banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 01:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9048 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370 ... 453  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 27 Maj 2021, 15:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
Znam da nema,ali besmisleno je navoditi samo gubitak Total TV,tu se mora gledati čitava grupacija(Telemach,TotalTV,TrionTEL,EON van mreže).EON van mreže i TrionTEL je morao imati povećanje broja korisnika,ako poredimo ovu situaciju sa ukidanjem SK i Arena.Telemach je dosta izgubio,ali čim istekne Ugovor između BHT i SK vjerujem da će se stvari popraviti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 27 Maj 2021, 16:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1694
mark05 je napisao:
i sta bi nam onda ostalo...mtel? neka hvala


najbolje po narod bi bilo da propadnu zajedno. u paketu. hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 27 Maj 2021, 17:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6021
markopd je napisao:
Znam da nema,ali besmisleno je navoditi samo gubitak Total TV,tu se mora gledati čitava grupacija(Telemach,TotalTV,TrionTEL,EON van mreže).EON van mreže i TrionTEL je morao imati povećanje broja korisnika,ako poredimo ovu situaciju sa ukidanjem SK i Arena.Telemach je dosta izgubio,ali čim istekne Ugovor između BHT i SK vjerujem da će se stvari popraviti.
И на нивоу групације биљеже мање приходе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 27 Maj 2021, 17:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1694
koliko sjajnih vijesti u jednom danu. daj Boze da svi propadnu, te da nam dodju dojce telekom, telekom austrija i ostali ozbiljni igraci pa da ovoj pljackaskoj gamadi konacnom ugledamo ledja. i mahnemo im. zauvijek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 27 Maj 2021, 17:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6021
Сваки оператер се прилагођава тржишту државе у којој послује.Мтс је власник мтела а сличан пакет је 15 КМ јефтинији него код нас.
Код ХТ чији су власници Швабе ако хоћеш све СК и Арене мора се искеширати минимално 15 € само за спортске канале и то уз најскупљи пакет.Кроз друге пакете је скупље.
А1 Хрватска ( власник из Аустрије) је своје Планета Спорт канале наплаћивао око 6 €.
Онај ко мисли да би долазак неког са запада а да пропадну постојећи донио бољитак корисницима много је наиван.
И власник Тотала је са запада.


Poslednji put menjao boban1982 dana 27 Maj 2021, 17:44, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 27 Maj 2021, 17:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
boban1982 je napisao:
И на нивоу групације биљеже мање приходе.


Naravno,ali treba napomenuti da je situacija u Federaciji sa Telemachom skroz drugačija,nego ovde kod nas sa TotalTV.Tamo se sigurno desio "egzodus" korisnika na BH Telecom zbog oba sportska kanala koje imaju u osnovoj ponudi,ali sam uvjeren čim BHT ostane bez SK situacija drastično se mijenja,naravno u korist Telemach i UG,pod uslovom da ostane trenutno stanje koje imamo sa kanalima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 27 Maj 2021, 18:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6021
Исправка мојих навода из извештаја.
Нису у питању укупни приходи у милионима већ просечни приходи по једном кориснику -ARPU.
У првом кварталу су имали просечни приход од 8,7 € а прошле године 10,1 € по кориснику мјесечно .

Нисам много промашио,мала ситница.
Види се да нисам економиста

Е сад откуда толики мањи приходи ако је претплата од првог марта прошле године поскупила за 0,5 € не знам јбг.
Ваљда је доста је орисника прешло на јефтиније пакете или су због додељиваних бенефита у виду смањења претплате имали мањи приход по кориснику.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 28 Maj 2021, 15:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1694
boban1982 je napisao:
Сваки оператер се прилагођава тржишту државе у којој послује.Мтс је власник мтела а сличан пакет је 15 КМ јефтинији него код нас.
Код ХТ чији су власници Швабе ако хоћеш све СК и Арене мора се искеширати минимално 15 € само за спортске канале и то уз најскупљи пакет.Кроз друге пакете је скупље.
А1 Хрватска ( власник из Аустрије) је своје Планета Спорт канале наплаћивао око 6 €.
Онај ко мисли да би долазак неког са запада а да пропадну постојећи донио бољитак корисницима много је наиван.
И власник Тотала је са запада.


sam sebe pobijas u svom komentaru. prvo kazes da se svaki operater prilagodjava trzistu u kojem posluje, a onda poredis cijene iz hrvatske i srbije sa nasim trzistem. Salto mortale. nase trziste je prica za sebe i cijene usluga na nasem trzistu se prilagodjavaju uslovima trzista. po tvojoj logici, sa kraja komentara, mi bi svi ovdje u banjaluci bi trebali biti protiv telemaha jer se njegove usluge u sloveniji krecu u start paketima po 40 eura. pa samo total tv osnovni paket je 23 eura. ja sam misljenja da bi ulazak svakog novog ozbiljnog operatera ovdje, razbilo dosadasnje pruzaoce usluga, i cijene bi morale ici dole. zato daj boze da sto prije ugledamo neki dojce telekom ili austrija telekom, pa da ovim zoharima i lopovcinama iz totala i mtela ugledamo ledja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 28 Maj 2021, 16:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6021
Да покушам објаснити боље
МТС у Србији има озбиљну конкуренцију и зато су цијене много ниже него мтела који у РС нема конкуренцију међу кабл/интернет оператерима.
Телеком Србија се цијенама код нас прилагодио тржишту.Да је Телемах раширен по РС биле би ниже цијене и код мтела.


Цијене оператера у Хрватској сам навео да ни Дојче Телеком не би донио повољније цијене код нас као што није ни у Хрватској.
Годинама су имали монопол над Аренама.
Нудили су први и други канал у основном пакету али су већину дерби мечева пребацили на Аренама који су у додатном пакету.
Свакако би добродошли као конкуренција,већи избор и борба оператера за кориснике али би разлика биле у нијансама.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 28 Maj 2021, 19:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Nijanse i jesu te koje donose prevagu. Nama bi svakako dobro došao jak treći igrač u ovoj priči.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 30 Maj 2021, 18:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4886
Lokacija: Tu preko puta
Sport klub na totalu pusta reklame za euro 2020. Jel to znaci da cemo moci pratiti fudbal bez problema na totalu?

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 30 Maj 2021, 19:10 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
pa da na Novoj BH


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 30 Maj 2021, 19:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1673
Lokacija: banja luka
Reklama Telemacha kaze "Pratite Euro2020 uz Novu BH i Sport Klubove".

Sto i ima logike zbog poklapanja termina, a pozadinski znamo da su i SK i NovaBH pod UG.

Tako da na nekoj od tema je bilo kako mozemo uloviti na riblju kost NobuBH,ali evo SK tesko da mozemo :)

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 30 Maj 2021, 19:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Alo, zabraniTo reklamiranje. :) Cccc. Na riblju kost Euro 2020 - u HD-u samo na HTV-u. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 30 Maj 2021, 19:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
Na SK kanalima idu reprize utakmica,a utakmice 3.kola zbog poklapanja termina pored Nove BH idu na nekom od SK kanala.Ranije sam pisao,pošto BH Telecom ima SK 1-10 u ponudi,za očekivati je prenos na Novoj Sport ili na SK HD.

Naravno,slika na HRT2 preko digitale je neuporedivo bolja nego na satelitskoj Novoj BH ili Sportklubu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 30 Maj 2021, 19:45 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
ma nece se cimati zbog par utakmica...ima promo da ce biti na SK 1-3


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 30 Maj 2021, 20:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3120
drug je napisao:
Alo, zabraniTo reklamiranje. :) Cccc. Na riblju kost Euro 2020 - u HD-u samo na HTV-u. :)

Zasto zabraniti reklamu za Total BiH? Evo ja cu ga prvi svima preporuciti. Mnogo je bolji od razni nelegalni iptv.
Ljudi kupili i imaju pravo da prodaju kome hoce. Ja licno imam Total BiH i prezadovoljan sam,a uz Total BiH imam i EON. Nikad necu biti ovisan o nekom iptv koje je nelegalan.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 30 Maj 2021, 20:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Zato što je direktno reklamiranje preduzeća/kompanija/firmi na forumu oduvijek bilo zabraniTo. :D

Što se tiče Totala, pa ja ga imam od 2007. pa im ipak ne bih podizao spomenik. Istina, u ono vrijeme tada, da revolucionarno, sada već, vrijeme ga je pregazilo, negdje je ponestalo novca, ili su vidjeli da može i ovako, da tržište nije prezahtjevno. Zadnjih par godina, umjesto da sa partnerima, tamo gdje to nije moguće samostalno, rade na ozbiljnijem razvoju EON platforme i EON paketa, oni guraju tanjire i dalje.

A što se tiče piratskih operatera, pa kod mene je eto - Total pirat. Nelegalan. I to 14 punih godina :lol:

I nikome ništa. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 30 Maj 2021, 20:50 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
boze...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 30 Maj 2021, 21:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Vala baš...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9048 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370 ... 453  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs