banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 14:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 503 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: RTV taksa
PostPoslato: 19 Sep 2011, 12:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Šalju onima koje su navikli da deru, da se ne opuste. :D

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV taksa
PostPoslato: 19 Sep 2011, 12:35 
jbg poslali policiju da mi plijeni stvari zbog 24 KM duga, nastao haos jer nisam bila kuci... toliko mi je krivo inace bih napravila sr..e
sad sam pripremila jednu zepter serpu koja vrijedi vise od tog duga da im zena koja mi bude u kuci dok nas nema fino uruci, i da trazi kusur razlike u cijeni od duga..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: RTV taksa
PostPoslato: 19 Sep 2011, 12:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
A smiju li oni plijeniti stvari ukoliko osoba na kojoj se vodi telefon nije vlasnik?

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV taksa
PostPoslato: 19 Sep 2011, 12:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2010, 17:53
Postovi: 3865
naravno da ne smiju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV taksa
PostPoslato: 19 Sep 2011, 12:44 
zipo je napisao:
A smiju li oni plijeniti stvari ukoliko osoba na kojoj se vodi telefon nije vlasnik?


vidis taj telefon i nije na meni, a sto neko upita sto ga ne iskljucim, imam onaj mtel paket 3u1 pa ne mogu.. preko njega ne placam taksu, vec mi dodje inkasant..
propustila sam da provjerim sve te pravne zavrzlame, iskreno i zaboravila sam na taj slucaj zapljene, jer je muz otisao i platio dug u sud.. nije htio da komsije gledaju kako policija dolazi na vrata.. ali sad opet nisam platila par mjeseci i samo ih cekam..
moj telefonski broj nije na nama, a osoba na kojoj je ne zivi tu uopste.. druga stvar je sto iz postovanja prema toj osobi red bi bio da platim i pretplatu i sramota me je da se zbog toga tuzim, a toliko me to nervira i iz principa ne zelim da platim, tako da se stalno kolebam da zauzmem jedinstven stav, samo zbog reda i postovanja prema osobi na kojoj je telefon..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: RTV taksa
PostPoslato: 19 Sep 2011, 13:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Спојене стара и нова тема о претплати.

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV taksa
PostPoslato: 19 Sep 2011, 13:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
O, mamu im njihovu, zajedničku televiziju treba da plaća dvorska luda lažni car Incko I Ćelavi što sjedi u zgradi od OHR, oni su je formirali neka je i plaćaju i neka se po čitav dan vrti program RTL i Super RTL, meni ne bi smetalo.

A što se tiče voždove televizije, to dok govnjivom motkom ne raspalimo po njihovim leđima ne treba plaćati, a poslije vidjeti šta i kako.

Evo naiđem na jedan forum, gdje Amerikanac doseljava u Njemačku i pita šta je to RTV taksa i kako se plaća.

Citiraj:
Hello! I'm an American soon to relocate to Hannover. Can someone help me with something called TV tax. What is it? Who do I pay? And is there also a radio tax as well? I have a little radio and wonder about this...

THANK YOU! I searched the boards before posting this but couldn't find anything current.


Citiraj:
You can either register with the GEZ (see link above) or you can wait for them to find you which they probably will. They would then send you a letter asking if you have a TV, a computer with a TV card or a radio or a computer with internet. Either of the former would be a full fee, around 20 euro a month and either of the latter would be a lower fee, some 5 or 6 euro a month. You can then fill that out as well as the date you came to town and they will charge you for it. If you want to give them your account number, they can take it directly out of your account.

http://www.toytowngermany.com/lofi/inde ... 40654.html

Čekaj samo dok se i ovi naši dosjete kako da ovo u zakon uobliče. :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV taksa
PostPoslato: 19 Sep 2011, 16:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
lollipop je napisao:
Odbor javnog RTV sistema BIH, proslijedice parlamentu zahtjev za povecanje takse na 12 KM!!!!!
kako tvrde u odboru, povecanje cijene takse neophodno je da bi se obezbijedilo vise novca za rad i razvoj RTV servisa :angry4: :angry4: :angry4: :angry4:

BHRT duguje 21,5 miliona KM :confused2:
http://www.glassrpske.com/vijest/2/novo ... araka.html
I FTV je u dugovima.

Tako da vjerovatno dižu pretplatu kako bi novcem od pretplate otplaćivali dugovanja.
Gomila nesposobnjakovića... Jebote nabili dug od preko 20 miliona KM :angry4: Neka plate iz svojih džepova!

lollipop je napisao:
kaze onaj kreten deretic, trenutno servisi imaju novca samo za prezivljavanje.. pa nek se ugase, koji ce nam, ionako ih niko ne gleda, i jos treba da ih ja finansiram.. ako nemaju pomoc drzave i sopstveni prihod od komercijalnih usluge nek se fino ugase, nismo mi ni trazili da se osnivaju ..
kao nakon uradjenih analiza taksa bi trebalo da iznosi 20 KM :angry4: ali su oni eto svjesni nemogucnosti stanovnistva da to plate.. alooooooooooooo

RTRS se hvali da su u plusu, spominju neku dobit. Kako jedva preživljavaju?
Sva tri emitera dijele prihod od pretplate, imaju prihode od marketinga, neka nađu nekog ko će ih voditi i racionalno trošiti lovu.

lolipop je napisao:
toliko sam bijesna da nemam rijeci.. ma kako ih samo nije sramota... ne mogu da vjerujem.. mogu zauvijek da mi ukinu sve i jedan kanal sa prostora BIH, sto se mene tice ne gledam ih uopste...
tacno cu povesti javne proteste bude li izvjesno da se ovo i usvoji, sto ce biti obaveza u narednih 5 godina.. :angry4: :angry4:

Da dignu na 20 KM pitanje je da li bi iko protestvovao...
Držim te za riječ, ako dignu na 12 KM očekujem da ćeš organizovati proteste.
144 KM godišnje za tri loša kanala je previše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV taksa
PostPoslato: 19 Sep 2011, 17:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4388
lollipop

jel to 3u1 mislis na iptv?

Pitanje: Zasto uopste otvarati vrata inkasantima kad pokucaju na vrata?

Ne mogu ti nista ako ti nisu urucili racun na ruke (valjda, kontam da je kao sudski poziv)

ps. meni ne pada na pamet da placam taj harac od 12 km, makar iznosio tv iz kuce!

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV taksa
PostPoslato: 19 Sep 2011, 18:14 
kao sto rekoh, nisam ni ja otvarala inkasantima, pa slali sudski poziv, pa nam nisu urucili sve dok ne dodje policija da plijeni imovinu zbog 24 KM i napravise mi skandal, a i muz i ja bili na putu pa se pred kucom stvorila bruka... oni meni plijene imovinu zbog 24 KM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a ljudi duguju milione poreza, i kojekakvih drugih dugovanja... uh..
ali sad ih samo cekam.. tacno cu i u novine s njima..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: RTV taksa
PostPoslato: 19 Sep 2011, 18:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4388
tako to ide u našoj državi.

ako ukradeš hljeb u prodavnici lopov si.

al ako puno ukrades gospodin si čovjek.

Al na ovu novu pljačku ne treba pristati definitivno i vrijeme je da se krene organizovati građanska neposlušnost.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV taksa
PostPoslato: 19 Sep 2011, 19:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2011, 19:22
Postovi: 7114
Pa i ovako na sudu je bruka slučajeva zbog dugovanja ili neplaćanja rtv takse, još kada podignu cijenu sudije mogu za predmete da imaju samo rtv takse.
Samo neka podižu cijene, a ne poboljšavaju ponudu programa. Državo moja lijepa samo uzimaj od naroda, što više možeš


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV taksa
PostPoslato: 19 Sep 2011, 19:06 
da, ali sad evo realno, zakonska obaveza je to, tako da kad ode na sud, onda fino platis jos i sudske troskove kao ja od 50 KM, i sve te dodje troduplo vise.. a ne mozes se izvuci osim u slucaju zastare, ali vidim da oni na to posebno brinu tako da ne znam... nema opcije za izbjeci, osim nekih peticija i slicno, pogotovo ako dodje na usvajanje ovih 12 KM, to se svakako mora prekinuti.. ili da ukinem tv dok ne prodje kontrola, pa vratim..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: RTV taksa
PostPoslato: 19 Sep 2011, 19:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2011, 19:22
Postovi: 7114
lollipop je napisao:
da, ali sad evo realno, zakonska obaveza je to, tako da kad ode na sud, onda fino platis jos i sudske troskove kao ja od 50 KM, i sve te dodje troduplo vise

Slažem se da je zakonska obaveza plaćanja rtv takse (naša država samo spominje zakone kada treba od naroda da uzme novac), ali da li se oni pitaju da je nekome važnije da kupi koji hljeb, mlijeko ili ljekove? Ili da li se pitaju da je i ovih 7KM nekom mnogo, a tek 12?

Mislim da nisi dobro protumačila moju zadnju rečenicu ili ju ja nisam objasnio: Državo moja lijepa, samo uzimaj od naroda, što više možeš
Naravno da je na sudu 90% slučajeva da moraš platiti rtv taksu i još troškove suda. Zato sam i rekao državo uzimaj što više možeš, rtv taksu + troškove naplate.

Nije meni problem platiti ni tih 12KM, već mi je krivo što plaćam nešto što ne koristim tj, ne gledam. Kao da sa mosta bacam u Vrbas novac.

Samo mi je žao penzionera i u dosadašnjoj cijeni, a i ako poskupe rtv taxu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV taksa
PostPoslato: 19 Sep 2011, 19:37 
slazem se s tobom, samo sam rekla da to izbjegavanje placanja ce ipak doci kad tad na naplatu, treba uciniti sve da se sprijeci ovo poskupljenje, i treba smisliti pametan nacin da se ukoliko je moguce oslobodi od takse uopste


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: RTV taksa
PostPoslato: 19 Sep 2011, 23:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
lollipop je napisao:
kao sto rekoh, nisam ni ja otvarala inkasantima, pa slali sudski poziv, pa nam nisu urucili sve dok ne dodje policija da plijeni imovinu zbog 24 KM i napravise mi skandal, a i muz i ja bili na putu pa se pred kucom stvorila bruka... oni meni plijene imovinu zbog 24 KM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a ljudi duguju milione poreza, i kojekakvih drugih dugovanja... uh..
ali sad ih samo cekam.. tacno cu i u novine s njima..


Najzalosnije je ako ti je sa suda doslo znaci tu je i sudska taksa koja je 50km na najmanji iznos komunalije(to je bio sramotan potez suda sa 10 km od prije samo 2 godine digli su odmah na 50km),hocu reci ljudi plate glavni dug ,a ne plate sudsku taksu il` kazu e plati cu je poslje sad nemam...a sa tim nisu nista postigli jer se predmet ne povlaci sa suda dok se ne uplati taksa sudska
Ova zemlja danas ima gori harac ,nego kad smo bili pod Turcima.
I jos nesto prosao je zakon o inkasantima po novom zakonu posta oni vise ne bih smjeli ni naplacivati,to rade na svoju ruku...a ti isti inkasanti npr.s televizije su teski prevaranti znali su se predstavljati kao sluzbena lica suda ,pa tako u startu isprepadaju ljude pa im narocito stariji penzioneri odmah plate.
plus ako ste odjavili fiskni telefon,ni ne otvaraj im vrata ...na svakog prijavljenog korisnika inkasanti dobijaju novcani bonus.
Obratite paznju kome i sta placate!

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV taksa
PostPoslato: 19 Sep 2011, 23:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Не бих да будем сваком лонцу поклопац,али ова занимљива тема заслужује једну искрену причу :)

Први не плаћам РТВ таксу.

Зашто?
Зато што сам сиротиња? Зато што немам за кифле? Зато што немам телевизор кући? Зато што се желим правит паметан? Зато што користим рупе у закону? Зато што... ???

Ништа од наведеног,али имам своје разлоге,а они се превасходно огледају у следећем ( дакле не нагађања искључиво провјерене информације,иако нажалост и сам РТРС грађане Републике Српске једним видом манипулације обмањује).

Дакле ти фамозних 7 или 8 марака (нек буде 8 ) не дајем из потпуно простих разлога. Да се разумијемо, потпуно је мени јасно да се тих 8 марака не плаћа на основу тога какав ти је сигнал наведеног канала,већ због посједовања тзв. луксуза у виду телевизора.

Имам кабловску (на страну то). Већ нешто сасвим друго је у питању,дакле тих 8 фамозних марака коме да дајем?
ФТВ?БХТ?БиХ?
НИКАД! Могу моју ИП провјерит,тужит ме ако треба,ал паре добит неће. Једноставно сваки грађанин РС давањем 8 марака заправо донира: 4 марке БХТ, 2 марке ФТВ, 2 марке РТРС. Дакле 6 марака коме?
Све је јасно коме,јасна је и програмска шема иако не пратим наведена два емитера чак ни кад су у питању утакмице моје Дрине (додуше само једна) а камо ли шта друго. Таквим уредницима,таквој гамади давати плату ни у сну?

Вјерујем да ове инфо није имао већи број вас,бар кад се ради о расподјели,дакле од тих 8 марака,6 дајеш истим оним који те називају како те називају,који ти желе испрат мозак и остало,у мојој кући тога никад бит неће,па нек носе све из стана.

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV taksa
PostPoslato: 20 Sep 2011, 00:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
Nisi ti jedini,poznajem jednog doslovno multi-milionera koji nece da placa rtv taksu iz svojih principa,necu da navodim ko je u pitanju nije nijedan od politicara ako je neko slucajno pomislio.

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV taksa
PostPoslato: 20 Sep 2011, 00:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Будимо реални... РТВ такса јесте законска обавеза, али је и уговор о раду, најнижа цијена рада, доприноси које послодавац уплаћује по основу нето зараде... и све остало.
Колико вас прима плату у складу са Законом? Колико вас има да им се "исплати" најнижа цијена рада? Колико вас уопште има да су легално запослени? Да ли неко види државу како се по гузици барем почеше за било шта наведено?
Сва прича се своди на то да РТРС јесте институција која има моћ, а да су радници кметови које свак може карати како хоће! Једном кад Мишићка (или било који други предсједник синдиката) позове на протесте на Тргу Крајине и одазове се 300.000 људи, можда могнемо и причати о тјерању државе да плаћа да би могла наплатити... Дотле... Кајмодр рацку!

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV taksa
PostPoslato: 20 Sep 2011, 01:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Svi bi trebali placati pretplatu, jer posjedujemo tv prijemnik ili tranzistor, tako zakon kaze. Meni je zao sto se taj novac ne djeli srazmjerno prema gledanosti televizija u drzavi pa bi tri javna emitera dobila go qrac.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 503 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs