banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 15:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9048 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 453  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 05 Feb 2008, 11:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
slazem se da je hRTL krs, jedino ih (koliko-toliko) izvlaci sto otkupljuju dosta blockbustera
ali za HRT govoriti da ide silaznom putanjom....blasphemy
mislim da je to TV koja i dalje lici bas na pravu profi TV na nasim ex-yu prostorima

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 05 Feb 2008, 11:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Sep 2007, 10:51
Postovi: 29
ja mislim da ja hrvata dosta bilo red je na hbo,fox crime,fox life,b92 i ostale srbijanse kanale
nego oni su cujem dobili dozvolu za rts1 pre 5-6meseci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 05 Feb 2008, 12:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
pixi87 je napisao:
ja mislim da ja hrvata dosta bilo red je na hbo,fox crime,fox lifei ostale srbijanse kanale


Morat cu da te razočaram ali niti jedan od gore nabrojanih kanala NIJE srpski.
To su američki kanali lokalizovani i na srpski i na hrvatski jezik (i na još 10tak drugih jezika u Evropi)
To što ti preko kabla (ili Totala) gledaš sa srpskim titlom, isto to gledaju Hrvati sa hrvatskim titlom.

Sto se RTL-a tice, koliko god da on nekima loš bio, još uvijek je po serijskom, filmskom i zabavnom programu, ali i profesionalnosti daleko ispred naših domaćih televizija. Da ne pricam o kvaliteti zvuka i slike.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 05 Feb 2008, 17:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 30 Okt 2004, 11:08
Postovi: 164
Lokacija: selo moje ljepse od pariza
SickyR@ je napisao:
Gdje u BL naci zastupnika? Mislim gdje se moze nabaviti TotalTV?
Steta sto nema NoveTV....

u novoj varosi, raskrsnica ispod doma vojske, prema rosuljama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 06 Feb 2008, 00:12 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:51
Postovi: 95
Lokacija: Republika Srpska
mala beba je napisao:
SickyR@ je napisao:
Gdje u BL naci zastupnika? Mislim gdje se moze nabaviti TotalTV?
Steta sto nema NoveTV....

u novoj varosi, raskrsnica ispod doma vojske, prema rosuljama.
Koji će ti qrac,imaš filmova sa srpskim prevodom koliko hoćeš osim ako ne želiš da gledaš onu nazovi emisiju "istraga" :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 06 Feb 2008, 01:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Jan 2008, 21:06
Postovi: 172
Istraga je najbolja emisija na Novoj, ne znam zasto nekima smeta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 06 Feb 2008, 08:19 
Ne kontam zasto placati total TV kad mozes kupiti dreambox i uzivati...tako sam ja i uradio!!!

Imam digi TV onaj, ma uzivanje.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 06 Feb 2008, 11:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
zigizmund je napisao:
pixi87 je napisao:
ja mislim da ja hrvata dosta bilo red je na hbo,fox crime,fox lifei ostale srbijanse kanale


Morat cu da te razočaram ali niti jedan od gore nabrojanih kanala NIJE srpski.
To su američki kanali lokalizovani i na srpski i na hrvatski jezik (i na još 10tak drugih jezika u Evropi)
To što ti preko kabla (ili Totala) gledaš sa srpskim titlom, isto to gledaju Hrvati sa hrvatskim titlom.

Sto se RTL-a tice, koliko god da on nekima loš bio, još uvijek je po serijskom, filmskom i zabavnom programu, ali i profesionalnosti daleko ispred naših domaćih televizija. Da ne pricam o kvaliteti zvuka i slike.


ma ok, o ukusima ne vrijedi raspravljati... RTL me uopste ne odusevljava sa programom, cak mi je sarajevski OBN sarmantniji... najvise zalim za HTV3, ali sad sta je tu je... meni se licno najvise dopadaju B92, FOX, SPORT KLUB pa i Metropolis...mislim da su klasa za sve na Balkanu...


Poslednji put menjao drug dana 06 Feb 2008, 11:22, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 06 Feb 2008, 11:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
psyborg je napisao:
Ne kontam zasto placati total TV kad mozes kupiti dreambox i uzivati...tako sam ja i uradio!!!

moze li samo u kratkim crtama objasnjenje sta je dreambox ? isto neki paket za satelitsku ili... ?

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 06 Feb 2008, 11:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
BSE je napisao:
moze li samo u kratkim crtama objasnjenje sta je dreambox ? isto neki paket za satelitsku ili... ?


Dreambox je satelitski receiver preko kojeg možeš gledati sve satelitske pakete besplatno (DIGI TV, Total TV, PINK TV, Premiere, SKY UK, SKY Italia, Viasat, HRT, TPS France, Digital + , DigitAlbania, TV Cabo, UPC Direct, Canal Digitaal Sweden, Norway, .. itd ).. ma doslovno sve osim par PowerWu kanala koje dreambox ne prepoznaje. Samo ga prikopcas na cardsharing i to je to.

No, meni je glupo kada ljudi govore "Ne kontam zasto placati total TV kad mozes kupiti dreambox i uzivati" .. pa da nema tih budala koje se legalno preplaćuju na Total TV ne bi niti ti "pametan" mogao gledati taj paket ilegalno jer bi vec propao taj paket. U redu je gledati strane pakete preko cardsharinga za koje se ne mozes pretplatiti iz RS, ali da nemas 20 KM da se pretplatis na domaci paket to ne mogu da shvatim. I onda se netko pita zasto su nam satelitski paketi ovako loši .. pa kako ce nam biti dobri kada bi sve htijeli za džabe.

Imam i ja dreambox, ali imam i srpsku TTV i hrvatsku DIGI TV karticu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 06 Feb 2008, 12:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
drug je napisao:
... meni se licno najvise dopadaju B92, FOX, SPORT KLUB pa i Metropolis...mislim da su klasa za sve na Balkanu...


ma ok, ali nije ti niti SportKlub srpski program, to je mađarski kanal. :wink:

Srbi u Total TV-u imaju svoj SportKlub Serbia.
Slika

Hrvati u DIGI TV-u imaju svoj SportKlub Croatia.
Slika

SportKlub + je zajednički, sa hrvatski, srpskim i slovenačkim komentatorom.
Slika

drug je napisao:
najvise zalim za HTV3


HRT3 (HRT Sport) i HRT4 su trebali startati početkom godine, no start je odgođen za ljeto/jesen 2008. jer nije cijela Hrvatska pokrivena DVB-T signalom, preko kojeg će se ovi kanali emitovat... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 06 Feb 2008, 14:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
zigizmund je napisao:
drug je napisao:
... meni se licno najvise dopadaju B92, FOX, SPORT KLUB pa i Metropolis...mislim da su klasa za sve na Balkanu...


ma ok, ali nije ti niti SportKlub srpski program, to je mađarski kanal.

znam zigi... :D aki dobro to rade srbijanci, hrvatski nisam gledao...

HRT3 (HRT Sport) i HRT4
su trebali startati početkom godine, no start je odgođen za ljeto/jesen 2008. jer nije cijela Hrvatska pokrivena DVB-T signalom, preko kojeg će se ovi kanali emitovat... :D


imas li kakvih informacija da li ce se HTV3 I HTV4 moci gledati zenaljskim putem ili je neka druga varijanta predvidjena...da li uopste ima jos po Zenevi nacionalnih koncesija u HR


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 06 Feb 2008, 19:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
Kao što gore napisah, riječ je o digitalnom zemaljskom signalu, iliti DVB-T. Za primanje digitalnog zemaljskog signala potreban ti je poseban DVB-T receiver (u Hrvatskoj ga imaš za kupiti u svakom dućanu već za 80KM). Hrvatska je prva zemlja u regionu koja je još 2002. krenula sa testiranjem DVB-Ta (kod nas u BiH i RS do dan danas nisu niti čuli za to :roll: ) .. a trenutno se preko DVB-Ta može pratititi u Hrvatskoj HRT1, HRT2, HRT Plus, HRT HD, RTL, NOVA TV, NIT, STV i Discovery HD Central Europe. Svi navedeni kanali su naravno u digitalnoj kvaliteti slike i zvuka. Početkom godine je trebao krenuti HRT3 i HRT4 preko DVB-Ta, no start tih kanala je odgođen za ljeto/jesen 2008. a do kraja godine ce se raspisati natjecaj za DVA NOVA privatna kanala sa nacionalnom koncesijom (to može biti FOX TV, švedski Viasat, ... tko zna tko će se javiti na natječaj) Takođe, NOVA HD bi trebala ovih dana krenuti sa radom preko Croatel DVB-Ta. Reality show "Farma" koji kreće za manje od 2 mjeseca na Novoj TV biti će prva emisija na ovim prostorima emitovana u HD formatu. http://farma.novatv.hr/ A HRT HD od ove godine prenosi Euro 2008. u fudbalu, Olimpijadu i Ligu Šampiona u HDTV formatu na HRT HD kanalu, koji je pokrenut još prošle godine. Ovdje možeš vidjeti mali ulomak sa HRT HD kanala -

Što se tiće frekvencija, Hrvatska je u Ženevi dobila 6 DVB-T muxeva, što znači da do 2011. mogu preko DVB-Ta pokrenuti oko 30tak kanala u cijeloj Hrvatskoj na nacionalnoj razini. Prvi dio Hrvatske koji će biti potpuno "digitaliziran" jest Istra, tamo su prvi analogni odašiljači isključeni još prošle godine a vlada RH je svima podijelila bonove subvencije od 200 kuna za kupnju DVB-T receivera. Do prvog mjeseca 2011. planira se ugasiti i posljednji analogni odašiljač u Hrvatskoj.

RTL je najavio pokretanje u 11. mjesecu 3 nova kanala - RTL Fikcija, RTL Plus i RTL International kanala, a NOVA TV osim NOVA HD kanala, pokrenuti će i Nova Cinema. Za sve kanale u ovom trenu nema mjesta na DVB-Tu, pa će vjerojatno ti kanali prvo krenuti preko kabla i MAX TV-a, ali do 2011., kada bude 30tak slobodnih mjesta, doći će i ti kanali na DVB-T.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 06 Feb 2008, 23:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2006, 21:52
Postovi: 1007
Lokacija: Kinšasa
zigizmund je napisao:
Kao što gore napisah, riječ je o digitalnom zemaljskom signalu, iliti DVB-T. Za primanje digitalnog zemaljskog signala potreban ti je poseban DVB-T receiver (u Hrvatskoj ga imaš za kupiti u svakom dućanu već za 80KM). Hrvatska je prva zemlja u regionu koja je još 2002. krenula sa testiranjem DVB-Ta (kod nas u BiH i RS do dan danas nisu niti čuli za to :roll: ) .. a trenutno se preko DVB-Ta može pratititi u Hrvatskoj HRT1, HRT2, HRT Plus, HRT HD, RTL, NOVA TV, NIT, STV i Discovery HD Central Europe. Svi navedeni kanali su naravno u digitalnoj kvaliteti slike i zvuka. Početkom godine je trebao krenuti HRT3 i HRT4 preko DVB-Ta, no start tih kanala je odgođen za ljeto/jesen 2008. a do kraja godine ce se raspisati natjecaj za DVA NOVA privatna kanala sa nacionalnom koncesijom (to može biti FOX TV, švedski Viasat, ... tko zna tko će se javiti na natječaj) Takođe, NOVA HD bi trebala ovih dana krenuti sa radom preko Croatel DVB-Ta. Reality show "Farma" koji kreće za manje od 2 mjeseca na Novoj TV biti će prva emisija na ovim prostorima emitovana u HD formatu. http://farma.novatv.hr/ A HRT HD od ove godine prenosi Euro 2008. u fudbalu, Olimpijadu i Ligu Šampiona u HDTV formatu na HRT HD kanalu, koji je pokrenut još prošle godine. Ovdje možeš vidjeti mali ulomak sa HRT HD kanala -

Što se tiće frekvencija, Hrvatska je u Ženevi dobila 6 DVB-T muxeva, što znači da do 2011. mogu preko DVB-Ta pokrenuti oko 30tak kanala u cijeloj Hrvatskoj na nacionalnoj razini. Prvi dio Hrvatske koji će biti potpuno "digitaliziran" jest Istra, tamo su prvi analogni odašiljači isključeni još prošle godine a vlada RH je svima podijelila bonove subvencije od 200 kuna za kupnju DVB-T receivera. Do prvog mjeseca 2011. planira se ugasiti i posljednji analogni odašiljač u Hrvatskoj.

RTL je najavio pokretanje u 11. mjesecu 3 nova kanala - RTL Fikcija, RTL Plus i RTL International kanala, a NOVA TV osim NOVA HD kanala, pokrenuti će i Nova Cinema. Za sve kanale u ovom trenu nema mjesta na DVB-Tu, pa će vjerojatno ti kanali prvo krenuti preko kabla i MAX TV-a, ali do 2011., kada bude 30tak slobodnih mjesta, doći će i ti kanali na DVB-T.


Samo ti nama vadi mast... :)

_________________
Gdje se krije naš Radovan:
http://tinyurl.com/29rf9j


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 07 Feb 2008, 12:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Hrvatska je prva zemlja u regionu koja je još 2002. krenula sa testiranjem DVB-Ta (kod nas u BiH i RS do dan danas nisu niti čuli za to )

zasto nisam zacudjen tom izjavom

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 17 Apr 2008, 04:47 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2006, 03:06
Postovi: 58
Lokacija: planeta zemlja
Pozdrav svima,
interesuje me gdje se moze nabaviti resiver za total TV i sta je jos potrebno za prikljucak.Nisam trenutno u BL pa nisam u toku,hvala unaprijed. :)

_________________
RODIS se i UMRES sve izmedju je LAZ!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 18 Apr 2008, 07:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 30 Okt 2004, 11:08
Postovi: 164
Lokacija: selo moje ljepse od pariza
Lazarica je napisao:
Pozdrav svima,
interesuje me gdje se moze nabaviti resiver za total TV i sta je jos potrebno za prikljucak.Nisam trenutno u BL pa nisam u toku,hvala unaprijed. :)

ja sam kupila u n. varosi u onoj maloj radnji koja ima sve vezano za antene i sl. risiver, satelitska antena i uplata od 120 km za 6 mjeseci jer se tako placa, ne svaki mjesec vec 6 mjeseci unaprijed i do sada sam zadovoljna jer se ubacuju novi kanali, ovih dana su ubacena 2-3 nova kanala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 23 Maj 2008, 21:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
e hajde sad vi koji ste upuceni u taj total tv da mi kazete sta mi sve tacno treba od opreme, koliko to kosta, da li sve ima uzeti u toj radnji koju spominje mala beba?
da li su u ponudi oni kanali koji se nalaze na prethodnim stranicama ili ima i novih? (ono je dosta staro, vjerovatno je napravljen neki update)
koliko kesha to izadje sve namontirano?
pozz

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Maj 2008, 01:04 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 22:34
Postovi: 28
XentoniX je napisao:
e hajde sad vi koji ste upuceni u taj total tv da mi kazete sta mi sve tacno treba od opreme, koliko to kosta, da li sve ima uzeti u toj radnji koju spominje mala beba?
da li su u ponudi oni kanali koji se nalaze na prethodnim stranicama ili ima i novih? (ono je dosta staro, vjerovatno je napravljen neki update)
koliko kesha to izadje sve namontirano?
pozz


Treba ti tanjir, lnb, resiver, kabl.
Resiver sa karticom i uplatom za 6 mjeseci je negdje oko 380km(ako se ne varam),ostalo je oko 55km i montaža oko 50km,
pa ti izračunaj.Mislim da imaju trenutno oko 50 kanala lokalizovanih na srpski+xxx stranih fta.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Maj 2008, 19:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
hm, puno mi to sad ispade oko 380 km .. citajuci prethodne postove mislio sam da je jeftinije ..
jel ima neko tacan spisak kanala kojii su lokalizovani?
i na kraju, kome da se obratim? :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9048 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 453  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: dejann i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs