banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 04:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Umro HTV!
PostPoslato: 02 Avg 2010, 14:37 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Maj 2010, 12:08
Postovi: 93
imas signal hrt2 i rtl tv sa moslovacke gore koja po ovom pripada regiji zagreb tako da to mozes da pratis do 5.10...........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Umro HTV!
PostPoslato: 10 Avg 2010, 00:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
@zigizmund - gledam preko kablovske tv i ne primjetim niti najmanju sitnicu u poboljsanju slike, ali ako je to sto Goraniric kaze onda cu rezultate da vidim tek u oktobru

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Umro HTV!
PostPoslato: 10 Avg 2010, 07:03 
samo sam preletila pogledom postove pa ne zamjerite ako ponavljam pitanje... uzela sam Mtel paket, onaj 3 u 1 prvo na probni period, i imaju svi kanali osim foxa i htv 2.. kad sam nazvala da pitam rekli su mi da ce fox doci uskoro a htv 2 nema niti ce biti, ali mi bilmez sto tamo radi nije znao reci zasto... nije mi jasno u cemu je problem, i da li ce se gasiti i neki drugi hrvatski kanali


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Umro HTV!
PostPoslato: 10 Avg 2010, 09:36 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 20 Avg 2003, 17:45
Postovi: 748
Problem sa HTV 2 je valjda nastao iz razloga što se tu vrti veliki broj novih sadržaja koji se masno plaćaju, pa je cijena koju je HTV udario MTEL-u za preuzimanje programa bila prevelika MTEL-u, a niko nije pitao nas korisnike da li smo voljni da izdvojimo marku više da bi imali HTV2. Uglavnom, veliki propust MTEL-a


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Umro HTV!
PostPoslato: 10 Avg 2010, 09:52 
da i pomislila sam da je tako nesto u pitanju.. steta...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Umro HTV!
PostPoslato: 10 Avg 2010, 10:11 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Ako je ovo razlog... kako onda Elta i Netkom uspijevaju da plaćaju prava za HTV2 a imaju manju pretplatu??? :?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Umro HTV!
PostPoslato: 10 Avg 2010, 10:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
BSE je napisao:
@zigizmund - gledam preko kablovske tv i ne primjetim niti najmanju sitnicu u poboljsanju slike, ali ako je to sto Goraniric kaze onda cu rezultate da vidim tek u oktobru


ako gledaš preko kablovske onda jako teško da ćeš vidjeti neku razliku, osobito ukoliko još gledaš preko analogne kablovske koji i da primaju dvb-t signal moraju ga konvertirati u analogni što odmah u startu uništava kvalitetu slike. ponovno kažem, razliku mogu vidjeti oni koji su sa analogne zemaljske prešli na digitalnu zemaljsku i to prije svega u tome što im je slika čišća, odnosno nema "duhova" i "riže" koji su standardna boljka loše slike kod analogne televizije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Umro HTV!
PostPoslato: 10 Avg 2010, 12:13 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 20 Avg 2003, 17:45
Postovi: 748
I meni je to nejasno, kako operateri CATV mogu a MTEL ne može, ali je to zaista razlog ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Umro HTV!
PostPoslato: 10 Avg 2010, 12:20 
mozda ovi kablovski imaju neki visegodisnji ugovor, pa obuhvata i ovaj period a po staroj vec ugovorenoj cijeni. a posto je mtel novi, i trazio dozvolu a htv kupio taj skupi program pa zabiberio cijenu mtelu, ovi jednostavno odustali


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Umro HTV!
PostPoslato: 10 Avg 2010, 12:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
zigizmund je napisao:
BSE je napisao:
@zigizmund - gledam preko kablovske tv i ne primjetim niti najmanju sitnicu u poboljsanju slike, ali ako je to sto Goraniric kaze onda cu rezultate da vidim tek u oktobru


ako gledaš preko kablovske onda jako teško da ćeš vidjeti neku razliku, osobito ukoliko još gledaš preko analogne kablovske koji i da primaju dvb-t signal moraju ga konvertirati u analogni što odmah u startu uništava kvalitetu slike. ponovno kažem, razliku mogu vidjeti oni koji su sa analogne zemaljske prešli na digitalnu zemaljsku i to prije svega u tome što im je slika čišća, odnosno nema "duhova" i "riže" koji su standardna boljka loše slike kod analogne televizije.


hvala na razjasnjenju :)
vidjecu onda kad se totalno digitalizujemo :)
moze li jos jedno pitanje, posto vidim da se kontas u te tv zezancije ? :)
naime, NatGeo kanal sam skontao da ne vidim cijeli ekran, kao da je slika u totalu rasirena van granice tv aparata - moze li se to ikako srediti ? jako je iritirajuce kad vidis covjeku samo prezime, a ne vidis ime jer se nalazi "van" tv-a :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Umro HTV!
PostPoslato: 10 Avg 2010, 17:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
NatGeo gledaš preko Totala? Ja sam evo baš sad pogledao taj kanal i slika mi je normalna 4:3. Ovo što si opisao se uglavnom dešava kada gledaš 16:9 kanal na 4:3 televizoru, ali kao što rekoh NatGeo ide u 4:3 formatu i slika mora biti normalna. Stvarno ne znam :-?

evo kako kod mene izgleda: (total)
Slika

Slika

Ukoliko pak misliš na NetGeo u kablu, onda su 100% oni nešto sprčkali jer čudno mi je da su ti svi ostali ok samo NatGeo zeza.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Umro HTV!
PostPoslato: 10 Avg 2010, 18:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
evo radi primjera znak NatGeo mi je u lijevom gornjem cosku (znaci, zakucan u ugao :D) sto ce reci da imam odsjecen dio slike sa svih strana :)
NG gledam preko supe-supe-supe-super operatera Elte :)
kod ostalih kanala nisam primjetio takav slucaj, mozda kod jednog domaceg, ali kako domace kanale gledam samo dok saltam programe (izuzetak stanice iz Hr) nisam se nasikirao oko toga

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Umro HTV!
PostPoslato: 10 Avg 2010, 18:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
Ako imaš problem samo na tom kanalu a svi ostali su ti ok, onda je do Elte problem. Njihov enkoder je očito greškom prebacio sliku u 16:9 format i zato ti se to dešava. Popravit će ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Umro HTV!
PostPoslato: 12 Avg 2010, 00:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
zigizmund je napisao:
Ako imaš problem samo na tom kanalu a svi ostali su ti ok, onda je do Elte problem. Njihov enkoder je očito greškom prebacio sliku u 16:9 format i zato ti se to dešava. Popravit će ;)


tvoj optimizam je pokazatelj da nisi korisnik Elte :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Umro HTV!
PostPoslato: 18 Avg 2010, 10:39 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
zigizmund je napisao:
BSE je napisao:
@zigizmund - gledam preko kablovske tv i ne primjetim niti najmanju sitnicu u poboljsanju slike, ali ako je to sto Goraniric kaze onda cu rezultate da vidim tek u oktobru


ako gledaš preko kablovske onda jako teško da ćeš vidjeti neku razliku, osobito ukoliko još gledaš preko analogne kablovske koji i da primaju dvb-t signal moraju ga konvertirati u analogni što odmah u startu uništava kvalitetu slike. ponovno kažem, razliku mogu vidjeti oni koji su sa analogne zemaljske prešli na digitalnu zemaljsku i to prije svega u tome što im je slika čišća, odnosno nema "duhova" i "riže" koji su standardna boljka loše slike kod analogne televizije.

Slika je drastično bolja.Plus ima još jedan novi kanal koji nije bio na analognoj anteni,Kapitan netvork....Samo na svim kanalima je EPG loš do bola.....Ujutru mi prikazuje šta je bilo sinoć.Govorim o EPG koji se pojavljuje prilikom prebacivanja...Onda moram svaki put ući u EPG da bih vidio šta ima,tj šta će biti na programu...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Umro HTV!
PostPoslato: 03 Sep 2010, 20:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Pozdrav!

Znate li u paketima kojih DVB-S ponudjaca se nude hrvatski i BiH kanali (Nova, RTL, HRT1, HRT2, ATV, RTRS, etc..). Koliko kostaju kartice za pakete, koje pakete i koje satelitske resivere preporucujete?

Hvala unaprijed!

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Umro HTV!
PostPoslato: 03 Sep 2010, 20:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
_zoka je napisao:
Ujutru mi prikazuje šta je bilo sinoć.Govorim o EPG koji se pojavljuje prilikom prebacivanja...


To ti može biti i do receivera. Ja na par receivera imam problema sa EPG-om u MUX B, dok MUX A radi normalno. Sa drugim receiverima sve radi normalno. Treba pričekat kraj godine da to izađe iz testne faze i da se pročiste oba MUX-a onda će i EPG radit kako spada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Umro HTV!
PostPoslato: 03 Sep 2010, 20:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
Hristov je napisao:
Pozdrav!

Znate li u paketima kojih DVB-S ponudjaca se nude hrvatski i BiH kanali (Nova, RTL, HRT1, HRT2, ATV, RTRS, etc..). Koliko kostaju kartice za pakete, koje pakete i koje satelitske resivere preporucujete?

Hvala unaprijed!


Za satelit ...

HRT1,2,plus - samostalno na Hotbirdu, 1000kn godišnje (cca 150 eura godišnje)
RTL, Nova, KapNet - Digi TV HR (osnovni paket) na Thoru - 45kn/mjesečno (cca 75e godišnje), no paket možeš naručit samo ako imaš nekog sa stalnim prebivalištem u HR
ATV, RTRS, FTV, BHT1, PINK BiH - Total BiH (start1+plus paket) - 16km mjesečno (cca 110 eura godišnje)

cijene montaže i instalaciju ti nisam računao, znači ugrubo bi te to koštala samo pretplata 150 + 110 + 75 = 335 eura godišnje ... i sve bi to morao gledati preko drugog receivera, za HRT ti treba viacess receiver koji sam moraš kupit, a Digi i total ti daju svoje receivere.

preskupo, ali ako želiš gledati sve to legalno - jedini način :)

postoje naravno i "nelegalne" opcije :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Umro HTV!
PostPoslato: 04 Sep 2010, 09:36 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
zigizmund je napisao:
_zoka je napisao:
Ujutru mi prikazuje šta je bilo sinoć.Govorim o EPG koji se pojavljuje prilikom prebacivanja...


To ti može biti i do receivera. Ja na par receivera imam problema sa EPG-om u MUX B, dok MUX A radi normalno. Sa drugim receiverima sve radi normalno. Treba pričekat kraj godine da to izađe iz testne faze i da se pročiste oba MUX-a onda će i EPG radit kako spada.

Hvala! :D

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Umro HTV!
PostPoslato: 04 Sep 2010, 10:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Hvala zigizmund! Preskupo je to sve.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs