banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 07:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1571 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 79  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: RTV BN
PostPoslato: 13 Dec 2010, 21:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10439
Vladimiru Trisicu, vlasniku i direktoru RTV BN - 3 mjeseca zatvora i kazna od 20 000 KM

Citiraj:

Власнику РТВ БН три мјесеца затвора и казна од 20.000 марака


БИЈЕЉИНA - Основни суд у Бијељини је, послије признања кривице, осудио власника и директора Радио-телевизије БН Владимира Тришића на три мјесеца затвора и новчану казну од 20.000 марака због злоупотребе службеног положаја и овлашћења.

У том суду рекли су да је Тришић поднио захтјев за замјену казне затвора у новчану казну и суд му је ту замјену одобрио, те је дужан да у то име уплати још 9.000 марака.

Тришић је 20. октобра ове године признао кривицу и постигао споразум са тужилаштвом.

У пресуди Основног суда наводи се да је Тришић крив зато што је као власник и директор РТВ БН искористио свој положај и у периоду од 1. јануара 2003. до 31. децембра 2009. године није предузео обавезу да се новчана средства наплаћена у готовом новцу евидентирају у књигама касе, него је уплаћени новац задржавао за себе.

- Усљед тога је лажно исказао приход услуга и промета. У поменуто вријеме уплаћено је 730.518,36 марака за које он није уплатио порез који је износио око 95.000 марака и тиме оштетио буџет Републике Српске и БиХ за тај износ - наведено је у пресуди.

У Основном суду у Бијељини рекли су "Гласу Српске" да је Тришић током суђења уплатио порез од 95.000 марака који је дуговао и платио трошкове кривичног поступка.

Новчана казна од 20.000 марака, кажу, мора се платити у року од шест мјесеци од дана правоснажности пресуде.

Уколико се та казна не измири у том периоду, суд ће без одлагања новчану казну претворити у казну затвора.

У пресуди се даље наводи да је Тришић био свјестан својих дјела, те да његова урачунљивост током овог поступка ничим није доведена у сумње.

- Приликом изрицања пресуде суд је имао у виду да је оптужени искрено признао кривицу и изразио кајање због оног што је учинио. Олакшавајуће околности су и то што је у потпуности обештетио оштећеног приложивши уплатнице као доказ - пише у пресуди.

Полицајци ЦЈБ Бијељина по налогу Основног суда Бијељина на захтјев Тужилаштва 13. јануара ове године изузели су рачуноводствену документацију у РТВ БН због, како је навео тужилац, злоупотребе службеног положаја и утаје пореза.

Пријаву за утају пореза и злоупотребу службеног положаја против ТВ БН у децембру 2009. године Тужилаштву су поднијела физичка лица.
Злоупотреба слободе

Телевизија БН је послије изузимања документације из овог предузећа саопштила да је то "директан притисак на медије", иако је полиција ушла у рачуноводство, изузела документа и није ометала програм.

Удружење БХ новинара најоштрије је тада осудило, како су навели, упад полиције у просторије Радио-телевизије БН. Истрагу о утаји пореза на основу које је донесена ова пресуда осудио је тада и Транспаренси интернешнел БиХ, организација која се бави борбом против криминала.



Preuzeto sa sajta Glasa Srpske
http://www.glassrpske.com/vijest/3/drus ... araka.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV BN
PostPoslato: 13 Dec 2010, 21:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ako je kriv neka odgovara, ali i dalje tvrdim da taj medij vodi slobodarsku politiku i zamjeram im onu seljačku emisiju sa feminiziranom Karamelom.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV BN
PostPoslato: 13 Dec 2010, 21:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2009, 20:31
Postovi: 348
Lokacija: BL
Eeee sreca njegova da je ovdje i da ima para.Za to se u Americi dobijaju godine i godine zatvora.Utajiti porez u Americi se mjeri skoro pa sa ubistvom.Necemo mi jos dugo u kapitalizam jos smo mi u blazenom socijalizmu, pardon, ne mi nego nekolicina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV BN
PostPoslato: 14 Dec 2010, 12:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 02 Nov 2010, 16:36
Postovi: 409
Danas je lako biti uspješan, samo izdavaj priznanice i .............. niodkud napraviš zgradu i program za televiziju!

_________________
Internet paket- 40 KM, Cijena opreme i njeno montiranje 630 KM- (sada i za 3D kanale). Gledati druge kako se pate sa kablovskim ili IPTV operaterima- NEPROCJENJIVO! Neki programi se nemogu gledati tek tako, za sve ostalo tu je C.. S.. , i TX-L47WT50EK.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV BN
PostPoslato: 14 Dec 2010, 23:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10439
filozof sa vrbasa je napisao:
Ako je kriv neka odgovara, ali i dalje tvrdim da taj medij vodi slobodarsku politiku i zamjeram im onu seljačku emisiju sa feminiziranom Karamelom.


E jos da nam File objasnis sta je to slobodarska politika i sve po taman :wink: Zamjeras im samo Karamelu? Nista vise?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV BN
PostPoslato: 15 Dec 2010, 00:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Zamjeram im i Ludu kuću sa Deki Kraljom.

Postavljaju nezgodna pitanja vladajućem režimu, kritikuju sve što ne valja meni dovoljno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV BN
PostPoslato: 03 Feb 2011, 21:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Prosli cetvrtak u emisiji Puls gostovao je vladika Vasilije , episkop zvornicko-tuzlanski, primjetio sam da je bilo onemoguceno slati poruke i javljati se u emisiju. Veoma sam razocaran, dobar pastir ne mora da se plasi stada osim Boga.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV BN
PostPoslato: 04 Feb 2011, 09:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 02 Nov 2010, 16:36
Postovi: 409
AHA, a da li si siguran da tu nebi bilo uvreda na vjerskoj osnovi ( možda i na nacionalnoj ), koje bi dolazile iz drugog entiteta ?

_________________
Internet paket- 40 KM, Cijena opreme i njeno montiranje 630 KM- (sada i za 3D kanale). Gledati druge kako se pate sa kablovskim ili IPTV operaterima- NEPROCJENJIVO! Neki programi se nemogu gledati tek tako, za sve ostalo tu je C.. S.. , i TX-L47WT50EK.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV BN
PostPoslato: 17 Avg 2011, 21:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10439
Masters serija na BN-u. Sinsinati vec ide. 8)

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV BN
PostPoslato: 17 Avg 2011, 22:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Sad će verovatno kablovski TV operateri morati zamračivati B92.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV BN
PostPoslato: 17 Avg 2011, 23:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Maj 2009, 19:48
Postovi: 362
Lokacija: Banja Luka
ima na Sportklubu, ne zamracuju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV BN
PostPoslato: 18 Avg 2011, 09:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Ako su otkupili eksl. prava za BiH, dovoljno je da pošalju dopis operaterima i ovi će morati ugasiti sve kanale koji prenose...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV BN
PostPoslato: 18 Avg 2011, 13:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 30 Jan 2011, 15:31
Postovi: 241
http://www.mtel.ba/preview_story/23038/ ... 169ffe8lf3 ako vazi za iptv vjerovatno je i za kablovske..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV BN
PostPoslato: 21 Avg 2011, 17:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10439
soundcity je napisao:
http://www.mtel.ba/preview_story/23038/OPEN_IPTV_i_BN_TV_uz_vrhunske_tenisere.html?s=gmsuv07380s1t7hn169ffe8lf3 ako vazi za iptv vjerovatno je i za kablovske..


I na ELTI tokom teniskih meceva u Sinsinatiju - mrak na B92. Sport klub ide normalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV BN
PostPoslato: 21 Avg 2011, 17:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
SK ne mogu zamračiti, jer on ima prava za Balkan i šire.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV BN
PostPoslato: 21 Avg 2011, 19:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10439
filozof sa vrbasa je napisao:
SK ne mogu zamračiti, jer on ima prava za Balkan i šire.


Da, sigurno imaju otkupljena prava za kompletnu "zonu servisa" - kablovski operateri u sve tri zemlje u kojima se emituje Sport klub Srbija. ( Srbija, Crna Gora, BiH )

E sad korisnici m:tel Open IPTV imali su do sada samo na B92, a sada je na B92 mrak i imaju samo BN. Na kablu ( mislim na analognu Eltu ) pak nema tog problema - idu i BN i Sport klub, jedino je mrak na B92.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV BN
PostPoslato: 21 Avg 2011, 20:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
drug je napisao:
soundcity je napisao:
http://www.mtel.ba/preview_story/23038/OPEN_IPTV_i_BN_TV_uz_vrhunske_tenisere.html?s=gmsuv07380s1t7hn169ffe8lf3 ako vazi za iptv vjerovatno je i za kablovske..


I na ELTI tokom teniskih meceva u Sinsinatiju - mrak na B92. Sport klub ide normalno.


A jel zamračuju ovako dugo kao mtel??? Mtel zamrači i emisije (o tenisu) pre i posle meča i još duže pa zakače i serije i filmove i vesti. :angry4:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV BN
PostPoslato: 21 Avg 2011, 20:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10439
dukicas je napisao:

A jel zamračuju ovako dugo kao mtel??? Mtel zamrači i emisije (o tenisu) pre i posle meča i još duže pa zakače i serije i filmove i vesti. :angry4:


Kako kad. Zavisi od toga ima li koga na centrali ili ne :lol: . Uglavnom, mora se zvati Elta na mobilni i podsjetiti ih da je tenis - gotov i da ima na devedeset dvojci jos ponesto za pogledati osim tenisa, a za sta prava nije otkupio BN :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV BN
PostPoslato: 20 Okt 2011, 22:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Sinoć je bio ovaj dokumentarni film na BN-u i stvarno sve lepo obajšanjava i zato Vam predlažem da ga svi pogledate:
,,Ko ovo nije pogledao treba obavezno pogledati, to će vam biti 2 jako korisno utrošena časa, verujte mi! Sve što nam se dešavalo poslednjih 20ak godina i još se dešava biće vam jasnije mnogo.
www.blip.tv/tv-dokument/tezina-lanaca-5661263 ''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTV BN
PostPoslato: 29 Nov 2011, 13:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
super je BN televizija, izrasla u definitivno najbolju od trenutne konkurencije

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1571 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 79  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs