banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Maj 2024, 22:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 188 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sledeća

Gledate li FTV i "60 minuta" ?
Da 19%  19%  [ 26 ]
Gledam samo 60 minuta 7%  7%  [ 9 ]
Ne, ali znam nekoga ko to gleda 13%  13%  [ 18 ]
Ne i ne znam nikoga ko to gleda 61%  61%  [ 83 ]
Ukupno glasova : 136
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Gledate li FTV?
PostPoslato: 03 Mar 2009, 10:12 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2008, 10:01
Postovi: 45
Mene nerviraju zbog konstantnog spominjanja fasizma. Jeste da ja nisam SNSD ni Milorad Dodik, ali to je ipak degutantno prozivanje. Razumijem da tim prventveno zele paznju i reakciju, ali opet je previse, cak i za mene koji se uopste ne nalazim u toj prici. A ni onaj ulicarski zargon nikako ne pristaje na TVu.
Ali,
Kako komentarisete ovaj prilog? http://www.youtube.com/watch?v=Ir2cI3uR ... re=related

Samo bez islama, vukojebine, zaostalosti... zanima me kako bi ste ocijenili ovo u smislu novinarskog rada. Treba li govoriti o ovakvim stvarima i praviti ovakve priloge? Ja mislim da treba. Sto se mene tice, reakcije onih ljudi koji ih tjeraju iz dvorista su nesto najobjektivnije sto sam vidio na TVu u zadnje vrijeme. Posto ih ne pratim, mozda sam izabrao i tanak primjer, ali sustina je jasna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gledate li FTV?
PostPoslato: 03 Mar 2009, 10:16 
ja i dalje ne razumijem u cemu je tu problem.
vaskrs i bozic su dva najveca vjerska praznika, u sklopu toga imamo vaskrsnji i bozicni post. to , po meni, dodje kao cjelina i samim tim kao sto imaju vijest o bozicu, vaskrsu, velikom petku, badnjem danu tako isto i o postu. ne kontam sto bi ta vijest bila visak ili je manje bitna od drugih u vijestima. u sklopu svakog dnevnika imate aktuelnosti, pa sta ja znam, vijesti iz kulture, zivota, ekonomije, sporta,... zasto je problem sto su ljudi rekli kad je post........


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Gledate li FTV?
PostPoslato: 03 Mar 2009, 11:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Frenkie je napisao:
najlakse je davati takve komentare i sve kritikovati bez cinjenica i argumenata. Meni licno se svidja ftv i pomenuta emisija,ne znam sta ima tu lose. Niko vas ne tjera da gledate ako vam se ne svidja, niti pokusavam svoje misljenje drugima nametati.
A Vaskovic slobodno hoda gradom, niko nema razloga da ga zlostavlja.


Pa i krme ili ti prase kad bi rastrglo Amerikanca slobodno bi hodalo Teheranom

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gledate li FTV?
PostPoslato: 04 Mar 2009, 17:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Mar 2009, 02:12
Postovi: 19
Vuk_samotnjak je napisao:
Frenkie je napisao:
najlakse je davati takve komentare i sve kritikovati bez cinjenica i argumenata. Meni licno se svidja ftv i pomenuta emisija,ne znam sta ima tu lose. Niko vas ne tjera da gledate ako vam se ne svidja, niti pokusavam svoje misljenje drugima nametati.
A Vaskovic slobodno hoda gradom, niko nema razloga da ga zlostavlja.


Pa i krme ili ti prase kad bi rastrglo Amerikanca slobodno bi hodalo Teheranom


da, znam sta zelis da kazes, ali ipak i nije isto. Vaskovic proziva sve kriminalce, ukljucujuci i Dodika i njegovu diktaturu, ali ipak zivi i slobodno hoda Banja Lukom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gledate li FTV?
PostPoslato: 05 Mar 2009, 10:51 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Mar 2009, 10:07
Postovi: 79
gledam samo 60 minuta sa roditeljima i gledamo kao onaj bakir dodika ocrnjuje

_________________
Samo 2 miliona ljudi ima sreću da živi u Republici Srpskoj,ostali nemaju tu sreću,ali imaju sve ostalo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gledate li FTV?
PostPoslato: 05 Mar 2009, 12:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2005, 23:57
Postovi: 861
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
Ponekad pogledam Bakira i najvise volEm teme o pedofiliji hodza i popova. :D To sto odredjen broj istih ima "sklonost" prema djecici mi nije nevjerovatno, ali me brine zatupljenost svjetine koja "brani" takve idiote.
O Dodinom lopovluku je sve jasno. Normalnom covjeku ne treba Bakir da otvara oci! Medjutoa, velike zamjerke imam na njegovo konstantno izjednacavanje Dodika i Republike Srpske. Zatim, spominjanje fasizma i RS-a u istom kontekstu. U neku ruku ga i razumijem jer se mora dodvoriti primitivnoj publici u FBiH ali i latentnim nacionalistima u tzv. gradjanskoj opciji. Da, ja ne vidim neku veliku razliku izmedju glasaca SDA/SBiH i SDP-a.
Kada bi se Bakir bazirao samo na pricu o lopovluku u svim dijelovima BiH vjerujem da bi njegova emisija bila gledanija i u RS-u.
Bakire, uzmi u obzir moj savjet! :D

Ostatak programa je slican RTRS-u tako da imam poprilicno negativno misljenje o istom.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=uw1bHaUk ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=dk5FBE1L-Kc


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gledate li FTV?
PostPoslato: 05 Mar 2009, 12:38 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2008, 10:01
Postovi: 45
Citiraj:
ali me brine zatupljenost svjetine koja "brani" takve idiote.


to je i mene fasciniralo. pedofila nazalost ima svuda, ali onakvih balvana nema nigdje osim u takvim bukovicama.

A sto se tice izjednacavanja Dodika i RS, pa to je zvanican stav institucija (i jel (ne)vladinih organizacija) RS. To mi sami pricamo. Ne ovde, ne ja i ti, i ne obican narod, ali u medijima je tako.
Fasizam mu je promasaj, ali sto kazes, tesko je zadrzati paznju debila nekim uobicajenim kvalifikacijama.

Uglavnom, smijesan lik. Da se iskulirati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gledate li FTV?
PostPoslato: 05 Mar 2009, 12:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
ulinsky je napisao:
gledam samo 60 minuta sa roditeljima i gledamo kao onaj bakir dodika ocrnjuje


Bravo, tu emisiju i treba gledati samo u prisustvu roditelja. :lol: :lol: :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gledate li FTV?
PostPoslato: 06 Mar 2009, 02:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Dec 2008, 16:34
Postovi: 529
Lokacija: Negdje drugdje
FTV (zajedno sa Novom) emituje seriju Lud, zbunjen, normalan
Ova serija se "vrti" i na RTS-u! 8)

Dalje, program im je neuporedivo bolji od RTRS-a.
Jednostavno, na RTRS-u nema kritičkih priloga, istraživačkog novinarstva, nema normalnih serija i filmova.
Dnevnik RTRS-a je svaki isti. Isti likovi non stop (znate koji) + svijet + vremenska

drug je napisao:
IloveBL je napisao:
... a kod nas niko ne smije ni da pisne... svi ulizice vlasti...:roll:


Ne bih se slozio s tobom! Uostalom u Republici Srpskoj postoje tri tv kuce koje pokrivaju citavu teritoriju RS ( BN, ATV i RTRS ) i sve tri na desavanja oko nas ( informativa ) gledaju iz poprilicno razlicitih uglova. Pa ko voli nek izvoli, koga, i sta ce da gleda.

ATV ima samo dobre najave. :wink:
Čujete bombastičnu najavu, a onda ide limunada prilog koje rade novinari koji ne znaju čitati! :lol: Užas. :D
Razlika između ATV-a od prije par godina (kad su ih finansirali Šveđani) i ATV-a danas je nebo i zemlja! :D

BN se popravio malo (kakva je to seljačka TV bila!).
Međutim, oni samo zagrebu po površini... nema dubljih analiza, nema konstantnog praćenja pojedinih tema, nema jačeg istraživanja...
Možda će se još više popraviti i početi raditi prave istraživačke priloge... 8)

filozof sa vrbasa je napisao:
ulinsky je napisao:
gledam samo 60 minuta sa roditeljima i gledamo kao onaj bakir dodika ocrnjuje


Bravo, tu emisiju i treba gledati samo u prisustvu roditelja. :lol: :lol: :lol:

60 minuta.
Ide Dnevnik FTV-a i pozitivan prilog o premijeru FBiH, a onda poslije Bakir u 60 minuta napada premijera FBiH (doduše, zbog druge teme), ali ga ipak proziva!
Takvo nešto na RTRS-u je nezamislivo.
Mada, nije to do političara, već više zbog lošeg rukovodstva RTRS-a.
Da li bi ovi iz RTRS-a stali na stranu novinara (čitaj: branili ga) koji bi objavio nešto protiv bilo kojeg političara iz RS (iz bilo koje stranke)?

U 60 min. je bilo par dobrih istraživačkih priloga (ne gledam često).
Npr. izborna prevara u jednoj sarajevskoj opštini.
Likovi sa sela svi izašli na izbore i glasali za kandidata Silajdžićeve stranke i dobili krave.
Rečenica: GLASAJ ZA VOLA, DOBIĆEŠ KRAVU je legendarna!:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gledate li FTV?
PostPoslato: 06 Mar 2009, 08:22 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2008, 10:01
Postovi: 45
A jbg, ne sjecam se da je na FTV urednistvo mijenjano Sforovim, pardon Iforovim tenkovima... mozda i jeste, ali to je za mene inostranstvo, pa ne pratim toliko.

RTRS Glas i Fokus, te medijske kuce ce se jednog dana proucavati na faksu zurnalistike. Ali sigurno ne kao profesionalci koji dobro rade svoj posao.

A opet, treba razumjeti ljude koji rade tamo. Novinare. Oni koji znaju svoj posao davno su uklonjeni, dovedeni su ljudi sa partijskim knjizicama ili partijskim glavama i ostali su oni koji sebi ne mogu da priuste da ostanu bez posla na mjesec dva. U sustini, oni su i najvece zrtve ovog sto se dogadja. Ja uvijek mogu da ne kupim novine ili ne ukljucim TV..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gledate li FTV?
PostPoslato: 06 Mar 2009, 09:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
BL4ever je napisao:
FTV (zajedno sa Novom) emituje seriju Lud, zbunjen, normalan
Ova serija se "vrti" i na RTS-u! 8)

Dalje, program im je neuporedivo bolji od RTRS-a.
Jednostavno, na RTRS-u nema kritičkih priloga, istraživačkog novinarstva, nema normalnih serija i filmova.
Dnevnik RTRS-a je svaki isti. Isti likovi non stop (znate koji) + svijet + vremenska

ATV ima samo dobre najave. :wink:
Čujete bombastičnu najavu, a onda ide limunada prilog koje rade novinari koji ne znaju čitati! :lol: Užas. :D
Razlika između ATV-a od prije par godina (kad su ih finansirali Šveđani) i ATV-a danas je nebo i zemlja! :D

BN se popravio malo (kakva je to seljačka TV bila!).
Međutim, oni samo zagrebu po površini... nema dubljih analiza, nema konstantnog praćenja pojedinih tema, nema jačeg istraživanja...
Možda će se još više popraviti i početi raditi prave istraživačke priloge... 8)

60 minuta.
Ide Dnevnik FTV-a i pozitivan prilog o premijeru FBiH, a onda poslije Bakir u 60 minuta napada premijera FBiH (doduše, zbog druge teme), ali ga ipak proziva!
Takvo nešto na RTRS-u je nezamislivo.
Mada, nije to do političara, već više zbog lošeg rukovodstva RTRS-a.
Da li bi ovi iz RTRS-a stali na stranu novinara (čitaj: branili ga) koji bi objavio nešto protiv bilo kojeg političara iz RS (iz bilo koje stranke)?

U 60 min. je bilo par dobrih istraživačkih priloga (ne gledam često).
Npr. izborna prevara u jednoj sarajevskoj opštini.
Likovi sa sela svi izašli na izbore i glasali za kandidata Silajdžićeve stranke i dobili krave.
Rečenica: GLASAJ ZA VOLA, DOBIĆEŠ KRAVU je legendarna!:

Укратко и редом:
1. глупо је рећи да на РТРС-у нема нормалних серија и филмова. Наравно да се о укусима не расправља, али филмски програм РТРС-а је мени далеко бољи од истог на ФТВ (доста циклуса филмова одређених режисера или глумаца). То што си ти потенцирао серију "Луд, збуњен, нормалан" као некакав репер, мени говори да ти уживаш у тим серијама које су прављене по узору на "Бољи живот"...
2. АТВ се јесте срозао посљедњих година. Пуно уложено у зграду и бљештавило (што се види на екрану), а јако мало у људе и кадар (што се такође види на екрану)!
3. БН има новинара који и води и уређује дневник и истовремено је спортски коментатор француске фудбалске лиге (онај лик који као да је члан породице Адамс, има србијански нагласак). У тим приватним телевизијама има превише сваштарења и ту озбиљнијег новинарства ни не може бити...
4. схвати, "60 минута" је необјективна и непрофесионална. Истраживачко новинарство? Ма дај... Истраживачко новинарство је оно што је радила Бранкица Станковић на Б92. Кратко, сажето, са документима, без махалашких прича и квалификација типа "доказани ратни злочинац и криминалац" (ко је Бакир да за некога каже такву квалификацију без одлуке суда?). А "60 минута" је кафанска прича пренесена у једну ТВ емисију. Сигурно да је у изградњи зграде Владе РС било мутљавине, ОК, ти нађи документе који на то указују и изнеси који то закон РС или БиХ је прекршен.
Прије неколико седмица сам упао у пола те емисије и видио одјаву Васковићевог прилога. Стајао је пред зградом Владе РС и рекао: "Испред симбола зла и неправде, Слободан Васковић!" Тенденциозно? Објективно?

П.С. Не пратим ту емисију редовно нити познајем добро политичку сцену у Федерацији, али озбиљни коментари и анализе доводе у везу ту емисију и СДП БиХ...

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gledate li FTV?
PostPoslato: 06 Mar 2009, 14:27 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Mar 2009, 13:55
Postovi: 22
Lokacija: Zapadni Seher
Jeino sto gledam na FeTeVe jeste 60 minuta, jako se nasmijem, lose novinarstvo tih ljudi nije profesija, nego simptom necega mnogo ozbiljnijeg, a sto se ostatka njihove programske seme tice, pa nije mi do psovanja.

_________________
Sloboda onima kojima je um svetinja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gledate li FTV?
PostPoslato: 07 Mar 2009, 19:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Dec 2008, 16:34
Postovi: 529
Lokacija: Negdje drugdje
shoole je napisao:
Укратко и редом:
1. глупо је рећи да на РТРС-у нема нормалних серија и филмова. Наравно да се о укусима не расправља, али филмски програм РТРС-а је мени далеко бољи од истог на ФТВ (доста циклуса филмова одређених режисера или глумаца). То што си ти потенцирао серију "Луд, збуњен, нормалан" као некакав репер, мени говори да ти уживаш у тим серијама које су прављене по узору на "Бољи живот"...

Moram te razočarati.
Nisam fan serije Lud, zbunjen, normalan.
Gledao sam nekoliko epizoda i stvarno su smiješni...

Lud, zbunjen, normalan porediš sa sapunjarom zvanom "Bolji život" :lol:
Prvo, Lud, zbunjen, normalan je komedija tj. humoristička serija (više sitcom).
Dalje, likovi su odlično razrađeni, podjela uloga odlična, scenario pravi - dosta skrivenih poruka (ismijavaju situaciju u BiH i okruženju)...

Takođe, pogledaj na drugim temama podatke o gledanosti. FTV je najgledanija BiH televizija...
Drug je aktivan i redovno "apdejtuje" podatke pa pretraži teme podforuma mediji...

Da se vratimo malo "ozbiljnijem" programu.
Kada si vidio na RTRS-u ozbiljno urađen prilog?
Neki koji bi se mogao nazvati pravim istraživačkim novinarstvom. Kada?
U kojoj emisiji?
Da ponovim pitanje iz prethodnog posta: Da li bi ovi iz RTRS-a stali na stranu novinara (čitaj: branili ga) koji bi objavio nešto protiv bilo kojeg političara iz RS (iz bilo koje stranke)?

shoole je napisao:
2. АТВ се јесте срозао посљедњих година. Пуно уложено у зграду и бљештавило (што се види на екрану), а јако мало у људе и кадар (што се такође види на екрану)!

Slažem se u potpunosti. To sam napisao u prethodnom postu.
Za kvalitetan program nije bitna blještava zgrada, jer ljudi gledaju u TV, a ne u zgradu.
Oni štede tamo gdje je ne smiju štedjeti - oslanjaju se na loše novinare, umjesto da porade na kvaliteti i da zaposle koliko-toliko normalan kadar.
Čak sam čuo da su od "novajlija" tražili da volontiraju nekoliko mjeseci (bukvalno za 0 KM), a ni poslije im nisu dali normalne honorare.

shoole je napisao:
3. БН има новинара који и води и уређује дневник и истовремено је спортски коментатор француске фудбалске лиге (онај лик који као да је члан породице Адамс, има србијански нагласак). У тим приватним телевизијама има превише сваштарења и ту озбиљнијег новинарства ни не може бити...

Jednostavno, BN je jedini u RS koji ima malo dručaiji pogled na pojedine teme...
To što rade svakavi likovi (onaj što si ga pomenuo ne zaslužuje ni da radi na Vikomu)...
A ko radi na RTRS-u? Ćorsović :lol:
ili onaj lik na ATV-u koji je komentarisao špansku ligu :lol:

shoole je napisao:
4. схвати, "60 минута" је необјективна и непрофесионална. Истраживачко новинарство? Ма дај... Истраживачко новинарство је оно што је радила Бранкица Станковић на Б92. Кратко, сажето, са документима, без махалашких прича и квалификација типа "доказани ратни злочинац и криминалац" (ко је Бакир да за некога каже такву квалификацију без одлуке суда?). А "60 минута" је кафанска прича пренесена у једну ТВ емисију. Сигурно да је у изградњи зграде Владе РС било мутљавине, ОК, ти нађи документе који на то указују и изнеси који то закон РС или БиХ је прекршен.
Прије неколико седмица сам упао у пола те емисије и видио одјаву Васковићевог прилога. Стајао је пред зградом Владе РС и рекао: "Испред симбола зла и неправде, Слободан Васковић!" Тенденциозно? Објективно?

П.С. Не пратим ту емисију редовно нити познајем добро политичку сцену у Федерацији, али озбиљни коментари и анализе доводе у везу ту емисију и СДП БиХ...

Komentarisati Vaskovića i njegove fraze je smiješno.
Zaista, taj lik ne zaslužuje toliki medijski prostor.
Ali, ja sam pomenuo drugi primjer iz 60 minuta!
Još neko je pomenuo primjer istraživačkog novinarstva u 60 minuta.

Ti govoriš o B92. Onda bih ja mogao navesti drugi primjer i tako bi išli u nedogled.
Poenta moga posta je da na našim televizijama gotovo da i nema priloga koji se mogu nazvati istraživačkim. Možda je 60 minuta jedina koja bi se mogla tako nazvati, ali zbog Vaskovića i pojedninih Bakirovih komentara definitivno gubi poene.

Da ponovim:
U 60 min. je bilo par dobrih istraživačkih priloga!
Npr. izborna prevara u jednoj sarajevskoj opštini.
Likovi sa sela svi izašli na izbore i glasali za kandidata Silajdžićeve stranke i dobili krave.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gledate li FTV?
PostPoslato: 07 Mar 2009, 23:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Citiraj:
Lud, zbunjen, normalan porediš sa sapunjarom zvanom "Bolji život" :lol:
Prvo, Lud, zbunjen, normalan je komedija tj. humoristička serija (više sitcom).
Dalje, likovi su odlično razrađeni, podjela uloga odlična, scenario pravi - dosta skrivenih poruka (ismijavaju situaciju u BiH i okruženju)...

Да, поредим ЛЗН са "Бољим животом". Шта, "Бољи живот" није хумористичка серија о животу једне просјечне породице са одличном подјелом улога и приземним хумором и драматургијом за широке народне масе?
Али то није тема наше емисије... не бих више о томе!

Даље, о РТРС-у!
Прочитај мој пост, написао сам да је филмски програм на РТРС-у бољи од оног на ФТВ (а ти ниси навео супротно). Нисам рекао да на РТРС-у има истраживачког новинарства ни да на РТРС-у има критичких прилога о актуелној власти. РТРС је обична режимска телевизија. Читај шта се пише, онда можемо да полемишемо.

Апсолутно је небитно да ли је ФТВ најгледанија ТВ у БиХ (то исто тврди и ТВ Пинк и више њима вјерујем с обзиром на профил просјечног грађанина ове земље). "Дневни Аваз" је најчитанија новина у БиХ, а то је невиђени крш од новина, дно новинарске етике и професионализма!

Citiraj:
Komentarisati Vaskovića i njegove fraze je smiješno.
Zaista, taj lik ne zaslužuje toliki medijski prostor.
Ali, ja sam pomenuo drugi primjer iz 60 minuta!
Još neko je pomenuo primjer istraživačkog novinarstva u 60 minuta.

Зашто је смијешно коментарисати Васковића и његове фразе? Ја ти наведем конкретан примјер непрофесионалног и тенденциозног новинарства, а ти немаш ништа да кажеш на то? И он им прави ударне приче у посљедње вријеме...

Још једном, ако је "60 минута" објективна и непристрасна емисија, ја сам Usain Bolt!

А овдје је госпођа то јако елоквентно објаснила:
http://www.sarajevo-x.com/clanak/090306012
http://www.glassrpske.com/vijest/2/novo ... menti.html
Citiraj:
Директорка Центра за културу дијалога Сања Влаисављевић оцијенила је да је у медијима у БиХ све присутнији језик улице, ставови који се презентују како једина истина, као и отворених позиви на линч.
У отвореном писму медијима она додаје и то да сви они који јавно укажу да је недопустиво да новинари у својим извјештајима и прилозима вријеђају, осуђују и пресуђују одмах буду прозвани да су "заштитнички оријентисани према злим националистима, да немају осјећаја за истину и правду, да нападају новинаре...". Набројала је и квалификације које у својим извјештајима или коментарима користе неки новинари, попут "разуларени бандит", "клептоман", "хуља", "стока на власти", "криминална банда", "бандит из Лакташа", "подстрекач злочиначких похода", "вјерски затуцан свијет", "Миле Лакташ", "шта зна неписмена стока"...

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gledate li FTV?
PostPoslato: 08 Mar 2009, 01:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10461
Na zalost, zivimo u veoma apsurdnoj zemlji gdje se jezik mrznje i vrijedjanje naroda kao kolektiviteta jos uvijek tolerise...primjer je i ova emisija koja, ne da nije olicenje istrazivackog novinarstva, nego spada u politicki angazovano ( citaj: iz jednog centra moci finansirano ) kvazi-novinarstvo. U narodu bi se to skraceno moglo nazvati pljuvacinom...A da bi emisija bila gledana, primjenjen je identican fazon koji je do savrsenstva iskristalisao pokojni Risto Djogo...Samo sto sad nije 92. nego 2009 a regulatorni organi ( opet Kemo and co. ) nikako da se oglase, bitno je da klepaju po 10-tak hiljada mjesecno na plate+honorare laprdajuci o digitalnoj televiziji... Ne samo u ovoj emisiji, nego pocesto se zna na gore pomenutoj tv kuci cuti jezik mrznje...Naravno bez posljedica... :roll: :roll:

A kao slag na tortu pazi sljedece vijesti... :lol:
Citiraj:

Инфо | 16:34 05/03/2009 | Извор: РТРС
Награду за телевизијско новинарство Жељки Драгичевић, новинару Радио-телевизије РС додијелило је Друштво новинара БиХ.
Редакција емисије "60 минута" Федералне телевизије добитник је награде "Новинар године" за 2008. годину Друштва новинара БиХ.
У образложењу ове награде наведено је да је за ову годину направљен преседан и награда по први пут додијељена колективу.

За новинара године за 2008. годину о области штампаних медија изабрана је новинарка "Ослобођења" Едина Каменица.

Награда за радијско новинарство додјељена је новинару Радија Љубушки Тиграну Делићу, а новинар "Ослобођења" Гојко Берић добитник је награде за животно дјело.
Берић је добио статуу, а остали награђени по умјетничку слику, док због недостатка финансијских средстава није било новчаних награда.

boldovani dio je za :lol: :lol:

Nego da se uozbiljimo, evo par skolskih primjera pravog istrazivackog novinarstva:

http://www.b92.net/info/emisije/istrazu ... _id=326381
http://www.b92.net/video/video.php?nav_ ... _id=333044
http://www.b92.net/video/video.php?nav_ ... _id=342519


P.S. I da, ne dirajte mi Vladana, meni se bas dopao nacin na koji je komentarisao francusku ligu na BN TV... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gledate li FTV?
PostPoslato: 08 Mar 2009, 03:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Apr 2008, 18:52
Postovi: 380
kada BH istrazivacko novinarstvo bude u rangu jednog insajdera sa B92 onda cemo moci pricati o postojanju istog!
kada na Rtrs-u bude novinara i emisija koji ce moci sebi dozvoliti ono sto mogu hrvatski novinari (tipa Bage i Stankovica) pa da smiju pitati lemija ono sto pomenuti smiju Sanadera i ostale, onda cemo moci pricati o postojanju slobodnog novinarstva.

p.s. sto se tice 60 minuta mislim da je Bakir dobio mnogo vise publiciteta nego sto kao novinar i osoba zasluzuje. U najboljem slucaju zaokruzuje primitivnu sliku naseg drustva (gledaoci-tv-politika, sve nam je vise manje primitivno)

_________________
prije sam imao sindrom podvojene licnosti, sad smo obojica dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gledate li FTV?
PostPoslato: 08 Mar 2009, 07:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2005, 23:57
Postovi: 861
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
@drug

U Djogu mi ne diraj! Ne bih da ulazim u "objektivno" izvjestavanje u toku rata jer je tada "svako drzao svoju stranu", sto je donekle i normalno. Ipak, mislim da mu se ne mogu osporiti neke zajebancije u zavrsnicama emisija koje je vodio:

http://www.youtube.com/watch?v=7y5qgiSIkOE

Ovo majka radja samo na ovim prostorima. :D

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=uw1bHaUk ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=dk5FBE1L-Kc


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gledate li FTV?
PostPoslato: 08 Mar 2009, 09:31 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2008, 10:01
Postovi: 45
On je na ovim prostorima prvi profurao taj fazon. Bakir je losa kopija. A najveci imitator pokojnog R.Đ. je onaj lik sto vodi dnevnik na Hajatu.. Mene bi bilo sramota..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gledate li FTV?
PostPoslato: 09 Mar 2009, 01:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Mar 2009, 02:12
Postovi: 19
Bakir je faca velika po mom misljenju. Nije djabe dobio nagradu za hrabrost. Proziva sve redom i na taj nacin gradjanima otvara oci. Mnoge nacionalne stranke su izgubile dosta glasova, upravo procjenjuje se zbog ove emisije. Gdje si vidio da se protiv Dodika bilo sta negativno iznosi na RTRS. Ipak svaki dan se pojavljuje, ja otvorim pastetu kad ono Dodik.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gledate li FTV?
PostPoslato: 09 Mar 2009, 01:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2008, 13:26
Postovi: 612
Lokacija: Banja Luka
Gledam FTV jer imaju kvalitetan filmski program. Primjetio sam da BHT ima odličan filmski program (evo bio je ciklus Ingmara Bergmana) pa me interesuje da li se otkupljena prava na filmove prenose i na entitetske emitere? Najviše me interesuje jer RTRS ima katastrofalan program tog tipa, dok mi se čini da FTV pušta filmove koji su svojevremeno bili i na BHT.

60 minuta ponekad slučajno upratim, i nastavim gledati da se dobro nasmijem. Ljudi jeste li znali da u RS ima 80.000 registrovanih lovaca, a ako svako od njih ima 2 duge cijevi, da li se to sprema Dodikova privatna armija za dizanje ustanka??? :lol: :lol: :lol:

E i meni je stvarno preko glave crkvi, manastira i narodnih igara, pjesmarica, bisernica, kapi zavičaja. Njegovanje narodnih običaja, kulture i identiteta - OK, al što je previše, previše je. Popuni program svim i svačim samo da ne moraš otkupljivati nešto kvalitetno. Banalan primjer, ali - zašto RTRS ne prenosi nijedan sportski događaj?
Za Božić - Evo kako je bilo ispred Hrama Svete Trojice, evo kako je bilo u Bijeljini, u Trebinju, Čardačanima, Driniću, Han Pijesku, Stakorini, Donjim Lamincima, Gornjem Pervanu... pa malo do BG, pa malo do Kosova, pa malo do Moskve i prođoše vijesti RTRSa... sveukupno 20min dnevnika od 30 koliko traju, požar u Trnu koji može da uništi pola kuća tamo tek spomenuše na kraju kao "posljednju vijest", a ATV je već imala smontiran prilog u 7:10?! Sad mi odjednom postadošmo najveći bastion pravoslavlja?

Starno ne volim RTRS zbog uređivačke politike likova koji ne mogu da se izvuku iz provincijalističkog mentaliteta, sve sa Mirom Lolić-Močević, hiper vijernicom.

_________________
Slika

EVE Online 21 day trial
https://secure.eveonline.com/trial/?inv ... tion=buddy


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 188 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs