''промотивни'' видео јако одбојан , јбт. могли су ставити неког наратора са неутралним нагласком, тј. акцентом, овако је то реклама само за Сарај'во БА...

КопиЛефта нисам разумео о каквом присаједињавању прича, ским и кога? Ако мисли на Србију и Српску онда не видим како ће ту наши оператри из Српске добити ''готово'' тржиште, кад и је понуда далеко инфериорнија у поређењу са оператерима из Србије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2018, 17:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Ne to nego da će se operateri iz Srbije lagano proširiti preko naših jadnih mreža a to će biti za 50 do 100 godina.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2018, 17:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
dukicas je napisao:
Daky je napisao:
Evo kako izgleda EON box. Svemirski brod u odnosu na jad koji nude svi operateri dostupni u BL. Naravno biće dostupno kao IPTV servis ali to nije to. Dakle Srbija, Crna Gora i FBiH ovo imaju, dok mi živimo u kamenom dobu.

http://www.youtube.com/watch?v=mHAicMj8TQU

http://www.youtube.com/watch?v=ze1ijMbcUk8

https://www.radiosarajevo.ba/biznis/kom ... rmu/315755


Овде практично немаш ништа посебно осим премотавања 7 дана у рикверц, та видеотека је дискутабилна јер не знамо да ли се плаћа додатно или не, ако се плаћа додатно онда ти је то исто као и на м:телу.

Иначе им је овај ''промотивни'' видео јако одбојан , јбт. могли су ставити неког наратора са неутралним нагласком, тј. акцентом, овако је то реклама само за Сарај'во БА...

КопиЛефта нисам разумео о каквом присаједињавању прича, ским и кога? Ако мисли на Србију и Српску онда не видим како ће ту наши оператри из Српске добити ''готово'' тржиште, кад и је понуда далеко инфериорнија у поређењу са оператерима из Србије.


Nije to promotivni video nego prilog Kanala 6.

m:tel ne nudi ni pola toga što ovaj novi eon nudi, smiješno je i porediti. Samo premotavanje svih kanala 7 dana čini ogromnu razliku, o vizuelnom smislu da ne govorim. Logično da uz HBO premium paket dobiješ HBO videoteku, iz Cinestar Premiere dobiješ tu videoteku itd. TOP, Pikaboo, Vavoom, AXN videoteke idu besplatno uz paket koji ima te kanale. Pored toga se može instalirati bilo koja druga android aplikacija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2018, 18:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Koliko ce im kostati ti paketi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2018, 20:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1669
Lokacija: banja luka
Ukoliko imas SmartTV box ti nije ni potreban.

Iz nekog razloga navidno nece ici Arene, sva preostala ponuda iz Telemacha ide... kako sam cuo.

Takodje, najbliza poslovnica i jedna u RS je u Mrkonjic Gradu pa ko voli mozda tamo moze preuzeti ?

TotalTV jeste dio Telemacha al mislim da kod njih jos ne moze da se preuzme, tako mi rekose na call centru...

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2018, 21:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Daky je napisao:
dukicas je napisao:
Daky je napisao:
Evo kako izgleda EON box. Svemirski brod u odnosu na jad koji nude svi operateri dostupni u BL. Naravno biće dostupno kao IPTV servis ali to nije to. Dakle Srbija, Crna Gora i FBiH ovo imaju, dok mi živimo u kamenom dobu.

http://www.youtube.com/watch?v=mHAicMj8TQU

http://www.youtube.com/watch?v=ze1ijMbcUk8

https://www.radiosarajevo.ba/biznis/kom ... rmu/315755


Овде практично немаш ништа посебно осим премотавања 7 дана у рикверц, та видеотека је дискутабилна јер не знамо да ли се плаћа додатно или не, ако се плаћа додатно онда ти је то исто као и на м:телу.

Иначе им је овај ''промотивни'' видео јако одбојан , јбт. могли су ставити неког наратора са неутралним нагласком, тј. акцентом, овако је то реклама само за Сарај'во БА...

КопиЛефта нисам разумео о каквом присаједињавању прича, ским и кога? Ако мисли на Србију и Српску онда не видим како ће ту наши оператри из Српске добити ''готово'' тржиште, кад и је понуда далеко инфериорнија у поређењу са оператерима из Србије.


Nije to promotivni video nego prilog Kanala 6.

m:tel ne nudi ni pola toga što ovaj novi eon nudi, smiješno je i porediti. Samo premotavanje svih kanala 7 dana čini ogromnu razliku, o vizuelnom smislu da ne govorim. Logično da uz HBO premium paket dobiješ HBO videoteku, iz Cinestar Premiere dobiješ tu videoteku itd. TOP, Pikaboo, Vavoom, AXN videoteke idu besplatno uz paket koji ima te kanale. Pored toga se može instalirati bilo koja druga android aplikacija.


Да, 7 дана премотавања заиста чини разлику, али видеотека дефинитивно не, јер и у м:телу добијеш ХБО видеотеку доступну уз куповину било ког ХБО пакета, не мора бити премиум ХД.
И да, баш тако, ако имаш СМАРТ ТВ, уопште ти бокс не треба за апликације.
При том, кажу да нема Арена Спорт канала, а то онда све лепо можеш попишати и бацити у воду...

И да додам, ствар је у томе да нам је суседна ливада увек ''зеленија''...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2018, 23:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Moja greška. Uz HBO paket se dobije HBO OD (videoteka) a uz HBO Premium sve to + HBO GO što mtel ni ne nudi. Nadam se da će se uskoro pojaviti i u BL u pravom smislu da poprave ovo mrtvilo od ponude.
Za sad mi je Total najbolji (ili najmanje loš) izbor.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2020, 12:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4850
Došli su i u BL - konačno.

https://blmojgrad.com/zajednicki-paketi ... banjaluke/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2020, 13:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Paketi bolji od standardnih Telemachovih.

https://triontel.net/privatni/trion-eon-net-tel-paketi

Ako se prošire po gradu mtel dobija jaku konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2020, 14:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
ЕON box се показао непоуздан у раду,доста ресетовања јер често забагује.
Пуно боља опција Смарт ТВ апликација.
Свеједно СК 4K није доступан.

Арене нису доступне јер тв не дозвољава емитовање ван Telemach мреже,разлог је јасан.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2020, 14:10 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1152
tako je to kad citas razne stvari po forumima a bez licnog iskustva.....a ista je aplikacija na smart tv i na eon boxu....eon box je prvenstveno za televizore koji nisu smart a dobije se i aplikacija za tv..meni je ovo bolje od totala jer imas vracanje unazad na svim kanalima


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2020, 14:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Apr 2020, 12:25
Postovi: 117
Kako aplikacija za TV može biti bolja od Boxa? Pa valjda box ima bolji procesor, više radne memorije itd.? Ja ovom svom televizorčetu ne vjerujem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2020, 14:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ako ništa, onda zato što imaš 1 daljinski...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2020, 14:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Box је визуелно лијеп али је то обично кинеско срање.
Више негативних од позитивних искустава корисника.
И ЕОН Смарт ТВ апликација има багова,истих оних као и мобилна верзија.
Када листам кроз видео клуб често се деси да забагује појави се порука да тренутно могу само тв гледати а видео клуб је неупотребљив док не изађем из апликације па поново уђем.
Минус је што нема српског коментатора тамо гдје имају хрватски или бошњачки,исто и за титл.
Не знам како иде на овим EON box OTT ,да ли је исто.
Ови хибридни DVB-C/IPTV имају функцију промјене језика.
Нису исти STB на кабловској Telemacha и на другим мрежама.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2020, 14:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
boban1982 je napisao:
.
И ЕОН Смарт ТВ апликација има багова,истих оних као и мобилна верзија.
Када листам кроз видео клуб често се деси да забагује појави се порука да тренутно могу само тв гледати а видео клуб је неупотребљив док не изађем из апликације па поново уђем..


Otkud ti to?
To se nikad ne dešava na smart tv aplikaciji. Ona ima i posebne (kvalitetnije) streamove koje ne koristi smartphone aplikacija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2020, 17:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
mark05 je napisao:
a ista je aplikacija na smart tv i na eon boxu....


Није иста.
Нема xxx канала на смарт тв апликацији :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2020, 17:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Интернет брзине су одличне,много боље него на Телемаху.
Посебно upload који је код Телемаха максимално 12 Mbs :-P

Aли љубитељи спорта тешко ће се одлучити да узме ово кад нема Арена а све више премијум садржаја се сели на ту тв.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2020, 18:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
Ja koristim smart Tv aplikaciju na LG TV i radi to zaista odlično ali naravno da ima bugova.
U zadnje vrijeme često blokira stream kad gledaš nešto iz videoteke a zna zablokirati i kad gledaš kanale uživo ali tu je lakše jer samo prebacis kanal gore dole.
Ovo što kaže Boban arena postaje sve bolja i atraktivnija sa otkupljenim pravima iako ja pratim samo formulu i NBA pa moram imati i eon


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2020, 19:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Sad će sve zavisiti od cijena i dostupnosti. Nisam baš siguran da će Trion odnosno Telemach još dugo biti u stanju na području grada pratiti potrebe tržišta, pogotovo ako ne budu mogli dospjeti do svih korisnika u svim dijelovima grada, što zbog nedostatka vlastitih resursa što zbog lokalnih vlasti.
Cijene? To treba vidjeti. Biće zanimljivo. Mana EON-a jeste i Arenasport paket. U svakom slučaju, ovo će sigurno uticati na konkurentski mtel da snizi cijene.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2020, 19:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Apr 2020, 12:25
Postovi: 117
Opet dolazimo do toga ko šta voli. Meni je Arena useless i ostajem pri tom, ja pratim samo Premijeršip, tata prati tenis i F1 nekada. Dakle ja ni LŠ ne gledam ovako, samo ako igra Mančester. NBA na Areni ima malo iskreno... Meni je cijena ok, jer brzina neta je prva liga, a meni je recimo to primarno kao velikom ljubitelju video igara.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 248 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs