banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 10:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12805 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 641  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 03 Maj 2010, 23:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
<Enter_name> je napisao:
Njima nije u interesu da se uzme bilo koja usluga a da ne uključuje i fiksnu telefoniju. Činjenica je da je to usluga koja odumire, ali i donosi fin profit (ako ništa drugo, pretplata). Oni će se truditi svim silama da je što duže održe u životu (makar i na aparatima :D ).


To samo dokazuje da u Telekom sektoru jos uvijek vlada monopol, jer to je klasicna osobina monopola da te uslovljava i podturi da koristis i drugu uslugu, tj. da ne dozvoli parcijalno koristenje one usluge koju korisnik zeli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 04 Maj 2010, 09:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Feb 2009, 20:11
Postovi: 393
<Enter_name> je napisao:
Navodno će biti telefon + IPTV 30 KM + PDV. Triple play će biti 55 + PDV. U cijene nije uračunata RTV pretplata, tako da prva varijanta izađe 42.60, dok druga 71.85 KM. Takođe se spominje i besplatni pozivi prema fiksnim mrežama, kao i datum 15.5. ... ako ništa drugo, brzo će i taj datum... živi bili pa vidjeli! I nije to baš nešto ni povoljna ponuda... :-?

Ja elti dajem 50km mesecno + 20km za fiksni telekomu, tako da mi to izadje povoljnije posto cu umesto 2mb dobiti 3mb i sigurno ,bar se nadam bolju ponudu kanala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 04 Maj 2010, 10:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Ja se samo nadam da neće biti iskustva kao sa BH Telekoma... Kada su ljudi masovno otkazali CATV priključke pa kasnije spajali ponovo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 04 Maj 2010, 13:30 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2009, 15:18
Postovi: 31
Danasnja vijest.
Prikljucna taksa je 50KM.

Osnovni paket IPTV uz flat razgovore unutar fiksne mreze Telekoma Srpske je 30KM+PDV.
(idu kategorije identifikacije, konferencije, poziva na cekanju, te pretplata na fiksni)

Drugi ili da napisem trio? je uz osnovni paket ukljucen 1 dodatni (pretpostavljam nesto kao i na Total-u i IPTV Telekom-a Srbije) (uracunat flat Net 1536/192) i novu "popularnu" :lol:
cijenu od 55KM+PDV.

Treci paket je IPTV sa svim kanalima (koji god bili), flat telefoniranje prema fiksnoj mrezi, te nesto minuta prema fiksnoj mrezi BH Telekom-a uz Net brzine 3072/384. Cijena: 80KM+PDV.

HBO paket ce biti u ponudi kao i Arene.
Osnovni paket ce imati 51-54 kanala (za elta korisnike - da imace RTL i NovuTV :wink: :lol: , a za erotman-e - nema SCT-a 8) navodno ima Spice + jos neki).
Dodatni settop box je 6KM. Nisam skontao da je jednokratno ili...?

_________________
"netrebavam net plus kljuc dan na dan vamo sve dzaba"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 04 Maj 2010, 15:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Apr 2008, 18:52
Postovi: 380
samo da ne bude tih 6 km na mjesecnom nivou za drugi stb. Svaka kuca ima bar 2 tv-a

A sto se tice paketa ako je u njima stvarno ukljucena pretplata mislim da se isplati.

i ovako placamo eltu 12km, pretplatu 8-9km i ja napravim 15-20 km fixnog saobracaja tako da je tih 35km podnosljivo, naravno pod uslovom da ne bude nikakvih problema sa slikom.

_________________
prije sam imao sindrom podvojene licnosti, sad smo obojica dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 04 Maj 2010, 17:21 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2009, 15:18
Postovi: 31
Sto se mene tice, ja se drzim one narodne: "prvi macici se u vodu bacaju". :D
Pusticu par mjeseci da se neko od mojih drugova igra testera, a ja cu doci na gotovo.

_________________
"netrebavam net plus kljuc dan na dan vamo sve dzaba"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 04 Maj 2010, 21:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 11 Apr 2010, 14:10
Postovi: 344
Lokacija: Webistan
mangia je napisao:
Ja se samo nadam da neće biti iskustva kao sa BH Telekoma... Kada su ljudi masovno otkazali CATV priključke pa kasnije spajali ponovo...

Видиш да ми имамо процес у којем људи отказују и кабловску и враћају антене, како је то примјетио Зиги на овој теми.

Ја мислим да ћу прво видјети како иде та IPTV услуга (ако не буде тог бесплатног тестног периода), па онда размислити о увођењу. Можда останем на кабловској. Све зависи од цијена и понуде.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 05 Maj 2010, 00:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Gizmoid je napisao:
Danasnja vijest.
Prikljucna taksa je 50KM.

Osnovni paket IPTV uz flat razgovore unutar fiksne mreze Telekoma Srpske je 30KM+PDV.
(idu kategorije identifikacije, konferencije, poziva na cekanju, te pretplata na fiksni)

Drugi ili da napisem trio? je uz osnovni paket ukljucen 1 dodatni (pretpostavljam nesto kao i na Total-u i IPTV Telekom-a Srbije) (uracunat flat Net 1536/192) i novu "popularnu" :lol:
cijenu od 55KM+PDV.

Treci paket je IPTV sa svim kanalima (koji god bili), flat telefoniranje prema fiksnoj mrezi, te nesto minuta prema fiksnoj mrezi BH Telekom-a uz Net brzine 3072/384. Cijena: 80KM+PDV.

HBO paket ce biti u ponudi kao i Arene.
Osnovni paket ce imati 51-54 kanala (za elta korisnike - da imace RTL i NovuTV :wink: :lol: , a za erotman-e - nema SCT-a 8) navodno ima Spice + jos neki).
Dodatni settop box je 6KM. Nisam skontao da je jednokratno ili...?



to znaci da ce osnovni paket biti 22KM sto i nije tako jeftino i sto je u skladu sa bht ponudom od 25km (to sam davno govorio da ce biti tu negdje sa cijenom, mozda malo ispod zbog kasnjenja usluge), ako se uzme u obzir ponuda kablovskih operatera od otprilike isto toliko kanala, a najvjerovatnije i sa istim kanalima u ponudi a razlika je 10KM sto nije malo. E sad iptv ima neke svoje prednosti kao video on demand i sl. koje sumnjam da ce biti odmah raspolozivi u pocetnom periodu. Sve u svemu treba sacekati i ne zaletati se bas na prvu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 05 Maj 2010, 13:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Apr 2008, 18:52
Postovi: 380
kako si dobio 22km?

Ako je sve ovako kao sto kolega kaze da je u osnovnom paketu pretplata (mada jos uvijek nisam siguran dok to ne vidim), te neogranican saobracaj prema fix.linijama u Rs onda je racunica vise individualna tj. zavisi od toga koliko trosis na fixnu telefoniju.

Ja sam dao svoj primjer od oko 15km sto uz 10km pretplate dodje 25km. Dodaj tome i 12km koliko je kablovska i vec imam preko 35km sto je cijena osnovnog paketa (30 plus pdv)

Sto se tice Bh telekoma kod njih je osnovni paket 30 km (25 plus pdv) ali koliko sam ja vidio ne ukljucuje cijenu pretplate fixnog telefona vec samo neograniceno prema njihovim fixnim brojevima.

Nije mi jasno zasto nisu isli sa odvojenim paketima kao u Srbiji, gdje je iptv sa dodat.paketima nekih 15ak km.
Ovako ce odbiti sve one koji ne koriste puno fixni telefon. Isti slucaj kao i kod Bh telekoma.

Takodje tih 6km MJESECNO za dodatni stb jos vise podize cijenu. Sta ce onaj ko ima 3 tv u kuci?
Vidjecemo kako ce sve to izgledati za par mjeseci...

_________________
prije sam imao sindrom podvojene licnosti, sad smo obojica dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 05 Maj 2010, 14:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
drapa je napisao:
kako si dobio 22km?

Ako je sve ovako kao sto kolega kaze da je u osnovnom paketu pretplata (mada jos uvijek nisam siguran dok to ne vidim), te neogranican saobracaj prema fix.linijama u Rs onda je racunica vise individualna tj. zavisi od toga koliko trosis na fixnu telefoniju.

Ja sam dao svoj primjer od oko 15km sto uz 10km pretplate dodje 25km. Dodaj tome i 12km koliko je kablovska i vec imam preko 35km sto je cijena osnovnog paketa (30 plus pdv)

Sto se tice Bh telekoma kod njih je osnovni paket 30 km (25 plus pdv) ali koliko sam ja vidio ne ukljucuje cijenu pretplate fixnog telefona vec samo neograniceno prema njihovim fixnim brojevima.

Nije mi jasno zasto nisu isli sa odvojenim paketima kao u Srbiji, gdje je iptv sa dodat.paketima nekih 15ak km.
Ovako ce odbiti sve one koji ne koriste puno fixni telefon. Isti slucaj kao i kod Bh telekoma.

Takodje tih 6km MJESECNO za dodatni stb jos vise podize cijenu. Sta ce onaj ko ima 3 tv u kuci?
Vidjecemo kako ce sve to izgledati za par mjeseci...



Citiraj:
Osnovni paket IPTV uz flat razgovore unutar fiksne mreze Telekoma Srpske je 30KM+PDV.

Oduzmi 8km ako je pretplata za fiksnu i eto 22km bez pdv. A to sto imas neograniceno za fixnu unutar mtel fixne to meni nista ne znaci jer ja ni ovih sadasnjih 100besplatnih minuta ne utrosim, a vjerujem ni vecina drugih ljudi. Mislim da i kod bht ukljucuje pretplatu za fixni i naravno besplatno unutar njihove mreze, mtel ce ici po slicnom receptu, a zasto bi isao sa odvojenim paketima kad ne mora kad vlada monopol i moze im se. Porediti nas i Srbiju je nemoguce jer nije ista konkurencija i sl. Sto se tvog primjera tice ne znam kako si dosao do 10 ili cak 15km pretplate za fixni. Mtelov paket sigurno nece pokrivati cijeli racun za fixni ce samo pretplatu i bonus unutar fixne ostalo sve ce ici mimo i posebno se zaracunavati. Naravno da ce set top box se prodavati slicno kao kod blica samo koliko vidim jos kuplje za 2km mjesecno. Sigurno iptv nece biti u pocetku jeftin(osim promo perioda) jer ce imati svojih musterija da nece moci stici instalirati, tek kasnije ce ici sa snizenjima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 05 Maj 2010, 14:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Apr 2008, 18:52
Postovi: 380
nisi me razumio, rekao sam da imam mjesecno 15km fixnog saobracaja, a pretplata ti nije 8km nego 8,5 i 9,5 (u mom slucaju jer sam isdn) plus pdv tako da ti dodje oko ili preko 10km. Kad to dvoje saberes dodjes do 25km.
U mom slucaju mi odgovara dati 35km i imati to sve i naravno iptv.
Normalno da sve ostale pozive placas mimo ovog nabrojanog.
Kao sto sam i naveo onaj ko ne koristi uopste ili malo fixni, kao ti, nema neke koristi od toga.

ps. i telekom srbije ima monopol sto se tice iptv u srbiji al je dao zaseban paket.

_________________
prije sam imao sindrom podvojene licnosti, sad smo obojica dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 13 Maj 2010, 17:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 31 Mar 2010, 15:01
Postovi: 194
danas bio,sutra laganica sa licnom pa zovu za par dana da me ukljuce u probni period..pojma teta na salteru nema, ni koji kanali ni koliko para al znace ubrzo :confused2: mada je ta prica o 55 km najbliza istini ,net,tv,pretplata i flat fixni ..uglavnom mjesec je proba pa ako se isplati lako je produziti, ako ne bude valjalo opet na krov i problem rjesen... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 13 Maj 2010, 18:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2002, 19:32
Postovi: 1438
Start je iduću sedmicu. Cijene još nisu definitivne!
Kratko imao priliku probati, zap time varira od kanala do kanala, za neke mi se čini brže od očekivanog, a za neke sporije ;)
TV bio mali (katodna), slika perfektna, ako se to sa njega može zaključiti :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 13 Maj 2010, 18:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 30 Mar 2006, 23:33
Postovi: 120
Lokacija: BL, R. Srpska, Serbia
Zašto ne napišu neki info na svom sajtu??
Kreću za 7 dana a još nikakvog obavještenja.
Da li se plaća taj probni mjesec ili ne?
Hoće li svi zainteresovani moći dobiti test period ili samo ko ima "vezu"?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 13 Maj 2010, 18:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Po meni bolje neka testiraju nego da najavljuju pa kasnije objašnjavaju narodu zašto kasne.

Mene zanima, može li tv+fixni bez net-a


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 13 Maj 2010, 19:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 31 Mar 2010, 15:01
Postovi: 194
Citiraj:
Kratko imao priliku probati, zap time varira od kanala do kanala, za neke mi se čini brže od očekivanog, a za neke sporije ;)
TV bio mali (katodna), slika perfektna, ako se to sa njega može zaključiti :)



imaju li oba hrt-a i rts-a? Prvi mjesec je besplatan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 13 Maj 2010, 19:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 31 Mar 2010, 15:01
Postovi: 194
jos da trazim vezu da njima napunim dzepove..mislim da ne treba, ja sam bio kao strogi anonimus i rekli su da ce me staviti na listu, jedini argument mi je bio svjetsko koje pocinje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 13 Maj 2010, 22:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Neka samo konkurencije :) Kod Elte u Prijedoru, internet radi odlicno, ali kablovska televizija i nije nesto, pa neki kanali snijeze a nekih kanala vise nema nego sto ima kao npr. Discovery, Bel, Fox life (izgleda da je ukinut)...

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 14 Maj 2010, 07:35 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2009, 15:18
Postovi: 31
@MilanRS
Placa... cini mi se da rekose 5KM+PDV. Svi zainteresovani.

@mangia
Moze bez Net-a... u osnovnom paketu.

@charles
Oba HRT-a i RTS1.

...ako ne promijene u ovih par dana...nista novo? :roll:

_________________
"netrebavam net plus kljuc dan na dan vamo sve dzaba"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 17 Maj 2010, 01:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2005, 15:04
Postovi: 1501
Lokacija: Бањалука
Чух инфо, непровјерен истина, да су купили stb-ове без дигиталног излаза?! Дакле, дигитално до уређаја, а последњих неколико цантиметара аналогно ;р

Не знам да ли је тачно, али ако јесте, то онда доста говори о циљној групи корисника. Одлучили су се, у том случају, за кориснике изван већих урбаних цјелина, очигледно, који још увијек користе телевизоре са катодном цијеви. У градовима је, вјерујем, процес замјене телевизорима са катодном цијеви уређајима нове генерације, засноване на LCD/плазма технологији, увелико у току...

Цијена ће вјероватно бити повољна. Реда 7-8КМ за основни пакет. Шта то основни пакет подразумијева, не знам.

_________________
"Mr. Worf, scan that ship." - "Aye, Captain... 300 DPI?"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12805 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 641  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs