banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 02:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 691 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 35  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Jul 2018, 12:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Dobro. Do mene je. Definicija je ocigledno takva da se moze svasta nazvati pop muzikom Mada vidim da nisam jedina. Za mene je pop muzika nesto sasvim drugo, a ne Seka Aleksic.
Tacnije, puritanac sam.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2018, 12:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Pa u zadnjih desetak godina je sve izmiješano. Većina pjesama u sebi ima i popa i folka pa je neko izmislio termin pop-folk. :) Čak na Pink radiju u BG ide džingl "Najslušaniji pop-folk radio u Beogradu" :) Ono što je čisti pop, to ide na običnom Nes-u.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2018, 12:36 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Mar 2002, 01:00
Postovi: 53
Lokacija: Kolumbija
Ono sto je cinjenica je da su medju slusanijim a vjerovatno i najslusanije radio stanice u BiH narodnjacke. Kako neko rece, nije do Pop fm ili do Castre, do naroda je


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2018, 21:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1589
I mene realno pop asocira na Majkl Dzeksona samo sto ako cemo podrazumijevati pod "pop-om" popularnu muziku, Majkl Dzekson odavno to nije.
Kod nas su to Raste, Bube i Dzale i ostali nesrecnici, u svijetu su to neki drugi slicni izvodjaci.
Muzicki gledano nema neke ogromne razlike izmedju pjesama Katarine Grujic npr. i pjesama koje rade svjetski producenti, to je sve isti genericki ritam, ono sto je Kastra pustala je svjetski mainstream, ovo sto Pop FM pusta je domaci mainstream, isto sranje drugo pakovanje.
A vezano za BL radio stanice cini mi se da i dalje prednjace ove koje ne pustaju narodnjake, Nes, Big 1, Big 3, Uno, Gradski.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2018, 21:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Ja najviše po nekim lokalima, prodavnicama itd čujem Nes i Kontakt.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2018, 11:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1252
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Od prije nekih mjesec dana se BN pojavio i na 105,7 i sa ovom frekvenciom pokrivaju i širu okolinu grada. n.p.r u Karanovcu se odlično čuju sa ovom frekvenciom.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2018, 13:45 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 02 Avg 2018, 12:37
Postovi: 9
BN je sad na 105,7 sa Kozare umjesto na 99,3 a u Banjaluci su na 99,9.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2018, 10:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4855
Kontakt ide sa 90.0 i 99.3


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2018, 08:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Na sajtu regulatora naravno nema nikakvih informacija o tome. Država jbg. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2018, 16:21 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 22:33
Postovi: 91
Lokacija: Banja Luka
Kontaktu je dodijeljena nova frekvencija jer su im na postojećoj strašne smetnje pravili Kozara sa Giga na 89,9 MHz i Radio RS na 90,0 MHz. Dakle od sada je Kontakt na 99,3 MHz. A ti podaci na sajtu RAK-a stari su jedno tri godine minimum. :D Ima čak i tehničkih uslova za stanice koje ne emituju godinama. :)

_________________
Pa ja...ja u principu ne pijem, al' može jedna čašica ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2018, 17:02 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
imam osjecaj da se Nes zeznuo sa Pop fm....ni jedne reklame nemaju...bar ne u ovih sat i nesto sto sam slusao


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2018, 17:12 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 22:33
Postovi: 91
Lokacija: Banja Luka
Vjeruj mi, nije. :D

_________________
Pa ja...ja u principu ne pijem, al' može jedna čašica ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2018, 17:34 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
ne znam onda od cega profitiraju :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2018, 19:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
radiofan je napisao:
Kontaktu je dodijeljena nova frekvencija jer su im na postojećoj strašne smetnje pravili Kozara sa Giga na 89,9 MHz i Radio RS na 90,0 MHz. Dakle od sada je Kontakt na 99,3 MHz. A ti podaci na sajtu RAK-a stari su jedno tri godine minimum. :D Ima čak i tehničkih uslova za stanice koje ne emituju godinama. :)


Godinama nisu imali smetnje, a sad odjednom strašnje smetnje i to od radio stanica koje nemaju dozvolu da se na 90.0 čuju u BL. Hm, zanimljiva teorija. Teorija koja je pomakla Free sa 105,7 na nekadašnji Oksigen, BN na nekadašnji Free, odnosno na 105,7 a Kontakt na nekadašnji BN, 99.3. Ma sjajno. Genijalni RAK. :lol:
Ili je Kontakt tražio veću zonu pokrivanja pa dobio novu frekvenciju ili je to tražila Radio Kozara, da konačno "uđe" u BL.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2018, 16:07 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 22:33
Postovi: 91
Lokacija: Banja Luka
drug je napisao:
radiofan je napisao:
Kontaktu je dodijeljena nova frekvencija jer su im na postojećoj strašne smetnje pravili Kozara sa Giga na 89,9 MHz i Radio RS na 90,0 MHz. Dakle od sada je Kontakt na 99,3 MHz. A ti podaci na sajtu RAK-a stari su jedno tri godine minimum. :D Ima čak i tehničkih uslova za stanice koje ne emituju godinama. :)


Godinama nisu imali smetnje, a sad odjednom strašnje smetnje i to od radio stanica koje nemaju dozvolu da se na 90.0 čuju u BL. Hm, zanimljiva teorija. Teorija koja je pomakla Free sa 105,7 na nekadašnji Oksigen, BN na nekadašnji Free, odnosno na 105,7 a Kontakt na nekadašnji BN, 99.3. Ma sjajno. Genijalni RAK. :lol:
Ili je Kontakt tražio veću zonu pokrivanja pa dobio novu frekvenciju ili je to tražila Radio Kozara, da konačno "uđe" u BL.


Godinama su imali smetnje koje su kulminirale puštanjem Radija RS sa Lisine na 90.00. Postoje stvari koje ne možeš kontrolisati, kao npr. da sa Lisine smetaš u Banjaluci i Lijevču jer ti je određena snaga potrebna da bi odatle pokrio Mrkonjić, Šipovo, Jezero i Istočni Drvar za šta imaš dozvolu, pa onda dobiješ kilovat sa Lisine koja je visoka preko 1000m. i naravno pržiš i ovamo dole... :) Kozara ima dozvolu da se čuje u Laktašima, ali je tu imala strašne smetnje od Kontakta. Free je na 105,7 trpio strašne smetnje od Otvorenog sa Sljemena na području Dubice i Kostajnice te Novog Grada, mjesta za koje ima dozvolu, a BN je na 99,3 sa Kozare smetao nekom hrvatskom radiju, a BN ima dozvolu za regiju Banjaluka ali sa Lipovca, međutim kako je BN BN zasjeli su na Kozaru, pa je vjerovatno bilo daj šta daš, jer na 105,7 ne smetaju nikome, a Dubicu će preboljeti, ili svejedno dobiti posebnu frekvenciju, pošto i onako dobijaju šta i kako hoće. Tako je i Big 2 dobio novu frekvenciju sa Lisine, 97,6 umjesto 93,6, pa fino umjesto da smetaju sami sebi, smetaju POP FM-u već po Dervišima... Kada tome dodaš HR3 na 97,7 sa Papuka sa 30 kW snage dobiješ upravo situaciju koju je Kontakt riješio promjenom frekvencije. Složio bih se da je RAK "genijalan", i da svaki prosječan "FM manijak" zna više nego njihov prosječan velemajstor, još kad u to upleteš akutni bol u penisu za svoj posao i politiku dobiješ to što imamo sada. :)

_________________
Pa ja...ja u principu ne pijem, al' može jedna čašica ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2018, 17:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
O RAK-u i njihovim " genijalnim " odlukama bih mogao roman ovdje napisati ali ....
Ovo što rade ,konkretno , u Banjaluci i potkozarju je suludo .
Znam iz prve ruke kad su obilazili Kostajnicu i tražili frekvenciju za lokalni radio da su rekli da hrvatski radio signali upadaju previše na našu teritoriju i da ih treba malo ometati pa su tako bili dodijelili radiju Kostajnica 101,1 da ometaju hrvatski radio 101 pa se nas lokalni radio nije uopšte čuo . Onda su jedva dali 101,6 koja je dosta "čista " pa sad nema problema
Onda ,godinama su držali radio novi grad na 93,3 iako je na tom cijelom području izrazito jak signal drugog programa Hrvatskog radija . Tek prošle godine su im dozvolili da se prebace na 100 MHz
Pa sad ovo najnovije , big radio 2 za Prijedor i okolinu su prebacili na 89,6 iako sam pisao big radiju da oko Prijedora je jak signal otvorenog radija na istoj frekvenciji i da bar traže 89,5 koja nikom ne smeta . Ovako se u vožnji po Prijedoru i prema Knezici recimo ne može slušati jer se miješaju oba signala . Čudi me da sa big radija ne intervenisu jer njima se ometa signal .
Pa onda su novom radiju div iz Prijedora ( to je u stvari drugi program free radija ali samo sa narodnom muzikom ) dali 98,9 kojom bi navodno trebali pokrivati i novi grad, Kostajnicu , dubicu ( bar tako kažu sa radija da im je to zona pokrivanja ) ali naravno da se ne čuju jer ih ometa slovenski radio a snagu ne smiju podići jer onda ometaju radio Mariju iz banjakuke.
A kad sam kod free radija i njima dok su tražili zamjensku frekvenciju sa Kozare ,dali su im nekoliko dana 89,2 i to je bilo nenormalno jer sa Vlašića emituje velikom snagom federalni radio na 89,3 . I mogao bih tako još ko zna koliko primjera dati


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2018, 17:21 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 22:33
Postovi: 91
Lokacija: Banja Luka
Jednostavno imam osjećaj da ti ljudi ne prate i uopšte nemaju pojma šta se dešava u eteru. Pa majku mu, sjedi i provozaj se i preskeniraj i gotov posao. A mi se sa Hrvatima ne možemo kositi jer kod njih ispod 10 kW ne emituje ni lokalni seoski radio, plus što imaju antenske sisteme boli glava. Uz to i Hrvati k'o Hrvati, kad neko naš "upada", odmah se raskukaju i to se ekspresno rješava, dok oni samo sa Papuka oderaše sve do Srednje Bosne... Mislim da ne postoji radio sa tako dobrim prijemom signala kao HR Osijek na 102,0...Ali... 100 kW i niko ne smije da smeta.:) Radio 101 sa Sljemena prži sa 150 kW a naše staničice u prosjeku sa 500-750 W :) Novi Grad se zato sad čuje skoro pred Banjalukom, dok se DIV čuje u Gradišci a Novi i Dubica šipak, što je smijurija. :)

_________________
Pa ja...ja u principu ne pijem, al' može jedna čašica ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2018, 17:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
Ma da . Uopšte ne rade kvalitetna skeniranja terena prije nego daju dozvolu . I te sulude ideje o prigušivanju hrvatskih stanica su na nivou odluka djeteta iz prvog razreda osnovne . Baš će ,recimo , radio Kostajnica prigušiti radio 101 koji ide sa Sljemena i sa maksimalnom snagom iz perioda Jugoslavije i tadašnjih dozvola. Tako su i džungla radiju dali 92 MHz da " priguše prvi program Hrvatskog radija sa Sljemena na 92,1 . Ništa s ničim .
Uvijek se sjetim bivšeg esprit radija ( za njih mi je baš žao ) koje su prebacivali raznim frekvencijama na Kozari i uvijek bi im dali frekvenciju od slovenskih stanica ( 92,4 i zadnja 94,1 ) i tim ljudima su stalno stizale opomene da smanje snagu dok ih nisu primorali na prodaju.
Sad kad je rsg kupio 94,1 pojačao je nenormalno i čuje se svukud u potkozarju i u velikom dijelu Hrvatske prema Zagrebu i sad ih niko ne opominje da su prejaki


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2018, 17:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Znači, nije mi se učinilo da RSG na 94,1 ima veću pokrivenost nego nekad Esprit. Još da srede kvalitet zvuka, ne mogu vjerovati da kao jedna od najvećih radio stanica nisu u stanju popraviti to na ovom predajniku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2018, 17:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
Ma puno više se čuju od esprit radija. Meni je to hobi pa volim skenirati i pratiti .


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 691 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs