banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 21:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 691 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Nov 2011, 18:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1694
mislio sam na zemaljski prijem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2011, 22:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
despot777 je napisao:
I ja sam upratio 202-ku... Putujem svaki dan na relaciji Gradiška - Banja Luka i prijem ove stanice je promjenljiv (malo ima malo nema) da bi u Novoj Topoli, konkretno na potezu od crvena njemačka crkva pa do restorana "Kod čiče" prijem bio potpuno čist i to sa RDS-om...Na tom istom mjestu može se ostvariti i prijem radio Beograd 2. program na 96,5 to jest potpuno "pregazi" big 3 ... tako sam i skontao da je moguć prijem sa C.Čota na ovom područiju... 202-ka ide sa većom snagom i ovde nema ometajuće frekvencije pa se može bolje uhvatiti što potvrđuje i prijem u Banjaluci... Razlog prijema na ovom područiju je difrakcija preko vrhova Motajice (difrakcija je prelamanje radio talasa preko vrhova planina)... Laički rečeno da nema Motajice ne bi bilo ni prijema...malo sam se igrao sa Google earth i povukao liniju od predajnika C.Čot do mjesta gdje mi 202-ka očita RDS i ta linija ide preko najvišeg vrha Motajice...i to nije sve, zahvaljujući ovoj difrakciji imam prijem 202-ke ali i RTS1 (10ch) i RTS2 (24ch) kod roditelja u G.Podgradcima što se opet poklapa sa ovom linijom koju sam povlačio na GE...slika ovih programa je promjenljivog kvaliteta od one da se jedva prepozana koji je program u pitanju do kvaliteta 4... RTS1 je kvalitetniji i manje varijabilan...


Bas me iznenadila ova informacija. Naprosto da ne povjerujes, da signal sa Crvenog Cota moze ici tako daleko. Inace ovo je prvi put da sam u gradu ulovio jednu beogradsku stanicu pa mi je to bas iznenadjenje. Inace kod mojih u Slatini, hvatam zemaljski prijem RTS 1. Slika je solidne kvalitete i prijem je konstantan. Do bombardovanja Srbije imao sam osim prvog, prijem i drugog programa RTS-a, na 24 UHF, ali je prijem bio los. Treci mi se pojavljivao samo povremeno, na 30 UHF, i to uglavnom ljeti, i to predvece. Od bombardovanja pa do prosle godine nisam imao nikakvog prijema, ali od tada mi ide RTS 1 opet i ide na staroj frekvenciji - 10 VHF. Radio prijemom se nisam nesto pretjerano bavio, ali se sjecam da sam svojevremeno mogao loviti Radio Kosavu. Dvjesta dvojka nikada kod mene u Slatini nije isla. Zato me iznenadio prijem u gradu. Jos pogotovo ako se zna da je grad u kotlini i da je jako tesko pokriti ga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2011, 08:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
drug je napisao:
despot777 je napisao:
I ja sam upratio 202-ku... Putujem svaki dan na relaciji Gradiška - Banja Luka i prijem ove stanice je promjenljiv (malo ima malo nema) da bi u Novoj Topoli, konkretno na potezu od crvena njemačka crkva pa do restorana "Kod čiče" prijem bio potpuno čist i to sa RDS-om...Na tom istom mjestu može se ostvariti i prijem radio Beograd 2. program na 96,5 to jest potpuno "pregazi" big 3 ... tako sam i skontao da je moguć prijem sa C.Čota na ovom područiju... 202-ka ide sa većom snagom i ovde nema ometajuće frekvencije pa se može bolje uhvatiti što potvrđuje i prijem u Banjaluci... Razlog prijema na ovom područiju je difrakcija preko vrhova Motajice (difrakcija je prelamanje radio talasa preko vrhova planina)... Laički rečeno da nema Motajice ne bi bilo ni prijema...malo sam se igrao sa Google earth i povukao liniju od predajnika C.Čot do mjesta gdje mi 202-ka očita RDS i ta linija ide preko najvišeg vrha Motajice...i to nije sve, zahvaljujući ovoj difrakciji imam prijem 202-ke ali i RTS1 (10ch) i RTS2 (24ch) kod roditelja u G.Podgradcima što se opet poklapa sa ovom linijom koju sam povlačio na GE...slika ovih programa je promjenljivog kvaliteta od one da se jedva prepozana koji je program u pitanju do kvaliteta 4... RTS1 je kvalitetniji i manje varijabilan...


Bas me iznenadila ova informacija. Naprosto da ne povjerujes, da signal sa Crvenog Cota moze ici tako daleko. Inace ovo je prvi put da sam u gradu ulovio jednu beogradsku stanicu pa mi je to bas iznenadjenje. Inace kod mojih u Slatini, hvatam zemaljski prijem RTS 1. Slika je solidne kvalitete i prijem je konstantan. Do bombardovanja Srbije imao sam osim prvog, prijem i drugog programa RTS-a, na 24 UHF, ali je prijem bio los. Treci mi se pojavljivao samo povremeno, na 30 UHF, i to uglavnom ljeti, i to predvece. Od bombardovanja pa do prosle godine nisam imao nikakvog prijema, ali od tada mi ide RTS 1 opet i ide na staroj frekvenciji - 10 VHF. Radio prijemom se nisam nesto pretjerano bavio, ali se sjecam da sam svojevremeno mogao loviti Radio Kosavu. Dvjesta dvojka nikada kod mene u Slatini nije isla. Zato me iznenadio prijem u gradu. Jos pogotovo ako se zna da je grad u kotlini i da je jako tesko pokriti ga.


Ne ometa te RTRS na 10ch u Slatini? Nisam siguran ali mislim da RTRS ide isto na 10ch sa nekog odašiljača za područije Banjaluke... I ja sam imao u G.Podgradcima prijem trećeg kanala i slabo RTS1 prije bombardovanja...do duše sad sam postavio malo kvalitetnije antene... RTS1 bi mi sad bio još bolji ali imam šum od RTRS-a sa tog 10ch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2011, 22:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
To je RTRS sa Banj brda i on se ne lovi kod mene u Slatini. Cak i u gradu, na mojoj drugoj lokaciji - ispod Starcevice, nije bajan. Ipak je glavna funkcija tog repetitora pokrivanje prostora juznih dijelova grada i prigradskih naselja, a i sam se nalazi na juznoj padini Banj brda. Mislim da i ne emituje sa nekom velikom snagom. U Slatini na mojoj lokaciji losi su i Sibovi. Jedino je signal ATV-a sa Sibova cist kao suza. Ostali su bas losi ili ih ne lovim uopste. Krcmarice su te koje ometaju signal.

Sto se tice frekvencije 10 VHF ona je cista kao suza, i na njoj imam poprilicno solidan RTS 1, dok mi je na frekvenciji dvojke, na 24 UHF, na zalost - BHT.

Trenutna situacija sa BG 202, na 101,8 FM, na mojoj lokaciji u gradu - ide i dalje, ali ima bas puno suma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2012, 22:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Od prvih snjeznih padavina 202-ojke vise nema u eteru na lokalitetu Starcevica. Sutra idem do Slatine, pa cu bas da vidim lovi li se gore? Nova anomailja prisutna posljednjih par dana je frekvencija 91,8 FM na kojoj se uz puno suma doduse, lovi, ako sam dobro povezao Radio Tuzlanskog kantona. :scratch:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2012, 23:39 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 16 Dec 2012, 23:17
Postovi: 3
Radio Kastel na 107,1. Sta je sad to?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2012, 10:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2012, 14:47
Postovi: 1820
Vjerovatno neki novi radio

_________________
ПРАВДА ЗА ГРОБАРЕ

http://www.youtube.com/watch?v=zZ-pJJy71Rw

Све остало је историја!

ПРАВДА ЗА СОРY-A

ИСТИНА ЗА dzonija !!! :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2012, 22:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2011, 23:08
Postovi: 1835
Lokacija: Banja Luka
Kastel je na frekvenciji umjesto Pinka, neki covjek iz Tuzle je kupio taj radio.

_________________
Kupus sadim a Fridrih niče


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2012, 00:26 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 16 Dec 2012, 23:17
Postovi: 3
Imaju dobru muziku za sada a i cuju se preko granice u Gradisci.Zna li neko kad pocinju i kakav ce biti program?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2012, 16:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Ne kontam, ovo bi trebale biti frekvencije Pink radija ( 107,1 i 100,4 ) Po svemu sudeci desila se vlasnicka transformacija, ali bi tu trebao biti Radio S ili se nesto u medjuvremenu promijenilo, sto ne bi bilo cudo kada je u pitanju nas vrli regulator. :D

https://www.facebook.com/RadioSBanjaluka

Slika

Nego, jbt, nevezano bas za ovo, nisam znao da je ponovo vaskrsla Marija :D

http://www.kosava.fm/

Slika

Slika

Studio izgleda bas mocno. A koliko su nekad bili slusani, eh eh...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2012, 16:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
moze li se beograd naci na srednjim ili kratkim talasima

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2012, 16:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
chils je napisao:
moze li se beograd naci na srednjim ili kratkim talasima


Ne vjerujem. Doduse nisam ni probavao. Dvesta dvojka u Slatini na 101,8 FM sa Crvenog Cota ide kao da je predajnik na Jelica brdu. Cista kao suza. Prvi program Radio Beograda je "poklopljen" Igokeom. Kad nestane struje na Lipovcu, lovi se bez problema :lol: Kosava je nekad isla na 94.10 FM. Sjajan prijem je bio kod mene. Isao i RDS. Sada je tu prijedorski ES - PRIT.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2012, 17:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
ma imam ratni radio iz `41 lampas koji radi ali nema antenu pa kontam da to bakarnom zicom malo skarabuzdim ali nema FMa (nekad si na AM i SW mogao da hvatas i hrvate za mornare i beograd a o madjarima i istoku da ne pricam )

naravno i luxemburg ;)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2012, 17:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
U čemu je fazon to što piše na tim starim radio prijemnicima imena tih evropskih gradova?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2012, 19:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jan 2011, 21:50
Postovi: 2963
Tu su im bile frekvencije na srednjem talasu !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2012, 00:00 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 16 Dec 2012, 23:17
Postovi: 3
drug je napisao:
Ne kontam, ovo bi trebale biti frekvencije Pink radija ( 107,1 i 100,4 ) Po svemu sudeci desila se vlasnicka transformacija, ali bi tu trebao biti Radio S ili se nesto u medjuvremenu promijenilo, sto ne bi bilo cudo kada je u pitanju nas vrli regulator. :D

https://www.facebook.com/RadioSBanjaluka



Pa taj S je prvo napravio profil na fejsu prije pregovora oko kupovine :) Da je trebao tu bi i bio.Prvo skoci pa reci hop!
Cudi me da se raspao Pink radio, mislim imperija, moc i to ludilo. A i zujali su godinama,skoro deceniju pa me cudi kako su i uspjeli da sacuvaju frekvencije.Nikad ni nisu bili nesto posebno. Bio sam tonac par godina pa me zanima nesto vise oko ovog novog radija,ne da trazim posao vec onako iz hobija pratim to.Mozda bi i uputio neke kolege u tu pricu.Karijeru sam zavrsio,drago mi je kad se pojavi nesto novo.Da su pametni da okupe ekipu koja imalo vrijedi u gradu i da naprave posao.Slusam Kastel vec par dana cini se kao eksperimentalni program.Samo naprijed i bez politike!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2012, 20:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
max85 je napisao:
Pa taj S je prvo napravio profil na fejsu prije pregovora oko kupovine :) Da je trebao tu bi i bio.Prvo skoci pa reci hop!
Cudi me da se raspao Pink radio, mislim imperija, moc i to ludilo. A i zujali su godinama,skoro deceniju pa me cudi kako su i uspjeli da sacuvaju frekvencije.Nikad ni nisu bili nesto posebno. Bio sam tonac par godina pa me zanima nesto vise oko ovog novog radija,ne da trazim posao vec onako iz hobija pratim to.Mozda bi i uputio neke kolege u tu pricu.Karijeru sam zavrsio,drago mi je kad se pojavi nesto novo.Da su pametni da okupe ekipu koja imalo vrijedi u gradu i da naprave posao.Slusam Kastel vec par dana cini se kao eksperimentalni program.Samo naprijed i bez politike!


Meni je to sve sumnjivo :) Ne bi jedan takav radio poput S radija koji je btw nacionalni emiter pravio takve pocetnicke greske. A sto se tice Pink radija, on zaista nikad nije bio nista posebno, za razliku od Nezavisnog radija Banjaluka kojeg su kupili i koji je bio meni ok. A ako si vec radio na radiju, sta kazes za ovaj skromni studio Kosave? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2013, 22:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
drug je napisao:
Ne kontam, ovo bi trebale biti frekvencije Pink radija ( 107,1 i 100,4 ) Po svemu sudeci desila se vlasnicka transformacija, ali bi tu trebao biti Radio S ili se nesto u medjuvremenu promijenilo, sto ne bi bilo cudo kada je u pitanju nas vrli regulator. :D

Što bi ti to bilo čudno?
Neko ponudio više love od Radija S?
A možda su ovi sa Radija S odustali.

max85 je napisao:
Da su pametni da okupe ekipu koja imalo vrijedi u gradu i da naprave posao.Slusam Kastel vec par dana cini se kao eksperimentalni program.Samo naprijed i bez politike!

Prvo da se malo izreklamiraju. Da nije ove teme ne bih znao ni da postoje.

drug je napisao:
Nego, jbt, nevezano bas za ovo, nisam znao da je ponovo vaskrsla Marija :D

http://www.kosava.fm/

Spoiler:
Slika


Studio izgleda bas mocno. A koliko su nekad bili slusani, eh eh...

Prije da je ovo režija. Možda čak i nije njihova. Vidi se maltene iz aviona da je neko nevješto "prelijepio" natpis u donjem desnom uglu onim smiješnim strelicama za lajk.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2013, 23:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Ima neka prica oko ovog Radija S, po gradu ali je neprovjerena pa ne bih u detalje :D Ali to i nije bitno, u svakom slucaju sigurno cemo dobiti "zivlji" radio od pokojnog Pinka.

A ovo oko Kosave, ko ce ga znati. Ima ova slika na FB-u

Slika

Ovo bi trebala biti produkcija, to si u pravu, e sad da li je njihova, i ko je ovaj "baja" je nepoznanica. Nije Vaskrsla Marija sigurno :lol:

A studio bi valjda trebalo biti ovo:

Slika

I bitno je da oni nastavljaju tamo gdje su stali :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2013, 23:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
drug je napisao:
Ima neka prica oko ovog Radija S, po gradu ali je neprovjerena pa ne bih u detalje :D Ali to i nije bitno, u svakom slucaju sigurno cemo dobiti "zivlji" radio od pokojnog Pinka.

Tu si u pravu, sve je bolje od tišine.

drug je napisao:
A ovo oko Kosave, ko ce ga znati. Ima ova slika na FB-u

Slika

Ovo bi trebala biti produkcija, to si u pravu, e sad da li je njihova, i ko je ovaj "baja" je nepoznanica. Nije Vaskrsla Marija sigurno :lol:

A studio bi valjda trebalo biti ovo:

Slika

I bitno je da oni nastavljaju tamo gdje su stali :D

Možda se Marija maskirala :lol:
Možda kontaju pokrenuti i vlastitu produkciju (nije isti mixer k'o na prethodnoj fotki :lol: ), ne bi me čudilo.
A studio je sasvim OK, mada neke slušane stanice rade na lošijoj opremi, ali to je već druga priča.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 691 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs