banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 23:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 197 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: DVB-T u Banja Luci
PostPoslato: 10 Okt 2008, 14:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Jan 2008, 19:38
Postovi: 14
Da li neko zna kakvi su uslovi za prijem TV programa preko DVB-T prijemnika na 23.digitalnom kanalu u Banja Luci? :confused2: :) :) :) :)

Šta je ovih dana sa 23. analognim kanalom Pink BH TV (Šibovi)?
Da li je i to dijelom uzrok smetnji u prijemu DVB-T digitalnog 23.kanala sa Psunja odnosno Papuka? Čuo sam nezvanično priču da sa 23. prelazi na 51. analogni kanal na istoj lokaciji (Šibovi).

Gdje i koji DVB-T prijemnik kupiti, po kojoj cijeni?
Ima li tih prijemnika u varijanti kompresije MPEG-2 a da je sa 5.1 zvukom (Dolby Digital)?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2008, 17:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Uh koliko je naslov ove teme obecavao, kad ono :P ja vec pomislio da krece DVB-T sa Sibova ili Kozare :lol:
Ova tema vec ima vise puta otvorena, a najvise je receno na naslovu:

"DVB-T konačno i na Psunju"
viewtopic.php?f=29&t=38004

da se ne duplamo... :evil3:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2008, 09:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2006, 01:57
Postovi: 284
:D :D Ja isto konto nije valjda krenuo DVB-T,sto se tice PinkaBH on je sad na 51 kanalu sa Sibova a na 23 nema nista.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2008, 14:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Sep 2008, 11:12
Postovi: 106
Neka od tv stanica emituje u Banjaluci dvb-t program? Na kojoj frekvenciji? Molim za informaciju? Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2008, 17:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jul 2007, 18:08
Postovi: 302
Lokacija: ispod mosta
VIKOM pokrenuo mux1 sa 5 kanala Vikom, Vikomice channel, Vikom nedjo s manjace 24h, Vikom tarot, Vikom radio na tv

_________________
ovo je moj grad,
to je ono sunce
sto me grije,
dusu moju mogu raniti
al' ne mogu ostati bez tebe...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2008, 00:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
IloveBL je napisao:
VIKOM pokrenuo mux1 sa 5 kanala Vikom, Vikomice channel, Vikom nedjo s manjace 24h, Vikom tarot, Vikom radio na tv


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ili jos bolje C1, C2, C3, C4 u muxu 1, u muxu dva kodirani Vikom paket... :evil3:

Zasto 4 kanala Simica, pa posebno za reemitovanje RTS SAT na prvom kanalu, gradsku skusptinu na drugom tj parlamentarni kanal, treci za spotove Alogije, Done Ares i ostalih - muzicki, i cetvrti sportski za prenos turnira u malom fudbalu iz Borika... :evil3:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2008, 12:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Apr 2008, 18:52
Postovi: 380
a hoce li ici vikom u hi-def. od nove godine? Bas bi bilo super vidijeti vikomice, nedju, zmaja u visokoj rezoluciji :lol:

_________________
prije sam imao sindrom podvojene licnosti, sad smo obojica dobro!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2008, 09:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
drapa je napisao:
a hoce li ici vikom u hi-def. od nove godine? Bas bi bilo super vidijeti vikomice, nedju, zmaja u visokoj rezoluciji :lol:



Visoka rezolucija Vikomica? :lol: One su ionako sve vec u "visokoj rezoluciji" :lol:
Nego, C televizija nakon eksperimentalnog emitovanja tokom avgusta i septembra odlucio pokrenuti 5 DVB-T kanal u prvom multipleksu, dokumentarni kanal - sve sa uspjesima gradskih vlasti...
Iz pouzdanih izvora saznajem da je ovu ideju vlasniku ove tv grupacije dao Filozof sa Vrbasa.
Uz onaj parlamentarni kanal... :lol:
Opsirnije na:
www.tvsimic-banjaluka.com/dvb-t


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2008, 12:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Sep 2008, 11:12
Postovi: 106
Ha ha, ukapirao sam da me zezate!

A da se ipak malo uozbiljite, jer me stvarno zanima dokle se stiglo sa dvb-t u Banjaluci?

Ima li kakvih najava po tom pitanju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2008, 21:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jul 2007, 18:08
Postovi: 302
Lokacija: ispod mosta
Nacekaces se. jos to nigdje nije krenulo po Bosni, a i nece jos dugo. to ti se sve rjesava u Saraybosni, prvo ce da ga dobiju tamo. iako imaju neke planove i strategije, od toga jos nista

_________________
ovo je moj grad,
to je ono sunce
sto me grije,
dusu moju mogu raniti
al' ne mogu ostati bez tebe...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2008, 11:52 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 06 Nov 2008, 11:11
Postovi: 7
Zanima me da li je odluceno koji sistem ce koristiti ?
MPEG-2 kao u Hrvatskoj ili
MPEG-4 kao u Sloveniji ....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2008, 12:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jul 2007, 18:08
Postovi: 302
Lokacija: ispod mosta
mpeg2

_________________
ovo je moj grad,
to je ono sunce
sto me grije,
dusu moju mogu raniti
al' ne mogu ostati bez tebe...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2008, 13:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
tv-manijak je napisao:
Ha ha, ukapirao sam da me zezate!

A da se ipak malo uozbiljite, jer me stvarno zanima dokle se stiglo sa dvb-t u Banjaluci?

Ima li kakvih najava po tom pitanju?


Pa dobro ajde, necemo vise...koliko je meni poznato, sve je to u BiH jos u formi tzv (ne)radnih grupa koje sastance po Sarajevu pod okriljem Kemal@Co privatne firme zvane RAK. Ne postoji jos ni prednacrt strategije prelaska na digitalni sistem emitovanja, zadnji sastanak je bio cini mi se u maju i samo su konstatovali da ih je okruzenje davno prestiglo, pa bi BiH lako 2011. mogla biti analogno ostrvo u Evropi. Doduse ne znam kakva je situacija u Crnoj Gori, ali ako uzmes da se Hrvatska ubrzano digitalizuje, da je i u Srbiji u toku realizacija pilot projekta digitalizacije, samo je kod nas corak.
Doduse i na ovom forumu se pisalo o tome, a i sam sam ponesto cuo, da postoji verzija pilot projekta RTRS-a po tom pitanju, po zavrsetku rtv doma koji je u izgradnji ali i to je daleka buducnost.

IloveBL je napisao:
mpeg2


Siguran si u ovo? Ja ovo nigdje nisam nasao. Doduse i u Srbiji je cini mi se u strategiji mpeg4 dok je po pilot projektu mpeg2.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2008, 18:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jul 2007, 18:08
Postovi: 302
Lokacija: ispod mosta
negdje sam citao da ce se koristiti mpeg2 kad krene test faza a ko zna kako ce poslije

a navodno ce se u pocetku emitovati samo na uhf 61-69. a kasnije ce kad bude npr. islo sa kozare, jedan mux ce biti na ch27, drugi na 54, treci 33uhf itd.

pretpostavljam da ce najprije krenuti sarajevo i banjaluka sa gradskim predajnicima pa onda na kozaru. vjerovatno ce sa kozare ici prvo u mux1 rtrs bht a mozda i atv i pink krenu s njima

ja se nadam da ce nesto tokom iduce godine da krene jer ovo je sramota, pa jos nije nista krenulo od dvbt

_________________
ovo je moj grad,
to je ono sunce
sto me grije,
dusu moju mogu raniti
al' ne mogu ostati bez tebe...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2008, 23:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
IloveBL je napisao:
negdje sam citao da ce se koristiti mpeg2 kad krene test faza a ko zna kako ce poslije

a navodno ce se u pocetku emitovati samo na uhf 61-69. a kasnije ce kad bude npr. islo sa kozare, jedan mux ce biti na ch27, drugi na 54, treci 33uhf itd.

pretpostavljam da ce najprije krenuti sarajevo i banjaluka sa gradskim predajnicima pa onda na kozaru. vjerovatno ce sa kozare ici prvo u mux1 rtrs bht a mozda i atv i pink krenu s njima

ja se nadam da ce nesto tokom iduce godine da krene jer ovo je sramota, pa jos nije nista krenulo od dvbt


To bi bilo sjajno, ali mislim da je na dugom stapu, predugom...

Ono sto sam ja pak nacuo je da ce nakon izgradnje rtv doma, u isti, i na isti, sve digitalno, pa tako i jedan dvb-t multipleks...Pilot projekat je u pitanju - navodno 66 UHF, ERP 150W sa zgrade za podrucje grada Banjaluke u kojem ce ici RTRS, RTRS 2 ( info kanal + dvb-t promo po uzoru na RTS4 ), dok ce preostala dva mjesta biti iznajmljena komercijalnim tv kucama, najvjerovatnije za ATV i PINK BH...

Mada mislim da je i ovo u domenu naucne fantastike i da je u pitanju daleka buducnost, jer evo bas veceras, promovisuci novo reportazno vozilo, Davidovic rece da ce program iz rtv doma krenuti iduce godine u ovo doba...

Do tada nam ostaje samo DVB-T Psunj, a iako Crveni Cot treba da krene do kraja godine sa novog stuba, nema sanse da ga se ulovi u BL, predaleko je...

Gore iznad mozda da...ko zna... 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2008, 00:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jul 2007, 18:08
Postovi: 302
Lokacija: ispod mosta
vidis nisam to cuo za multipleks za banja luku, sto da ne. moguce je to, samo ne znam zasto da se ceka izgradnja rtv doma, to moze i sada. puste sa sibova za pocetak nekih 100w

kad ce to da krene ne zna ni vidovita zorka

_________________
ovo je moj grad,
to je ono sunce
sto me grije,
dusu moju mogu raniti
al' ne mogu ostati bez tebe...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 22:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
IloveBL je napisao:
vidis nisam to cuo za multipleks za banja luku, sto da ne. moguce je to, samo ne znam zasto da se ceka izgradnja rtv doma, to moze i sada. puste sa sibova za pocetak nekih 100w

kad ce to da krene ne zna ni vidovita zorka


pa valjda tek izgradnjom objekta ide tender za novu opremu kako studijsku tako i emisionu. Ali, u pravu si ovo za Vidovitu Zorku, na zalost. Davidovic neki dan rece da ce tek krajem iduce godine krenuti signal iz novog rtv doma.

A da cemo jos podugo biti ostrvo sto se tice digitalnog signala govori i podatak da cak i Crnogorci krecu do kraja godine sa pilot projektom... Po modelu iz Srbije prvo ide glavi grad - u ovom slucaju prvo Podgorica. Signal ce biti ipak - u mpeg4 formatu ...kao i u Sloveniji...

evo nesto vise o pilot projektu DVB-T u Crnoj Gori...

http://www.republika.cg.yu/naslovna.pht ... &id=105267

Po strategiji prelaska na DVB-T sve ce biti gotovo do 2012.

http://www.ardcg.org/index.php?option=c ... e+preuzeti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2008, 15:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Apr 2008, 18:52
Postovi: 380
a moze li mi neko objasniti razliku izmedju mpeg2 i 4, jer sam u fazi kupovine lcd tv-a.
Svidjaju mi se dva modela, od toga philips koji nema mpeg4 i sony koji ima, a razlika u cijeni je nekih 300km... pa me interesuje sta to meni znaci kao gledaocu iz Banjaluke. Hvala unaprijed.

_________________
prije sam imao sindrom podvojene licnosti, sad smo obojica dobro!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2008, 22:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
drapa je napisao:
a moze li mi neko objasniti razliku izmedju mpeg2 i 4, jer sam u fazi kupovine lcd tv-a.
Svidjaju mi se dva modela, od toga philips koji nema mpeg4 i sony koji ima, a razlika u cijeni je nekih 300km... pa me interesuje sta to meni znaci kao gledaocu iz Banjaluke. Hvala unaprijed.


mpeg 4 otvara bez dodatnog DVB-T risivera HD TV...Za sada, na zalost bez uloge na nasim prostorima...Mozda ako krene HRT HD sa Psunja, sto nece biti u skorije vrijeme...
Takodje ako u BiH ipak usvoje mpeg4 kao standard u DVB-T-u kao u Sloveniji, Srbiji i Crnoj Gori, nece ti uopste trebati set top box da otvoris digitalne kanale...
Nesto su pricali u ELTI da ce pokrenuti bar dva tri HD kanala, e recimo za to ti nece trebati DVB-C da ih otvoris, ali pazi, LCD mora imati DVB-C ulaz...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2008, 22:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
@ I Love BL
Lovis li ista od SLO DVB-T na svojoj lokaciji? Kakav je prijem ako lovis? Koliko vidim na ovoj mapi oni su pokrili skoro 80% teritorije DVB-T signalom a raspisan je i tender za drugi multipleks...

Slovenacka agencija za postu i elektronske komunikacije (APEK) otvorila je novi tender za dodjelu koncesija za drugi digitalni zemaljski multipleks u toj zemlji.
Prema navodima poslovnog dnevnika "Finance" krajnji rok za prijavu je 25.11.2008 godine, a konacna odluka o novim koncesionarima bice donesena najkasnije do 23.12. ove godine.

http://www.mportal.com.hr/jumpto.asp?re ... 70&id=3652


Prikačeni fajlovi:
pokrivenost Slovenije DVB-T.jpg
pokrivenost Slovenije DVB-T.jpg [ 61.36 KiB | Pogledano 1812 puta ]
Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 197 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 61 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs