banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 05:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 66 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Nov 2008, 20:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kako su večeras u Dnevniku rekli da do 2015. planiraju TV u BiH preći na digitalno, a u BiH postoji milion tv prijemnika, to znači da će svako od nas morati pljunuti nekoliko stotina KM.

Da li ti sturčnjaci pitaju odakle pare? Nije im ovo Francuska pa da mogu prelaziti sa tehnike na tehniku kada im se digne. Ja mislim da državne TV moraju zadržati i analogno emitovanje programa. Jer dosta nas ne može priuštiti digitalni tv niti mnogi od nas to neće uraditi , jer im stari televizori sasvim dobro rade.

Nadam se da će ove moje riječi doći do bagre iz RAK-a.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2008, 22:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
Ne mogu zadržati analogne frekvencije jer onda nece imati mjesta za digitalne frekvencije. Ukidanjem analognih, dobiva se mjesto za digitalne. Također BiH je jedna od 118 zemalja koja je u Genevi potpisala ugovor o prelasku na digitalno emitovanje do 2015. Evropska Unija preporuca svim clanicama i (buducim clanicama) da to naprave do 2012.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2008, 22:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 20:17
Postovi: 2740
Lokacija: BN (Serbian Republic)
Pa iskreno mislim da do 2015 god. sadanji lcd televizori ce biti novi po 200-300 KM...
Bice gotov svima dostupni, i nece bas svi preci na digitalizaciju i bice jos analogne TV posle toga...
Pa kad je krenulo dig.sat.TV pa i danas imas sat. programa koji emituju u analognoj tehnici...
Tako da niko se ne mora da brine da posle 2015 god. nece imati sta da gledaju..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2008, 10:36 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Jan 2008, 19:38
Postovi: 14
Oni koji imaju mogućnosti, a namjeravaju donekle pratiti razvoj digitalng emitovanja programa, trebaju imati na umu sledeće :
1. Tokom prelaznog perioda (do 2015.g. ! ! !) najvjerovatnije će moći pratiti SDTV korišćenjem DVB-T risivera koji koriste tehnologiju kompresije MPEG-2.
2. Nakon 2015.g., nadamo se, u BiH će biti potpuno primjenjena tehnika digitalnog emitovanja programa ali kao konačno rješenje koristiće se tehnologija kompresije MPEG-4. :angry4:

Većina vlasnika sadašnjih analognih TV-prijemnika će vjerovatno se odlučiti za privremeno rešenje i nabaviti DVB-T risiver sa MPEG-2. :wink:
Nije loše imati na umu i to da :
DVB-T risiveri koji rade sa kompresijom MPEG-4 mogu podržavati i prijem signala s kompresijom MPEG-2 (ali u sadašnjim uslovima cijena im je znatno viša). :confused2:

Izvinjenje onima koji su bolji poznavaoci ove problematike i terminologije za ovu oblast! :evil3:

_________________
nikolIC


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2008, 10:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Pa stani filozofe, cemu dreka i kuknjava, za 7 godina ce vecina sadasnjih televizora katodasa da pocrka od stabilne struje nasih krajeva, a vec sada imas kupiti za 500-600 KM, koliko je prije par godina kostao iole veci katodas, pristojan LCD televizor...

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2008, 10:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
u Srbiji je RTS vec krenuo da pusta digitalnu, ali kod nas nesto nisam siguran da ce to do 2015 da srede, s obzirom da stalno kukaju na pare
jedino ako im sad to ne bude razlog da dignu pretplatu na nekih 20 ili 25 km

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2008, 13:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
U Hrvatskoj

http://www.vlada.hr/hr/aktualne_teme_i_ ... _hrvatskoj

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2008, 13:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
Dobra mi je reklama za DVB-T u HR hehe :lol:

http://www.vlada.hr/hr/aktualne_teme_i_ ... izija_u_rh


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2008, 14:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Rakun_Slavko je napisao:
Pa stani filozofe, cemu dreka i kuknjava, za 7 godina ce vecina sadasnjih televizora katodasa da pocrka od stabilne struje nasih krajeva, a vec sada imas kupiti za 500-600 KM, koliko je prije par godina kostao iole veci katodas, pristojan LCD televizor...


Ako se spusti cijena na nekih 200 - 300 KM onda ću da razmislim. Ali kako sam vidio njima cijena slabo ide dole. Osim toga kod mene Nišlija napravljen je tako da izdržava sve i ako je izdržao 2,5 decenije kontam da će izdržati još koju.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2008, 22:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
ja se vec uveliko pripremio, sad cekam potez HR televizije, valjda ce oni prvi u regionu

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2008, 23:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
Ne vidjeh da se ovde u prilozima spominje, ali gledao sam na HRTu da vlada RH daje svim registrovanim TV pretplatnicima odredjenu svotu novca za kupovinu digitalnih receivera. Ne pokriva bas u potpunosti troskove ali dobrim dijelom da.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2008, 23:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Hajde potraži ako ti nije teško, koliko iznosi to učešće u % ?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2008, 00:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
Evo. Nije % vec neka cifrica za pomoc.
http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[cat]=102&tx_ttnews[tt_news]=9869&tx_ttnews[backPid]=172&cHash=6100892ce8

Ali moras kopirati cijeli link, klik na ovo hyperlinkovano pola ne radi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2008, 00:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
stipe, 26-09-08 23:10:
ma svi oni samo naklapaču a malo rade.mi npr. živimo u zadarskoj županiji a kad je panorama gledamo onu za područje rijeke.ma di to ima?nisu u stanju doć do nas na otok i okrenit antenu sa učke na mihovil ili ćelavac a kamoli da će instalirati digitalnu tehnologiju.talijani nas koliko toliko nadopunjuju programom a da nije njih dobro da bi vidili i ovo što vidimo.a nova tv za nas je velika nepoznanica.valjda smo druga država,neznamo ni mi...


Ovima sa hrvatskih otoka da nije RAI , baš bi se dosađivali i samo pravili djecu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2008, 07:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
filozof sa vrbasa je napisao:
Citiraj:
stipe, 26-09-08 23:10:
ma svi oni samo naklapaču a malo rade.mi npr. živimo u zadarskoj županiji a kad je panorama gledamo onu za područje rijeke.ma di to ima?nisu u stanju doć do nas na otok i okrenit antenu sa učke na mihovil ili ćelavac a kamoli da će instalirati digitalnu tehnologiju.talijani nas koliko toliko nadopunjuju programom a da nije njih dobro da bi vidili i ovo što vidimo.a nova tv za nas je velika nepoznanica.valjda smo druga država,neznamo ni mi...


Ovima sa hrvatskih otoka da nije RAI , baš bi se dosađivali i samo pravili djecu.


:lol: :lol: :lol: Mora da je dobar taj RAI kad se natalitet na ostrvima toolikooo smanjiooo... :lol: :lol:

zigizmund je napisao:
Dobra mi je reklama za DVB-T u HR hehe :lol:

http://www.vlada.hr/hr/aktualne_teme_i_ ... izija_u_rh


Vidio sam ovo jos davnoo na telki, jedino ne kontam slogan "Sidjite sa krovova"...a cime ce loviti digitalni signal ako ne antenom? :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2008, 20:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Baš sam prije neki dan na HTV gledao promotivni spot o digitalnoj televiziji. Pa kako ih nije sramota ono poređenje, Oni zato ubiru pretplatu da svima obezbjede dobar prijem programa. Nikakve mušice nisu dopustive.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2008, 21:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jul 2007, 18:08
Postovi: 302
Lokacija: ispod mosta
jos da uspiju objasniti kako to da primis digitalni signal bez antena i penjanja na krovove :lol:

sta ce mi digitalni risiver ako ne ukopcam antenu u nju, bila ona na krovu ili sobna, a sta ce mi sobna antena pokraj lcd-a ili plazme :roll: zar nije stabilniji i bezbjedniji prijem onaj sa antene na krovu :confused2:

sobna antena je smece i slika skace kad neko hoda po sobi i osjetljiva je na sve zivo

i ostaje pitanje, kako da uhvatim npr. signal dvb-t u banja luci sa psunja ako se ne popnem na krov i okrenem antenu na krovu prema sjeveru :roll: :roll: :roll: sta mi vrijedi sto imam risiver ako nemam antenu na krovu

_________________
ovo je moj grad,
to je ono sunce
sto me grije,
dusu moju mogu raniti
al' ne mogu ostati bez tebe...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2008, 23:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Mislim , kampanja im je debilna, a kod nas će biti još debilnija i još više ćemo se smijati našim glupostima kada počnu sa digitalizacijom. :)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2008, 00:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Apr 2008, 18:52
Postovi: 380
da... 2015. cemo se smijati tim nasim reklamama. Sigurno ce Batko visiti na krovu a Deen vikati da nije dobra slika i onda ce Batko sa svojih 160 kila :lol: pasti sa krova pravo na Deena. A Lemi ce nam dati po cenera od penzionera da kupimo recivere.

_________________
prije sam imao sindrom podvojene licnosti, sad smo obojica dobro!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2009, 15:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Apr 2008, 18:52
Postovi: 380
http://www.novine-online.com/vijesti/bi ... dine-.html

JEL vam ovo lici na preuranjenu 1.aprilsku salu, obecanje ludom radovanje ili sta vec?

Zar gosp. ministar tako slabo procjenjuje realnu situaciju, da je BIH spremna u roku 2-3 godine za ovaj mali korak za covjecanstvo a tako veliki za BIH gradjane. Koliko smo tehnicki, finansijski i strucno spremni da ubacimo u 7 brzinu i prestignemo one koji su krenuli 5 godina prije nas? A da ne govorim o slaboj informisanosti 90 % bih gradjana i zabunu koju ce ovo uzrociti. DA se razumijemo nama dvb treba kao i sve ostalo ali mi se cini da su gospoda Kemo i co pobrkali loncice i pomislili da zivimo negdje u Velikoj Britaniji. Jedno je sigurno a to je da ce i za ovaj projekat prebaciti dobru lovu u svoje dzepove, opet, pogadjate iz dzepova bih gradjana i njihovih pretplata.

_________________
prije sam imao sindrom podvojene licnosti, sad smo obojica dobro!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 66 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs