banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 07:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9044 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 453  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 16 Sep 2008, 18:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
toliko progrma a nijednog HRTa RTLa Nove TV???

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 16 Sep 2008, 20:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Ponuda im nije ništa bolja od one koju trenutno ima Netkom, a skuplji su...

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 16 Sep 2008, 20:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10453
Ja imam TotalTV vec godinu i 9 mjeseci i meni sve sto je Ugovorom "obecano" je ispunjeno zato ne znam zasto toliki strah kod nekih korisnika...nisam u toku...a i zvuci mi nevjerovatno da su ljudi stavili na sajt BH verziju Totala a da nije legalno...neko rece zvao Kemal & co.
( citaj RAK ) po pitanju Totala... Pa zar ima iko priseban da moze i u bunilu pomisliti da su oni dzabalebarosi u Sarajevu iole ozbiljna institucija i da znaju ista :roll: :roll: A na njihovom sajtu je konfuzija koju niko ne shvata pa ni oni sami...Inace kod kuce u Slatini sam korisnik kombinacije ova dva paketa

http://www.totaltv.tv/cms/view.php?id=110
http://www.totaltv.tv/cms/view.php?id=111&nav_start=0

i ne zalim ni marke tj evrica datog, uz oko 200 FTA kanala i sve sto se zemaljski moglo pokupiti... :evil3: dok sam ovdje u gradu na ELTI...
A sto se tice Digija, jel zna ko kada ce biti dostupan i kod nas ili se vec moze nabaviti i koje su cijene...i bas me zanima kakva je ponuda na NETCOM-u, ako bi neko htio biti dobar drug pa otkucati koji sve kanali imaju u ponudi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 16 Sep 2008, 20:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2002, 19:32
Postovi: 1438
DELLBOY je napisao:
toliko progrma a nijednog HRTa RTLa Nove TV???


prvo postoje problemi sa tv pravima, a drugo to su hrvatske postaje kole lako ne bi usle u taj paket same.
planirano je u doglednoj buducnosti pokretanje total tv hr i tu je receno da bi se ocekivati u ponudi (samo za taj paket - hr) rtl i nova a da su sanse za hrt minimalne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 17 Sep 2008, 12:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Sep 2008, 11:12
Postovi: 106
Start paket: RTRS, OBN, ATV, ALFA, FTV, RTS1, RTS2, Happy, Košava, Kanal D, B92 Info, Studio B, DoQ, Enter, Super TV, SOS, MTS, Panonija, Kopernikus, Palma plus, Spectrum, Most, Happy Cable, S, Viasat History, Viasat Explorer, National Geographic, Discovery, BBC Prime, MTV Adria, Motors TV, Travel, Metropolis, Top Music, Ultra, Kanal zdravlja, Atlas TV, Crna Gora, BN, DM Sat, Balkanika, Svet Plus, Melos, Duga, Astro TV

I sve to 12 KM? Ovaj paket me u potpunosti zadovoljava, ako se ume u obzir i cena, a kako stanujem na Paprikovcu, uz sve ono "na anteni" - u potpunosti ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 10 Okt 2008, 12:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Sep 2008, 11:12
Postovi: 106
Da li ima neko da je uzeo ovaj paket i kakvi su utisci? Budu li srbijanski kanali u ponudi i bosanskog paketa ili ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 04 Nov 2008, 09:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10453
ja imam onaj srbijanski paket, uzeo davnooo, ali ni ovaj bh paket nije uopste los, uz sve one bonus kanale te uz FTA sa Eutelsata W2 sasvim pristojno...

Prosetaj malo do Shopping centra, tamo je sad onaj Tehno market ili tako nekako, e sad dole u prizemlju su prostorije Totala za Republiku Srpsku, pa se raspitaj sta i kako...

Koliko mi je poznato placa se samo montaza 80 KM a sve ostalo je iznajmljivanje prema ugovoru...pretplata za osnovni paket je 12 KM...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 05 Nov 2008, 14:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Sep 2008, 11:12
Postovi: 106
Hvala puno svima, znam gde se to nalazi. Idem tamo ovih dana da vidim, i da kupim, ako mi bude odgovarala cena i sve to. 12 KM pretplata nije puno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 06 Nov 2008, 17:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 30 Okt 2004, 11:08
Postovi: 164
Lokacija: selo moje ljepse od pariza
ja isto imam srbijanski paket odavno a zanima me kava je razlika u odnosu na ovaj bosanski jer vidim i da je pretplata jeftinija. znam da ima razlika u zavisnosti o kojem se paketu radi pa se tako razlicito placa i pretplata ali da li je to sad isti total i srbijanski i ovaj bosanski?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 06 Nov 2008, 17:47 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Avg 2008, 15:10
Postovi: 51
U TTV BH je krenula Alfa TV Sarajevo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 21 Nov 2008, 07:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10453
Smrc, definitivno vise nema MTS-a...A kakva je to stanica bila...sa muzikom koju najvise volim...pravi domaci rok...i sjajnim tipskim emisijama kratke forme...jos ostaje jedino TV Metropolis u tomu fazonu...Steta, stvarno steta...


Prikačeni fajlovi:
MTS.jpg
MTS.jpg [ 60.68 KiB | Pogledano 14462 puta ]
Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 21 Nov 2008, 16:14 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
DELLBOY je napisao:
toliko progrma a nijednog HRTa RTLa Nove TV???


Eto polovinom 12 mjeseca kreće TTV HR, a već 24.11 bi se trebali okvirno znati kanali koje ulaze u hrvatski paket. Ono što je 101% sigurno jest da HRT-a neće biti jer oni ne ulaze u niti jedan satelitski paket ni pod razno, no RTL i Nova TV će se vjerojatno pojaviti ali u HRVATSKOM paketu, sumnjam da ce biti dostupni u sr,bih ili slovenskom zbog autorskih prava. No, možda nas iznenade pa puste svuda, baš me zanima.

Bilo bi zanimljivo vidjeti i RTL-ov dodatni kanal RTL+ i MiniTV od Nove TV ali vidjet cemo sto ce biti od svega toga. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 28 Nov 2008, 22:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 20:17
Postovi: 2740
Lokacija: BN (Serbian Republic)
RAK KAZNIO TOTAL TV ZBOG NELEGALNE DISTRIBUCIJE TV PROGRAMA NA TERITORIJI BOSNE I HERCEGOVINE



Regulatorna agencija za komunikacije je 24. novembra 2008. godine, donijela rješenje kojim se Total TV-u BH izriče novčana kazna u iznosu od 15,000.00 KM radi pružanja usluga distribucije TV programa na teritoriji Bosne i Hercegovine bez prethodno dobijene dozvole od Regulatorne agencije za komunikacije.

Pored izricanja novčane kazne, Total TV-u BH nalaženo je da obustavi pružanje nelegalne usluge distribucije TV programa na teritoriji Bosne i Hercegovine, koja je vršena putem satelita direktno do pretplatnika na komercijalnoj osnovi.

Agencija je pokrenula postupak protiv Total TV BH na osnovu prigovora Asocijacije kablovskih operatera i distributera mrežnih usluga u BiH (AKOP BiH) zbog navodnog pružanja usluge distribucije TV programa do krajnjih korisnika preko satelita (tzv. DTH ili “direct to home” tehnologija) bez prethodno izdate dozvole od Agencije.

Napominjemo da je u skladu sa Zakonom o komunikacijama BiH, Agencija nadležna da izdaje dozvole za pružanje usluga operaterima telekomunikacija i emiterima, kao i da obustavi pružanje usluge iz ovih oblasti, ukoliko se obavljaju bez posjedovanja dozvole.

Zvanicno saopstenje Regulatorne agencije za komunikacije BiH.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 29 Nov 2008, 00:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10453
Kakva vijest :lol: :lol: :lol:
Jos jedan apsurd zemlje u kojoj zivimo... :lol: :lol:
Pazi sad:
1. kao u Kemal@co nisu znali da Total BH postoji pa su ga tolerisali sve do sada, pa je tek sto je AKOP tuzio Totalce, odsjekao "popravnu mjeru"...presmijesno... :lol: :lol: :lol:

2.A tek AKOP, prica za sebe, kad se trzisna pozicija zaljuljala, onda brze bolje pisi tuzbu protiv Totala, da ne bi slucajno dobili dozvolu i te da bi i dalje monopolisali na ovom prostoru... :lol: :lol: Sta ce se tek desiti kad dodje OPEN TV? :lol:

3.A onda Total tv kao nema pojma da je ovo zemlja u kojoj postoje zakoni, pa radio nezakonito :lol:

4.A na kraju kazna, nesto ne vidim da se realizuje, jer se na ELTI ( clanici AKOP-a) i dalje emituju programi RTS1, RTS2, SPORT KLUB, SOS, AVALA...i hm jos poneki... hm nisam znao do juce da na kablovksoj i Hallmark ide preko "kucne varijante risivera" Total tv-a :lol: :lol:

5.Kada bi Total ugasio distribuciju svojih programa i ELTA a i NETCOM bi ostali bez signala bar 10 kanala... :lol: :lol: :lol:

Kao sto rekoh, jos jedan apsurd zemlje u kojoj zivimo...presmijesno... :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 29 Nov 2008, 20:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Okt 2008, 20:51
Postovi: 213
drug je napisao:
Kakva vijest :lol: :lol: :lol:
Jos jedan apsurd zemlje u kojoj zivimo... :lol: :lol:
Pazi sad:
1. kao u Kemal@co nisu znali da Total BH postoji pa su ga tolerisali sve do sada, pa je tek sto je AKOP tuzio Totalce, odsjekao "popravnu mjeru"...presmijesno... :lol: :lol: :lol:

2.A tek AKOP, prica za sebe, kad se trzisna pozicija zaljuljala, onda brze bolje pisi tuzbu protiv Totala, da ne bi slucajno dobili dozvolu i te da bi i dalje monopolisali na ovom prostoru... :lol: :lol: Sta ce se tek desiti kad dodje OPEN TV? :lol:

3.A onda Total tv kao nema pojma da je ovo zemlja u kojoj postoje zakoni, pa radio nezakonito :lol:

4.A na kraju kazna, nesto ne vidim da se realizuje, jer se na ELTI ( clanici AKOP-a) i dalje emituju programi RTS1, RTS2, SPORT KLUB, SOS, AVALA...i hm jos poneki... hm nisam znao do juce da na kablovksoj i Hallmark ide preko "kucne varijante risivera" Total tv-a :lol: :lol:

5.Kada bi Total ugasio distribuciju svojih programa i ELTA a i NETCOM bi ostali bez signala bar 10 kanala... :lol: :lol: :lol:

Kao sto rekoh, jos jedan apsurd zemlje u kojoj zivimo...presmijesno... :lol: :lol: :lol:


Ovde ima nekoliko pogresnih tumacenja, koje cu u imenu AKOPA razjasniti. Htjeli mi to priznati ili ne u BIH zbog pritiska stranaca se striktno postuju autorska prava pune 4 godine. Postuju ga sve televizijske kuce u bih i kabal operateri. TV kuce su se naplacale kazni za sitne prekrsaje a kamoli za emitovanje bez autorskih prava. Kabal operaterima je bio istekao ugovor sa Nova tv , dok se pregovaralo sa AGICOA ostale su 3 mjeseca bez autorskih prava samo za tv novu, kaznjeno je 80% kabal operatera i ukupna kazna je bila preko 200.000 KM, pa Elta Kabel sama je kaznjena sa 30.000 KM. Znaci 1 program 3 mjeseca. Pogledajmo Total. Emituje najmanje 10 programa(gotovo svi srbijanski) bez rjesenih autorskih prava. I cak i da hoce nemoguce ih je rjesiti. NPR. RTS1 i RTS2 kabal operateri BIH-a rjesavaju generalnim licencnim ugovorom između tv kuce RTS međunarodne agencije AGICOA i europskog udruzenja televizija-EBU. Dogovaranja su trajala 1 godinu i u toj godini ni jedan operater do konacneg potpisa nije ukljucijo RTS1i RTS 2 u kablovskim sistemima. Total tv svima prodaje RTS 1 iRTS2, i ako zna da satelitsko emitovanje vazi konvencija za satelitko emitovanje odnosno ugovor sa AGICOA i EBU za emitovanje RTS van Srbije preko satelita do krajnjeg korisnika je nemoguce. Isto vazi za sve srbijanske kanale koji imaju filmove. Zato je velika avantura ponuditi korisnicima u bih putem satelita legalno 10 srbijanskih kanala, znajuci da ih nikada nemozes legalno imati. Tako ostra reakcija o potpuni zabrani emitovanja je rezultiralo prisiljavanje TOTAL-a da korisnici potpisu ugovor za 2 godine u situaciji, kada nema nikakve dozvole za rad. Za ocekivati je velike probleme, jer su ljudi kupili nesto, sto u bih nemoze biti nikada legalno znajuci da je najvise totala prodatih zbog srbijanskih kanala.

Rad kablovskih operatera zbog gašenja totala nemoze biti ugrozen. Zabranjena je distribucija programa do krajnjih korisnika. .to znaci da total nesme nikome omoguciti gledanje u bih. Nije zabranjen legalan prijem puta transpordera kojeg ima Total. Npr. kabal operateri u bih imaju potpisan ugovor sa sport klubom o prenosu sport kluba u bih. Sport klub je otkupio autorska prava za bih, a dobavu signala do kabal operatera je izvrsio putem totala i to je reguralan nacin koji djeluje punu godinu. Slicno je sa kanalom SOS. Koliko znam vecina kablovskim operatera tv rts 1 i 2 prenose putem Digi-ja.
Svi koji imaju regularne ugovore sa tv kucama u srbiji o prenosu srbijanskih kanala i potpisan ugovor sa Agicoa o pokrivanju kolektivnih filmskih prava su regularno rješili distribuciju tih programa. Ako je neko radio to na svoju ruku bez dozvole tv kuce rak ce i njega ugasiti. A ja mislim da takvih slucaja gotovo nema u AKOP-u.
EBU i Agicoi su clanice AKOP-a za prava prenosa TV programa uplatili do danas vise od 4.000.000 KM. Potpuno je razumljivo da RAK morao da se izjasni, dali se moze raditi bez prava ili nemoze. Ukoliko bi priznao RAK Totalu da moze raditi bez dozvole, to bi znacilo da bi AKOP trebao tuziti RAK za stetu od nekoliko milijona €, toliko su clanice AKOP-a platile AGICOA-i,EBU i dozvole RAK-u. Netreba dosta pameti da se svati da je nemoguce istovremeno da jedno placaju svoje obaveze a drugi ne placaju nista a rade svi.
I da ne razocaramo one kojima je TOTAL jedino rjesenje za gledanje tv, TOTAL ce dobiti dozvolu za distribuciju stranih programa, jer zato moze rjesiti autorska prava ali nece moci nuditi vecinu srbijanskih kanala onih najgledanijih kanala sigurno NE. AKOP trazi samo jedno, da TOTAL prvo dobije dozvolu uz vazecu proceduru, pa tek onda da krene sa radom i da nudi samo one kanale za koje je dobijo dozvolu, a ne da sverca niz kanala, samo zato da bi navukao korisnike da im potpise ugovor na 2 godine. Ako misle posteno cemu onda vezivanje, ni jedan kablovski operater ne vezuje korisnika, zasto bi ih Total, sem ako se boji da kad se raskriju sve karte i izbace nelegalne programe, da ostanu bez korisnika.
U Elta Kabel i Netkomu treba 3 min da ubace najpopularniji filmski kanal Premiere i SKY movie u kablovsku mrezu da ga vide svi banjalucani. Ali dobro znamo, da zato nikada nemozemo rjesiti autorska prava i da bi nas prije ili kasnije naterali da to ugasimo i da platimo kaznu. Zato msilimo da se nikome u toj drzavi ne isplati da emituje programe na crno jer u ovoj drzavi se to vec 3 godine kaznjava. Hallmark od samog pocetka ide preko profesiolanog resivera, koji uglavnom odlicno radi i nema nikakvog razloga da bude preko Total-a niti ce biti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 29 Nov 2008, 21:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Okt 2008, 21:41
Postovi: 195
Hm, Total TV BH nema u sadrzaju svojih paketa RTS1 i RTS2 kao sto si ti naveo. TOTAL TV, bas zbog stvari koje si naveo ima razlicite pakete u svim zemljama. To sto nekom "rodjak" u Srbiji kupi Total TV karticu namijenjenu za tamosnje trziste i posalje ovamo, nema nista sa Total TV BH. Ili sto mu takvu karticu proda neki distributer sat. opreme...

Inace, slazem se da TOTAL TV BH mora dobiti dozvolu, ali se slazem i sa ocjenom da RAK ne radi i nikad nije radio svoj posao kako treba... Gomila kazni televizijama nije imala nikakvih osnova. I sam sam imao neke profesionalne kontakte s njima dok sam radio "u bransi" i mogu reci da su imali veoma neprofesionalne, neprihvatljive i neutemeljene "prohtjeve" ka firmi u kojoj sam radio. Znam da bi i Elta to potvrdila, ali garant ne smije :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 29 Nov 2008, 21:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2005, 17:43
Postovi: 416
Lokacija: Banja Luka
Total TV, onaj kupljen prije nego je Total počeo sa iznajmljivanjem opreme u BiH, definitivno ima bolju ponudu od Elte i samo čekam da riješim prijem DVB - T zbog hrvatskih kanala i onda Elta :wave: ... Doduše, ako za 12 KM čudo zvano DVB - C bude funkcionisalo kako su rekli da hoće (a to je 150 kanala do sredine naredne godine), možda i zadržim Eltu. Ovako, nema niti jedan razlog zbog čega da plaćam i Eltu i Total.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 29 Nov 2008, 21:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 20:17
Postovi: 2740
Lokacija: BN (Serbian Republic)
druze nisi u pravu da Total u BiH ne u ponudi rts 1 i rts 2?
Pogledaj ponudu jedne firme koja nudi usluge Totala u Bijeljini...

http://rapidshare.com/files/168654870/total_bh.doc.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 29 Nov 2008, 22:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10453
Kao sto rekoh, sve 4 konstatacije koje sam iznio su tacne i koliko vidim - Nisu demantovane...da podsjetimo:

drug je napisao:
Jos jedan apsurd zemlje u kojoj zivimo... :lol: :lol:
Pazi sad:
1. kao u Kemal@co nisu znali da Total BH postoji pa su ga tolerisali sve do sada, pa je tek sto je AKOP tuzio Totalce, odsjekao "popravnu mjeru"...presmijesno... :lol: :lol: :lol:

2.A tek AKOP, prica za sebe, kad se trzisna pozicija zaljuljala, onda brze bolje pisi tuzbu protiv Totala, da ne bi slucajno dobili dozvolu i te da bi i dalje monopolisali na ovom prostoru... :lol: :lol: Sta ce se tek desiti kad dodje OPEN TV? :lol:

3.A onda Total tv kao nema pojma da je ovo zemlja u kojoj postoje zakoni, pa radio nezakonito :lol:

4.A na kraju kazna, nesto ne vidim da se realizuje, jer se na ELTI ( clanici AKOP-a) i dalje emituju programi RTS1, RTS2, SPORT KLUB, SOS, AVALA...i hm jos poneki... hm nisam znao do juce da na kablovksoj i Hallmark ide preko "kucne varijante risivera" Total tv-a :lol: :lol:

Kao sto rekoh, jos jedan apsurd zemlje u kojoj zivimo...presmijesno... :lol: :lol: :lol:


Idemo pod 1) Total je registrovan u Bosni negdje krajem avgusta...Od tada kao niko u Kemal&co nije cuo da to postoji...mislim...presmijesno...sto im odmah nisu oduzeli dozvolu za rad?

2) Ne moze me niko ubijediti da pojava Totala, ako bog da i BH Digija pa naravno i OPEN TV-a nece ugroziti ionako slabasnu poziciju kablovskih operatera... :lol: Ni ovo nije demantovano

3) Apsolutno se slazem da sve treba biti zakonito, i da ZAKON VAZI I ZA TOTAL TV BIH, KAO I ZA SVE...Od autorskih prava do poreza... 8)

4) Iskreno mi je drago sto ce kazna biti tretirana tako da krajnji korisnici nece ispastati...jos sam malo sumnjicav, ali to je jedina korisna informacija koju dobih od info elte... :evil3:

A sad malo neboluza od info_elta:
Da, Hallmark vam ide sa Total risivera...prije dva dana isti bio zakucan na Radiju B92, pola dana, naravno kad bi za to saznao, da ste ilegalno u eter pustili radio Verana Matica, on bi Vam kozu odrao kaznom...

Dalje, zasto uopste Hallmark ide sa Totalove "kucne varijante" risivera? :lol:
U avgustu Vam je dva dana na frekvenciji SOS-a isla Happy/Kosava - regularno? Prije mjesec dana takodje isao Enter 24 sata - reksote probno? :roll: Pa onda isao Motors TV? I to je bilo probno? :lol: Naravno jasno je svima da je rijec o "nejasnoj nezakonitoj distribuciji programa"...

Zasto na sajtu RAK-a nigdje ne stoji da imate dozvolu za dva kanala Eurosport-a, RTL Hrvatska, HTV2, RTR Planeta, RTR Vesti, NTV 101, Hallmark, DSF, RAI Uno, Hayat...
http://www.rak.ba/bs/broadcast/reg/mswo ... ograma.xls

I na kraju: Siguran si da Vam u ELTI, RTS ide sa Digija? :evil3:

E jedino mi je za petu konstataciju drago sto se nece desiti, i veliko hvala na pojasnjenju...

I bilo bi bas lijepo da je bar nesto u ovoj zemlji po zakonu, od privatne kompanije Kemal&co ( u prevodu RAK ) do DTH operatera i kablovskih operatera...tacno zivim za taj dan, ali ga nece dozivjeti ni moji cukun-unuci...


Poslednji put menjao drug dana 29 Nov 2008, 22:05, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 29 Nov 2008, 22:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Okt 2008, 20:51
Postovi: 213
digitalija je napisao:
Hm, Total TV BH nema u sadrzaju svojih paketa RTS1 i RTS2 kao sto si ti naveo. TOTAL TV, bas zbog stvari koje si naveo ima razlicite pakete u svim zemljama. To sto nekom "rodjak" u Srbiji kupi Total TV karticu namijenjenu za tamosnje trziste i posalje ovamo, nema nista sa Total TV BH. Ili sto mu takvu karticu proda neki distributer sat. opreme...

Inace, slazem se da TOTAL TV BH mora dobiti dozvolu, ali se slazem i sa ocjenom da RAK ne radi i nikad nije radio svoj posao kako treba... Gomila kazni televizijama nije imala nikakvih osnova. I sam sam imao neke profesionalne kontakte s njima dok sam radio "u bransi" i mogu reci da su imali veoma neprofesionalne, neprihvatljive i neutemeljene "prohtjeve" ka firmi u kojoj sam radio. Znam da bi i Elta to potvrdila, ali garant ne smije :)


Inace, slazem se da TOTAL TV BH mora dobiti dozvolu, ali se slazem i sa ocjenom da RAK ne radi i nikad nije radio svoj posao kako treba... Gomila kazni televizijama nije imala nikakvih osnova. I sam sam imao neke profesionalne kontakte s njima dok sam radio "u bransi" i mogu reci da su imali veoma neprofesionalne, neprihvatljive i neutemeljene "prohtjeve" ka firmi u kojoj sam radio. Znam da bi i Elta to potvrdila, ali garant ne smije :)[/quote]

Uglavnom se slazem sa vasim odgovorom uz jednu primjedbu. U zvanicnoj ponudi Totala u Banja luci nema RTS 1 i RTS2 ali kupcima se kaže, "oba programa vam dajemo iako ih na spisku nema, potpisite ugovor i vezite se na 2 godine, a kad dođete kuci i ako nemate RTS-a slobodno vratite resiver". I to nije pošteno. Ako Total zeli da bude posten do svih tih korisnika neka im odgovorno lice iz Totala potpiše da jim garantuje 2 godine prijem RTS 1 i RTS 2.
Iz 15 godina iskustva u kablovskoj znam da vecina ljudi ne cita ugovore i vjeruje na rjec operatera. najgore sto operater moze odraditi je da iskoristi to povjerenje ljudi. I te kako sme Elta da kritikuje RAK. U 5 godina postojanja Elte Kabel u RAK-a otislo je razlicitim sluzbenicima RAK-a vise od 100 prituzbi na njihov rad. Elta Kabel je otisla cak do te mjere da su pisali svim poslanicima BIH-a pismo sa 30 strana dokaza za diskrimatorno postupanje raka. Ali vjerujte kada je Elta dobila kaznu od 30.000KM nismo se htjeli prituziti sudu BIH, a prituzivali smo se svim organima drzave na rad RAK-a. Jednostavno nemoguce je da se radi taj posao a da se nepostuje autorska prava i u tom djelu podrzavam RAK. Bilo da se kaznu pise Elti TOtalu ili bilo kome drugom.
Citava Evropa se snalazi preko rođaka i na taj nacin i bih ima oko 100 sky gledaoca, tako se prodaju hrvatske kartice za evropu i tako i digi prodaje van hrvatske nema razloga da bi total sebi dao za pravo da srbijanske programe prodaje u 40 prodajnih mjesta u Republici Srpskoj.
Otođite npr. na Total Slovenija i vidjecete, da u ponudi Totala iskljucivo imaju strani programi i slovenacki programi,a srbijanskih nema i ako bi 50.000 korisnika sa veseljem uzelo.
Znaci odlicno se zna sta se sme i sta nesme i kartica u Sloveniji ne otvara RTS 1 i RTS 2.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9044 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 453  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs