banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 08:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2272 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 114  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 20 Sep 2019, 12:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6020
Samo operateri to nerado čine jer dobijaju popust na broj korisnika,a cijena se određuje po ukupnom broju korisnika za cijeli paket, pa im je isplativije dati sve kanale u osnovni paket i povećati pretplatu.
Eronet se odlučio na ovaj način ali naravno ostali SK kanali kroz dodatni paket daleko više koštaju.

Za korisnike bi bila najbolja opcija da su svi sportski kanali u dodatnom paketu pa ko voli sport neka plati a oni koji ne vole da plaćaju daleko manju pretplatu osnovnog paketa ali to ne odgovara operaterima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 20 Sep 2019, 12:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Mtel treba staviti HD kanale u HD paket. Na 40 inca izgleda ko kurac, mogu mislit na vecim televizorima. U drugoj sobi na 32 inca se jedino isplati gledati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 20 Sep 2019, 12:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
boban1982 je napisao:
Za korisnike bi bila najbolja opcija da su svi sportski kanali u dodatnom paketu pa ko voli sport neka plati a oni koji ne vole da plaćaju daleko manju pretplatu osnovnog paketa ali to ne odgovara operaterima.


Ne, pogrešno. Za korisnike je najbolja opcija da im se ponudi jedan sportski kanal u osnovnoj ponudi. Onaj Prvi je, vidjeli smo iz prakse, po nepisanom pravilu najbolji. A onda ostatak - u dodatni paket. Dobar dio mojih prijatelja, uzeo bi recimo sportski paket u cjelini, uz doplatu, ljudi idu u kladionice i tako dalje, a mog ćaleta bi recimo zadovoljio i po jedan kanal iz ponude. Arenasport 1, Eurosport 1, SK 1. A onako ti operater - "nametne pravila igre" i nisi u mogućnosti da biraš. Dobiješ sve u osnovnom paketu i poveća ti se cijena pretplate, bez da te iko pitao želiš li sve to. Slično je bilo i sa Pink tematskim kanalima, dobili smo trideset kanala u osnovnom paketu, bez da te iko pitao želiš li to. Najbolje je, kao što rekoh, korisnicima, u osnovnom paketu, "zagrebati po površini" a ukoliko želiš osladiti, se i čokoladu pojesti do kraja, uzmi cijeli paket, uz doplatu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 20 Sep 2019, 13:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6020
Opet stara priča,nijedan operater neće ići na svoju štetu.
Ako je SK paket kanala platio 4-5 KM po korisniku potpuno mu je neisplativo samo prvi kanal dati u osnovnom paketu a šta ako malo korisnika uzmu dodatni paket i po većoj cijeni opet je operater u gubitku.
Jedino ako se sa tv kućom uspije dogovoriti posebnu cijenu za prvi kanal a posebno za ostale kanale ali to tv nerado čine.

Primjer BHT,mjesečno plaća skoro 700h KM paket kanala UG.
I da stavi samo SK 1 u osnovni i da zadrži istu pretplatu ili neznatno poveća teško da će više od pola korisnika kupiti dodatni paket po cijeni 6-7 KM da bi bili na nuli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 20 Sep 2019, 13:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Citiraj:
Opet stara priča,nijedan operater neće ići na svoju štetu.


:lol: :lol: :lol: Opet stara priča. Opet ti na strani operatera, a ja na strani korisnika. Dokle Bobane :lol: :lol: :lol: Evo umiremo nas trojica od smijeha ovdje kraj mene čitajući tvoj post.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 20 Sep 2019, 13:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6020
Vjerujem da bi ti kao vlasnik operatera išao na svoju štetu da bi zadovoljio korisnike.
Kako da ne.

Svako je na tržištu da bi bio na dobitku,što većem to bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 20 Sep 2019, 13:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Pa ja nisam vlasnik operatera, ja sam korisnik usluga. :D Šta me briga za vlasnika operatera, moj stav je iz ugla korisnika usluga, što i jesam. Ti si vlasnik operatera? Izvini, nisam te prepoznao. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 20 Sep 2019, 13:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6020
Ja sam korisnik kao i ti samo za razliku od tebe shvatam kako tržište funkcioniše.
Niko ti neće ponuditi uslugu a da bude na gubitku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 20 Sep 2019, 13:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Shvatam i ja kako tržište funkcioniše, zato sam i napisao da je najpoštenija ponuda ova od Eroneta. Samo za razliku od tebe, uvijek sam na strani korisnika. Ti se na forumu ponašaš kao portparol Telemacha i toliko si zaslijepljen njime da uopšte ne pišeš racionalno. Nadam se da imaš dobar razlog za to, jer u suprotnom, počesto ispadaš smiješan sa svojim komentarima. Ugodan ostatak dana ti želim. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 20 Sep 2019, 14:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4857
Bobane care, ima li posla za nas tamo u Telemachu, ako dobro plaćaju

Šalu na stranu, sve je odavno otišlo u tri lijepe, tako da bilo SK bila Arena, debilizam je čuvati samo nešto za sebe, a vamo derati narod sa skupim preplatama.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 20 Sep 2019, 14:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6020
Nažalost to nije slučaj samo kod nas već u cijelom svijetu.
Kod nas u BiH je najbolja situacija u odnosu na region.
U Srbiji pola građana ne može pratiti fudbalere Srbije,F1,Engleze i Špance ako ne koriste više operatera a druga polovina građana ne može pratiti LŠ,osim utakmice na RTS,kao i mnoga druga jaka takmičenja ako isto ne koriste više operatera.
I onda Srbija ima 1,9 miliona pretplatnika pay tv najviše baš zbog toga.
U Hrvatskoj samo korisnici VIP mreže mogu pratiti LŠ osim one utakmice na HRT koja je dostupna svima.
Debilizam jeste ali tu korisnici malo mogu promeniti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 21 Sep 2019, 08:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Stanje je najbolje u Sloveniji. Ovo sve južno su banana države, uvijek bile i ostaće. Korumpirani državni aparati, nepostojeći sistemi za zaštitu prava potrošača i korisnika usluga. U svim sferama života pa tako i u oblasti tv prava i kablovske/IPTV/DTH televizije. I masa je, na žalost, mrtva. Zato je čudo kada neko dobije sudski spor protiv banke, kao što se prije neki dan desilo u slučaju nezakonite naplate trokova obrade kredita.

Ali odoh od teme. A ona bi mogla glasiti, gdje i kako gledati sada najzanimljivije utakmice Premijer lige recimo ili F1 ili recimo Špansku ligu, kada stručnjaci sve to sa Sport kluba prebace na taj novi premium kanal.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 21 Sep 2019, 09:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6020
Idu na to da se uzme EON TV preko druge mreže.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 21 Sep 2019, 09:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Preskupo. Neće to ići. Lakše je samo jednim klikom preći na neki kanal koji ima to sve. Pa makar bilo na engleskom jeziku. Ili njemačkom :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 21 Sep 2019, 09:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6020
Slažem se da je skupo ali operater gleda svoju dobit a malo obraća pažnju na korisnika.

https://bh.eon.tv/paketi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 21 Sep 2019, 09:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1238
boban1982 je napisao:
Idu na to da se uzme EON TV preko druge mreže.

A od koga očekuju da to uzme? I da li tamo imaju Arene osim Arene 1 BiH?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 21 Sep 2019, 09:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6020
Nemaju dozvolu Arene da budu svi kanali preko drugog provajdera.

Telekom Srbija tako štiti sebe da ne gubi pretplatnike.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 21 Sep 2019, 12:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6020
drug je napisao:
gdje i kako gledati sada najzanimljivije utakmice Premijer lige recimo ili F1 ili recimo Špansku ligu.


Formula ostaje na SK jer će Nova Sport kanal emitovati i u Hrvatskoj gdje nemaju prava na prenos F1.

Trebali su za BiH kreirati EON Sport van Telemach mreže sa 14 sportskih kanala UG plus Nova Sport ali po mnogo manjoj cijeni nego što su trenutno ponudili u Srbiji.
Sa cijenom takvog paketa od 6 KM imali bi dosta novih pretplatnika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 21 Sep 2019, 12:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1694
kome ne smeta svapski, moze formulu gledati i na rtl bez problema i bez sport kluba. mene zaista mali broj sadrzaja sa sport kluba zanima, sve sto mi je vazno je uglavnom na areni i rts kanalima, nesto malo eurosport i to je to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 21 Sep 2019, 13:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
@boban
Osim ako ne odvoje Novu Sport za Hrvatsku od ostalih država.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2272 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 114  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: jovic23 i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs