banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 15:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 22  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Jun 2021, 13:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Тако је, набавиш ресивер, спојиш на HDMI и имаш и старе дигиталне и те нове канале које добијеш са кодеком од ресивера.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2021, 14:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
drug je napisao:
Najveća budalaština bi to bila. Svjesno ići na tužbu pored dostupnog zemaljskog signala HTV bi bila glupost koju bi trebalo uramiti i okačiti na zid. Koga briga za kablovske operatere uopšte ma ko to bio, kada imaš Euro dostupno free zemaljski pa čak i free satelitski. ;)


Gledaj,prvo zemaljski signal uopšte nije dostupan na svim lokacijama u državi koje pokriva neki operater,pa da možemo u tom kontekstu da pričamo.Lako je za nas ovde koji smo blizu granice,šta da rade ljudi recimo u centralnoj BiH.Čak i analogni signal Nove BH nije dostupan u čitavoj državi,a u većini slučajeva tamo i gdje ga ima,signal je jako loš i slab.Sumnjam da će neko na TV od 42" gledati ovakav događaj preko analogije,koja grozno izgleda na manjim dijagonalama i starijim TV uređajima,a ne smijem ni zamisliti kako izgleda prijem na novijim televizorima...

Što se tiče tužbi,tu priču smo već viđali.Sjetimo se slučaja između Elte i RTS sa prenosima EP u košarci 2017.godine.Opomene,prijetnje tužbama,prijetnje da bi RTS mogao da ode iz svih operatera u državi zbog nelegalnog emitovanja sadržaja..."tresla se gora,rodio se miš".I tada je bila mogućnost da se hvata HTV digitalno,pa to jednostavno nije bilo dovoljno.Kolega Boban je spomenuo zadnje SP u košarci,ali kao što ranije rekoh,tad je bila drugačija situacija,jer je mtel u to vrijeme kupio Eltu,Blic i ostale pa su blokirali RTS,jer im je bitno samo da mtel ima prenos,što je i imao sa SK kanalima.Danas je to sasvim drugačija situacija,možda najsličnija ovoj iz 2017. za usporediti.

Skoro sam vidio reklamu,BH Telecom koji nema Novu BH u ponudi,najavljuje prenose EURO-a reklamirajući najnovije modele televizora.Zato sam i rekao da se već uveliko "kuju" planovi za ovakav scenarij i mislim da se niko neće ni trebati mučiti sa ganjanjem strimova i prenosa po internetu,osim korisnika Elte koji ima HRT2 čiji je kvalitet slike gori nego analogija i Nova BH. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2021, 14:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
drug je napisao:
Ima puno jeftinije. Ja sam uzeo Bear preko oglasa na netu prije godinu dana, platio 25 KM. Ima ih i danas po oglasima jeftino. U Srbiji ih ima skoro po kioscima po cijeni od 999,99 dinara. :) To je preskupo.
Nema ovaj model ni na piku za tu cijenu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2021, 14:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
Teško se i cimati sa risiverom. Meni koji u kući živim nije jednostavno to, kabal, antena gdje postaviti, kuda provući itd. Ljudima u stanovima skoro nemoguća misija.
Tako da neću ni gledati euro.
Žalosno da država nije obezbijedila sredstva za prava.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2021, 14:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Ma nađe se, ako se traži. Treba tražiti. Na Digitalisu ih ima koliko hoćeš, pogotovo Falcona po 25-30 KM. Evo jedan, vidi da li je "planuo"

https://www.olx.ba/artikal/40927602/bea ... -receiver/

Marko, druže, smorili smo stvarno sa pričom na ovu temu, pogotovo na temi o Novoj BH. Pa i ti si napisao da imaš dobar DVB-T2 signal iz Hrvatske, a živiš u PD. U Banjaluci, a ovo je Banjalukaforum, digitalni signal iz Hrvatske se lovi "na viljušku" Jako je dobar i tv pa čak i DAB signal. Imao sam priliku da vidim OiV digitalu, odnosnk kanale iz Hrvatske u gotovo svim krajevima Republike Srpske: Trebinje, Ljubinje, Bijeljina, Doboj, Banjaluka, Prijedor, Novi Grad. U Federaciji, bio sam u Mostaru, Jajcu, Livnu, Grahovu i Drvaru. Svugdje ide HTV digitalno, odlično, tako da za onog ko želi gledati HTV ne treba nikakav kablovski operater, koji će mu, kad se sve vidi zemaljski. I još je besplatno. Jednostavno, geografija je takva, a i OiV su se iz "poznatih razloga" potrudili da nam "ubace što dublje i što bolje", što je u ovom slučaju jako dobro, jer zahvaljujući tome, možemo pogledati Euro besplatno. Bez kablovskih operatera. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2021, 14:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
Ne znam zašto bi smorili,tema je aktuelna i tek će da bude kada počne prvenstvo.Jeste banjaluka forum,ali ima i članova koji nisu iz BL i okoline i zanima ih sigurno mogućnosti tj. nemogućnosti praćenja Evropskog prvenstva.

Elem,ovo sa risiverom od 25 KM je šuplja priča.Ovaj oglas je prevara,jasno se vidi da čovjek prodaje risiver za prijem DVB-T a ne DVB-T2,što se vidi i po slikama.Ima ih sa DVB-T2 i HEVC,ali koštaju mnogo više od 25 KM.

https://www.olx.ba/artikal/39907068/bea ... i-risiver/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2021, 14:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Dce/02 je napisao:
Teško se i cimati sa risiverom. Meni koji u kući živim nije jednostavno to, kabal, antena gdje postaviti, kuda provući itd. Ljudima u stanovima skoro nemoguća misija.
Tako da neću ni gledati euro.
Žalosno da država nije obezbijedila sredstva za prava.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока


Da te zanima, potrudio bi se. :) Ovako, nemoj ni gledati. Do tebe je. A država nema obavezu da kupuje EP u bilo kojem sportu. Zašto bi? Istina, vjerujem da će interesovanje biti puno manje nego da igra recimo Srbija. :)

Što se tiče prijema, kod mene Starčevici, stan, ide ok. Loga na balkonu. Na njemu je i satelitski tanjir za Astru. Uz IPTV aplikacije biće to full dobro. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2021, 14:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
Dobro je napisao u oglasu T2 je resiver, samo nema Hevc, treba i znati sta trazis.


Poslednji put menjao gishas dana 05 Jun 2021, 14:36, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2021, 14:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
markopd je napisao:
Ne znam zašto bi smorili,tema je aktuelna i tek će da bude kada počne prvenstvo.Jeste banjaluka forum,ali ima i članova koji nisu iz BL i okoline i zanima ih sigurno mogućnosti tj. nemogućnosti praćenja Evropskog prvenstva.

Elem,ovo sa risiverom od 25 KM je šuplja priča.Ovaj oglas je prevara,jasno se vidi da čovjek prodaje risiver za prijem DVB-T a ne DVB-T2,što se vidi i po slikama.Ima ih sa DVB-T2 i HEVC,ali koštaju mnogo više od 25 KM.

https://www.olx.ba/artikal/39907068/bea ... i-risiver/


Ne piši gluposti, ja sam lično Bear kupio za 25 KM. Još prije godinu, godinu i po. Model DTV 202 jeste H.265 i radi kao sat. Odličan je.
Na Digitalisu imaš i Falcona po povoljnim cijenama. Msm, da skratimo baljezgariju, ko traži, naći će. :)
https://www.digitalis.ba/webshop/proizvodi/?pid=17


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2021, 14:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
drug je napisao:

Ne piši gluposti, ja sam lično Bear kupio za 25 KM. Još prije godinu, godinu i po. Model DTV 202 jeste H.265 i radi kao sat. Odličan je.
Na Digitalisu imaš i Falcona po povoljnim cijenama. Msm, da skratimo baljezgariju, ko traži, naći će. :)
https://www.digitalis.ba/webshop/proizvodi/?pid=17


Ja stvarno te ne razumijem,čitaš li ti ostale postove ili si toliko egoističan,pa vidiš samo svoje?Poslao si link oglasa,gdje čovjek prodaje za 25 KM navodno DVB-T2 HEVC risiver,a na slikama se jasno vidi da je u pitanju risiver koji ni ne podržava DVB-T2 standard,a kamoli HEVC i onda pišeš da pričam gluposti?

Edit:Izvinjavam se,jeste DVB-T2 ali nema HEVC za prijem hrvatskih kanala.


Poslednji put menjao markopd dana 05 Jun 2021, 14:40, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2021, 14:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Dce/02 je napisao:
Teško se i cimati sa risiverom. Meni koji u kući živim nije jednostavno to, kabal, antena gdje postaviti, kuda provući itd. Ljudima u stanovima skoro nemoguća misija.
Tako da neću ni gledati euro.
Žalosno da država nije obezbijedila sredstva za prava.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
Ja renoviram stan, i usput iskoristim priliku da postavim koaksijalni kabl, izvučem ga na balkon koji ima optičku vidljivost i sa Psunjom i sa Kozarom. Vjerujem da će biti dovoljna i viljuška umesto antene :)
Pošto koristim kablovsku, kontam uzeti ovaj prijemnik za DVB-T2:
https://www.olx.ba/r/37196689/34545

Postavi se iza da mi ne bode oči!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2021, 14:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6022
Можеш и јефтиније проћи


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2021, 14:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Upravo sam ufotkao svoj. DTV 202 Bear. Ovo je HEVC risiver. Kupljen preko Pik-a. Za 25 KM. Hvala, živio.

Slika

Kupio sam ga prije godinu dana jer sam znao šta tražim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2021, 14:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
despot777 je napisao:
Dce/02 je napisao:
Teško se i cimati sa risiverom. Meni koji u kući živim nije jednostavno to, kabal, antena gdje postaviti, kuda provući itd. Ljudima u stanovima skoro nemoguća misija.
Tako da neću ni gledati euro.
Žalosno da država nije obezbijedila sredstva za prava.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
Ja renoviram stan, i usput iskoristim priliku da postavim koaksijalni kabl, izvučem ga na balkon koji ima optičku vidljivost i sa Psunjom i sa Kozarom. Vjerujem da će biti dovoljna i viljuška umesto antene :)
Pošto koristim kablovsku, kontam uzeti ovaj prijemnik za DVB-T2:
https://www.olx.ba/r/37196689/34545

Postavi se iza da mi ne bode oči!

Ко год има антенску инфраструктуру од прије кад су се хватали аналогни канали, никакав проблем није. Код мене антена која је постављена кад се кућа градила прије рата и преко које су се гледала два канала, сад дигитални канали пиче све у 16, и DVB-T и DVB-T2.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2021, 14:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
drug je napisao:
Upravo sam ufotkao svoj. DTV 202 Bear. Ovo je HEVC risiver. Kupljen preko Pik-a. Za 25 KM. Hvala, živio.

Slika

Kupio sam ga prije godinu dana jer sam znao šta tražim.

Па добро, то је нека минимална цијена.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2021, 14:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
drug je napisao:
Upravo sam ufotkao svoj. DTV 202 Bear. Ovo je HEVC risiver. Kupljen preko Pik-a. Za 25 KM. Hvala, živio.

Slika

Kupio sam ga prije godinu dana jer sam znao šta tražim.
Nije to isti kao tamo, kod njega ne pise 265. Ovaj je kod mene pa moram kupiti novi. Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2021, 15:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Jeste, ovaj tvoj model je isti kao na linku. U pravu si. Ovaj moj model koji je gle čuda isto DTV 202 je H.265.

Da, ti ćeš, ako želiš Bear, norati uzeti isti model kao što sam ja uzeo. Potraži malo po oglasima nora biti i dobra cijena. Ja sam starcima uzeo INT 9000 od "djelatnika HT" sa autorizovanom karticom do kraja 2022. i još nisam otišao po njega. Platio 30 eura. Jbg. Dalmacija. Nikako usput.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2021, 15:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
Zato sam najviše i okačio, da ljudi koji planiraju kupovati/naručivati obrate pažnju. Napisao sam vec ranije, najbolje je kod nas u radnjama kupiti za 40-50KM, ovo sa pika narucis za 30-35 plus postarina izadje te u 5-10KM razlike ako i toliko.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2021, 18:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1694
ima u fisu za 40 maraka kakvih hoces risivera za hrvatske kanale. ko god je htio mogao je davno nabaviti. sada se to ocito pokazalo kao prednost.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2021, 09:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3061
Antena sobna sa pojačalom 52 dB DVB-T/T2 FZ 52 (39,90 KM)
https://www.olx.ba/r/37222484/69696

Kakva je ovo antena


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 22  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs