banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 07:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12805 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 523, 524, 525, 526, 527, 528, 529 ... 641  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 16 Jan 2021, 18:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10254
Mtel ima pravo da trazi samo za iptv SK. To kao kada bi moj stari kupovao auto a trgovac ga uslovi da mora i meni da kupi!
Argument van pameti, nebuloza. U slucaju da korisnici elte budu zakinuti u odnosu na korisnike mrel iptv, to sa mtelom treba da rijese. Niko od njih se ne bi obratio telemachu.
Presmijesno!

Citiraj:
U cilju transparentnog i točnog informisanja javnosti, kompanija Mtel daje saglasnost Sport klub d.o.o. Sarajevo da javno objavi povjerljivu poslovnu prepisku dostavljenu uz ponudu, iz koje će se jasno vidjeti da plasira neistine.


E ovo bi meni bilo interesantno da urade. Dajte prepisku pa da ljudi prosude ko je kriv.
Ali kako je od ovoga proslo par dana a telemach nije nista objavio... jbga, meni i to nesto govori.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 16 Jan 2021, 19:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6018
A kakvu prepisku bi Telemach trebao objaviti ? Nisu oni pregovarali sa mtelom već Sport Klub.Pa i mtel i Sport Klub imaju istu priču.I SK je saopštio da su svoje kanale ponudili svim operaterima mtel grupe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 16 Jan 2021, 21:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10254
boban1982 je napisao:
A kakvu prepisku bi Telemach trebao objaviti ? Nisu oni pregovarali sa mtelom već Sport Klub.Pa i mtel i Sport Klub imaju istu priču.I SK je saopštio da su svoje kanale ponudili svim operaterima mtel grupe.


brate kakav SK i pregovori?! SK I Arena sport su predmet pregovora izmedju mtela i telemacha...

Citiraj:
Kompanija Mtel je primorana da još jednom demantira tendenciozne i netočne navode iz Telemacha i United grupe

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: m:tel IPTV
PostPoslato: 17 Jan 2021, 08:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
U svim tekstovima spominju esim. Da li je konacno dostupan kod nas?

Slika



Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 17 Jan 2021, 11:34 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1190
eSim će biti u ponudi od početka februara. Inače, ovo je za generalnu temu m:tel-a a ne za temu koja se tiče m:tel iptv platforme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 17 Jan 2021, 14:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6140
boban1982 je napisao:
Jbt ovi iz mtela priznali da su htjeli SK kanale samo za matičnu mrežu a ne i za svoje kablovske operatere.

https://hercegovina.in/neka-telemach-ob ... oj-ponudi/

Ispade tačno što su ovi iz SK saopštili,da mtel svoje korisnike tretira različito.
Naravno...drugi bi imali mogucnost da dobiju SK ako izabreru skuplji paket za kablovsku. Negdje sam to vec napisao, mislim da je UM pokusao ubaciti SK u onaj najosnovniji paket kod povezanih lica, a to znaci da bi Mtel morao placati veliki broj licenci, a nema toliko profita na najjeftinijim paketima + Nova Sport je nepotreban kanal koji se slepa za sadrzaj od SK.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 17 Jan 2021, 15:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6018
Povećali bi oni cijenu osnovnog paketa koliko košta SK kao što je uradio BH Telecom.
Ne bi bili na gubitku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 17 Jan 2021, 16:49 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17142
Lokacija: Q5HW+6W
Korisnici inače fino reaguju na poskupljenje osnovnog paketa, pogotovo oni koje ne zanimaju ti kanali koje oni ni ne gledaju. A oni su većina.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 17 Jan 2021, 17:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6018
Ja jesam za to da sportski kanali budu isključivo u dodatnom paketu.Pa ne bi ni bilo toliko frke oko izbacivanja SK ili Arena,jednostavno ne plaćaš više taj paket.
Naravno to ne ide u prilog tv kućama jer bi imali manje prihode pa traže da kanali budu u osnovnom paketu.
A dodatni tv paketi su uvjek skuplji od realne cijene.Veću cijenu traže emiteri a određeni procenat ide i operateru.

Povećavao je mtel i cijenu osnovnog iptv paketa pa nije bilo velikog odliva korisnika.Naprotiv,iz godine u godinu raste broj korisnika .
U 2019 su dva puta dizali pretplatu a po njihovom izveštaju imali su rast oko 10% u broju korisnika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 17 Jan 2021, 17:12 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17142
Lokacija: Q5HW+6W
m:telu raste broj korisnika zato što im "konkurencija" (u njihovom vlasništvu) ne nudi ništa konkretnije. Realno, šta ima kod Elte, Blica i Telrada, a da nema u m:telu? Pogotovo kad uzmeš u obzir da nude i pakete usluga, tako da i sa tim zatvaraju ponudu koja ide prema korisniku. Total nema Interneta i to im je glavna kočnica za dalje širenje, ovako ih uzima samo ko hoće SK ili iz revolta.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 17 Jan 2021, 18:31 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 09 Okt 2014, 22:29
Postovi: 641
A Zvezde granda ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 18 Jan 2021, 09:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2003, 13:27
Postovi: 250
Pozdrav, pitanje jedno. Uskoro mi ističe ugovor na Elta-kabel, razmišljam o prelasku na mtel. Sad... pošto mi je kablaža noćna mora i to me jedino sprečava, interesuje me može li se ovaj IPTV vezati putem WiFi umjesto Lan kabla? Znam da je lan stabilniji zbog latencije ali dovesti kabl do dva TV uređaja kod mene bila bi prava noćna mora. Nisam nikad koristio IPTV pa ne znam (elta koristi postojeći koax koji je razveden kroz zgradu).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 18 Jan 2021, 09:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Ne može preko WiFi. Jedino da iskoristiš PowerLine adaptere. Uslov je da su utičnice na istoj fazi.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 18 Jan 2021, 10:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
warhead,
A zašto ti je noćna mora sa kablovima? Postave kanalice, šibnu kroz njih kabal i amin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 18 Jan 2021, 10:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
1911mk je napisao:
A Zvezde granda ?

Pjevaju na 51 UHF sa Šibova. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 18 Jan 2021, 10:53 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17142
Lokacija: Q5HW+6W
mara- je napisao:
Ne može preko WiFi. Jedino da iskoristiš PowerLine adaptere. Uslov je da su utičnice na istoj fazi.

Može, ali ne može preko Wi-Fi-ja od modema. Uzmeš dva MikroTika hAP lite (51.36 KM, čisto za primjer), jedan staviš da bude bridge (AP), spojiš u port gdje ide STB, drugi da bude station-bridge (client) i na njega spojiš STB. Mada, ne bih ovo preporučio pošto je u pitanju UDP multicast, nema retransmitiona, ako propadne paket - zakockaće slika. Powerlline adapter je bolja varijanta, kabl je najbolja (kako god okreneš).

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 18 Jan 2021, 13:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1238
warhead je napisao:
Pozdrav, pitanje jedno. Uskoro mi ističe ugovor na Elta-kabel, razmišljam o prelasku na mtel. Sad... pošto mi je kablaža noćna mora i to me jedino sprečava, interesuje me može li se ovaj IPTV vezati putem WiFi umjesto Lan kabla? Znam da je lan stabilniji zbog latencije ali dovesti kabl do dva TV uređaja kod mene bila bi prava noćna mora. Nisam nikad koristio IPTV pa ne znam (elta koristi postojeći koax koji je razveden kroz zgradu).

I mene je to isto zanimalo. Kabl od Totala sam proveo kroz bužir ispod pločica i onda kroz lajsnu. Kad je trebalo onda da se fiksni telefon prespoji preko modema kad su me prebacili na VDSL bilo je vrlo komplikovano da se odvede još jedan kabl iz sobe na hodnik. Sad opet da se vodi iz sobe u kuhinju još jedan... Malo ih je previše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 18 Jan 2021, 20:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2366
https://www.youtube.com/watch?v=aUTvxhf6xkE

120 kanala. Što je najsmješnije, ne pratim sport i boli me briga za Sport klubom i sl :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 19 Jan 2021, 16:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Avg 2019, 12:18
Postovi: 18
Да ли вама штуца слика,у последње време је негледиво! Шта треба радити зна ли неко?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 20 Jan 2021, 08:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2006, 19:20
Postovi: 212
Slika prekida na Animal Planet i DIscovery Science vec dugo , prijavio sam i pozvali nakon sat dva kaze "imaju problema sa dolaznim strimom". I dalje je problem. prisutan. Na ostalim kanalima nisam primjetio.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12805 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 523, 524, 525, 526, 527, 528, 529 ... 641  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs