banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 17:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2272 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 114  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 16 Sep 2018, 19:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5074
Lokacija: Banja Luka
I Blic ne gasi rts! Svaka cast!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 16 Sep 2018, 19:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
Pravo i imaju i nek ne gase jer niko drugi ne prenosi direktno ( u ovom slučaju sportklub ) .
A to što gospoda kupuju prava a ne rade prenos to je njihov problem i njihovo rasipanje sa našim parama kojima plaćamo pretplatu
Edit ..
Na net TV aplikaciji ima onaj neki NO NAME sportklub koji nema brojčanu oznaku i na kojem ide razni mix programa ,( pisao sam neki dan o tom kanalu ) na njemu trenutno ide prenos košarke Srbija


Poslednji put menjao goran0904 dana 16 Sep 2018, 20:10, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 16 Sep 2018, 20:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6021
Autorska prava mnogi i ne razumiju odnisno bitno je da utakmicu mogu pratiti.Nema veze što niko ne prenosi u BiH,niti onaj ko ima otkupljena prava za region pa i BiH,već što RTS nema prava za BiH.E sada FIBA može oštrom novčanom kaznom kazniti RTS pa i oduzeti prava za Srbiju.A RTS će vjerovatnom kod RAK-a pokrenuti spor protiv provajdera koji krše autorska prava.Ovde treba protestovati protiv SK koji kao da imaju nešto protiv košarkaša Srbije,jer im je obrazloženje bezveze,a prenose selekcije BiH,Hrvatske,Slovenije i dr.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 16 Sep 2018, 20:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
Ma šta si zapeo za kažnjavanje . Ima u ovoj zemlji bitnijih stvari za kažnjavanje i naplaćivanje kazni .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 16 Sep 2018, 20:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4857
Oladi Bobane, pusti ljude da gledaju utakmicu.\

Nek trune total, mater im glupu, kad govna sve zivo zatamnise. Elta, mtel, blic prenos ide uredno, a nek se zale SK-u sto im nema prenosa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 16 Sep 2018, 20:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6021
Zanimljiv će biti stav RTS-a koji je protiv UG vodio sudski spor između ostalog što nisu sve zatamnjivali što su trebali kako će se postaviti prema ostalim provajderima.


Poslednji put menjao boban1982 dana 16 Sep 2018, 20:37, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 16 Sep 2018, 20:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
Htio sam postaviti sliku od tog nekog eksperimentalnog sportkluba na net TV plus aplikaciji ali mi ne dozvoljava forum upload slike


Poslednji put menjao goran0904 dana 16 Sep 2018, 20:32, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 16 Sep 2018, 20:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
Nece biti apsolutno nista. Siguran sam.

Послато са LG-D605 уз помоћ Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 16 Sep 2018, 20:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6021
"Po zakonu bi SBB morao da u inostranstvu zatamnjuje delove programa RTS, ali to ne čini uvek, dovodeći nas u opasnost da platimo ogromne kazne i pretvarajući sebe u "piratskog" emitera što podleže krivičnim sankcijam."
Citat saopštenja RTS protiv UG.Na kraju ispalo da jedino oni,vjerovatno zbog suda,ne puštaju sport na RTS-u.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 16 Sep 2018, 20:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10457
Vjerovatno jedini operater i kanal koji kupi prava pa ista drži u ladici, onemogućivši korisnike da gledaju utskmice reprezentacije Srbije. I to će biti tako, dok god im to omogućava ova banana država zvana BiH.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 16 Sep 2018, 20:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
boban1982 je napisao:
Zanimljiv će biti stav RTS-a koji je protiv UG vodio sudski spor između ostalog što nisu sve zatamnjivali što su trebali kako će se postaviti šrema ostalim provajderima.

Ma nije RTS samo zbog zamračivanja u losim odnosima sa United grupom već zbog činjenice da na popularnosti RTS kanala ( a prenosi srpskih klubova i reprezentacija je možda najveći adut ) prodaju net TV plus širom svijeta i uzimaju veliku lovu a njima ne plaćaju ništa ili jako malo izvlačeći se na zakon u Srbiji o dostupnosti javnog servisa u svim platformama i kod svih operatera .
Plus još i total imaju internacionalni ( svojevremeno sam ga i ja kupio u Njemačkoj ) i javna je tajna da se total uzima u BiH ,Srbiji i ostalim zemljama i nosi vani mada se ne bi smio .
Zbog toga velikog iznošenja resivera u inostranstvo sa pretplatom koja se plaća u BiH i nemamo Hayat ( jer ugrožava njihovu prodaju sopstvenih satelitskih kartica ) a BN je u dodatnom paketu jer oni isto prodaju svoje kartice a total nije pristao da im za svakog korisnika plati određenu sumu i zato je ovo sad rješenje . Ko želi BN u totalu plaća ga dodatno ili kupi njihovu karticu direktno preko njihovih zastupnika .
Da united grupa nije krenula protiv RTS i iz političkih razloga ( forsirajući svoj N1 kanal i kritikujuci vlast ) pa ih još ponizila i maknula sa pozicije broj jedan na svim listama možda bi sve bilo drugačije.
Ovako mi se čini da će RTS ubrzo odmagliti i sa našeg totala a možda i iz net TV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 16 Sep 2018, 20:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
drug je napisao:
Vjerovatno jedini operater i kanal koji kupi prava pa ista drži u ladici, onemogućivši korisnike da gledaju utskmice reprezentacije Srbije. I to će biti tako, dok god im to omogućava ova banana država zvana BiH.

@drug , ne bih htio ulaziti u politiku jer me to ne interesuje uopšte ali moramo svi shvatiti da oni iz United grupe ( ne zaboravimo u pitanju je američka kompanija i kapital ) BiH vide jedino kao tržište a na tom tržištu veliku većinu njihovih korisnika ( Telemach i total ) čine ljudi koji žive u federaciji BiH i koji ne žele gledati utakmice Srbije u bilo kojem sportu niti srpske državne kanale .
Da nije bilo pritiska regulatornih tijela nikad ne bi ni mtelu dali sportklub .
I upravo je mtel ( ne reklamiram ih ,imam samo ADSL od njih jer drugi mi nisu dostupni ) jedini operater koji je u vlasništvu države Srbije i koji bi mogao imati drugacije ugovore sa rts-om ako se nekako uspiju za to izboriti vlasti RS i Srbije ( kojekakve specijalne veze , isti narod i kultura itd.)
Žalosno je da hrvatski telekom preko svoje iptv mreže ima RTS kanale i budući sam poslovno u Hrvatskoj još nisam vidio da ga zamračuje .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 16 Sep 2018, 21:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6021
drug je napisao:
Vjerovatno jedini operater i kanal koji kupi prava pa ista drži u ladici, onemogućivši korisnike da gledaju utskmice reprezentacije Srbije. I to će biti tako, dok god im to omogućava ova banana država zvana BiH.

Oprrater ne kupuje prava.Sport Klub koristi svoja prava,pa mi u BiH možemo gledati i mečeve selekcija iz Afrike ali eto ne možemo Srbiju.United Group je već kažnjena sa 200 000 KM zato što SK nisu svim operaterima ponudili pod istim uslovima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 16 Sep 2018, 21:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6021
goran0904 je napisao:
drug je napisao:
Vjerovatno jedini operater i kanal koji kupi prava pa ista drži u ladici, onemogućivši korisnike da gledaju utskmice reprezentacije Srbije. I to će biti tako, dok god im to omogućava ova banana država zvana BiH.

@drug , ne bih htio ulaziti u politiku jer me to ne interesuje uopšte ali moramo svi shvatiti da oni iz United grupe ( ne zaboravimo u pitanju je američka kompanija i kapital ) BiH vide jedino kao tržište a na tom tržištu veliku većinu njihovih korisnika ( Telemach i total ) čine ljudi koji žive u federaciji BiH i koji ne žele gledati utakmice Srbije u bilo kojem sportu niti srpske državne kanale .
Da nije bilo pritiska regulatornih tijela nikad ne bi ni mtelu dali sportklub .
I upravo je mtel ( ne reklamiram ih ,imam samo ADSL od njih jer drugi mi nisu dostupni ) jedini operater koji je u vlasništvu države Srbije i koji bi mogao imati drugacije ugovore sa rts-om ako se nekako uspiju za to izboriti vlasti RS i Srbije ( kojekakve specijalne veze , isti narod i kultura itd.)
Žalosno je da hrvatski telekom preko svoje iptv mreže ima RTS kanale i budući sam poslovno u Hrvatskoj još nisam vidio da ga zamračuje .

SK ne prenosi Srbiju ni u Srbiji,kome tamo ispunjavaju želje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 16 Sep 2018, 21:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
Pa tamo i nemaju prava prenosa već je prenosio RTS košarku
I još ti zaboravim ovo napisati kolega Boban a vidim već nekoliko dana razdvajaš sportklub i total .
Sve je to ista kompanija i isti kapital stoji iza njih
Znači sve je to United grupa , United media , direct media ili kako se već zovu sve te kompanije .
Ja total i sportklub i ne želim a to niti ne radim , da ih pljujem ili kudim. Činjenica je da imaju najveći broj kvalitetnih kanala u ponudi za neku prihvatljivu cijenu i ono što drugi nemaju ali je isto činjenica da ljudi koji žele gledati reprezentaciju Srbije će morati kupiti ili srpski total ili Polaris isto kao što oni koji vole Hrvatsku reprezentaciju moraju uzeti total u Hrvatskoj ili nekog drugog operatera iz Hrvatske . Ili kombinacija svega .zemaljski prijem , kablovski ,satelitski , piratski iptv ili card sharing Ali to sve košta puno više


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 16 Sep 2018, 21:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6021
Ima Sport Klub prava prenosa košarke za Srbiju i region a RTS ima prava za utakmice selekcije Srbije na teritoriji Srbije.Nekidan sam komtaktirao SBB sa pitanjem zašto nije bilo prenosa Srbije dobio sam odgovor da su oni samo distributeri programa i da ne mogu uticati na programsku šemu Sport Kluba.Jest to sve jedna kompanija ali svako ima određenu samostalnost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 16 Sep 2018, 21:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
Tvoje pitanje je bilo zašto sportklub nije prenosio večeras košarkašku reprezentaciju Srbije u Srbiji ? A odgovorio sam da su zemaljska prava prenosa bila od RTS i onda bi sportklubu bio samo trošak to prenositi jer bi im gledanost bila puno manja na teritoriji Srbije od RTS -a ( ovo pod pretpostavkom da su imali prava za kablovske i satelitske mreže )
Ali da sa prenosili za teritoriju BiH kao što imaju pravo tu bi im gledanost bila puno veća bar u ovom dijelu BiH koji navija za Srbiju .
A pošto je u istom terminu išao prenos i reprezentacije BiH u košarci sve je jasno .....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 16 Sep 2018, 21:55 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
ja mislim da oni uopste nisu kupili prava za tu utakmicu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 16 Sep 2018, 22:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6021
Pitanje sam im postavio u petak za meč sa Grčkom.Nije njima nikakav trošak prenositi Srbiju u Srbiju ako već imaju prava a opet bi imali veću gledanost da su prenosili Srbiju u cijelom regionu.Moguće je da su pri izboru da li će prenositi odbojku ili košarku vodili što RTS prenosi košarku pa će oni odbojku zbog veće gledanosti u Srbiji ali je neshvatljivo zašto su nama van Srbije uskratili pravo.Imaju opšta prava na te kvalifikacije u regionu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 16 Sep 2018, 22:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10457
boban1982 je napisao:
Oprrater ne kupuje prava.Sport Klub koristi svoja prava,pa mi u BiH možemo gledati i mečeve selekcija iz Afrike ali eto ne možemo Srbiju.United Group je već kažnjena sa 200 000 KM zato što SK nisu svim operaterima ponudili pod istim uslovima.


Bobane nisam glup, znam da operater ne kupuje prava, ali je jasna veza operatera i kanala. Upravo ta veza, onemogućila je korisnike Total TV BiH platforme, da pogledaju večeras, i neku veče, utakmice Srbije u košarci. U direktnom prenosu. Prava za emitovanje - u ladici. Ponavalja se priča sa Prvenstva. Na žalost. I niko ne reaguje.

Zato, ponoviću, da to može samo u ovoj banana državi BiH.

Bahato ponašanje ovog operatera u BiH, stvarno je prevršilo mjeru.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2272 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 114  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 54 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs