banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 23:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 691 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 35  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Jan 2014, 21:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Pobuna na Kastel radiju:

Citiraj:

Радници Радио Саундсета Кастела пријете тужбама због неисплаћених примања

Бањалука - Шесторо бивших радника Радио Саундсета Кастела обратили су се Агенцији за мирно рјешавање радних спорова, јер им од априла прошле године нису уплаћене плате и доприноси, а кажу да размишљају и о тужби против некадашњег послодавца Саундсет радијске мреже из Хрватске.

Један од огорчених бивших радника Радио Саундсета Кастела Нина Шипка прича да су радници, након истека уговора у септембру прошле године, радили "на црно" и без плата.

- Дужни су нам шест плата, а остале обавезе да и не спомињем. Радио још ради, али без водитеља и осталих радника. У студију ради само једна дјевојка, која није пријављена и искрено не знам ни шта ради тамо, јер само врте рекламе - казала је Шипка.

Некадашња радница тог радија Лидија Гаковић је отказ дала по истеку уговора и још чека три заостале плате.

- Потражујем укупно хиљаду марака. Од Агенције за мирно рјешавање радних спорова сам добила рјешење, гдје стоји да ми бивши послодавац до краја фебруара треба да исплати тај износ, у шта чисто сумњам - рекла је Гаковићева.

Бивши радник, који је желио да остане анониман, каже да су кроз студио прошли бројни шефови, уредници и да су правила стално мијењана.

- Радници су били изложени психичком малтретирању, пријетњама отказом, уцјенама, мобингу и разним видовима застрашивања - нагласио је он.

Представник Саундсет мреже за БиХ Реуф Херић није желио да коментарише оптужбе некадашњих радника.

- Нека ми се бивши радници обрате, уколико мене сматрају одговорним за дешавања у фирми, мада нисам више представник те фирме - рекао је Херић.

Директор Агенције за мирно рјешавање радних спорова Борислав Радић је потврдио да је у агенцију стигло шест захтјева за рјешавање спора између бивших радника Радио Саундсета Кастела и Саундсет радијске мреже.

- Начињени су споразуми између послодавца и радника, осим два предмета, чије је рјешавање у току - рекао је Радић.

Све је почело средином 2012. године када је Реуф Херић, тадашњи власник "Q" Националне радијске мреже купио Радио Пинк и његове три фреквенције. У децембру исте године оформљен је тим од пет радника из Бањалуке. Власник је радницима на самом почетку обећао високе плате за овдашње услове, међутим, то није испоштовао.
Превара

Бивши радници тврде да је Радио имао велике приходе од реклама, али да они од тога нису видјели ни марку.

- Прошле године организована је наградна игра, Саундсет кеш, у којој је један слушалац освојио 500 марака, али их до данас није видио - рекли су огорчени радници.



http://www.glassrpske.com/banjaluka/gra ... 45071.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2014, 22:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Radio Beograd 2 cist kao suza u Slatini. Da li je propagacija ili ne, ali ova pojava je izrazena vec nekoliko dana. Ili su nesto cackali na Crvenom Cotu. :D

Vidim po netu, da to nije slucaj u okolini Banjaluke, vec i dalje. U komsiluku. Snimak star tek par dana.

https://www.youtube.com/watch?v=c7E1kTBHXfI

Usput, malo u jubileju:

Citiraj:

понедељак, 10. феб 2014, 19:03 -> 20:08
Радио Београд 2 слави 56. рођендан

Пре 56 година почело је редовно емитовање Другог програма Радио Београда. На рођендан, професору Слободану Жуњићу свечано је уручена награда за књигу године у области филозофије, естетике, теорије књижевности и уметности.

Други програм Радио Београда почео је редовно емитовање на данашњи дан пре 56 година.



Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2014, 12:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Da, zato Big 3 čim se izađe iz grada prema Gradišci često šušti...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2014, 00:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Da, s tim sto je prije Big 3 bio jaci, pa se Drugi program Radio Beograda nije mogao kod mene upecati ni u tragovima. Sada je cist kao suza, sve sa RDS-om.

Na prvom programu na 94,5 ponekad prodje, nesto kao ometanje od Igokea radija, ali nije strasno. Uglavnom slusljiva sva tri, ovaj pardon svih 5 radijskih programa.

Ne znam ide li Radio Novi Sad sa Cota ili sa Venca?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2014, 22:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Mar 2014, 11:52
Postovi: 13
Lokacija: Бањалука
УСКОРО!!!

Две нове радио станице у Бањалуци

РАДИО БУЛЕВАР 102.7 МHz, иза којег стоји Синиша Томић, бивши Хардрок радио
РАДИО ПЛАВИ БЛ иза којег стоји Игор Симић. Фреквенција непозната, можда 105.3 МHz

http://rak.ba/bos/index.php?uid=1273787112


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2014, 08:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Ovo Radio Bulevar je novo ime za pokojni Hard rock radio ili je nesto drugo u pitanju?

Za Plavi sam i ja cuo da krece na frekvencijama Vikom radija. Izgleda da je Vinko Peric nakon tv mreze - tv stanici TV 1 prodao i radijsku. Znaci imacemo dva Soundseta :D

Ili ce postojeci Radio Soundset Kastel preci u ruke TDI radija potpuno, posto se taj radio sada zove Soundset TDI - bar tako kaze RDS. :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2014, 16:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Citiraj:
Soundset Plavi je zagrebačka radijska postaja koja broji 15 godina života u radijskim prijemnicima hrvatske metropole. Počeli smo skromno, hitom „Celebration“ Kool & the Ganga koji je rasplesao zvučnike na tadašnjem Plavom 9, a danas smo urbana radijska postaja koja u potpunosti prati ritam svoga grada i svakoga dana mu donosi najaktualnije novosti, pregršt samo dobre glazbe i najbolje voditelje u hrvatskom eteru.

Soundset Plavi promatra svoj Zagreb sa 16. kata Vjesnikove zgrade i svakoga dana zaključuje isto: „Zagreb je baš prekrasan“. Zato s vama dijelimo sve ono što čini naš grad: svaki kvart, svaku ulicu, svaku klupu, prvi poljubac, tramvaj, Dinamo, Cibonu, Mladost, Medveščak, svaki kiosk i semafor, svakog stričeka s kokicama i tetu apotekarku, pločnike, oblake i krovove, svaki haustor, Prljavo kazalište, Hladno pivo i Azru, i još mnogo toga što jest Zagreb.

Od ranog jutra do kasne večeri Soundset Plavi ima za cilj držati svoje slušatelje informiranima, zabavljenima i opuštenima. Radimo to kroz dinamične emisije, uz gostovanja svih važnih gradskih i državnih službenika, uz energične voditelje koji oduševljavaju svojom profesionalnošću i spontanošću, a prije svega urbanim glazbenim odabirom svjetskih i domaćih hitova.

U svoje redove smo primili najbolje od najboljih, a sve kako bi vam dali najbolji radijski program. Jer Hrvatska na čelu sa Zagrebom kao glavnim gradom više nije malena država za koju malobrojni znaju. Ona svakim danom postaje sve važniji dio Europe i svijeta, i zaslužuje da i svaki njen dio, pa tako i radio njenog glavnog grada stoji uz bok najboljim svjetskim radijskim postajama. A mi se ne bojimo stati uz njih. Upali, pa ćeš čuti.
http://www.soundset.hr/radio/plavi


Ma to je Soundset Plavi. Taj Igor je samo predstavnik u BiH.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2014, 06:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Novi trac koji se siri po gradu je da iza ovog Plavog radija ne stoje uopste Hrvati, odnosno Soundset, vec nekadasnji voditelj BIG radija i sada visoki funkcioner stranke PDP. Igor Crnadak.
Opet bilo je i cudno da Soundset uzima jos jednu mrezu, iako su vec krahirali sa Kastel-om.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2014, 11:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2014, 17:38
Postovi: 320
Lokacija: Ljubacevo
Da li Plavi radio i sinino novo umjetnicko djelo vec emituju program ?

_________________
------------


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2014, 12:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jun 2013, 19:03
Postovi: 475
Od kada sam uveo ovaj trio paket i imam digitalnu, od tada puno češće slušam radio. Slušam ga preko TV-a. A naviku slušanja radia sam bio skroz izgubio. Ima radio neku čar, privlačniji mi je često od TV-a. Prebrojao sam, 31 program mogu slušati preko digitalne. Ali naravno preko telemaha pola ih ima zvuk kao da netko u pozadini trlja stiropor od stiropor. Napravio sam svoju listu u kojoj su 4 radio postave. Radio M, Ritam radio, RSG i Studio 88. Posebno su Ritam i M ok.
Zemaljskom antenom kod nas ih hvatam oko 16 programa. Po mome guštu od tih je jedino sa glazbom ostao dobar Studio 88. Omladinski radio X nije loš. A RDV koji sam prije uvijek slušao je postao preslika MTV-a. Imam osjećaj da bi i reality show uveli da mogu. Dobro, pretjerujem ali presjek pjesama im je ona Rihanna i sl.Radio Široki Brijeg zna puštati dobru glazbu, zna biti i rokače. Valjda kako tko radi, do čega li je već.


chils je napisao:
ma imam ratni radio iz `41 lampas koji radi ali nema antenu pa kontam da to bakarnom zicom malo skarabuzdim ali nema FMa (nekad si na AM i SW mogao da hvatas i hrvate za mornare i beograd a o madjarima i istoku da ne pricam )

naravno i luxemburg ;)


Sjećam se da su moji roditelji u sklopu bračnog kreveta imali iznad glave integriran jedan takav radio. Valjda je bačen sa krevetom. Sada mi žao. A radio je koliko se sjećam.
Sada mi je najstariji radio u kući negdje od prije rata, 90 kupljen.

_________________
Potpis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2014, 13:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
RSG je odličan radio. Često ga slušam dok sam na računaru. :)

Imali su i RSG 1 koji se transformisao u Antena Sarajevo ali mislim da je to i dalje njihov radio. I Antena ima odličnu muziku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2014, 23:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Jul 2014, 13:53
Postovi: 41
Plavi radio niti je Soundset niti je od Crnadka vec je projekat Vikoma sa zabavnom muzikom koji ce biti samostalan. Ako se nesto u Zagrebu zove plavi to je slucajno. nema nikakve veze sa ovim. Direktor je Igor Simic a ne Crnadak.Bolje se raspitajte pa onda lupajte


http://rak.ba/bos/index.php?uid=1273787112

http://www.vikom.tv/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2014, 07:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Не да ми се трагати, ал ај вас да приупитам.

Шта је са 102.7? Угашен, ок, али који су разлози?
И 107.1 је нестао прије неколико седмица.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2014, 09:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Daky je napisao:
RSG je odličan radio. Često ga slušam dok sam na računaru. :)

Imali su i RSG 1 koji se transformisao u Antena Sarajevo ali mislim da je to i dalje njihov radio. I Antena ima odličnu muziku.

Emir Cocalic ima covjek boju glasa mmm..... i dikcija mu je savrsena.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2014, 12:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Pa hoće li vaskrsnuti taj Hard Rock već jednom?! Mene smoriše ove ostale BL stanice, ne morem više to slušat'!

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2014, 14:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Hard Rock je vjerovatno postao poznat Regulatornoj Agenciji za Komunakacije kao pirat.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2014, 01:45 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Jul 2014, 13:53
Postovi: 41
Ako i vaskrsne garant nece biti kao sto je bio hard rock vec mozda nesto sasvim drugacije. Sto te smorise ostale stanice? Mislis da ce ove biti nesto bolje? ionako ih je previse. Slusaj onda muziku mimo radija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2014, 21:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Ташко je napisao:
Не да ми се трагати, ал ај вас да приупитам.

Шта је са 102.7? Угашен, ок, али који су разлози?
И 107.1 је нестао прије неколико седмица.


Finansije. U oba slucaja. :wink:

branimir je napisao:
Plavi radio niti je Soundset niti je od Crnadka vec je projekat Vikoma sa zabavnom muzikom koji ce biti samostalan.


Ovdje ne pricamo o formalnim, vec o stvarnim vlasnicima pomenutih radio stanica. Po gradu se vec uveliko prica da je stvarni vlasnik Plavog radija - Igor Crnadak. I da, radio, nema nikakve veze sa RTV Vikom. Kao sto ni Centralne nacionalne novosti nisu imale nikakve veze sa Vikom-om do prodaje televiziji - TV 1. Kablovsku verziju Centralnih nacionalnih novosti ops pardon - Vikom music TV - ne racunamo. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2014, 23:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
drug je napisao:
Po gradu se vec uveliko prica da je stvarni vlasnik Plavog radija - Igor Crnadak

Ponovo ima radio? Zar nije njegov bio nekadašnji BUM radio prije jedno 10-ak i više godina?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2014, 16:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Taj pokusaj, na zalost, nije uspio. Ideja je bila odlicna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 691 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs