banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 16:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2272 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 114  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 18 Maj 2021, 21:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
drug je napisao:

Platiš masno pa nemaš pa opet živci. Ovo drugo je sigurno gore. :D


Ne znam o čemu pričaš,sve što plaćam to uredno i dobijam.Druga je stvar što mnogi danas očekuju za mjesečnu pretplatu od cca 20 KM da imaju sve,a niko legalno ne nudi za taj iznos sve.Ja sam sa Total TV+Elta KTV pokrio skoro sve,a realno mogao bih sad i bez Elte da nadoknadim nedostatak.
A recimo pored Total TV,mogao bih sa VPN Premium(cca 4 KM mjesečno) iskombinovati na android boxu i imati sve HRT,RTS i Arenasport kanale preko njihovih zvaničnih aplikacija sa odličnom kvalitetom slike,plus mogućnost premotavanja unazad.Za Arenasport odlična alternativa Moja Web TV.I tako za cca 25 KM dobiješ sve što ti treba,bez ikakvih IPTV strimova,Rokkra i ostalih gluposti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 18 Maj 2021, 21:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1238
markopd je napisao:
drug je napisao:
Za Arenasport odlična alternativa Moja Web TV.I tako za cca 25 KM dobiješ sve što ti treba,bez ikakvih IPTV strimova,Rokkra i ostalih gluposti.

Koristim Moja Web TV, ali za nas koji ne koristimo njihove mobilne kartice je to 26 KM za 90 dana. Račun za Total je 21,50 KM mjesečno. Nije to baš 25, nego 30 KM.

Ipak, još skuplje bi bilo na taj način plaćati EON za Sport klub.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 18 Maj 2021, 21:43 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
pejas je napisao:
Koristim Moja Web TV, ali za nas koji ne koristimo njihove mobilne kartice je to 26 KM za 90 dana. Račun za Total je 21,50 KM mjesečno. Nije to baš 25, nego 30 KM.

Ipak, još skuplje bi bilo na taj način plaćati EON za Sport klub.


Total TV je 21,50 a VPN Premium oko 4 KM.Znači 26 KM mjesečno.Šta će mi mobilna kartica od BHT,kad imam VPN.Ako imaš IP adresu od BHT interneta,ne treba ti ništa dodatno.Sve Arene u HD za džabe :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 18 Maj 2021, 22:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
markopd je napisao:
drug je napisao:

Platiš masno pa nemaš pa opet živci. Ovo drugo je sigurno gore. :D


Ne znam o čemu pričaš,sve što plaćam to uredno i dobijam.


Ma neki dan je bila frka oko Đokovića i Totala, a ti si se tu nešto snebivao i komentarisao. Te ima, te nema, te hajde ima, ali muljavi hrvatski SD SK. Znam je o čemu pričam, nisam još posenilio. :D
I da, molba pojedinicima, umjesto što se ovdje natežu ko je koga nadje_ao, SBB Telekom ili obrnuto, po meni bi bilo korisnije da kolege forumaši daju ostalima korisnicima neku vrijednu informaciju, kako proći što jeftinije, a doći do što kvalitenijeg izvora za praćenje sportskih kanala.
Pojedinci vode diskusiju u tom smjeru, što je, bar po meni, odlično, ali ima i onih kojima je, na žalost, bitniji operater od gledanja utakmice. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 18 Maj 2021, 22:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
Pričaš o problemu za koji su krivi ljudi sa Sportkluba i TotalTV-a.Prenos osim na SK1 HR putem TotalTV/Telemach u našoj državi nije nudio ni jedan legalan operater.Ponoviću se,postavljao si skrinšotove aplikacije Rokkr a ne znam koliko si upoznat sa načinom na koji ta aplikacija "funkcioniše".Ako ne znaš,biću "fin" i reću ti da se kanali "vuku" sa nepoznate IPTV liste,koja može sutra osvanuti na internet stanicama javno,preći maksimalan broj konekcija i puknuti.Instalirao sam prije više od mjesec dana da vidim o čemu je riječ i uvidio da se radi o ubačenoj IPTV listi koja pored što je jako "neuredna" i veoma netačna.Otvorim SK3-strim od SK6,otvorim Arenu 5-strim od Arene 1.I sad mi pojasni,zatreba mi kanal Arenasport 1 u nekom momentu a ono neki drugi kanal umjesto nje.Pa neka je besplatna milion puta,bezvrijedna je.

Moj prethodni post je upravo vrijedna informacija kako proći jeftinije a dobiti što više,koju tražiš i želiš da se priča o tome.Trenutno imam Total TV + Elta TV/Net.Planiram ostaviti optiku od Elte,a skoro sav nedostatak kanala bih "nadoknadio" samo sa VPN Premium,od 4 KM mjesečno.Svi HRT,RTS i Arenasport kanali za 4 KM mjesečno,a strimovi sigurni i zvanični.Još su na mojaweb ubacili prije neki dan Arenu 1 Srbija u HD,a pored nje tu su Arena 1-4 HD i Fight HD.Od sportskih kanala bukvalno sve pokriveno moguće.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 18 Maj 2021, 22:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Džaba. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 19 Maj 2021, 05:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Боље је паре давати пиратима него Јунајтед медији, тј. Тоталу и СК... А сложио бих се и да неко констатује да је боље плаћати пирате него било које од ових пљачкашких предузећа било наше или окупаторско.
За 20ак КМ имаш све и још већи избор него на свим кабловским заједно уз мало лошији квалитет слике.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 19 Maj 2021, 09:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6022
"Окупаторско" предузеће

Ако су оператери пљачкароши шта си ови пирати који своје листе наплаћују по 20 КМ?
Који су њихови трошкови?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 19 Maj 2021, 10:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1694
ma joj pustite kraju, ja sam ovdje prvi napisao da postoji ova aplikacija rokkr, pa sta. vidim da je bespaltno pa rekoh da napisem, ako nekome treba, zaboli me za total i mtel ostale smecare. i da li je uopste vazno gdje je kanal danas na listi a gdje sutra, ko ima zelju i potrebu naci ce ga.

a sto se tice piraterije, najveci pirate jesu upravo operateri poput total ili mtel koji ti bez ikakve najave izbace program, par dana nakon potpisivanja ugovora, pa ti kao alternativu za sportski paket uvale smece poput bn-a, a onda te par ovih botina na forumu pokusa uvjeriti da si dobro prosao. ma daaaaaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 19 Maj 2021, 13:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1238
markopd je napisao:
pejas je napisao:
Koristim Moja Web TV, ali za nas koji ne koristimo njihove mobilne kartice je to 26 KM za 90 dana. Račun za Total je 21,50 KM mjesečno. Nije to baš 25, nego 30 KM.

Ipak, još skuplje bi bilo na taj način plaćati EON za Sport klub.


Total TV je 21,50 a VPN Premium oko 4 KM.Znači 26 KM mjesečno.Šta će mi mobilna kartica od BHT,kad imam VPN.Ako imaš IP adresu od BHT interneta,ne treba ti ništa dodatno.Sve Arene u HD za džabe :)

Nemam njihovu IP adresu, ali i da imam ne znam kako je iskoristiti na telefonu, znam samo na računaru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 19 Maj 2021, 15:10 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Jul 2013, 12:16
Postovi: 1176
Sad u bht uz neke internet pakete imate i moja web tv besplatno ja tako koristim 7km 7 dana 21.5gb plus fb insta i tik tok besplatno i 10 gb za moja web tv moze i na tv i android box. Jos se moze kupiti za 5km 100 gb neta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 19 Maj 2021, 15:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
boban1982 je napisao:
Ако су оператери пљачкароши шта си ови пирати који своје листе наплаћују по 20 КМ?
Који су њихови трошкови?


Naplaćuju IPTV liste skoro kao TV pretplatu,a cilj ponude je samo kvantitet,ne kvalitet.Nabacaju nekih stranih kanala,a ovih domaćih kanala što ima,kao što sam već ranije pisao,nekada ne možeš pronaći na listi(pogrešan naziv,dupli kanal,ne radi...) a o kvaliteti i brzini slike nećemo pričati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 19 Maj 2021, 17:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
babic je napisao:
a sto se tice piraterije, najveci pirate jesu upravo operateri poput total ili mtel koji ti bez ikakve najave izbace program, par dana nakon potpisivanja ugovora, pa ti kao alternativu za sportski paket uvale smece poput bn-a, a onda te par ovih botina na forumu pokusa uvjeriti da si dobro prosao. ma daaaaaj.


:D Oplakah. Mada, da nije istinito bilo bi smiješno, ovako je tužno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 19 Maj 2021, 21:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
markopd je napisao:
boban1982 je napisao:
Ако су оператери пљачкароши шта си ови пирати који своје листе наплаћују по 20 КМ?
Који су њихови трошкови?


Naplaćuju IPTV liste skoro kao TV pretplatu,a cilj ponude je samo kvantitet,ne kvalitet.Nabacaju nekih stranih kanala,a ovih domaćih kanala što ima,kao što sam već ranije pisao,nekada ne možeš pronaći na listi(pogrešan naziv,dupli kanal,ne radi...) a o kvaliteti i brzini slike nećemo pričati.


Шта си ти пробавао питај Бога, очито ништа скупље од 5КМ месечно или само оне од 0КМ.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 19 Maj 2021, 23:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
dukicas je napisao:
Шта си ти пробавао питај Бога, очито ништа скупље од 5КМ месечно или само оне од 0КМ.


Probao sam sve.Od besplatnih,testnih do najskupljih lista.Besplatne su katastrofa,teste loše,skuplje jedva da mogu proći.Međutim,jedna stvar im je zajednička:većina njihovih kanala nemaju ITU-R BT parametar kodiranja slike.Ovaj parametar dekodira sliku tako da imaš pokrete slike kao na TV,koji su najuočljivi kod sporta i info kanala.Zbog toga,na IPTV listama sportskim kanalima ponekad "podižu" bitrate na 50 fps(najčešće sam viđao kod hrvatskih Arena),da bi postigli taj "efekat".Međutim,veći frame rate automatski iziskuje dodatnu brzinu internet konekcije.

Ako ne razumiješ o čemu pričam,dozvoli da ti pošaljem video sa ovim parametrom koji je 25fps,pusti ga u nekom playeru i uporedi sa nekom IPTV listom.Primjetio sam da Enter zna dosta više od mene,pa može ti i on pojasniti tematiku.
Dakle ovde sam spomenuo ovaj parametar,a gdje je stabilnost liste,zaštita,pouzdanost...nemaš nikakvu garanciju za listu koju kupuješ,a prevaranata sve više.Neki dan,frajer postavlja oglas kako ugrađuje obične antene za DVB-T signal.Predstavlja besplatne zemaljske kanale kao neku svoju uslugu i naplaćuje sve to.A svako je sposoban kupiti antenu,uključiti u TV i skenirati analogno i digitalno.

Primjera radi,ovog momenta kad bih isključio svaku TV pretplatu koju trenutno koristim i ostavio samo internet,sa VPN Premium imao bih skoro sve kanale bez ikakvih IPTV listi i dodatnog plaćanja.HRTi,RaiPlay,ARD Play,RTS Planeta,MojaWeb,Orion TV...kanala kao u priči,stabilan stream ne treba strepiti hoće li puknuti lista.Onda domaćih kanala koji imaju strimove sa zvaničnih sajtova(BHT1 HD,RTRS,RTRS Plus,BN,KurirTV,SLO 1-3) ili biti naivan pa sve ove kanale plaćati nekom nesigurnom IPTV distributeru i gubiti živce.Procjenite sami.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 20 Maj 2021, 12:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1694
mozda stvarno nisi imao srece pa si koristio neke lose liste ili aplikacije, evo recimo ja uopste ne strepim kada gledam nesto preko liste ili aplikacije hoce li neki program nestati, jer skoro svaki kanal ima svoje dvije tri pa i vise verzija, ali su me mtel i total toliko puta razocarali nerezonskim izbacivanjem kanala iz ponude, tako da svaki put strijepim hoce li mi neki kanal nestati. Sada strijepim i hoce li mi izbaciti arene i rts iz polarisa. citav jbn zivot strijepim hoce li mi jbn operateri izbaciti kanal koji mi treba, jbt.

tako da, su se prema meni, konkretno, mtel i total a vjerujem i prema hiljadama korisnika pokazali neozbiljnije i od pirata. prije nove godine su mi samo par dana, lopovcine iz totala nakon potpisivanja ugovora izbacili arene iz ponude i pokazali da su najgoriu moguci pirat u ovoj drzavi.

Stoga, dajte da se ne lazemo vise, i molim botove sa foruma da miu prestanu soliti pamet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 20 Maj 2021, 14:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
babic je napisao:
Stoga, dajte da se ne lazemo vise, i molim botove sa foruma da miu prestanu soliti pamet.


Opet miješaš temu.Nigdje ne branim operatere tj. njihovo nerezonsko blokiranje i izbacivanje kanala.Svi su isti,od Totala do mtela,sve "u par deka".Za Arene sam ti rekao već nekoliko puta,žao mi je što si nasamaren od strane Totala,ali nisi jedini i mogao si to izbjeći da si čitao šta se pisalo po forumima mjesec dana prije.

Pričam o IPTV listama,znam o čemu pričam.Ako nisi imao problema do sada,ne znači da ih nećeš imati u budućnosti.Meni je neshvatljivo plaćati IPTV liste i gledati sport laički rečeno kao "video igricu".Zna se desiti da neki sportski kanal ima onaj parametar za deinterlace ili da je strim 50fps,ali to su ogromni izuzeci.Ako neko stvarno može da gleda sport sa takvim pokretima slike,ja mu se divim.Razumijem ga ako je besplatno to dobio,ali ako plaća za takav "kvalitet",onda nemam riječi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 20 Maj 2021, 14:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6022
Само ћу додати да нови корисник по закону о правима потрошача може у првих 15 дана раскинути уговор без икаквог објашњења и без плаћања пенала ако није задовољан услугом.

Задњих 20 коментара нема везе са темом па би био ред да модератор обрише све коментаре који се не односе на тему. И моје.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 20 Maj 2021, 14:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
markopd je napisao:
dukicas je napisao:
Шта си ти пробавао питај Бога, очито ништа скупље од 5КМ месечно или само оне од 0КМ.


Probao sam sve.Od besplatnih,testnih do najskupljih lista.Besplatne su katastrofa,teste loše,skuplje jedva da mogu proći.Međutim,jedna stvar im je zajednička:većina njihovih kanala nemaju ITU-R BT parametar kodiranja slike.Ovaj parametar dekodira sliku tako da imaš pokrete slike kao na TV,koji su najuočljivi kod sporta i info kanala.Zbog toga,na IPTV listama sportskim kanalima ponekad "podižu" bitrate na 50 fps(najčešće sam viđao kod hrvatskih Arena),da bi postigli taj "efekat".Međutim,veći frame rate automatski iziskuje dodatnu brzinu internet konekcije.

Ako ne razumiješ o čemu pričam,dozvoli da ti pošaljem video sa ovim parametrom koji je 25fps,pusti ga u nekom playeru i uporedi sa nekom IPTV listom.Primjetio sam da Enter zna dosta više od mene,pa može ti i on pojasniti tematiku.
Dakle ovde sam spomenuo ovaj parametar,a gdje je stabilnost liste,zaštita,pouzdanost...nemaš nikakvu garanciju za listu koju kupuješ,a prevaranata sve više.Neki dan,frajer postavlja oglas kako ugrađuje obične antene za DVB-T signal.Predstavlja besplatne zemaljske kanale kao neku svoju uslugu i naplaćuje sve to.A svako je sposoban kupiti antenu,uključiti u TV i skenirati analogno i digitalno.

Primjera radi,ovog momenta kad bih isključio svaku TV pretplatu koju trenutno koristim i ostavio samo internet,sa VPN Premium imao bih skoro sve kanale bez ikakvih IPTV listi i dodatnog plaćanja.HRTi,RaiPlay,ARD Play,RTS Planeta,MojaWeb,Orion TV...kanala kao u priči,stabilan stream ne treba strepiti hoće li puknuti lista.Onda domaćih kanala koji imaju strimove sa zvaničnih sajtova(BHT1 HD,RTRS,RTRS Plus,BN,KurirTV,SLO 1-3) ili biti naivan pa sve ove kanale plaćati nekom nesigurnom IPTV distributeru i gubiti živce.Procjenite sami.


А што толико неки од вас а нарочито ти у задње време потенцирате причу о фамозном квалитету слике и брзине покрета? До јуче смо гањали интернет стримове који су били катастрофалног квалитета. Такође аналогна телевизија је била тешки очај јер ти је требало чудо да наместиш све доступне канале да ваљају. ЈуТјуб смо већином до пре 4-5 године гледали на 480п. Ја гледам то на овај начин. Квалитет слике није одличан, али је има, постоји, могу да гледам а не да ми смећарски кабловски оператер замрачи или потпуно избаци из понуде док их ја успут дебело, прескупо плаћам. Рецимо да нећу да се цимам са мењањем ИП адреса, по тој твојој методи морао би сваки час кад шалтам канале мењати ИП адресу и онда си обавезан да гледаш на рачунару или евентуално телефоном, ал' ђеш гледати ТВ на телефону.
Елем, што ти смета што момак/човек оглашава да намешта антене и канале??? Па знаш ли колико ми имамо стараца којима то нема ко наместити а они то и не знају и не могу се пентрати по крову а од ресивера и претраге канала појма немају.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 20 Maj 2021, 15:25 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Dakle, kvalitet slike je nebitan, bitno je da ima slike. OK.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2272 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 114  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs