banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 05:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2272 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 114  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 20 Maj 2021, 16:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Još jednom molba, ljudi, ako može ikako.

Citiraj:
I da, molba pojedinicima, umjesto što se ovdje natežu ko je koga nadje_ao, SBB Telekom ili obrnuto, po meni bi bilo korisnije da kolege forumaši daju ostalima korisnicima neku vrijednu informaciju, kako proći što jeftinije, a doći do što kvalitenijeg izvora za praćenje sportskih kanala.
Pojedinci vode diskusiju u tom smjeru, što je, bar po meni, odlično, ali ima i onih kojima je, na žalost, bitniji operater od gledanja utakmice. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 20 Maj 2021, 21:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
<Enter_name> je napisao:
Dakle, kvalitet slike je nebitan, bitno je da ima slike. OK.


ДА! То би ти у недељу дефинитивно свака баба рекла која има м:тел а желела је гледати Ђоковића против Надала.
,,Намести сине па нек је и на радиону.''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 20 Maj 2021, 21:16 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Mašiš fudbal... meni je kvalitet slike itetako bitan i naravo da ću uvijek tražiti najbolji izvor koji je dostupan.
Neću reći ima prenos na radionu, koji će mi penis HD slika. Pobogu, živimo u 2021. godini.
Ali dobro, tebi je dovoljna i crno-bijela slika, očigledno.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 20 Maj 2021, 21:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Živimo u 2021.godini,priča se o novim tehnologijama 8K,QLED,Smart,trošimo ogromne svote za kvalitetan TV uređaj i onda bi trebali gledati HD sliku u "pokušaju" i pokrete igrača/lopte kao sa video igrica iz '00.Ja mislim da većina prije 4 godine nije gledala Youtube na 480p rezoluciji,možda prije 10 ili više godina.Opet ponavljam,nije toliko u kvalitetu slike,koliko je u brzini naročito za sport i tu nema pametovanja...svako zna o čemu pričam.Valjda si upoznat sa radom IPTV listi,nisu svi prodavci pošteni i da ti šalju listu koja je "rezervisana samo za tvoju konekciju",prevara je sve više.Lista radi dva dana,a onda krene sjeckanje,baferovanje i sve zbog toga jer je neko "upao" na server tj.panel.Nije loša alternativa da se ima,ali osloniti se i govoriti da ne treba ni jedan operater pored IPTV,nije rješenje i opcija danas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 20 Maj 2021, 23:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Hajde sad ovako. Sve je to lijepo o čemu sada pričate, jedino što su upravo SK HD kanali na Total TV kontraprimjer svega toga. Upravo SK kanali nisu nikakvo mjerilo ni kvaliteta slike ni kvaliteta produkcije. Bitrajet na granici pristojnog, grafička rješenja očajna, nakinđureno i kičasto. Kad čovjek uporedi protok na SK HD kanalima, sa ZDF HD ili Eurosport kanalima, na satelitu, upita se šta je to na SK u stvari HD. Budimo realni.

Dalje, gotovo pune tri godine sam na istom tv-u "na različitim ulazima" imao Elta kablovsku i Total TV BiH. To se jednostavno porediti nije moglo. Kablovska miljama ispred Totala. Upravo Arena sport na kablovskoj je po kvalitetu slike bila tri dimenzije iznad SK na Totalu. To je bilo tako očito. Ali je zato ponuda kanala na kablovskoj tri dimenzije ispod Totala. I to je to.

Dalje, slažem se da uvijek treba staviti kvalitet slike na prvo mjesto, bar pri izboru izvora/operatera. A opet, svi gledamo da se prođe što jeftinije. Vjerujem da bi velika većina forumaša voljela vidjeti sve na jednom operateru, ali to je, u ovako neuređenoj zemlji očito nemoguće, jer su oni koji postavljaju pravila, postali žrtve "ljudi s novcem". Postali su žrtve onih koji su trebali poštovati njihova pravila.

I šta ti onda jedino preostaje?

Da se snađeš. Evo ja sam, iskreno, neki dan velikom broju ljudi podijelio info u vezi Rokkr aplikacije. Priznajem, nisam znao da to postoji dok nisam pročitao na ovom forumu, ali svima koji ne žele sad kupovati Total ili nešto treće, to je neki dan na Đokoviću, "završilo" posao. Da sam mogao, podijelio bi im svoj EON, ili Vavoo ili Viet, ali na svim uređjima sam dostigao maksimalan broj uređaja. Tako da sam ljudima poslao Rokkr. Vidio sam da radi. Kako tako, ali radi. Vjerujte da su mi se ljudi zahvaljivali danima. Ni na čemu. Još da je Nole dobio finale, bilo bi sve potaman. :)

U čemu je fora? U tim situacijama se ne gleda u kvalitet slike. Bitno je da ima. Bitno je da se pogleda. Nekada je i crno-bijeli prenos bolji od nikakvog. I mislim da se tu oko toga prepiremo bezveze. To su različiti pogledi na život. Nisu svi "profesionalci" kao "ljudi sa foruma".

Što se tiče IPTV listi i aplikacija, i tu treba biti oprezan. Naravno da ima loših. Ima i dobrih. One što valjaju su skuplje. I tako je to. U svemu pa i u divljim IPTV listama i aplikacijama. Jedino što bih ja uvijek prije uzeo IPTV aplikaciju nego operatera koji zatamnjuje kanale ili ima puno lošiji izbor kanala od aplikacije. Još kad te posluži sreća pa "ubodeš kvalitetnu aplikaciju" sa sve premotavanjem i dobrim izborom kanala, sa kvalitetnim serverima, e onda te svevišnji pogledao. Kada sve pročitam šta pišete na forumu, i ja još nekoliko kolega smo, očito do sada dobro prošli sa svojim izborom. Ja sam zadovoljan i ponudom i kvalitetom slike. Pogotovo na SK / Arena / Eurosport / Sky sport kanalima. I to mi je, što se tiče sporta, dovoljno. Sve ostalo je, bar po meni, već perverzija. :lol: Toliko, mada bih više volio da smo se ovom forumu prepirali oko toga ko je dobar ili loš komentator na SK. Zašto neko radije gleda Premijer ligu od La Lige na SK i da li na SK kanalima ima previše tenisa ili ne?

Eto, sad nastavite s tim ko je koga sje_o krajem decembra. SjBB Telekonja ili obrnuto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 21 Maj 2021, 06:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Па добро, ви онда на м:телу гледајте 4К СпортКлуб канале и уживајте у врхунском квалитету, а можете и на РТС-у исто тако да уживате, јер Боже мој 21. је век... И на Тоталу уживајте у 4К АренаСпорт каналима а можете и на РТС каналима гледати све, јер ништа незамрачују, јер је 21. век...
А и М:тел и Тотал су бесплатни јер је 21. век...

Стварно сте невероватни, причате о квалитету слике као да м:тел, тотал и остали дају 8К квалитет па сте незадовољни са пиратских 720-1080п. А у стварности наши оператери дају слику која је мање-више средња жалост и у којој је квалитетних 1080п врх врхова и крајњи домет наших оператера само на неким каналима. Који ће ми андрак сви легални оператери у целој мутавој БиХ кад на РТС каналима скоро нон-стоп иду они морски таласи са поруком ,,Ви сте магарац јер плаћате овај канал а ми вам га замрачили заувек''!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 21 Maj 2021, 07:02 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Ti si očito zreo za posjetu oftalmologu. A možda i nekoj drugoj medicinskoj grani.
To što se zamračuje zahvali se samim televizijama, ne operaterima koji distribuišu te televizije. I uživaj u "ima slika" piratskim IPTV-ovima.
Što se tiče daljnje diskusije koja se ne odnosi na sam naslov teme - postovi će biti obrisani. Ko bude uporan, ima i drugih rješenja. Hvala!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 06 Jun 2021, 18:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
На СК 1 иде "директно пренос" Ф1 која се завршила пре неколико сати


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 06 Jun 2021, 18:47 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Prenos je išao na SK2, u realnom vremenu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 06 Jun 2021, 18:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Знам да је ишао на СК 2 али смешно ми што држе оно "директно" а иде снимак утрке.

А то директно им је велика глупост,очајно визуелно решење.
Дупло веће од лога.
На Нова Спорт каналу су то урадили како треба.


Poslednji put menjao boban1982 dana 06 Jun 2021, 18:52, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 06 Jun 2021, 18:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
boban1982 je napisao:
На СК 1 иде "директно пренос" Ф1 која се завршила пре неколико сати


Zato što "maćehinski" tretiraju ovu bh.verziju SK1,kada god treba imati drugačiji raspored programa u odnosu na srpsku verziju.Sjećam se kada sam gledao polufinale ATP Rima,uopšte nisu imali oznaku DIREKTNO tokom čitavog prenosa,a logotip zajedno sa najavom ostaje na ekranu i tokom reklama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 06 Jun 2021, 19:17 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Gledam sad na EON-u, nigdje ne uočavam da piše direktno. Na snimku na SK2 ispod logoa piše live. Možda je na Totalu drugačije.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 06 Jun 2021, 19:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Premotaj snimak na početku,od 18:30h F1 i ja sam to primjetio.To je još od ranije praksa,kada imaju različit program SK1 BH i SK 1 SRB,onda na SK1 SRB ide sve ok,a na BH verziji "nalijepe" logotip i najavu tog što će samo biti na bh.verziji i to tako zna da bude po čitav dan,nemareći da li je nešto snimak ili live.Ostalo mi je u sjećanju kada sam gledao polufinale ATP Rima.Puštaju feed srpske verzije sa nalijepljenim logotipom i najavom koji ostaju i tokom reklama.Nemar ili nemogućnost tehničke prirode,treće nema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 06 Jun 2021, 19:29 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
markopd je napisao:
SK1 BH i SK 1 SRB

Možda je tu "problem" kod mene.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 06 Jun 2021, 19:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
<Enter_name> je napisao:
Gledam sad na EON-u, nigdje ne uočavam da piše direktno. Na snimku na SK2 ispod logoa piše live. Možda je na Totalu drugačije.
Директан пренос снимка

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 06 Jun 2021, 19:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
<Enter_name> je napisao:
Možda je tu "problem" kod mene.


Sigurno,imam i ja obe verzije,znam o čemu pričam.Evo baš vidim razliku u rasporedu,a to je prenos prijateljske utakmice Bel-Hrv koji kod nas ide na Novoj BH,što znači da na SK1 BiH ne ide,a na SK1 SRB za gledaoce u Srbiji.Ali stvarno mi nisu jasni,ovo je baš amaterizam što rade i to od početka kada su pustili SK1 BH verziju.

Edit: Bobane,šta je to pobogu,144p?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 06 Jun 2021, 19:50 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
U pravu si.

Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 06 Jun 2021, 20:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
markopd je napisao:
Edit: Bobane,šta je to pobogu,144p?


Снимак екрана са телефона а користио 3 G нет.
Преко LTE је слика ок


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 07 Jun 2021, 08:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
Koliko vidim ni jutros ne ide prenos Srbija Jamajka na sportklub 1 BH već samo na srpskoj verziji..
Sigurno je razlog što je utakmica pomaknuta sat ranije . Haha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 07 Jun 2021, 09:46 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
U Makedoniji,Sportklub odlučio udjeliti prava za prenose EURO-a državnoj televiziji MRT.Vjerovatno zbog istorijskog plasmana njihove države na prvenstvo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2272 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 114  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs