banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 00:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Apr 2015, 17:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
SKUPŠTINA GRADA PRELOMILA: Prodaje se Studio B!


- Ova odluka je ozbiljna i omogućava da za Studio B nađemo dobrog partnera i verujem da smo možda od svih lokalnih samouprava najozbiljnije pristupili realizaciji ovog posla - rekao je Goran Vesić

Gradska televizija Studio B biće privatizovana modelom prodaje kapitala i javnim prikupljanjem ponuda s javnim nadmetanjem, a u postupku privatizacije biće prodat celokupni kapital koji Grad Beograd ima u tom preduzeću, odlučeno je na današnjoj sednici Skupštine Beograda.




Sa svega četiri glasa protiv Skupština Beograda usvojila je Odluku o modelu, metodu i merama za pripremu i rasterećenje Studija B.

Siniša Mali: Studio B je skoro pola veka simbol Beograda

Kako je objasnio Goran Vesić, usvajanje odluke predstavlja sprovođenje zakona po kojem, kako kaže, lokalne samouprave ne mogu da budu vlasnici medija.


“- Ova odluka je ozbiljna i omogućava da za Studio B nađemo dobrog partnera i verujem da smo možda od svih lokalnih samouprava najozbiljnije pristupili realizaciji ovog posla” – rekao je Vesić.

Zalažući se, uoči glasanja, da Studio B ne bude privatizovan odbornik Zoran Alimpić poručio je da je ta televizija servis koji je “sastavni deo funkcionisanja gradskog sistema koji nam je neophodan”.

“Studio B je uvek bio pomoćni organ Skupštine grada.


– Kada građani ne znaju kome da se obrate oni zovu Studio B, preko njega se informišu, a preko njega se i mi informišemo šta građani žele” – istakao je Alimpić.

Kako je objasnio, izveštavanje o komunalnim problemima Beograda je veoma skupo i nepraktično za ostale televizije, zbog čega će, nestankom Studija B građani “osiromašiti”.

Alimpić je, pozivajući se na Ustav, naglasio da zakoni ne brane da Grad ima svoju televiziju ili novine.


– “Skupština grada, nas 110 ovde, može da osnuje televiziju ako to želi. Zakon o glavnom gradu, u trećem poglavlju, piše da Beograd može da osnuje televiziju, radio i novine, i druga sredstva javnog informianja” – objasnio je Alimpić.

Odbornica Aleksandra Hristić konstatovala je da su se za kupovinu Studija B prijavile dve firme koje “ili nemaju veze s televizijom ili im je račun u blokadi”.

- “Firme koje su se prijavile za kupovinu su CTC unit, koja se bavi prodajom čamaca, lustera i stanova i ne vidim kakve veze ima s televizijom, dok Gama sistems d.o.o. ima račun u blokadi od 2011, kako stoji na sajtu APR-a” – ukazala je Hristić.

(Telegraf.rs / Tanjug

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2015, 18:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Sahrana Studija B i to na 45. rođendan.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=-AmTLjVkpks[/video]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2015, 18:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Što sahrana, možeš li napisati svoj stav malo opširnije ako nije problem. Ima li to veze sa privatizacijom kanala? Vidimo da baš ne uspjeva sve kako se zamišlja. Npr B92 je trebao postati OTV ali to nisu uradili.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2015, 19:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja nešto malo sam ih gledao tokom rata i nisu mi se svidjeli, kako su se poslije razvijali ne znam.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2015, 19:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Gledam godinama Studio B. Otakako imam Total, imam i Studio B. Gledao sam ga i dok sam studirao svojevremeno u Bgd.

Studio B, ovakav, kakav je danas, je školski primjer kako treba da izgleda Javni servis lokalne zajednice ( Grada, opštine ) i ukoliko se desi, a desiće se, prodaja Studija B, kojem je do sada većinski vlasnik bio Grad Beograd, on sigurno više neće biti ono što je do sada bio.

Na žalost.

Umjesto da svi veći gradovi u regionu se ugledaju u Begorad i da imaju - svoj Studio B, sad ga je i Beograd - izgubio.

CopyLeft je napisao:
Što sahrana, možeš li napisati svoj stav malo opširnije ako nije problem. Ima li to veze sa privatizacijom kanala? Vidimo da baš ne uspjeva sve kako se zamišlja. Npr B92 je trebao postati OTV ali to nisu uradili.


Nema to veze sa B92, on je bio privatni medij od početka, još otkako se zvao TV Vračar. :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2015, 20:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Prozvaše ih Studio Bot u skladu s tim pod čijim su uticajem u posljednje vrijeme. :)

Kaže jedan komentar na drugom forumu:

Citiraj:
Mogli bi za svoju 45-godišnjicu da naprave neku monografiju tipa:
Studio B - od prvog slobodnog radija do (novo)Radikalskih talasa

Za rođendam im želim da se prodaju što pre...ili ugase.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2015, 20:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Botovi su malo manje pod direktnim uticajem nego samo glume AI, van metafore opoziciju. Služe uglavnom kao "dummy" i kao umjetni privid nekog pluralizma kao i taj po mom sudu iscenirani sukob.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2015, 22:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Daky je napisao:
Prozvaše ih Studio Bot u skladu s tim pod čijim su uticajem u posljednje vrijeme. :)



Ma pretjerivanje. U odnosu na ono što sada radi TV Pink - Studio B je bukvar srpskog novinarstva. Takve komentare na forumima treba uzimati sa veeelikom dozom rezerve, pogotovo ako se program pomenutog kanala - nije pratio.

I pored toga što moraju polagati račune gradonačelniku ( Siniša Mali SNS ), Studio B jako korektno ispunjava svoju osnovnu funkciju - Javni servis grada Beograda. I Beograđana.

Kao što rekoh, kamo sreće da mi imamo TV Banjaluka, bar ponešto bi znali o svojoj lokalnoj zajednici, a ne bi se dešavalo da naši sugrađani ne znaju gdje su Zvečaj ili tvrđava Greben... :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2015, 23:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Kako će biti TV Banja Luka kad sve poluge vuče neko iz vukojebine donje kojeg ništa osim toga da se dočepao asfalta ne interesuje. On je samozadovoljan svojom malograđanštinom a boli ga briga što nama nedostaje informacija o Banja Luci. Meni je zato Nezavisna TV BL bila dobra iako ima puno negativnih kritika na njihovu profesionalnost. Pa evo ATV BL i Bel su nadživili NRTV BL i opet je nikad nisu nadmašili nakon svih ovih godina. Ja iskreno žalim što je NRTV BL prodana. Da se sutra vrate ni malo ne bi zaostajali za ovim jadom što trenutno imamo.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Poslednji put menjao CopyLeft dana 02 Apr 2015, 23:51, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2015, 23:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Ovaj grad je imao svoj radio 1967. godine, a danas ga nema. Ovaj grad je imao svoju televiziju 1991, a sada je nema. TV Banjaluka je imala dva programa početkom 1992. kada ljudi nisu imali dovoljno ni struje, a RTRS tek sada osniva Drugi kanal.
Banjaluka danas nema lokalni medij. Na žalost.

NRTV Banjaluka je bila najbolja televizija u gradu Banjaluci ikad. Može se ljutiti ko hoće, ali sada se vidi da je tako. Bila je dovoljno lokalna, ali i dovoljno regionalna. Kalinić ju je prodao kada je bila na vrhuncu. I zaradio. I OK.

ATV nikad nije i neće biti gledana kao NTV BL. ATV se nikada nije ni trudio pratiti lokalne teme. Samo krupna politika, tračevi, politička prepucavanja, krš... Bel je čak pokušao, i nije to bilo ni loše, ali nije išlo. Ipak takav medij treba biti vlasništvo lokalne zajednice a ne privatnika. On tu očito nije vidio svoj interes.


Tako da mislim da će kleknuti Studio B. Čim privatnik skonta, a neće mu trebati puno sa skonta, da je jeftinije gurnuti Stoju, Seku, Ćanu da pjevulji po zadimljenom studiju, po mogućstvu bez gaćica, negoli da plaća novinara koji će se uživo javiti iz ulice gdje je upravo pukla vodovodna cijev ili gdje je tramvaj izletio iz šina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2015, 13:24 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
Slika

http://teve.ba/article/20755/turkmenist ... ske-antene


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2015, 15:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Bivši Metropolis u novom ruhu - Moja beogradska televizija

Slika

http://www.mojatv.rs/1161-postanite-deo ... a-audicija

[video]https://www.youtube.com/watch?v=BJKcWyOK-5Q[/video]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2015, 23:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Osnovana "Naša TV"

http://teve.ba/article/21430/osnovana-nasa-tv

Citiraj:
Prekaljena TV novinarka, bivša urednica i direktorica programa na HRT-u Hloverka Novak Srzić će postati glavna urednica Naše TV, nove televizije na hrvatskom jeziku, koja je osnovana u Mostaru i počet će sa emitiranjem do kraja kalendarske godine.


http://teve.ba/article/21437/hloverka-n ... i-u-mostar


Ja bih ovo "nove televizije na hrvatskom jeziku" promijenio u "još jedne televizije na hrvatskom jeziku". Nema ih dovoljno. :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2015, 14:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Na Al Jazeeri bila vijest da je beogradski Studio B prodan Maxim mediji. Oni inače već posjeduju 4 radio stanice u Srbiji - TDI, Jat, Karolina i Hit FM.

Ima vijest i na b92.net http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... id=1028677


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2015, 15:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Kraj je to, po meni, za Studio B, onakvim kakvim ga poznajemo. Nestaje Beogradski gradski servis, privatnik sada može šta god hoće. Iako volim slušati TDI, meni je TDI pojam za radio, a kako će Krdžići voditi televiziju, pitanje je svih pitanja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2015, 15:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Evo i kandidata za najveće smeće od televizijskog kanala - Kurir TV. S obzirom da će sigurno biti istog tipa kao njihove nazovimo novine, od srca im želim propast prije početka emitovanja. ;)

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/kurir ... ak-1910777


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2015, 12:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Još tragičnije zvuči ta informacija kada znaš da je put do rađanja Kurir TV - bio uništenje jedne onako dobre i urbane televizije kao što je bio Metropolis TV. Najprije je vlasnički transformisan u Moju Beogradsku TV a onda je evo, opet, promijenio vlasnika.

Propast.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2016, 20:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Rambo Amadeus
18 hrs ·
Sad si uzo trofej Paspalje !!! (Slogan by Milan Živadinović)
A sada, gospodo iz Arhiva Grada Beograda i Narodne Biblioteke, prošetajte do reciklažnog centra u Višnjici. Medju bačenim trakama vjerovatno čuči i glas Duška Radovića, izmedju ostalog. Razumijem da to novim vlasnicima studija B ne znači ništa, ali, državi bi moralo da znači. Kad budem uvjeren da znači, upotrebiću veliko "D".

Citiraj:
Potpredsednik Olimpijskog komiteta Srbije i bivši jugoslovenski košarkaški reprezentativac Žarko Paspalj je spasao iz kontejnera za smeće oko 1.500 gramofonskih ploča kojih su se odrekli novi vlasnici privatizovanog Studija B.

Paspalj je ploče pronašao u reciklažnom centru u Višnjici. "Ploče su u fenomenalnom stanju, dok su omoti oštećeni", rekao je Paspalj za Vice.

Paspalj je izjavio da ga interesuje kako je moguće da novi vlasnici studija B nisu našli neki prostor gde bi se ploče sačuvale.

"Meni je ovo neshvatljivo, jer ne bacam stvari, posebno ne stvari koje su, zapravo, arhivska građa. Milo mi je što su bar ove ploče završile kod mene, jer će ovde nastaviti neki život", rekao je Paspalj.

Paspalj je, kako je ispričao za portal "Vice", ploče pronašao u reciklažnom centru u Višnjici.

"Sve je stajalo u dva velika kontejnera. Ogromna količina paketa sa jako puno materijala, najviše tih beta kaseta na kojima se verovatno nalazi video materijal, ali mi smo uglavnom došli po ploče i zajedno smo sa dva radnika to kopali i tražili. Odmah sam video da su ploče u fenomenalnom stanju, dok su omoti bili oštećeni. U stvari je bila neviđena sreća da ta četiri dana koliko je sve to ležalo na đubrištu nije padala kiša, inače bi sve propalo", kazao je Paspalj.

Prema njegovim rečima, ima puno klasične muzike, koja je odlično očuvana.

"Naravno, ima puno i domaće i strane pop i rok muzike i to je odlično", rekao je Paspalj, dodajući da se sve odigralo pre oko mesec dana.



TAGOVI: ŽARKO PASPALJ , STUDIO B , PRIVATIZACIJA MEDIJA

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2016, 12:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Svaka čast Paspalju i Rambu.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2016, 22:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4855
Al ce sutra mediji iz Pederacije da nas ocrne :p


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs