banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 02:37

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 270 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Jul 2020, 23:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
gishas je napisao:
Specifično kod nas je kultura gledanja/negledanja TV, upali se tv izjutra i radi čitav dan, bez obzira gleda li se nešto ili ne. Onda kasnije otišlo pozdinsko, kako su tako loše napravili, takvim je najbolje da se vrate na lampaše ili da kupe tranzistor.

То је она навика од раније, тј. што су чули да није добро често палити и гасити тв са катодном цијеви, па и сад тако раде, а то што је сада потпуно друга технологија, ко га шиша.

Плазме и јесу дуготрајније од LED-ова, такође (бар у почетку) LED екрани су имали краћи животни вијек од LCD-oва.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 07:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Jul 2010, 17:40
Postovi: 55
gishas je napisao:
stoja je napisao:
Kolega. Meni nije radio cijeli dan i otšlo je pozadinsko svjetlo.
Pregledaj koliko je to česta pojava.Ljudima se dešava i da poslije 6 mjeseci ode. I da je bio non stop upaljen ako će otići poslije 6 mjeseci...... Vjerujem da mi plazma ima tri puta više sati pa se nije pokvarila
Imam isti Samsung tv radi 5 god bez problema.

Pa valjda je to normalno. Nek ti radi još 25. Upozorio sam čisto da ljudi budu svjesni da se dešava i moj slučaj i da sugerišem da gledaju akcije produžene garancije na 5 godina za svoje omiljene proizvođače. Često ljudima kažu da je garancija 5 godina a ne kažu da je potrebno registrovat online uređaj i na taj način ostvariti garanciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 07:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2193
Jesi nosio na popravku tv?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 14:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3623
Lokacija: Roma
1911mk je napisao:
Karbo je napisao:
Samo kod nas još uvijek ima ljudi kojima su plazma i SD kanali vrh.
90% stanovnistva gleda npr.kablovsku gdje su ti svi domaci kanali u SD i moj komentar je bio da je slika na tom izvoru signala daleko bolja na panasonicovoj plazmi nego na bilo kom drugom tv.
Znaci imam mtel iptv, bolja slika je na plazmi G20 iz 2010. nego na Sony XG 8196 iz 2020.
Sta ti nije jasno ?
Ne znam zaista cemu potreba za tako cinicnim komentarom.

Druga je stvar sto imam satelt sa CS, Netflix 4K, iptv liste sa 4K kanalima itd.
Valjda znam sta sam napisao.


Dakle ti i stoja ste ista osoba, odnosno klonovi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 14:48 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 968
Lokacija: Land of Downunder
1911mk je napisao:
Karbo je napisao:
Samo kod nas još uvijek ima ljudi kojima su plazma i SD kanali vrh.
90% stanovnistva gleda npr.kablovsku gdje su ti svi domaci kanali u SD i moj komentar je bio da je slika na tom izvoru signala daleko bolja na panasonicovoj plazmi nego na bilo kom drugom tv.
Znaci imam mtel iptv, bolja slika je na plazmi G20 iz 2010. nego na Sony XG 8196 iz 2020.
Sta ti nije jasno ?
Ne znam zaista cemu potreba za tako cinicnim komentarom.

Druga je stvar sto imam satelt sa CS, Netflix 4K, iptv liste sa 4K kanalima itd.
Valjda znam sta sam napisao.


Zašto ti smatraš moj komentar ciničnim? Možda si ga ti samo loše protumačio?
Tvoj odgovor na moj komentar i tvoje mišljenje za 90% stanovništva???
Tipičan primjer pametnjakovića koji misli da sve najbolje zna.

Inače pojam TVa za tebe je ono iz 80-90tih. 3-5 kanala, riblja kost i udri.
Ja TV ne gledam nego gledam SADRŽAJ koji me interesuje u datom momentu.
To je razlika između tebe i mene.
Recimo da si imao priliku gledati 4K kanal ili UHD film na nekom malo skupljem TVu od preko 65" skontao bi šta pričam.
Pošto kažeš da imaš mtel, koji imaš STB?
Sad kad me obraduješ sa Amino A139 to je to.
Dalje nema potrebe za diskusijom.

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 16:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Jul 2010, 17:40
Postovi: 55
gishas je napisao:
Jesi nosio na popravku tv?

Zvao sam servis ovlašteni i rekli su mi da bi zamjena dioda joštala između 400 i 500 KM. Drugi mi je tražio za kineske 200. Treći mi je rekao zajebi to sve i kupi novi tv. Što sam i uradio


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 16:51 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Jul 2010, 17:40
Postovi: 55
points je napisao:
1911mk je napisao:
Karbo je napisao:
Samo kod nas još uvijek ima ljudi kojima su plazma i SD kanali vrh.
90% stanovnistva gleda npr.kablovsku gdje su ti svi domaci kanali u SD i moj komentar je bio da je slika na tom izvoru signala daleko bolja na panasonicovoj plazmi nego na bilo kom drugom tv.
Znaci imam mtel iptv, bolja slika je na plazmi G20 iz 2010. nego na Sony XG 8196 iz 2020.
Sta ti nije jasno ?
Ne znam zaista cemu potreba za tako cinicnim komentarom.

Druga je stvar sto imam satelt sa CS, Netflix 4K, iptv liste sa 4K kanalima itd.
Valjda znam sta sam napisao.


Dakle ti i stoja ste ista osoba, odnosno klonovi?


Valjda ti sam znaš šta si htio reći.
Hvala članu wizzy_bl na pomoći. Ja sam kupio tv i što se mene tiče ja sam sa ovom temom završio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 16:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6141
Javi nam neke utiske sa tom Toshibom. Znamo da se sklapa u onoj velikoj fabrici u Turskoj, ali napisi koji model, kakva je slika, zvuk,softver,itd...Mozda bi jos neko uzeo :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 17:11 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 09 Okt 2014, 22:29
Postovi: 641
Karbo je napisao:
1911mk je napisao:
Karbo je napisao:
Samo kod nas još uvijek ima ljudi kojima su plazma i SD kanali vrh.
90% stanovnistva gleda npr.kablovsku gdje su ti svi domaci kanali u SD i moj komentar je bio da je slika na tom izvoru signala daleko bolja na panasonicovoj plazmi nego na bilo kom drugom tv.
Znaci imam mtel iptv, bolja slika je na plazmi G20 iz 2010. nego na Sony XG 8196 iz 2020.
Sta ti nije jasno ?
Ne znam zaista cemu potreba za tako cinicnim komentarom.

Druga je stvar sto imam satelt sa CS, Netflix 4K, iptv liste sa 4K kanalima itd.
Valjda znam sta sam napisao.


Zašto ti smatraš moj komentar ciničnim? Možda si ga ti samo loše protumačio?
Tvoj odgovor na moj komentar i tvoje mišljenje za 90% stanovništva???
Tipičan primjer pametnjakovića koji misli da sve najbolje zna.

Inače pojam TVa za tebe je ono iz 80-90tih. 3-5 kanala, riblja kost i udri.
Ja TV ne gledam nego gledam SADRŽAJ koji me interesuje u datom momentu.
To je razlika između tebe i mene.
Recimo da si imao priliku gledati 4K kanal ili UHD film na nekom malo skupljem TVu od preko 65" skontao bi šta pričam.
Pošto kažeš da imaš mtel, koji imaš STB?
Sad kad me obraduješ sa Amino A139 to je to.
Dalje nema potrebe za diskusijom.
@Karbo
Ne znam kako da ti objasnim, ali pokusacu:
U jednoj sobi panasonic plazma50" s mtel iptv, u drugoj sony 65" isto s mtel iptv.
Slika je bolja na panasonicu na SD kanalima bez obzira na velicinu.
Jel malo jasnije ?
I da... imao sam i imam priliku gledati UHD kanale i filmove zahvaljujuci CS -u (cardsharingu), a taj hobi mi je vec 20÷ak godina, jos iz vremena puneci gold kartice za secu i via za legendarni Samsung 9500.
Pretpostavljam da si se mozda tada rodio

Vjerovatno sam te pogresno shvatio, stoga sve ok.

Послато са SM-G930F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 17:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Jul 2010, 17:40
Postovi: 55
wizzy_bl je napisao:
Javi nam neke utiske sa tom Toshibom. Znamo da se sklapa u onoj velikoj fabrici u Turskoj, ali napisi koji model, kakva je slika, zvuk,softver,itd...Mozda bi jos neko uzeo :)

Prijatno sam iznenađen.

65u2963dg. Pri samom podešavanju sve je prošlo ok.: Konekcija na wifi, prepoznao odmah mtel iptv arris vip 1113 i podesio automatski hdmi cec, zvuk mi je na prvu bas dobar, rađen sa onkyo, ima posebne tipke za youtube, netflix na daljinskom., Relativno brzo učitao youtube i reprodukovao snimke, PS4 pro spojio i odmah se aktivirao 4k 60Hz hdr. Sa eksternog hdd bez problema reprodukovao različite formate sa podrrškom naših slova u titlovima.Za sliku sam se isto pozitivno iznenadio, mada sam po njemačkim sajtovima već vidio da hvale sliku. Javicu se sa dojmovima nakon 7 dana da testiram različite sadržaje. Pitaj ako te zanima neka aplikacija da provjerim da li je ima na njihovom storu. Ja najviše koristim youtube i to radi kao na mom samsungu. Pustio sam film Avatar 4k i to izgleda odlično. Nisam gledao sportske sadržaje, pa da to mogu komentarisati. Uglavnom prvi utisci su više neko pozitivni. Pustiit ću malo da selgnu utisci jer sam išao sa predrasudom da će nešto sigurno štekati, jer za 999 KM 65 inča, a da dve bude ok, malo vjerovatno. Pretpostavljam da ću naći nekih zamjerki u roku 7 dana, pa ću javit. Proizvod dolazi sa 2 godine garancije i potrebno je online registrovat što sam uradio juče, a danas sam dobio email sa produženom garancijom. Naravno u Zoki elektronik mi to niko nije rekao. Pa sam nazvao broj koji piše na garanciji, a u pitanju je broj Stanić trade. Njihov logo je na garanciji. Inače u Staniću je 1049 KM.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 18:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Toshiba OS je u stvari android ?

Vidim da na svim našim prodavnicama pišu "Toshiba OS" ali se nigdje ne pojavljuje taj termin na drugim stranicama.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 19:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Jul 2010, 17:40
Postovi: 55
1911mk je napisao:
Karbo je napisao:
1911mk je napisao:
Karbo je napisao:
Samo kod nas još uvijek ima ljudi kojima su plazma i SD kanali vrh.
90% stanovnistva gleda npr.kablovsku gdje su ti svi domaci kanali u SD i moj komentar je bio da je slika na tom izvoru signala daleko bolja na panasonicovoj plazmi nego na bilo kom drugom tv.
Znaci imam mtel iptv, bolja slika je na plazmi G20 iz 2010. nego na Sony XG 8196 iz 2020.
Sta ti nije jasno ?
Ne znam zaista cemu potreba za tako cinicnim komentarom.

Druga je stvar sto imam satelt sa CS, Netflix 4K, iptv liste sa 4K kanalima itd.
Valjda znam sta sam napisao.


Zašto ti smatraš moj komentar ciničnim? Možda si ga ti samo loše protumačio?
Tvoj odgovor na moj komentar i tvoje mišljenje za 90% stanovništva???
Tipičan primjer pametnjakovića koji misli da sve najbolje zna.

Inače pojam TVa za tebe je ono iz 80-90tih. 3-5 kanala, riblja kost i udri.
Ja TV ne gledam nego gledam SADRŽAJ koji me interesuje u datom momentu.
To je razlika između tebe i mene.
Recimo da si imao priliku gledati 4K kanal ili UHD film na nekom malo skupljem TVu od preko 65" skontao bi šta pričam.
Pošto kažeš da imaš mtel, koji imaš STB?
Sad kad me obraduješ sa Amino A139 to je to.
Dalje nema potrebe za diskusijom.
@Karbo
Ne znam kako da ti objasnim, ali pokusacu:
U jednoj sobi panasonic plazma50" s mtel iptv, u drugoj sony 65" isto s mtel iptv.
Slika je bolja na panasonicu na SD kanalima bez obzira na velicinu.
Jel malo jasnije ?
I da... imao sam i imam priliku gledati UHD kanale i filmove zahvaljujuci CS -u (cardsharingu), a taj hobi mi je vec 20÷ak godina, jos iz vremena puneci gold kartice za secu i via za legendarni Samsung 9500.
Pretpostavljam da si se mozda tada rodio

Vjerovatno sam te pogresno shvatio, stoga sve ok.

Послато са SM-G930F помоћу Тапатока


Nekim ljudima ne vrijedi i ne treba objašnjavat. On ima argument da je vidio sliku 4k na 65 inča. Vidio sam ja i oled lg 65 c9, pa šta.Izgleda da kad je progledao vidio je oled 4k. Još mu trebaš objašnjavat šta je oscam, cccam... .Ne vrijedi i treba ga ostavit u ubjeđenju da je vidio i osjetio vrhunac tehnologije i da mu je obezbjeđen takav sadržaj. Naravno i tata mu gleda dnevnik u 4k. Ljudi ne mogu shvatit da ima još nekog sadržaja koji gleda neko a da ne gledaju oni. Sigurno što on gleda isto gleda još 95 posto ljudi u našoj državi. Najgledanije televizije i sadržaj u našoj državi je u sd, a ne u hd i uhd, al ajd.
Da i čovjek je sam rekao da ne gleda tv nego sadržaj, a mi raspravljamo o tv tehnologijama, a ne o sadržajima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 19:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2193
Neka tebe posluzi Toshiba, a popravi za svaki slučaj Samsunga, u startu si ga jeftinije platio, tako da ti 100€ dođe kao produžena garancija. Neka ti odrade kineske, svakako ti je panel tajvanski, slagace se.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 19:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Jul 2010, 17:40
Postovi: 55
Hvala tebi na lijepim željama. Ako želiš da ti prodam Samsunga za 200 KM, pa dodaj još 200 i imat ćeš kako ti kažeš usklađen tv. On radi samo je gornja polovina ekrana malo tamnija a donja je posve ok. Za 400 KM 50 smart 4k i usklađen. Obraduj i mene i sebe. Eto kad si ti meni dao savjet da dam i ja tebi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 19:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2193
Ovaj mi je već backup TV tako da bi mi taj bio višak, hvala u svakom slučaju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 19:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
stoja je napisao:
Hvala tebi na lijepim željama. Ako želiš da ti prodam Samsunga za 200 KM, pa dodaj još 200 i imat ćeš kako ti kažeš usklađen tv. On radi samo je gornja polovina ekrana malo tamnija a donja je posve ok. Za 400 KM 50 smart 4k i usklađen. Obraduj i mene i sebe. Eto kad si ti meni dao savjet da dam i ja tebi


Ako ti nije problem da još jednom napišeš model (da ne tražim poruke) i eventualno napraviš fotografiju na kojoj se vidi ekran ?

Jednostavno je nemoguće da backlight košta toliko para (koliko su ti rekli) a posebno ako je samo djelimično tamnija gornja strana. Ako je otkazala neka dioda to se zamijeni a ako je napajanje i to se da popraviti, jedino je možda problem u vremenu i nabavci rez dijelova.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 20:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6141
Kome se da zajebavati neka sam zamjeni diode :)

https://youtu.be/S_nstGmlADQ


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 20:09 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Jul 2010, 17:40
Postovi: 55
stoja je napisao:
Rocker je napisao:
stoja je napisao:
Hvala tebi na lijepim željama. Ako želiš da ti prodam Samsunga za 200 KM, pa dodaj još 200 i imat ćeš kako ti kažeš usklađen tv. On radi samo je gornja polovina ekrana malo tamnija a donja je posve ok. Za 400 KM 50 smart 4k i usklađen. Obraduj i mene i sebe. Eto kad si ti meni dao savjet da dam i ja tebi


Ako ti nije problem da još jednom napišeš model (da ne tražim poruke) i eventualno napraviš fotografiju na kojoj se vidi ekran ?

Jednostavno je nemoguće da backlight košta toliko para (koliko su ti rekli) a posebno ako je samo djelimično tamnija gornja strana. Ako je otkazala neka dioda to se zamijeni a ako je napajanje i to se da popraviti, jedino je možda problem u vremenu i nabavci rez dijelova.


Kad sam zvao ovlašteni servis rekli su da sve mjenja. Nazovem drugog majstora sa hiseta i čovjek mi je prvo rekao da će me koštat 80 KM i da će zamjeniti samo diode koje su otišle. Kad sam odnio njemu kad je otvorio, rekao je da komplet u lošem stanju i da zreba sve zamjeniti. Kaže sad ću ti malo kontakte popraviti i radit će ti jedno vrijeme i ali neće dugo. To je bilo u novembru prošle godine i radilo je sve ok do maja. Kad je ponovo par dana zatamnio, pa ponovo posvjetlio. Pa ponovo potamnio, da bi preključe dan prije nego što će doći novi tv ponovo posvjetlio. Imam slike od prije neki dan kad je bio taman i imam slike kad je majstor usliko led trake. Model je Samsung 50ju6872
Postavit ću sutra slike
Kad smo već kod majstora, da li neko zna nekog majstora za zvucnike HiFi. Kupio sam neke Infinity zvucnike i izgleda da je neko mijenjao ovjes na njima ali nije dobro centriran


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 21:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Jul 2010, 17:40
Postovi: 55
Linkovi ka slikama
https://imgur.com/gallery/xXJu2pS
Led https://imgur.com/a/9Yc0v0M


Poslednji put menjao stoja dana 16 Jul 2020, 21:38, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 21:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ok, pogledacu, ovako sa telefona mi ne htjedenitvoritindrugi link.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 270 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs