banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 05:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12799 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 640  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: m:tel IPTV
PostPoslato: 11 Apr 2010, 14:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 11 Apr 2010, 14:10
Postovi: 344
Lokacija: Webistan
Dakle, zna li iko kad će to "8 svjetsko čudo" zaživjeti u BL?
Vidim da je krenulo u Federaciji, a već duže ide u Hrvatskoj i Srbiji.

Vidim na nekoliko tema govorite o IPTV-u, ali nema konkretna tema, pa me interesuje zna li iko kada bi, bar odokativno, to čudo moglo startati u Banjaluci.

Razmišljam o eventualnoj alternativi kablovskoj televiziji. Pa ili da čekam to ili da kačim antene po krovu :P

A možemo pričati o prednostima i manama te tehnologije dok ne zaživi ovdje. Bar oni koji su čitali o tome ili imali priliku da testiraju.

Pozdrav!

P.S.
Pretražio sam forum i nema konkretna tema o IPTV u Banjaluci, pa se nadam da moderatori neće zaključati/obrisati ovu temu prije odgovora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 11 Apr 2010, 16:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Pa prati info od mtela ne znam sta bih ti drugo rekao. Prvobitno su obecali u aprilu da ce biti pa evo nista, no vec smo navikli na takva obecanja od njih, zar ne :) vec je bilo rijeci na temi o kabl.operaterima o iptv, da li je alternativa kablovskim pitanje je sto ce najvise zavisiti od cijene, ali ce biti konkurencija. Mislim da nece biti povoljan kao kablovska, to je gotovo izvjesno jer je recimo iptv u Srbiji nekih 600 dinara+pdv sto je nekih 17KM, a kod nas ce vjerovatno biti negdje oko 20KM, ako uzmemo u obzir to da je u Srbiji iptv duze prisutan, kao i to da je kod nas malo veci monopol i da Telekom Srbija iste usluge na nasem trzistu nerijetko plasira pod visim cijenama.

Telekom Srbija ponuda http://www.telekom.nadlanu.com/iptv/def ... s&ui=33922
http://www.telekom.nadlanu.com/iptv/Pag ... =solo&br=5
kod njih recimo nema Hrvatskih kanala kao kod nas na kablovskoj poput recimo Nov@ TV i RTL, HRT2 ostalo manje-vise ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 11 Apr 2010, 17:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
BL Boy je napisao:
Mislim da nece biti povoljan kao kablovska, to je gotovo izvjesno jer je recimo iptv u Srbiji nekih 600 dinara+pdv sto je nekih 17KM a kod nas ce vjerovatno biti negdje oko 20KM, ako uzmemo u obzir to da je u Srbiji iptv duze prisutan, kao i to da je kod nas malo veci monopol i da Telekom Srbija iste usluge na nasem trzistu nerijetko plasira pod visim cijenama.

Pa čini mi se da je ponuda ADSL-a i cijene skoro pa identične kod mtel-a i mts-a, tako da ta priča da plasiraju po većim cijenama bar što se net-a tiče ne pije vode.
IPTV piči preko net-a.

U Srbiji je sada akcija i osnovni paket + HBO + Cinemax + ArenaSport paket do kraja godine je 700 dinara + pdv.

Imajući u vidu kvalitete i cijene kablovskih operatera, IPTV ako krene vrlo lako može u startu biti i povoljniji od pojedinih operatera. ;) Konkurencija stiže. Vidjećemo kako će se ponašati drugi. Možda se tržište "uzdrma" :D

BL Boy je napisao:
Prvobitno su obecali u aprilu da ce biti pa evo nista, no vec smo navikli na takva obecanja od njih, zar ne :)

Ja sam tu informaciju čuo po forumima, ali i u gradu. Ako imaš negdje link za zvaničnu izjavu/saopštenje, postavi.
A april još uvijek nije gotov. Ima dana...

O ponudi i cijenama možemo raspravljati kada krene. Sve ostalo je gatanje.

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 11 Apr 2010, 17:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 31 Mar 2010, 15:01
Postovi: 194
prije par dana sam bio u mtel-u, vodjen nedoumicom da li da montiram satelitsku,uzmem total ili sacekam njih..nemaju pojma ni otprilike kad planiraju...a Afrika se blizi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 11 Apr 2010, 17:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Afriku definitivno ne bih mogao pratiti na RTRS-u ili BHT-u... Valja nešto smisliti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 11 Apr 2010, 17:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
muT@_6€kpuJ@ nisam mislio na adsl cijene vec na cijene ostalih usluga, ali nebitno da ne nagadjamo sacekajmo pa cemo vidjeti, samo kazem mislim da ce biti 19KM :)

mangia stigao iptv ili ne SP ces svakako gledati na RTRS i BHT1, jer oni imaju otkupljena prava prenosa za BiH tako da ce i mtel morati da se pridrzava tog principa zatamnjivanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 11 Apr 2010, 17:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
nadjoh :wink:

Citiraj:
Kompanija m:tel uspješna i u godini krize
Kompanija m:tel uspješno je poslovala u 2009. godini uprkos globalnoj krizi koja se odrazila i na BiH. Ostvaren prihod od 493 miliona KM.

Prezentujući poslovne rezultate za 2009. godinu generalni direktor kompanije m:tel Predrag Ćulibrk ocijenio je prošlu godinu kao uspješnu jer je m:tel zabilježio rast prihoda i rast broja korisnika uprkos krizi.

Prema finansijskom izvještaju za 2009. godinu, kompanija m:tel ostvarila je ukupan prihod od 493,63 miliona KM, što je za četiri odsto više u odnosu na 2008. godinu. Ostvarena je i bruto dobit od 114,26 miliona KM.

Ćulibrk je naveo da je kompanija m:tel na početku 2009. godine suočila sa krizom koja se odrazila i u BiH i da je m:tel imao dvije mogućnosti; da smanji investicije i troškove ili da nastavi investirati i pokuša preuzeti dio tržišnog učešća i tako poveća prihode.

"Mi smo se odlučili da pokušamo izvući maksimum na polju mobilne telefonije i rezultati govore da smo u tome i uspjeli. M:tel je jedna od vrlo rijetkih kompanija koja je u prošloj godini zabilježila rast prihoda", rekao je Ćulibrk.

U 2009. godini kompanija m:tel zabilježila je rast korisnika mobilne telefonije od 10 odsto i završila godinu sa 1.231.000 korisnika, povećavši tržišno učešće u BiH na 40 odsto.

"Nakon privatizacije kompanija je imala tržišno učešće od 33 odsto, a sada imamo 40 odsto. To je veliki rezultat i posljedica našeg proaktivnog djelovanja na području FBiH", naveo je Ćulibrk.

Osim rasta broja korisnika u segmentu mobilne telefonije, m:tel je ostvario značajne upsjehe i u fiksnoj mreži gdje je broj ADSL korisnika porastao na 52.790, pa je u odnosu na 2008. godinu zabilježen rast od 29.000 korisnika ili 120 odsto.

Jedan od značajnih projekata m:tela u 2009. godini u koji je uloženo više od 45 miliona KM bilo je puštanje u rad 3G mobilne mreže gdje je zabilježen odličan odziv korisnika.

Ćulibrk je naveo da je jedini segment gdje je zabilježen pad fiksna telefonija gdje je broj korisnika smanjen za 5.000, a tome je najviše doprinijela ekonomska kriza u društvu i pad standarda građana koji su se okrenuli smanjenju svojih troškova, među kojima i smanjenju troškova fiksne telefonije.

Kompanija m:tel planira da i u 2010. godini produbljuje i njeguje brigu o korisnicima, a planiran je dalji rast broja korisnika i povećanje tržišnog učešća u BiH.

"Želimo da postanemo apsolutni lider u segmentu mobilne telefonije, iako prema mnogim pokazateljima već jesmo lider", rekao je Ćulibrk.

Prezentujući planove m:tela za 2010. godinu on je naveo da će kompanija i dalje raditi na povećanju dostupnosti ADSL-a i broja ADSL korisnika i nastaviti sa širenjem i unapređenjem prodajne mreže u BiH.

Ove godine m:tel će korisnicima omogućiti novo interaktivno iskustvo gledanja televizije i uređivanje sopstvenog TV programa putem usluge IPTV, koja bi se trebala naći u predkomercijalnoj fazi krajem aprila i početkom maja.

"M:tel će nastaviti da širi 3G mrežu i posluje kao društveno odgovorna kompanija", naveo je Ćulibrk dodavši da u 2010. godini kompanija m:tel planira da optimizira investicije i konsoliduje troškove.

(MONDO)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 11 Apr 2010, 17:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
BL Boy je napisao:
muT@_6€kpuJ@ nisam mislio na adsl cijene vec na cijene ostalih usluga, ali nebitno da ne nagadjamo sacekajmo pa cemo vidjeti, samo kazem mislim da ce biti 19KM :)

Nisam ja vidovnjak.
Napisao si da "mtel nerijetko plasira usluge po višim cijenama"
U ovoj priči oko IPTV-a, bitan je net, koji ima skoro istu cijenu i pakete kao i u Srbiji.

A i tih 19 kermi može biti i povoljno, što zavisi od ponude :wink:

BL Boy je napisao:
mangia stigao iptv ili ne SP ces svakako gledati na RTRS i BHT1, jer oni imaju otkupljena prava prenosa za BiH tako da ce i mtel morati da se pridrzava tog principa zatamnjivanja.

Ajde da je problem SP, ono traje mjesec dana.
Neki operateri imaju jako slabu ponudu ostalih 11 mjeseci :wink: (bar zasad što se tiče ove godine)
Ali, dolazi konkurencija, pa se možda poboljšaju.

Citiraj:
Ove godine m:tel će korisnicima omogućiti novo interaktivno iskustvo gledanja televizije i uređivanje sopstvenog TV programa putem usluge IPTV, koja bi se trebala naći u predkomercijalnoj fazi krajem aprila i početkom maja.

Krajem aprila i početkom maja :P
Ima nade :D ČAk i ako budu kasnili.
A možda oni budu poštovali pravilo o "prelijevanju" signala, pa metnu HRT u ponudu za vrijeme SP-a. 8)

Da se razumijemo, ja sam za veću konkurenciju na tom polju jer će IPTV biti konkurencija postojećim operaterima, a to može da bude samo dobro za korisnike!!!!!!!!! :D :D :D

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 11 Apr 2010, 18:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
BL Boy je napisao:
mangia stigao iptv ili ne SP ces svakako gledati na RTRS i BHT1, jer oni imaju otkupljena prava prenosa za BiH tako da ce i mtel morati da se pridrzava tog principa zatamnjivanja.


Znam to ali sam bacio razmišljanje kao i Charles :)

Vraćati antenu na krov ili ne, pitanje je sad...

Inače tek kada se pojavi IPTV može se reći da postoji neka konkurencija u TV segmentu. Elta i Netkom nemaju niti jednu ulicu u gradu zajedničku...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 11 Apr 2010, 18:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
IPTV će natjerati postojeće kablovske operatere više pažnje poklone kvalitetu usluga, bilo kakva konkurencija je bolja od nepostojeće.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 11 Apr 2010, 22:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2009, 21:43
Postovi: 598
filozof sa vrbasa je napisao:
IPTV će natjerati postojeće kablovske operatere više pažnje poklone kvalitetu usluga, bilo kakva konkurencija je bolja od nepostojeće.


Da, kao i dosad. Načekaćemo se mi tog IPTV-a. Prije će na vrbi da rodi grožđe. Kvalitet usluga zahtjeva svašta nešta a za početak moraju imati svijest o tim istim "kvalitetnim" uslugama. Još smo mi za njih rulja od koje uzimaju porez a oni za nas(bar mene) gomila lijenih maminih i tatinih sinova kojima je već dobro tako da se nemoraju boriti za bolje(o uslugama neću da pišem).

_________________
Ko iskreno i strasno ljubi Istinu, Slobodu i Otadžbinu,
slobodan je i neustaršiv ko Bog, a prezren i gladan ko pas.

"Nacionalizam je zlo koje ne spaja nego razdvaja ljude, jer ih negira u njihovoj pravoj biti - čovječnosti" - MILAN KANGRGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 11 Apr 2010, 23:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
iako je rijec o "prijateljima" nadam se da ce ipak taj segment odraditi dobro ili cemo i mi imati "zadovoljne" korisnike kao MaxTV

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 12 Apr 2010, 01:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
mangia je napisao:
Inače tek kada se pojavi IPTV može se reći da postoji neka konkurencija u TV segmentu. Elta i Netkom nemaju niti jednu ulicu u gradu zajedničku...

Potpis ovoga. Slično sam napisao u prethodnom postu.
Zbog pojave takove konkurencije moguće je da se neki operateri naglo poprave. :wink:

I još ako bi Elta iNetkom pokrivali cijeli grad istovremeno :D
Au kakva bi to trka za korisnike bila... U jednoj ulici IPTV, Elta i Netkom, pa ko šta ugrabi 8)

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 12 Apr 2010, 17:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Okt 2007, 19:30
Postovi: 288
Lokacija: BL
Trenutno testiraju interno sa nekih 60ak kanala... samo da se ne ponadate previse, IPTV i kad radi savrseno, ako ista ima problem sa jako sporim mijenjanjem kanala. A ako ste podaleko od centrale, tj. imate downstream attenuation malo preveliki, necete se usrecit bas previse. U prevodu, maksimalo do jedno 3 km od centrale, tj. slabljenje manje od 35dB. Dobar broj ljudi ima slabiju liniju, a prodace im uslugu, oni brze bolje uzeti, a onda ce krenuti jaukanje...

Bilo kako bilo, sve to co'ek vec 10 godina preko satelita moze i sa skystar2 karticom, da radi savrseno i bez ikakvih problema. Jebo 'vaku revoluciju i tehnoloski napredak. :iconbiggrin:

A od 1. maja ce komercijalna ponuda i "definisanje" IPTV usluge.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 12 Apr 2010, 23:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2009, 21:43
Postovi: 598
Ništa dok švabo nekupi Telekom Srbija pa da natjeraju bagru da radi nešto.

_________________
Ko iskreno i strasno ljubi Istinu, Slobodu i Otadžbinu,
slobodan je i neustaršiv ko Bog, a prezren i gladan ko pas.

"Nacionalizam je zlo koje ne spaja nego razdvaja ljude, jer ih negira u njihovoj pravoj biti - čovječnosti" - MILAN KANGRGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 12 Apr 2010, 23:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10439
BL Boy je napisao:
muT@_6€kpuJ@ nisam mislio na adsl cijene vec na cijene ostalih usluga, ali nebitno da ne nagadjamo sacekajmo pa cemo vidjeti, samo kazem mislim da ce biti 19KM :)

mangia stigao iptv ili ne SP ces svakako gledati na RTRS i BHT1, jer oni imaju otkupljena prava prenosa za BiH tako da ce i mtel morati da se pridrzava tog principa zatamnjivanja.


Heh, zato postoji nekoliko kvalitetnih rjesenja za pracenje SP u fudbalu, onako s mirom i bez mraka i to na RTS-u: kao npr Digi, pa srpski Total, a ogromna je i vjerovatnoca da ce sve utakmice srpske reprezentacije biti prenosene i na RTS SAT kanalu.

ziggy je napisao:
Trenutno testiraju interno sa nekih 60ak kanala...
A od 1. maja ce komercijalna ponuda i "definisanje" IPTV usluge.


Zanimljivo, i ja sam dobio identicnu informaciju :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 12 Apr 2010, 23:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12294
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
drug je napisao:

ziggy je napisao:
Trenutno testiraju interno sa nekih 60ak kanala...
A od 1. maja ce komercijalna ponuda i "definisanje" IPTV usluge.


Zanimljivo, i ja sam dobio identicnu informaciju :wink:


Taкође. :wink:

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 13 Apr 2010, 23:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
Zozon je napisao:
Ništa dok švabo nekupi Telekom Srbija pa da natjeraju bagru da radi nešto.

o tome se vec neko vrijeme siri prica, a odnedavno postoji i www.t-com.rs
ostaje da se vidi

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 14 Apr 2010, 00:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 11 Apr 2010, 14:10
Postovi: 344
Lokacija: Webistan
ziggy je napisao:
Trenutno testiraju interno sa nekih 60ak kanala... samo da se ne ponadate previse, IPTV i kad radi savrseno, ako ista ima problem sa jako sporim mijenjanjem kanala. A ako ste podaleko od centrale, tj. imate downstream attenuation malo preveliki, necete se usrecit bas previse. U prevodu, maksimalo do jedno 3 km od centrale, tj. slabljenje manje od 35dB. Dobar broj ljudi ima slabiju liniju, a prodace im uslugu, oni brze bolje uzeti, a onda ce krenuti jaukanje...

Znam prednosti i mane. A problem sa prebacivanjem kanala (ako si mislio čekanje nekoliko sekundi da se prebaci kanal) mi ne smeta :)
Razmišljam o eventualnoj alternativi. Mislim baciti na papir, pa uzeti šta mi bude isplativije.
A, kao što su mnogi rekli, dolaskom konkurencije možda ostali porade na poboljšanju usluge :)

charles je napisao:
prije par dana sam bio u mtel-u, vodjen nedoumicom da li da montiram satelitsku,uzmem total ili sacekam njih..nemaju pojma ni otprilike kad planiraju...a Afrika se blizi...

Kada je bila ona "velika akcija" za ADSL prije dve godine isto su govorili u m:tel-u da ne znaju, a ja sam čuo tačan datum kada će krenuti.

I za IPTV sam načuo nešto i izgleda da sam dobro načuo (da će biti početkom maja), a sada čitam da su još neki čuli to isto. Čak i konkretan datum :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 14 Apr 2010, 01:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
BSE je napisao:
Zozon je napisao:
Ništa dok švabo nekupi Telekom Srbija pa da natjeraju bagru da radi nešto.

o tome se vec neko vrijeme siri prica, a odnedavno postoji i http://www.t-com.rs
ostaje da se vidi


pitanje ko ce kupiti, to je kao i sa privatizacijom Telekom Srpske velika imena bila u igri pa opet kupio neko treci tj. Telekom Srbije. Sad ide se na tender pa ko dobije njegovo je, a pored T com zainteresovan je i Mobilkom, ali i neki Egipatski milijarder otom potom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12799 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 640  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs